INNE > Hyde Park

Jak zabezpieczyć drewno przed czynnikami atmosferycznymi ?

(1/4) > >>

Mikon:
Witam. Szykuje mi się trochę robótek stolarskich na działce w stylu wiata , płotek , pergola itp. Pasuje to jakoś zabezpieczyć ,a przy okazji żeby też wyglądało. Coś tam już trochę szukałem informacji, ale im więcej czytam , tym mniej wiem :-\  Impregnaty , impregnaty koloryzujące , bejce , lakierobejce , oleje  , farby , lazury , lakiery. Już nie wiem co z czym można łączyć , a czego nie można. Doradzi ktoś jak najlepiej to zrobić ? Zależy mi na dobrym zabezpieczeniu drewna "od środka"  oraz na zabezpieczającej warstwie na zewnątrz z możliwością  wyboru kolorów drewnopodobnych.

xjakub:
Czy jest to remont czy budowa od zera ?


Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Mikon:
Od zera. Ale budową bym tego nie nazwał ;D Trochę roboty stolarskiej na działce

grzegorz07:
Co masz na myśli mówiąc o zabezpieczeniu drewna od środka i na zewnątrz ?.

xjakub:

--- Cytat: Mikon w 10.03.2024, 19:15 ---Od zera. Ale budową bym tego nie nazwał ;D Trochę roboty stolarskiej na działce

--- Koniec cytatu ---
Budowa od 0 na działce to nie lada wyzwanie - przechodziłem je w zeszłym roku :) budowałem płot oraz trochę w środku rzeczy do zrobienia.
Nowe drewno kupiłem wysuszone i wyheblowane.  Pokryłem to 1 warstwą impregnatu bezbarwnego i 2 warstwami impregnatu z kolorem.
Remont w środku wybranych elementów to szlifowanie + podkład przeciw szkodnika + farba do drewna x2

No jeszcze elewacja była - lekko ja zeszlifowałem  i lakierobejcą pokryłem z tym że ona pokryta już była wcześniej impregnatem.

Meble ogrodowe drewniane zeszlifowałem dość mocno i pokryłem podkładem i później lazurą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej