Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 791485 razy)

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5070 dnia: 15.06.2022, 22:29 »
Będzie kolejna gówno burza na ten sam temat? Wiele razy padały wnioski że jest wolny wybór i każdy kupuje gdzie chce.

Dokładnie, tak.
Rynek duży na tą chwilę mamy.
Każdy może swoje zakupy zrealizować w innym sklepie.
Wolna wola.
wwww.itd :D :D
 

Pozdrawiam.

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5071 dnia: 15.06.2022, 22:35 »
Będzie kolejna gówno burza na ten sam temat? Wiele razy padały wnioski że jest wolny wybór i każdy kupuje gdzie chce.

 ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5072 dnia: 15.06.2022, 22:55 »
Trochę irytuje mnie owijanie w folię bąbelkową wszystkiego, jak leci tj. paczek z zanętami, pelletem, haczyków, ciężarków, podajników, żyłek itp. produktów nie wymagających szczególnej ochrony podczas transportu. To nie jest to, za co klient chciałby zapłacić a generuje koszty, które przekładają się na cenę. Nie pominę też aspektu ekologicznego, Nie każda folia będzie przekazana do recycklingu.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5073 dnia: 15.06.2022, 23:21 »
Takie owijanie na wyrost bierze się z doświadczenia. Dostali kilka razy zażalenia od klientów, że np szpula z żyłką była pęknięta i zwracają towar. Klient ma do tego prawo a ludzie są różni i to chyba wszyscy wiemy. W efekcie wartość tej folii jest znikoma w porównaniu do strat.

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5074 dnia: 15.06.2022, 23:58 »
A czy folia trafi do recyklingu to już chyba nie "wina" sklepu, tylko raczej kupującego.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5075 dnia: 22.06.2022, 16:59 »

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5076 dnia: 27.07.2022, 15:44 »

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5077 dnia: 28.07.2022, 08:57 »
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5078 dnia: 04.08.2022, 18:35 »

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5079 dnia: 04.08.2022, 18:51 »
Przy -15% i ich zawyżonych cenach finalna cena wychodzi jak na allegro, a mamy tam świetne fatfish czy angryfish, ja już długo nic u nich nie kupiłem. Nawet ponad miesiąc temu Preston Ignition wyszedł mnie na allegro taniej, niż w drapieżniku przy -15%.

Kupując na Allegro, Shopee i innych tego typu gównach chwilowo cieszysz się z tego masz ciut taniej ale długofalowo zapłacisz więcej. Te platformy wyciągają ile się da od małych sprzedawców dążąc d tego by zostało tam kilku "jedynie słusznych" sprzedawców w każdej kategorii. Jak już ustalą ile sprzedają Ci sprzedawcy i gdzie kupują towar to zajmą ich miejsce i dojebią cenami tak że zatęsknisz za Drapieżnikiem (pod rygorem odpowiedzialności karnej oświadczam że nic u nich nigdy nie kupiłem ani nie mam z nimi nic wspólnego)
Jestem e-handlowcem z 20 letnim stażem.
Bajki o tym że Allegro został stworzone przed dwóch ujaranych typów w piwnicy łykać mogą jedynie pelikany. Niemoc organów kontrolnych wobec tej pomarańczowej mafii świadczy że początków serwisu szukać należy w służbach PRL. Jakiś czas temu UOKiK ukarał ich karą ... 50zł
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5080 dnia: 04.08.2022, 19:15 »
To chyba fizyka czarnej dziury i ekonomiczne wtajemniczenie na poziomie Jedi, skoro długofalowo, w jakiś magiczny sposób, kupując po prostu w różnych miejscach rzeczy taniej, długofalowo zapłacę więcej. Myślę, że idąc tam gdzie będzie najtaniej i miejsce jest sprawdzone, niezależnie gdzie się kupuje to chyba logiczna forma oszczędzania, ale jak widać 20 lat w e-handlu pokazuje inaczej ;D


Przyślą mi rachunek extra za długofalowe zakupy czy jak? :) Niesamowite treści idzie poczytać na forum.

Plum

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5081 dnia: 04.08.2022, 19:29 »
Jedyne co mi przychodzi do głowy to eliminacja małych sklepów i długofalowo panowanie dużych które będą dyktować ceny.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5082 dnia: 04.08.2022, 19:39 »
Jedyne co mi przychodzi do głowy to eliminacja małych sklepów i długofalowo panowanie dużych które będą dyktować ceny.

To co, mamy na tyle nieudolnych sprzedawców, że przez 23 lata trwania allegro nie potrafili zrealizować tego tajnego planu i nadal idzie tam wyhaczyć rzeczy o wiele taniej nawet w mniejszych sklepach? Nie wydaje mi się, a z kolei ma Shopee mamy rozkwit jeżeli chodzi o małych sklepikarzy i biznesy lokalne, nie wiem kto by to tam miał podusić, skoro są to chociażby tłocznie, pasieki itp. Nadal nie umiem połączyć kropek w tym zakresie, nawet pod takim kątem to analizując ;)  Za niskie wtajemniczenie ekonomiczne :(
Plum

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5083 dnia: 04.08.2022, 19:52 »
To chyba fizyka czarnej dziury i ekonomiczne wtajemniczenie na poziomie Jedi, skoro długofalowo, w jakiś magiczny sposób, kupując po prostu w różnych miejscach rzeczy taniej, długofalowo zapłacę więcej. Myślę, że idąc tam gdzie będzie najtaniej i miejsce jest sprawdzone, niezależnie gdzie się kupuje to chyba logiczna forma oszczędzania, ale jak widać 20 lat w e-handlu pokazuje inaczej ;D


Przyślą mi rachunek extra za długofalowe zakupy czy jak? :) Niesamowite treści idzie poczytać na forum.

Odważne tezy jak na naganiacza z Shopee. Ale chyba kiepsko płacą bo na leczenie nie starcza :D

Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5084 dnia: 04.08.2022, 20:30 »
To chyba fizyka czarnej dziury i ekonomiczne wtajemniczenie na poziomie Jedi, skoro długofalowo, w jakiś magiczny sposób, kupując po prostu w różnych miejscach rzeczy taniej, długofalowo zapłacę więcej. Myślę, że idąc tam gdzie będzie najtaniej i miejsce jest sprawdzone, niezależnie gdzie się kupuje to chyba logiczna forma oszczędzania, ale jak widać 20 lat w e-handlu pokazuje inaczej ;D


Przyślą mi rachunek extra za długofalowe zakupy czy jak? :) Niesamowite treści idzie poczytać na forum.

Odważne tezy jak na naganiacza z Shopee. Ale chyba kiepsko płacą bo na leczenie nie starcza :D

Jak zwykle Twoje rzeczowe i solidne argumenty w danej sprawie są w stanie poprawić mi humor. Są trochę jak prawda w Twoich postach, nie istnieją ;D Dziękuje.
Plum