Autor Wątek: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi  (Przeczytany 8736 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #30 dnia: 18.02.2015, 16:56 »
Ja tu nie chcę wyjść na defetystę ! :( Ale skoro producent takiego fotela uznanego za cool w większości krajów nie próbuje poprawić tego rozwiązania! To jednak cos musi być na rzeczy!!Jak dla mnie samo osadzenie nóg w gniazdach jest podatne na obciążenia i zjazd w dół! Więc zatoczenie końcówek wkrętów blokujących ma ostre ranty przeciwdziałające temu ! Nawet w fotelach Elektrostatyk niby bezinwazyjne blokady pozostawiają dość widoczne ślady na nóżkach aluiminiowych! A z czasem wręcz zadziory! Wiadomo że czasem szary człowiek wpadnie na rozwiązanie które pomineli inżynierowie! Ale tu mam wątpliwości! Co nie zmienia faktu że kibicuję kolegom!! :) :)!
Arek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #31 dnia: 18.02.2015, 18:01 »
shark - używałem kleju do gwintów i się nie sprawdził w moim rozwiązaniu, możliwe że powodem jest zbyt mało gwintu.

Mam na razie zrobione 4 z 6 sztuk bo musiałybyć robione na elektrodrążarce bo po spawaniu podkładek z nakrętkami nakrętka się utwardziła i wiertła pękały jak wykałaczki mimo szybkich/wolnych obrotów.
Jak się ogarne troche i coś zjem, bo po pracy od razu do warsztatu tego co mi to robił to wstawie fotki jak to wszytko wyszło a dla zainteresowanych wstawie filmik z drążenia :)
Myślę że się sprawdzi mój patencik :)

Arunio u mnie w pracy mówią że "po fabryce się nie poprawia".. ale jeśli wielu sądzi że w tym wypadku jest zrobiony chłam to chyba coś w tym jest.. jeśli będę "zjeżdżał" to po prostu odkręce te moje podkładki i wtedy przyznam racje angolom w co wątpie bo raz że troche na warsztacie robie i mam jako takie pojęcie a dwa że ważę nie całe 70kg :P

Ryba1987

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #32 dnia: 20.02.2015, 16:45 »
Witam ponownie, podrzucam filmik z tego jak już praktycznie na gotowo to zrobiłem tak to u mnie zostanie na amen mam nadzieje :)
Po zrobieniu otworów 1.2mm na wylot skręciłem wszystko w fotelu i przez otwór poczatkowo chciałem włożyć drut i skręcić go na siłe - tak jak się skręca siatki ogrodzeniowe (kombinerkami w jedną stronę kręcąc do oporu) jednakże to rozwiązanie nie zdało egzaminu bo powiększało szerokość nakrętki i powodowao to brak dostatecznego wycofywania się elementu dociskowego a co za tym idzie - nie można było nogi wsadzić.
Także wpadłem na pomysł że po prostu porobie zawleczki - wziąłem kilka spinaczy biurowych wyprostowałem, zagiąłem jakieś 3-4mm do kąta 90*, przełożyłem przez śróbę na wylot, zostawiłem naddatku żeby zagiąć z drugiej strony, obcinąłem na pożądaną długość po czym przekładałem ze strony zagiętej a po wyjściu drugiego końca delikatnie go zaginałem do kąta 90* i to praktycznie wszsytko :)
Tutaj filmik jak to działa u mnie - troche mi się kierunki obrotu pojebawszy w pewnej chwili :P - dlatego też nie lubie młynków z przednim hamulcem :D
Ponaklejam jeszcze w wolnym czasie naklejki ochronne (zwykłe naklejki) żeby nóg nie niszczyły i najwczesniej jutro po robocie zrobie test z całym oprzyżądowaniem i moją masą czy wszytko się trzyma :) Ale z tego co wczoraj już widziałem to docisk do nogi jest jeszcze lepszy jak był samymi śróbami :)
Co do filmiku jeszcze - noga porysowana w kształcie tej podkładki jest, ale to z wcześniejszych "testów" :) Po zastosowaniu naklejek nic nie brudzi - tak jak w pierwszym filmiku - klik

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #33 dnia: 20.02.2015, 16:53 »
Ryba wolał bym oglądać fotel a nie czołgi!
Arek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #34 dnia: 20.02.2015, 17:10 »
Link poprawiony :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #35 dnia: 20.02.2015, 21:50 »
Dzięki za prezentację!
Rozwiązanie z tą zawleczką pomysłowe!

Czyli te talerzyki połączyłeś z nakrętką płaską? Muszę kogoś poprosić o zrobienie takich właśnie podkładek.
Pozdrawiam
Mateusz

Ryba1987

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #36 dnia: 20.02.2015, 21:58 »
Pospawałem, z tym nie ma problemu, moge to Ci zrobić w robocie i w kopertke wrzucić/wysłać, możesz mieć troche gimnastyki z przewierceniem tego ja użyłem elektrodrążarki ale nóż wodny tez by ogarnął temat.. tyle tylko czy masz tam w okolicy u siebie taką maszynę

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #37 dnia: 20.02.2015, 22:20 »
Wielkie dzięki, ale naprawdę nie chcę nadużywać Twojej uprzejmości!
Mam znajomego, który ma duży zakład produkujący szklarnie, centra ogrodnicze. Mam nadzieję, że fachowcy na jego warsztacie ogarną temat. Muszę im tylko zapodać Twoją koncepcję :)
Pozdrawiam
Mateusz

Ryba1987

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #38 dnia: 20.02.2015, 22:26 »
Jak chcesz :)
Jak będziesz miał z nakrętkami problem daj znać :)
Tylko pamiętaj o stoczeniu nakrętek z obu stron tak żeby uratować jak najwięcej gwintu :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #39 dnia: 20.02.2015, 23:30 »
Dobra, dzięki!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #40 dnia: 21.02.2015, 21:56 »
Koledzy, temat fajnie się rozwinął. Podsuneliście mi rozwiązanie dla identycznego problemu z nogami w f. Korum. Dziękuje.
Zby

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #41 dnia: 21.02.2015, 22:02 »
W Korumie jest jeszcze jeden "feler" zbyt krótkie nogi, w przypadku kiedy ustawia się fotel na skarpie. Zastanwiam się nad kupnem dodatkowych nóg z dopalaczem ale to dodatkowy koszt 100 zł.
Wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie tj wymiana profilu na dłóższy np 60cm. Wystarczyłoby rozwierić nity i wstawić nowy profil, zanitować ponownie.  Niestety w tym modelu krzesła jest to wymiar 19x19 praktycznie nie do kupienia w detalu, może ktoś ma dostęp do takich niestandardowych porfilu alu albo stalowych?
Zby