Autor Wątek: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski  (Przeczytany 12130 razy)

elvis77

  • Gość
Założyłem ten post,bo ostatnio sporo kombinuję ze składnikami zanęty i nigdzie nie robię notatek,a tak będzie 2w1.
Chodzi głównie o wpływ dodatków na pracę zanęty.

Kupiłem suchą karmę dla kotów i postanowiłem się nią trochę pobawić. Nie wiem czy ktoś już próbował nęcić i nie chodzi tu o dodatek do mixu w zmielonej postaci,tylko w całości jak pelletem.
Jak wiadono karma pływa i w takiej formie można nęcić powierzchniowo,ale ją chciałem inaczej,chciałem nęcić na dnie.
Potraktowałem karmę pompką próżniową i zaczęła tonąć.
Mając już doświadczenie z pelletem Lorpio widziałem,że po pewnym czasie może niechcieć tonąć. No i moje obawy się potwierdziły.
Wnioski: o ile taka karma nadaję się do nęcenia to,żeby nęcić na raz nie trzeba jej poprawiać i wystarczy jednorazowe nawadnianie. Jeśli jednak chcemy donęcać w trakcie łapania to musimy po kilkudziesięciu minutach powtórzyć nasączanie wodą.  Zamiast specjalnej pompki do expandera możemy użyć dużej np.100ml sztrzykawki. Nie jest to pracochonne więc może zdać egzamin.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #1 dnia: 18.02.2015, 11:51 »
Wczoraj na innym forum tez czytalem o kociej karmie i trafilem na ten wlasnie filimik


Na poczatku, jest pokazane co zrobic z karma dla psa i kota, zeby nie plywala. Wystarczy to zrobic raz i ma sie spokoj na cale lowienie ;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #2 dnia: 18.02.2015, 13:56 »
Ze względu na pływalność kociej karmy moczyłem ją , rozwalałem blenderem i dokladałem mąki kukurydzianej do takiej konsystencji by dało się z tej masy formować kulki . Celowo nie dokładalem żadnych atraktorów bo śmierdziały szlachetnie . Gotowałem je na parze i mroziłem w malych porcjach a potem nęciłem przewlekle miejsce już wcześniej nęcone mixem ziaren. Kulki miały konsystencję gumy więc można było zakladać i na hak i na włos.Wielkość - 8-12mm. Efekty były dobre - złowiłem sporo leszczy 50+
Minusem jest to że porządna wysokobiałowa kocia karma jest droga , droższa od gotowych pelletów nie wspominając o efektach zapachowych w kuchni, jeśli ktoś ma wrażliwą kobietę odradzam stanowczo :)
Karmy które używałem : Royal Canin Kitten, Tasty of the Wild Canyon River, Applaws Chicken&salmon
Pozdrawiam - Gienek

elvis77

  • Gość
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #3 dnia: 18.02.2015, 14:08 »
Ja za swoją dałem
11.99zł /1.5kg (8zł/kg) w Biednejromce była w promocji
I jak się nie sprawdzi to nakarmię kota

elvis77

  • Gość
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #4 dnia: 18.02.2015, 14:32 »
Drugi test dotyczył chleba tostowego,też kupionego w Biednej. Prasowałem chleb tak jak Luk na filmie i wycinałem krążki. Test miał za zadane wykazać czy chleb się nadaję. I niestety ale mam wątpliwości. Liczę na jakieś sugestie jak go podrasować. Puchnie zbyt obficie i za szybko. Podobne efekty dawał zwykły chleb jak kiedyś,kiedyś robiłem próby. U Luka widziałem,że  ten chleb tak nie puchnie. Prasowałem (wałkowałem) po dwie i trzy kromki dość mocno. Może było to spowodowane słabą jakością,był za stary (termin do spożycia ma jeszcze przez tydzień) może trzeba było go zrosić przed wałkowaniem?
Dzisiaj kupię w Tesco i jutro dalsza część testów.
Może macie jakieś pomysły. Co myślicie o blendowaniu odciętych skórek,żeby nie wyrzucać i dodawać do mixu.

Offline MG-42

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #5 dnia: 18.02.2015, 14:45 »
Ja ze swojej strony mogę dodać, że w rosmmanie jest karma dla kota 1 kg za 5,69 i to nie byle jaka tylko Kitetak :)
http://sklep.rossnet.pl/Produkt/Kitekat-sucha-karma-dla-kota-z-wolowina-i-warzywami-1-kg,290118,3424,6452?gclid=COuQkLfR68MCFeHKtAodHXoAiw
Pozdrawiam Marek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #6 dnia: 18.02.2015, 14:49 »
Drugi test dotyczył chleba tostowego,też kupionego w Biednej. Prasowałem chleb tak jak Luk na filmie i wycinałem krążki. Test miał za zadane wykazać czy chleb się nadaję. I niestety ale mam wątpliwości. Liczę na jakieś sugestie jak go podrasować. Puchnie zbyt obficie i za szybko. Podobne efekty dawał zwykły chleb jak kiedyś,kiedyś robiłem próby. U Luka widziałem,że  ten chleb tak nie puchnie. Prasowałem (wałkowałem) po dwie i trzy kromki dość mocno. Może było to spowodowane słabą jakością,był za stary (termin do spożycia ma jeszcze przez tydzień) może trzeba było go zrosić przed wałkowaniem?
Dzisiaj kupię w Tesco i jutro dalsza część testów.
Może macie jakieś pomysły. Co myślicie o blendowaniu odciętych skórek,żeby nie wyrzucać i dodawać do mixu.
Daniel ale wydaje mi się, że jeszcze on był wkładany do mikrofali przed wałkowaniem :-X
Robert

elvis77

  • Gość
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #7 dnia: 18.02.2015, 14:55 »
Jasne. Wkładałem i ja na 10-15s. Zaraz sprawdze jeszcze taki dowilżony.

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #8 dnia: 18.02.2015, 15:13 »
A jak byś go zwałkował, jeszcze ciepłego i do zamrażarki na np. 2 godz ?

elvis77

  • Gość
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #9 dnia: 18.02.2015, 15:20 »
Wałkowałem i ciepły, dowilżałem i wałkowałem mocniej i nic nadal puchnie dość szybko 5-10min. Wydaje mi się,że to wina chleba. Szczególnie słabo wypadają małe średnice(4,5,6)i dwóch warstw. Z trzech było trochę lepiej,bo ta środkowa trzymała się dość dobrze.

Offline makqq1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #10 dnia: 18.02.2015, 15:25 »
Wałkowałem i ciepły, dowilżałem i wałkowałem mocniej i nic nadal puchnie dość szybko 5-10min. Wydaje mi się,że to wina chleba. Szczególnie słabo wypadają małe średnice(4,5,6)i dwóch warstw. Z trzech było trochę lepiej,bo ta środkowa trzymała się dość dobrze.

Danielu Luk wspominał chyba że musi być to taki chleb jak on kupił ,tak mi się wydaje :beg:
Mateusz

elvis77

  • Gość
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #11 dnia: 18.02.2015, 15:40 »
Ja wiem,tylko nie będę ściągał chleba z UK.
Stąd te testy. Myślałem,że będzie łatwiej. Ale zawsze lepiej teraz popełniać błędy niż nad wodą. Będziemy szukać innych chlebków.

Offline makqq1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #12 dnia: 18.02.2015, 15:45 »
Ja wiem,tylko nie będę ściągał chleba z UK.
Stąd te testy. Myślałem,że będzie łatwiej. Ale zawsze lepiej teraz popełniać błędy niż nad wodą. Będziemy szukać innych chlebków.

Ten chleb możesz dostać w dużym TESCO :thumbup:
Mateusz

elvis77

  • Gość
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #13 dnia: 18.02.2015, 15:50 »
Wiem będę chyba dzisiaj przejeżdżał to wstąpie. Tylko nie wiem czy to jest duże Tesco. Szukałem alternatywy,bo u mnie we wsi nie ma Tesco.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Testy, próby, doświadczenia - analiza i wnioski
« Odpowiedź #14 dnia: 18.02.2015, 15:58 »
Ja za swoją dałem
11.99zł /1.5kg (8zł/kg) w Biednejromce była w promocji
I jak się nie sprawdzi to nakarmię kota

Stary - nie gniewaj się ale biedronkowe karmy dla zwierząt to wielkie g..... Wiem coś o tym bo to mój zawód. To tak jakbyś chciał lwa trawą nakarmić :)
Pozdrawiam - Gienek