Autor Wątek: 2 Nasadki - Rod Rest do Feeder ze statywu do aparatu Gorilla za 14 zł  (Przeczytany 2624 razy)

Offline WarsawAngler

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Rod Rest inspirowany Guru Reaper
Wczoraj zrobione, dzisiaj testowane nad wodą.
Efekt nawet mnie zaskoczył - a to najwyższa nagroda.

Materiały wykorzystane to stary, giętki statyw do aparatu typu gorilla
koszt dla mnie to zero złotych bo miał iść do kosza ze względu na brakującą szybkozłączkę
koszt na allegro to około 12 zł

+ gumowa podpórka pod wędkę z gwintem kupiona kiedyś w wędkarskim
koszt około 2 zł

Większą nasadka łączy się z podpórką bez gwintu. Można rozłożyć odłączając trójnik nóg statywu od zawiasu w którym jest osadzony. W zawiasie nasadkę można regulować, co daje możliwość ustawienia idealnego konta pomiędzy wędką a podpórką. Ja nogi statywu posklejałem na sztywno cyjanoakrylem żeby nie odginały się przy odkładaniu wędki. Dzięki ruchomej budowie statywu ramiona można ustawić sobie indywidualnie, a następnie zakleić pomiędzy łączeniami. Ruchomy został jedynie zawias kulowy pod trójnikiem który polałem klejem i zostawiłem do wyschnięcia, bez łączenia. Dzięki temu Rod Rest można regulować ale chodzi luźno. Aluminiową sztyce rozgrzałem nad palnikiem i wtopiłem w plastikową część która łączy się z trójnikiem. Trzecią nogę stojaka wykorzystałem do zrobienia drugiej podpórki

Miałem obawy że przy częstym odkładaniu wędek na podpórkę, zawias będzie się odginać, jednak dzisiejszy test nad wodą rozwiał moje wątpliwości. Podstawkę można było w pełni regulować i nawet przy mniej delikatnym odkładaniu wędki nie odkształciła się ani razu. Wędka leży pewnie pomiędzy baryłkami a żyłka ma swobodny przelot w rowku. Żyłka o nic nie zahacza i nawet nie ma możliwości aby dostała się gdzieś przy gwincie bo w tym przypadku gwintu nie ma. Oczywiście można sobie połączyć z gwintem angielskim i wkręcać w sztyce lub w ramie.

Mniejszą podpórka z jednej odłączonej nogi statywu Gorilla zdrutowałem cienkim drutem z gumową mini podstawką pod wędkę. Drut przekuwałem przez gumę i oplatałem wokół ramienia co solidnie połączyło obie części. Łączenie z gumą i wszystkie ruchome części dodatkowo skleiłem dla pewności.
Efekt nad wodą okazał się bardzo ciekawy ponieważ guma amortyzowała wędkę przy odkładaniu a podstawka spełniła swoje zadanie.

Nie wszystkie projekty DIY mi wychodzą ale ten przerósł moje oczekiwania. Statyw jakby był stworzony do zrobienia z niego profesjonalnego Rod Resta. Wędka spoczywa na nim pewnie, a szarpnięcia nie powodują przemieszczania się kija. Gumowe wykończenie statywu dodatkowo chroni nasze drogie wędki przed uszkodzeniami. Już nie wspominając różnicy w kosztach.

Dla porównania na ostatniej photce oryginał od Guru.

Polecam nawet dla wymagających.

P.s. Na zdjęciu karpik złapany dzisiaj przy 2 stopniach na plusie o 15.30 na Long Distance Feeder który ostatnio trenuję.


Marcin
Feeder Klub Mazowsze

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Wygląda zacnie :bravo: :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Czekaj czekaj ale gdzie jest oryginalny Guru? :P

Nie no :bravo: się należą :thumbup:

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Dobry patent. Nawet kolory się zgadzają. :thumbup:

Co proponujesz na tylną podpórkę ala Guru?

Już widzę jak Guru liczy straty. ;D ;D ;D
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Super! :bravo: :thumbup:
Tomek

Offline Długi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darek
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Genialne brawo ty :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Mazovia Fishing Team

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ekstra pomysł, będzie test w przyszłym roku :) Na Aliexpress znalazłem czarno-biały za ok 9 zł z darmową przesyłką https://goo.gl/4cWCmi
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm