Autor Wątek: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni  (Przeczytany 17987 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Panie (o ile jakieś są tutaj) i Panowie. Na styczeń, jego początek, planuję wydanie pierwszej wersji drukowanej magazynu Spławik i Grunt. Jako, że znam się na tym jak słoń na gwiazdach, potrzebuję pomocy odnośnie wyboru drukarni, papieru, druku. Pisemko będzie bezpłatne, dostępne w sklepach wędkarskich. Nie wiem jaki papier wybrać, czy zszywaną opcję, czy klejona lub łamaną...

Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie, znacie tanią i dobrą drukarnię, prosiłbym o pomoc. Nakład to pomiędzy 5000 a 10 000 sztuk.
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #1 dnia: 24.11.2016, 23:17 »
Jutro przygotuję wycenę w kilku wersjach, wiesz jaki format? Ile stron ma mieć magazyn ?
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #2 dnia: 24.11.2016, 23:43 »
Jeżeli chodzi o ilość stron - 24,28 lub 32. Format - A4.  Dzięki Enzo! :thumbup:
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #3 dnia: 24.11.2016, 23:53 »
Jeszcze jedno pytanie :) jak z jakością wydruku ( mam na myśli zdjęcia ) bo to zawsze podnosi cenę jeśli ma być jakość extra ( rozumie że ma być dobra )
Korzystam z 2 drukarni ( jedna tańsza, maszyny starsze ale tańsza, druga nowszy sprzęt lepsza jakość cena wyższa )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #4 dnia: 25.11.2016, 00:23 »
Jak dla mnie? Wolę żeby ten magazyn kosztował chociaż symbolicznego piątaka niż był za darmo. To przecież, jak przypuszczam masa pracy i koszty związane chociaż z samym wydrukiem, czy rozesłaniem do poszczególnych sklepów.

Jestem pewien, że ten magazyn będzie "nabity po brzegi" więdzą i piątak to i tak za mało ;)

Takie moje zdanie. Nie mogę się już doczekać pierwszych egzemplarzy! :bravo: :thumbup:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #5 dnia: 25.11.2016, 00:34 »
Pierwszy Trzeba mieć bo to Kolekcjonerski
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #6 dnia: 25.11.2016, 00:58 »
Jeszcze jedno pytanie :) jak z jakością wydruku ( mam na myśli zdjęcia ) bo to zawsze podnosi cenę jeśli ma być jakość extra ( rozumie że ma być dobra )
Korzystam z 2 drukarni ( jedna tańsza, maszyny starsze ale tańsza, druga nowszy sprzęt lepsza jakość cena wyższa )

Jakość powinna być dobra, nie musi być bardzo dobra.... Przy off-secie są jakieś zależności?
Jak dla mnie? Wolę żeby ten magazyn kosztował chociaż symbolicznego piątaka niż był za darmo. To przecież, jak przypuszczam masa pracy i koszty związane chociaż z samym wydrukiem, czy rozesłaniem do poszczególnych sklepów.

Jestem pewien, że ten magazyn będzie "nabity po brzegi" więdzą i piątak to i tak za mało ;)

Takie moje zdanie. Nie mogę się już doczekać pierwszych egzemplarzy! :bravo: :thumbup:

Filipie, dzięki za wsparcie!  :bravo: Płatne wydawnictwo  to jednak sporo dodatkowych wymogów.Trzeba spróbować utrzymać się z reklam :D
Lucjan

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 598
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #7 dnia: 25.11.2016, 01:12 »
Pewnie potrzebna rejestracja, kasa fiskalna, nipy, sripy, regony i banda księgowych.
Natomiast nie widzę problemu w "dobrze" zapakowanej przesyłce listem poleconym.
Przykładowo polecony 5
koperta "specjalna" 10
Razem 15
Część nakładu można tak "rozdawać".
Na jakie konto zrobić wpłatę za przesyłkę i kopertę z 1 darmowym numerem pisma ?
Tomsza

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #8 dnia: 25.11.2016, 05:02 »
Mój szwagier drukuje pismo Kraina Bugu. Jutro się spytam gdzie. Wiem, że ileś razy zmieniał drukarnie bo coś zawsze nie pasowało.
U mnie w pracy to są za duże nakłady.
Mogę spytać też o druk w murugumbel mamy tam jakieś układy choć oni nie są zbyt tani.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #9 dnia: 25.11.2016, 06:17 »
Zszywane są tańsze.Jezeli chcesz z okładką to proponuje papier 170gr, a na strony wystarczy 130gr.
Ilość stron zależy od wielkości zdjęć i czcionki,takze ktoś musi to Tobie zweryfikować na kompie i w tedy będziesz wiedział ;)

Offline romo72

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 16
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #10 dnia: 25.11.2016, 06:20 »
24,28 lub 32 strony z okładką czy bez?
Papier przykładowo taki jak Świat Karpia lub Karp Max?
Format A 4
No i oczywiście szyte nie klejone
Aha jak okładka to jakieś uszlachtnienie czy nie?

Romek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #11 dnia: 25.11.2016, 07:18 »
Też uważam, że przynajmniej 5 zł powinien kosztować. Inaczej będą brać do palenia w kominku. Poważnie. Widziałem, jak ludzie tak robią z gazetkami w sklepach. Biorą po kilkadziesiąt. Spytałem po co? Do kominka :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #12 dnia: 25.11.2016, 09:50 »
Popieram przedmówców. Nawet za grosze niech będzie, ale przynajmniej super wiedza na opał nie pójdzie! Opcja prenumeraty z wysyłką do domu byłaby świetna, bo w mojej okolicy sklepów wędkarskich na lekarstwo, a tak pewnie musiałbym jechać do Wrocka (60km)  :'(. Jak taka opcja powstanie to proszę o dane do przelewu itp. Pozdrówki!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #13 dnia: 25.11.2016, 14:04 »
Zszywane są tańsze.Jezeli chcesz z okładką to proponuje papier 170gr, a na strony wystarczy 130gr.
Ilość stron zależy od wielkości zdjęć i czcionki,takze ktoś musi to Tobie zweryfikować na kompie i w tedy będziesz wiedział ;)

Mariusz, w UK teraz dwie gazety wędkarskie to tygodniki, z okładkami takimi samymi jak reszta stron. Nie ma chyba sensu pogrubiać tu okładki, bo to podroży całość i zwiększy wagę, co znów wpłynie na koszt kolportażu. Czy papier 130g nie jest za dobry? Można zejść niżej, nie tracąc wiele na jakości? Z jakiego papieru korzysta Angling Times lub Anglers Mail? To 130g?

24,28 lub 32 strony z okładką czy bez?
Papier przykładowo taki jak Świat Karpia lub Karp Max?
Format A 4
No i oczywiście szyte nie klejone
Aha jak okładka to jakieś uszlachtnienie czy nie?

Romek

Jak wyżej, okładka jak reszta gazetki , nie mam pojęcia jaki papier ma Świat Karpia, ale mam o WŚ lub WMH, jakośc nie musi być aż tak dobra jak tam. Tańsza opcja lepsza, zszyta rozumiem.
Objętość gazetki pomiędzy 24 a 32 stronami, ile jeszcze nie wiem, zależy od objętości artykułów.

Popieram przedmówców. Nawet za grosze niech będzie, ale przynajmniej super wiedza na opał nie pójdzie! Opcja prenumeraty z wysyłką do domu byłaby świetna, bo w mojej okolicy sklepów wędkarskich na lekarstwo, a tak pewnie musiałbym jechać do Wrocka (60km)  :'(. Jak taka opcja powstanie to proszę o dane do przelewu itp. Pozdrówki!

Dzięki Panowie za rady i wsparcie. Będzie opcja na pewno 'co łaska', jednak sprzedaż to już masa zachodu. To całkiem inne wymagania, rozliczenia. Tego za wszelką cenę chcę uniknąć.

Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Druk magazynu Sławik i Grunt - poszukiwania drukarni
« Odpowiedź #14 dnia: 25.11.2016, 16:21 »
Te tygodniki,to wydaje mi się ,ze jest 110gr,lub 90gr,na papierze SILK dlatego jest taki gładki i wydaje się grubszy.Pewnie ,że mozesz nawet zrobić na 90gr i bez okładki tylko nasycić kolorami bardziej i już będzie wydawało się,ze jest okładka ;) Sa też rózne typy papieru jeśli chodzi o jakość,tutaj to nazywa się (With Body) to jest papier cienki np 90gr,ale sztywniejszy.Myśle ,ze 90gr bez(body) będzie ok i tak jak na pierwszy raz ;)