Autor Wątek: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?  (Przeczytany 23884 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #30 dnia: 09.03.2017, 14:32 »
Piętnując PZW nie dzielmy szarej rzeszy braci wędkarskiej, tzn. nie zmuszajmy jej do wyboru kto za SiG a kto za PZW. Dlatego uważam, że ostro można atakować w jakimś stałym felietonie z lekkim przymrużeniem oka i nawet przerysowywać ale żartobliwe, a oficjalnie raczej skupić się na propagowaniu nowoczesności w zdrowym podejściu, zwłaszcza do etyki wędkarskiej. Pokazywać też jakie to daje korzyści,  ale podpierając się przy tym konkretnymi danymi z łowisk i krajów gdzie takie rozwiązania się stosuje. :fishonhook: Uff..  :D

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #31 dnia: 09.03.2017, 15:17 »
Na stronie PZW to my na Facebooku jest kandydat z koła 100 biStyp na prezesa OM. Może warto byłoby z takimi ludźmi jak Pan Grzegorz przeprowadzić wywiad, skoro chcą stawić czoła obecnej władzy. Jak to  on widzi przyszłość PZW. Chociaż jak obejrzałem ostatnio film propagandowe OM to nie wiem czemu tam tak narzekają :-) przecież tam jest rybne eldorado. Bo jak to w filmie było: bycie największym zobowiązuje:-)
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #32 dnia: 09.03.2017, 16:12 »
Piętnując PZW nie dzielmy szarej rzeszy braci wędkarskiej, tzn. nie zmuszajmy jej do wyboru kto za SiG a kto za PZW. Dlatego uważam, że ostro można atakować w jakimś stałym felietonie z lekkim przymrużeniem oka i nawet przerysowywać ale żartobliwe, a oficjalnie raczej skupić się na propagowaniu nowoczesności w zdrowym podejściu, zwłaszcza do etyki wędkarskiej. Pokazywać też jakie to daje korzyści,  ale podpierając się przy tym konkretnymi danymi z łowisk i krajów gdzie takie rozwiązania się stosuje. :fishonhook: Uff..  :D

Masz zupełna rację. Dlatego ja krytykuję (lub staram się) ZG a nie PZW. Bo związek wędkarski jest nam potrzebny, ale nie z takimi asami u sterów. Gazeta ma stanowisko właśnie takie. To nie jest krytyka PZW, ale posunięć decydentów z Twardej, a to dwie różne rzeczy. Wręcz celem jest sprawienie aby wody związku były rybne a ludzie zrzeszeni zadowoleni (o ile Polaka można zadowolić) :D

Czy wyczuwacie jakąś nutę 'anty-PZW'?

Uważam że można dodać dział dla najmłodszych adeptów wędkarstwa :np. -" szkółka Luka, Grzesia,Czesia  " bo to oni będą stanowić o przyszłości wędkarstwa w Polsce.
Dział sportowy o zbliżających się dużych zawodach np. Mistrzostwach Polski, Zawodach Okręgowych lub dużych zawodach komercyjnych ewentualne późniejsze relacje oczywiście nie li tylko z jednych i tych samych zawodów komercyjnych.
Luk dużo mówisz i piszesz o potrzebnych zmianach w PZW - więc dział PZW raczej konieczny.


Świetne propozycje Janusz! :thumbup:
Lucjan

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #33 dnia: 09.03.2017, 18:37 »
Piętnując PZW nie dzielmy szarej rzeszy braci wędkarskiej, tzn. nie zmuszajmy jej do wyboru kto za SiG a kto za PZW. Dlatego uważam, że ostro można atakować w jakimś stałym felietonie z lekkim przymrużeniem oka i nawet przerysowywać ale żartobliwe, a oficjalnie raczej skupić się na propagowaniu nowoczesności w zdrowym podejściu, zwłaszcza do etyki wędkarskiej. Pokazywać też jakie to daje korzyści,  ale podpierając się przy tym konkretnymi danymi z łowisk i krajów gdzie takie rozwiązania się stosuje. :fishonhook: Uff..  :D
Faktycznie źle się wyraziłem. Chodziło mi o ZG a nie PZW.
Trzeba jednak wędkarzom zrzeszonym uzmysłowić jakie tam (czyt. w ZG) można znaleźć patologie.
Większość moich znajomych wędkarzy nie ma pojęcia o takich rzeczach.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #34 dnia: 09.03.2017, 21:48 »
Piętnując PZW nie dzielmy szarej rzeszy braci wędkarskiej, tzn. nie zmuszajmy jej do wyboru kto za SiG a kto za PZW. Dlatego uważam, że ostro można atakować w jakimś stałym felietonie z lekkim przymrużeniem oka i nawet przerysowywać ale żartobliwe, a oficjalnie raczej skupić się na propagowaniu nowoczesności w zdrowym podejściu, zwłaszcza do etyki wędkarskiej. Pokazywać też jakie to daje korzyści,  ale podpierając się przy tym konkretnymi danymi z łowisk i krajów gdzie takie rozwiązania się stosuje. :fishonhook: Uff..  :D

Masz zupełna rację. Dlatego ja krytykuję (lub staram się) ZG a nie PZW. Bo związek wędkarski jest nam potrzebny, ale nie z takimi asami u sterów. Gazeta ma stanowisko właśnie takie. To nie jest krytyka PZW, ale posunięć decydentów z Twardej, a to dwie różne rzeczy. Wręcz celem jest sprawienie aby wody związku były rybne a ludzie zrzeszeni zadowoleni (o ile Polaka można zadowolić) :D

Czy wyczuwacie jakąś nutę 'anty-PZW'?

Uważam że można dodać dział dla najmłodszych adeptów wędkarstwa :np. -" szkółka Luka, Grzesia,Czesia  " bo to oni będą stanowić o przyszłości wędkarstwa w Polsce.
Dział sportowy o zbliżających się dużych zawodach np. Mistrzostwach Polski, Zawodach Okręgowych lub dużych zawodach komercyjnych ewentualne późniejsze relacje oczywiście nie li tylko z jednych i tych samych zawodów komercyjnych.
Luk dużo mówisz i piszesz o potrzebnych zmianach w PZW - więc dział PZW raczej konieczny.


Świetne propozycje Janusz! :thumbup:

Nie, nie wyczuwam takiej nuty, choć woda zimna o tej porze i wyczuć łatwo :D Tak, tylko, dmucham na zimne bo widzę, że niektórzy koledzy / ze słusznych powodów / bojowo nastawieni ;)
A co do zadowalania Polaka to chyba nawet łatwiej kobietę zadowolić  ;)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt - co zmienić, co dodać?
« Odpowiedź #35 dnia: 12.07.2017, 15:35 »
Jak tam kolejna odslona magazynu? Kiedy mozna sie spodziewać?
Krzysztof