Autor Wątek: Nasze karpiowanie  (Przeczytany 353940 razy)

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3240 dnia: 08.08.2023, 20:07 »
Kozi zazdroszczę pracy która pozwala wybrać się na rybki w środku tygodnia. No chyba, że masz urlop? A karpiszon piękny. Pełnołuskie to moje ulubione :D Zdradzisz na jakich kulkach bazujesz ? Chodzi mi o producenta.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3241 dnia: 08.08.2023, 20:42 »
Zerknij do wątku o produkcji kulek ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Reputacja: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3242 dnia: 08.08.2023, 20:50 »
Kozi zazdroszczę pracy która pozwala wybrać się na rybki w środku tygodnia. No chyba, że masz urlop? A karpiszon piękny. Pełnołuskie to moje ulubione :D Zdradzisz na jakich kulkach bazujesz ? Chodzi mi o producenta.

Kulki są tylko dodatkiem do sukcesu. A w głównej mierze rolę odgrywa odpowiednia miejscówka.
Zastanawiam się, dlaczego tak ludzie pytają o magiczne kulki. Wiadomym jest, że nie wszędzie dana kulka się sprawdzi. Nie na każdej wodzie. Ale niemalże każdy pyta: jaka kulka?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3243 dnia: 08.08.2023, 21:04 »
Jak się daną wodę rozpracuje na części pierwsze, to można łowić ze skrettingiem 11mm na gumce i efekty będą takie same jak turbo ultra super duper wypasione kulasy za pół wypłaty.
Dzierżno uzależnia

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Reputacja: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3244 dnia: 08.08.2023, 21:11 »
Winien jestem jeszcze drobne sprostowanie:

(...)moim ulubionym przyponem jest blow-back-rig kombinowane połączenie miękkiej plecionki przy oczku haka (odcinek ok. 15mm) i sztywnego fluorocarbonu 0,50mm, o długości ok. 15cm.(...)

Sam przypon nazywa się inaczej, a użyłem tu dużego skrótu myślowego, którego nie każdy mógł się dopatrzyć. Mianowicie sam system blow-back-rig tyczy się sposobu "wyprowadzenia włosa" z węzła i umocowania go do trzonka haczyka. Reszta (połączenie plecionki i fluorokarbonu) to typowy combi rig. Bardzo lubię łowić na tego typu przypon i świetnie się sprawdza na "moim" No-Kill'u
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3245 dnia: 08.08.2023, 21:19 »
Cytuj
Kulki są tylko dodatkiem do sukcesu. A w głównej mierze rolę odgrywa odpowiednia miejscówka.
Zastanawiam się, dlaczego tak ludzie pytają o magiczne kulki. Wiadomym jest, że nie wszędzie dana kulka się sprawdzi. Nie na każdej wodzie. Ale niemalże każdy pyta: jaka kulka?

Ja nie pytam o magiczne kulki tylko uczciwe zbudowane na dobrych składnikach, które warte są swojej ceny. Wiecie dużo lepiej ode mnie, że na rynku jest masa produktów w wysokiej cenie z którą wcale nie idzie w parze ich jakość. Sam kupuje kulki od znajomego którego poznałem w tym roku zaczynając swoją przygodę w karpiowaniem. Według mnie robi świetne kulki na dobrych składnikach, a do tego w przystępnej cenie. Chciałbym jednak kupić dla porównania coś innego. Tak abym miał jakieś rozeznanie w rynku.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3246 dnia: 08.08.2023, 21:46 »
Kozi zazdroszczę pracy która pozwala wybrać się na rybki w środku tygodnia. No chyba, że masz urlop? A karpiszon piękny. Pełnołuskie to moje ulubione :D Zdradzisz na jakich kulkach bazujesz ? Chodzi mi o producenta.
Sam robię kulki 🙂.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3247 dnia: 08.08.2023, 21:49 »
Jak się daną wodę rozpracuje na części pierwsze, to można łowić ze skrettingiem 11mm na gumce i efekty będą takie same jak turbo ultra super duper wypasione kulasy za pół wypłaty.
Nie do końca się zgodzę, przynęta jak i zaneta musi być selektywna bo inaczej będziemy odławiać drobnice zamiast karpi.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3248 dnia: 08.08.2023, 22:26 »
Jak się daną wodę rozpracuje na części pierwsze, to można łowić ze skrettingiem 11mm na gumce i efekty będą takie same jak turbo ultra super duper wypasione kulasy za pół wypłaty.
Nie do końca się zgodzę, przynęta jak i zaneta musi być selektywna bo inaczej będziemy odławiać drobnice zamiast karpi.
W punkt Michał ,zgadzam się z tobą :beer:

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3249 dnia: 09.08.2023, 19:43 »
Kozi zazdroszczę pracy która pozwala wybrać się na rybki w środku tygodnia. No chyba, że masz urlop? A karpiszon piękny. Pełnołuskie to moje ulubione :D Zdradzisz na jakich kulkach bazujesz ? Chodzi mi o producenta.
Sam robię kulki 🙂.

Kozi, a ile według Ciebie kulka powinna mieć procentowo pożywnych składników jak np mączki z raka, homara, kałamarnicy itp aby można było określić że jest "bogata"? Plus oczywiście jakieś ziarna, drożdze itd. Sam nie wiem co wy tam do tych kulek dajecie. Tego jest multum.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3250 dnia: 09.08.2023, 21:43 »
Ja daję 30-40% maczek rybnych/zwierzęcych. Podstawą jest dobra baza.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3251 dnia: 13.08.2023, 13:06 »
I znów przyłów. Tym razem już prawie karp bo grass carp ;D Mam nadzieję, że kwalifikuje się do karpiowego wątku ?


Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3252 dnia: 13.08.2023, 13:08 »
Koperek gratuluję Panie. :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup:
Ładny Świr

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3253 dnia: 13.08.2023, 15:29 »
Kawał uklejki :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3254 dnia: 13.08.2023, 18:41 »
Kawał uklejki :bravo:
Dzisiaj zakończyłem zawody,na których zwycięzca złowił dwa amury na pinki. Te ryby dały mu wygraną, ale koledzy śmiali się, że amury nie biorą na pinki, więc musiały to być klenie, które też występują w tym zbiorniku. A że klenie są rybami przynajmniej częściowo drapieżnikami, zaś na naszych zawodach nie łowimy i nie liczymy drapieżników, to oznacza, że zwycięzca wcale tak naprawdę nie wygrał. Ostatecznie ich argumentacja nie znalazła jednak posłuchu u komisji sędziowskiej i wygrana została uznana. Oczywiście były to żarty i nikt się nie obraził. A ryby widziałem i naprawdę były piękne i strasznie silne ( waga 4800g i 5615g). Złowione na 3 pinki, na przypon 0,10 mm, na klasycznego feedera. Robiły wrażenie, jak na okoliczności połowu. Naturalnie ryba usera koperek jest  znacznie większa i wielkie gratulacje za jej złowienie. Przepraszam za tę małą dygresję i wszystkim łowcom składam serdeczne wyrazy uznania za piękne okazy.