Autor Wątek: Pellet flyers - spławiki do pellet wagglera na krótkie dystanse  (Przeczytany 4338 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
W zeszłym roku firma Drennan wprowadziła nowy typ spławików do pellet wagglera, dopracowany do łowienia na krótszych dystansach a przede wszystkim na mniejszych zbiornikach. Nazywają się pellet flyers.
https://splawikigrunt.pl/nowinki-ze-swiata/nowosci-na-rynku/pellet-flyers-splawiki-do-pellet-wagglera-na-bliskie-dystanse




Wg nie to bardzo ciekawa propozycja jeżeli chodzi o te technikę, do tego doskonale się powinna sprawdzać przy pellet wagglerze w wersji statycznej, jaką zaprezentował na forum Artur.

Drennan ma tę przewagę nad konkurencją, że wiele lat pracował nad technologiami wtryskowymi, dzięki czemu mają temat opanowany do perfekcji, i z tego co pamiętam Peter Drennan mówił mi o kilkunastu rodzajach plastiku, jaki oni wykorzystują w swoich produktach. Tutaj więc mamy spławiki bardzo mocne, cholernie trudne do zniszczenia. A to ważne, zwłaszcza jak się łowi na małym gruncie, gdyż wprowadzenie karpia do podbieraka często oznacza znalezienie się spławika w siatce pod rybą, która wykonuje gwałtowne ruchy. Często spławiki z balsy się tu rozwalają. Cena też jest słuszna, ale nie ma się co czarować, spławiki do pellet wagglera oscylują w tej cenie właśnie. Ale jego wytrzymałość powinna być tu sporym atutem :)

A jakich spławików Wy używacie tutaj?

Lucjan

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Lucek, ja używam Drenanna XL 10-14g, bądź Guru 14g. Mam też Matrixa 12g ale ten mi nie leży.

Te nowe Drenanny wyglądają fajnie i na niewielkie odległości powinny być świetne 🤔
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja zakupiłem dwa Drennan XL i dwa shorty...

Te wyglądają zacnienie i są chyba lepszymi lotnikami niż reszta :beer:.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
A gdzie masz zamiar nimi łowić Azymut? Komercje czy PZW?

Lucjan

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 340
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
W zeszłym sezonie zaliczyłem kilka krótkich zasiadek, a używałem Matrixów z nakładanymi koszyczkami do mikropelletu. Łowiło się fajnie, tylko ryby (oprócz płoci i wzdręg) miały mnie w dupie ;). Opisywane Drennany fajnie się prezentują, być może będę miał okazję je przetestować w tym roku.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 144
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
A gdzie masz zamiar nimi łowić Azymut? Komercje czy PZW?

Myślisz że na pzw nie pochodzi ten temat...
Maciek

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mój zestaw do pellet wagglera Drennana ;)



Pokrowiec na zestawy Drennana zaadoptowany do przechowywania spławików/przyponów/gum do procy.

Piotr

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 144
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Mój zestaw do pellet wagglera Drennana ;)



Pokrowiec na zestawy Drennana zaadoptowany do przechowywania spławików/przyponów/gum do procy.



Elegancki :bravo:
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Zgrozik, widzę, że przygotowałeś się do tematu należycie! :thumbup: ;D


Myślisz że na pzw nie pochodzi ten temat...

W katowickim jest kilka wód no kill plus komercja związkowa w Bażynie, więc jest gdzie potrenować. To nie okręg mazowiecki :)
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 144
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Zgrozik, widzę, że przygotowałeś się do tematu należycie! :thumbup: ;D


Myślisz że na pzw nie pochodzi ten temat...

W katowickim jest kilka wód no kill plus komercja związkowa w Bażynie, więc jest gdzie potrenować. To nie okręg mazowiecki :)

A ja mam plan spróbować się  na twardo w dziczyźne pzw do zatok wjeżdrzam na cwane opalające się byki.
Drugi plan do zatok gdzie jachty parkują.
Zobaczymy...
Maciek

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet flyers - spławiki do pellet wagglera na krótkie dystanse
« Odpowiedź #10 dnia: 07.01.2021, 20:06 »
A gdzie masz zamiar nimi łowić Azymut? Komercje czy PZW?

Ja łowię na komercjach, wodzie stowarzyszenia oraz na dzikich wodach których mam kilka w promieniu 10 km od domu...

Te pellet wagglery mam zamiar stosować na komercji ale na pozostałe wody przygotowałem sobie spławik Visi Wag nr 1 o gramaturze 3 gram

https://sklepdrapieznik.pl/przelotowe/29632-splawik-drennan-visi-wag-1-30g.html

Jest to jakaś alternatywa dla łowienia większych ryb z opadu. Problem może stanowić zasięg, choć na szczęście nie są to duże zbiorniki. Zaletą są na pewno duże antentki, delikatny kształt, no i jakość wykonania. Poza tym modelem obkupiłem się jeszcze w Visi Wag 2,3 i 5 w różnych gramaturach, od 1 do 3 gram. Są kapitalne i myślę że pozwolą mi komfortowo łowić w różnych warunkach. Wielkim plusem Visi Wag 1 jest to że mogę je w każdej chwili podpiąć i używać na matchówce, bez konieczności wożenia kolejnej wędki (choć posiadam również wędkę typu pellet waggler ale w zamyśle będę jej używać tylko na komercji z uwagi na rozmiar łowionych ryb).

Ponadto ostatnie dni przesuszyłem sobie do pożądanej twardości yum yum'y 4 mm o smaku inky squid i krill&crab,a także w rozmiarze 6 mm soft pellety z sonubaits o smaku F1 i ochotki. Niestety, zarówno Drennan jak i Sonubaits wypuścili bardzo delikatne przynęty, moim zdaniem zdecydowanie zbyt miękkie, ale po przeschnięciu są idealnie pół twarde i toną jak należy..  :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet flyers - spławiki do pellet wagglera na krótkie dystanse
« Odpowiedź #11 dnia: 07.01.2021, 20:58 »
Ciekawe te spławiki, na pewno je sprawdzę na płytkich komercjach gdzie grunt musi być minimalny.

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet flyers - spławiki do pellet wagglera na krótkie dystanse
« Odpowiedź #12 dnia: 07.01.2021, 21:12 »
Ciekawa oferta Drennana. Tylko ta cena! Niestety te spławiki nie są idealne. Najsłabszym punktem jest oczko do przewlekania żyłki-lubi się złamać, ale to i tak najlepsza oferta pod względem spławików do pellet wagglera spośród przodujących firm i pewnie się skuszę na ten spławik😉. Przetestuję w najbliższym sezonie. Myślę, że może to być fajny spławik tam gdzie jest duża presja pod względem pellet wagglera( mniejszy plusk wpadającego spławika do wody). Zauważyłem, że tą metodą łowi się coraz ciężej.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet flyers - spławiki do pellet wagglera na krótkie dystanse
« Odpowiedź #13 dnia: 07.01.2021, 21:30 »
Artur, przewlekasz żyłkę przez to oczko? Nie lepiej użyć koralika z agrafką? U mnie nigdy nic się nie stało spławikowi, ale nie łowię też takich koni jak ty :) Co do ceny, to wszystkie spławiki tego typu kosztują sporo niestety. Aby uzbroić się pod pellet wagglera i różne warunki, trzeba mieć z cztery spławiki co najmniej, jak nie sześć. I 20-25 funtów nie ma :)
Lucjan

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet flyers - spławiki do pellet wagglera na krótkie dystanse
« Odpowiedź #14 dnia: 07.01.2021, 21:55 »
Artur, przewlekasz żyłkę przez to oczko? Nie lepiej użyć koralika z agrafką? U mnie nigdy nic się nie stało spławikowi, ale nie łowię też takich koni jak ty :) Co do ceny, to wszystkie spławiki tego typu kosztują sporo niestety. Aby uzbroić się pod pellet wagglera i różne warunki, trzeba mieć z cztery spławiki co najmniej, jak nie sześć. I 20-25 funtów nie ma :)
Używam krętlika z koralikiem(źle opisałem zastosowanie tego oczka). W poprzednim sezonie złamały mi się 4 oczka w trzech drennanach i jednym prestonie.