SPRZĘT i AKCESORIA > Sprzęt

Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?

(1/3) > >>

7YR3K:
Cześć,
Poszukuję zestawu feederowego na klasyka do 1000zł. Moimi aktualnymi preferencjami jest wędzisko 3,8m-4,0m i CW 100-150, musi być w miarę uniwersalne, raczej ryby <10kg, aczkolwiek dobrze by było by była w stanie wytrzymać większe obciążenia, co do odległość to zależy, ponieważ jeżdżę po różnych łowiskach i łowię na różnych odległościach 30-70m, co do kołowrotka nie mam jakiś szczególnych preferencji ma po prostu spełniać swoje zadanie i wytrzymać więcej niż 2 sezony(oczywiście przy konserwacji).

Zastanawiałem się nad wędziskiem:
Daiwa N'Zon Super Slim Feeder - 3,96m do 120g albo
Daiwa N'Zon Distance Feeder - 3,96m do 120g

kołowrotkiem:
Daiwa N‘ZON LT 5000S-CP albo
Daiwa TD Feeder 4012 QD

Z góry dzięki wielkie za pomoc :D

Rebrith:

--- Cytat: 7YR3K w 23.03.2024, 22:53 ---Moimi aktualnymi preferencjami jest wędzisko 3,8m-4,0m i CW 100-150

--- Koniec cytatu ---

Czyli 9/10 wyjazdów to duże rzeki typu Wisła czy Odra? :)

Bo jeśli nie, to po co tak sztywno i długo... niewygodnie znaczy.

3.66m/80g wydaje się bardziej uniwersalne i wygodne na wody stojące

7YR3K:

--- Cytat: Rebrith w 23.03.2024, 23:50 ---
--- Cytat: 7YR3K w 23.03.2024, 22:53 ---Moimi aktualnymi preferencjami jest wędzisko 3,8m-4,0m i CW 100-150

--- Koniec cytatu ---

Czyli 9/10 wyjazdów to duże rzeki typu Wisła czy Odra? :)

Bo jeśli nie, to po co tak sztywno i długo... niewygodnie znaczy.

3.66m/80g wydaje się bardziej uniwersalne i wygodne na wody stojące

--- Koniec cytatu ---

Przeważnie wody stojące, Odra jak już to sporadycznie, mi osobiście długie wędzisko, aż tak nie przeszkadza. Plus czy na taką odległość nie lepsze dłuższe wędzisko?

Martinez:
Odległość, którą zamierzasz osiągnąć (70 metrów) SPOKOJNIE obsłużysz kijem 3,6m c.w. do 100gr. Chociaż i tak może być za sztywny. Mam kij 3,30m o c.w. do 75gr. i spokojnie sięgam nim 50, 55m. Dlatego Twoje pierwotne założenia co do wędki - mocno przeszacowane. Wędka byłaby typowym kijem od szczotki. Zero frajdy z holu ryby, a i też byś mógł na takim wędzisku gubić ryby.

7YR3K:
Ostatnio zakupiłem Daiwa N'ZON Medium Feeder 366cm 80cw, głównie z myślą o methodzie i ewentualnym feederze. Bardzo przyjemnie mi się z niej korzysta, aczkolwiek myślałem, że taka do klasyka musi być trochę dłuższa i z większym cw w przypadku pójścia nad Odrę(1/10 razy). Też nie chciałem kupować tego samego wędziska tylko właśnie coś innego ewentualnie dłuższego, ale sądząc po Twojej wypowiedzi zakup ponownie tego samego nie jest złym pomysłem biorąc pod uwagę pracę, aczkolwiek jeśli branie tego samego znowu nie jest najlepszym pomysłem prosiłbym Cię o zasugerowanie jakiegoś wędziska

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej