PRZYNĘTY i ZANĘTY > Zanęty

Problem z pelletem do Metody

<< < (2/13) > >>

Kozi:
Poczytaj trochę a nie idziesz na łatwiznę.

Daavid:
Zastanawiam się czy, jeśli dopiero zaczynasz, to nie lepiej zacząć jednak np. od spławika.

arturinne:

--- Cytat: Daavid w 10.06.2018, 15:42 ---Zastanawiam się czy, jeśli dopiero zaczynasz, to nie lepiej zacząć jednak np. od spławika.

--- Koniec cytatu ---
Spławik też mam, ciągle się go uczę, często zdarza mi się splątać zestaw, ale idzie mi coraz lepiej

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

pitry1987:
Spróbuj namaczac powoli jak zwykłą zanętę sypką tj. mało wody i potem etapami. Lub bezpieczniej zmień na lorpio skretting lub coppens. Wtedy można postępować tak jak na filmach Luca tj. Pellet 2mm ok 2 minut, odcedzić i odczekać kilkanaście minut. Jeśli głębsze łowisko można w melasie z wodą rozdrabiac. Można też dorzucić horlicks. Ten Twój pellet ma mało zapewne mączki rybnej i inną technologię niż podane przeze mnie ww. Marki

MarcinD:
Pellet może być ok tylko musisz sprawdzić 2 metody jak go przygotować.

1. Zalej wodą, parę sekund wymieszaj pellet i odcedź wodę, może pić tak szybko że się robi papka i dlatego trzeba go tylko namoczyć i odrazu wodę odlać. Poczekaj 20-40min aż wilgoć wyrówna się na całej objętości pelletu, do tego czasu nie ruszaj go, nie mieszaj bo zewnętrzna warstwa będzie zbyt przemoczona. Tak na przykład robię Coppens'a. Po tym czasie można go domoczyć jeśli się nie klei albo dodać kleju jeśli dalsze domoczenie nie jest możliwe (rozpada się w rękach, nie jest gąbczasty)

2. Zalać wodą na równo z pelletem i czekać 20-40 min aż wchłonie wodę i wilgość wyrówna się w całym ziarnku pelletu. Tak przygotowuje się Skretting'a, ma mniejszą tendencję do robienia breji i jest mniej tłusty.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej