Autor Wątek: Łowisko Jegiel - Mazowieckie  (Przeczytany 20832 razy)

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #60 dnia: 06.10.2022, 20:26 »
Koledzy jaka sytuacja na łowisku Jegiel na ten moment? Z kumplem chcemy ruszyć w niedzielę, który staw polecacie do połapania na metodę większych karpi tzn takich 5-8kg ? Kiedyś byliśmy na stawie nr4 i wpadło kilka ładnych sztuk ale w przedziale tak 3-4kg ale było to rok temu, nie wiem jak jest teraz?
Zastanawia mnie też staw nr 2 lub 3 jeszcze nie byliśmy...

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #61 dnia: 07.10.2022, 09:15 »
Z bratem byliśmy 25 września na 4. Mieliśmy w sumie kilkanaście karpi właśnie w takim przedziale 5-8 i jednego karasia (wypasionego). Z rana zielony szlam na wodzie, później jak troszkę wiatr ruszył woda się oczyściła. My bawiliśmy się doskonale, po naszej prawej stronie na takim "cyplu" przy grobli był ktoś z karpiówkami ale takich wyników nie widziałem. Jak się pakowaliśmy podjechała para - młodzi sympatyczni ludzie. Powiedzieli że kompletnie nic nie złapali... to zostawiłem im paczkę mojego pelletu plus kilka "cukierków". Ostatniego karpia dziewczyna dostała do potrzymania przy podbieraniu... a później sobie z nim zapozowała (tym samym mogłem jej przekazać, że z rybą - o zgrozo - nie stajemy tylko kucamy nad matą). Mam nadzieję, że coś im wpadło.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #62 dnia: 07.10.2022, 23:35 »
Ciekawi mnie staw nr 7 bo jeszcze tam nie łowiliśmy, a w opisie wygląda na całkiem spoko, sama duża ryba, ale opis opisem a jak jest rzeczywiście i czy warto tam usiąść?

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #63 dnia: 11.04.2023, 17:57 »
Byłem w poniedziałek i o ile wydawało mi się, że mam "obcykaną" tę wodę... to... nie, nie mam :) Pierwsze zero na stawie nr 4 :-[ (nie licząc łowienia w wolnych przestrzeniach od lodu).
Wanna z rybami mówili... rzucasz i ciągniesz na pusty hak mówili... Nie pierwsza i nie ostatnia lekcja pokory... dystans ok. 80 m i coś koło 40 (zapomniałem kijków, odmierzone za pomocą c-droma 3.6m) dziwnie się na mnie patrzyli jak rozwijałem żyłkę idąc groblą :)

Ps. doszły mnie słuchy że niby ostatni rok dzierżawy... ale że ostatnio zarybili 3 tonami (staw 2 i 7) to nie chce mi się wierzyć w temat końca dzierżawy...
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #64 dnia: 29.05.2023, 13:03 »
I znowu niedziela zaliczona, znowu staw nr 4 i tylko 3 rybki. Ludzi masa... co mnie naprawdę zaskoczyło bo to chyba najdroższa komercja w mazowieckim, jak nie w Polsce ;)
Wędkowanie weekendowe 60 pln + wjazd samochodem na stanowisko 30 pln... 90 złociszy za jednorazowy wypad :) Tanie to nasze hobby :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #65 dnia: 29.05.2023, 16:28 »
Zakup wozka transportowego szybko sie zwraca na tej komercji. Pare razy lowilem na tej komercji ale za ta cene to d... nie urywa

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #66 dnia: 29.05.2023, 16:56 »
Mam wózek, ale jak to się mówi teraz miałem lenia... ;)
Niemniej wózek tam to zdroworozsądkowe podejście :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #67 dnia: 11.07.2023, 10:25 »
Jak wygląda sytuacja na st. nr 4 - jak poziom wody i z braniami?
Jakieś rady gdzie usiąść, towar etc. ? chciałbym amurka, karpia, lina, unikam jesiotrów.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #68 dnia: 11.07.2023, 16:56 »
Lina tam nie uświadczyłem odkąd jeżdżę... staw nr 4 z moich obserwacji i praktyki to łowienie 50+ (raczej z dłuższego dystansu). Ostatnio miśka 12,5 wyciągnąłem z 80m.
Ogólnie stan wody bardzo niski. Na stawie nr 2 dawno nie widziałem takiej suszy (ok. 10 dni temu). Towar jak towar, ja używam swojej mieszanki pelletów coppens (red, black, green) plus scretting na to czapka z białej competition karp z feeder baita.
Przynęta tu różnie... raz mam dzień konia na mikrona ryba-truskawka, a raz kompletnie nic na nią. Tu musisz kombinować. Co do miejsca, cały brzeg od strony pawilonu z pokojami do wynajęcia w prawo. Ja miałem też sporo zabawy z grobli na przeciwko tego brzegu. Ale też dwa razy w tym roku zerowałem na 4. Jak chcę się nałowić karpi idę na nr 2. Ale przy tym stanie wody jaki zastałem ostatnio to sztyca 3.6m to było minimum...
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #69 dnia: 11.07.2023, 21:22 »
Lina tam nie uświadczyłem odkąd jeżdżę... staw nr 4 z moich obserwacji i praktyki to łowienie 50+ (raczej z dłuższego dystansu). Ostatnio miśka 12,5 wyciągnąłem z 80m.
Ogólnie stan wody bardzo niski. Na stawie nr 2 dawno nie widziałem takiej suszy (ok. 10 dni temu). Towar jak towar, ja używam swojej mieszanki pelletów coppens (red, black, green) plus scretting na to czapka z białej competition karp z feeder baita.
Przynęta tu różnie... raz mam dzień konia na mikrona ryba-truskawka, a raz kompletnie nic na nią. Tu musisz kombinować. Co do miejsca, cały brzeg od strony pawilonu z pokojami do wynajęcia w prawo. Ja miałem też sporo zabawy z grobli na przeciwko tego brzegu. Ale też dwa razy w tym roku zerowałem na 4. Jak chcę się nałowić karpi idę na nr 2. Ale przy tym stanie wody jaki zastałem ostatnio to sztyca 3.6m to było minimum...

Jak nie ma lina i taka niska woda to poczekam aż trochę tej wody dojdzie bo na leżąco podbierać nie będę.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃