SPRZĘT i AKCESORIA > Rękodzieło

Zwiększenie zakresu hamulca Quick Drag

<< < (2/2)

Buba:

--- Cytat: hakon w 25.07.2021, 22:45 ---To po co kupować kołowrotek z QD??

--- Koniec cytatu ---

Bo nie ma wersji tego modelu bez QD.

Orsi:

--- Cytat: hakon w 25.07.2021, 22:45 ---To po co kupować kołowrotek z QD??

--- Koniec cytatu ---
Są to moje pierwsze QD, nie sądziłem, że zakres będzie aż tak mały.

Ciapaty:
Ta, wiem, data.
Wystarczy zmienić hamulce carbonowe na filcowe + odpowiedni olej.
O ile gwint nie jest zbyt krótki (tzn. mniejsza ilość zwojów), zapomniałem jak ten parametr gwintu się nazywa

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Tomba:
Dzięki, że mi przypomniałeś. Podkładki z filcu już powycinane. Czekałem na smarowidła, przyszły, więc się wziąłem do roboty.
Najbardziej, bardzo szybki quick drag przeszkadza mi w kołowrotkach TEAM FEEDER Fine Carp. Na trzech ząbkach możemy ustawić: beton, wysuwa się i bardzo swobodnie się wysuwa.
Na TEAM FEEDER Long Cast jest już kilka ząbków i to mi odpowiada.
Wymieliłem, więc carbonowe na odpowiednio nasmarowane filcowe w moich TEAM FEEDER Fine Carp 6000 i TEAM FEEDER Fine Carp 5000.
Do pierwszego użyłem filcu o grubości 1 mm i to wydaje mi się idealnie. Od w miarę lekkiego wysuwania się linki do prawie pełnej blokady 90o obrotu hamulca.
W Fine Carp 5000 wymieniłem węglowe podkładki na filc 2 mm. Ledwo dało się dopiąć szpulę. Zakres regulacji ok. 360o. Dość precyzyjna regulacja, prawie, jak bez QD.

Tomba:
Wymieniłem w Fine Carp 5000 podkładki z filcu grubości 2 mm na 1 mm. Teraz w obu kołowrotkach mam pełen zakres regulacji w granicach 180o, pół obrotu, co mi bardzo pasuje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej