Autor Wątek: Feeder na dalekim dystansie  (Przeczytany 33409 razy)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #30 dnia: 12.11.2020, 12:03 »
Jest chyba tylko jedno rozwiązanie tej kwesti. Niech Przemek nakręci film jak rzuca 120 m. Kamerę tylko tak ustawić żeby nie było wątpliwości o fotomontaż. Jeżeli to zrobi zapewne zdobędzie kilka tysięcy nowych subów :)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #31 dnia: 12.11.2020, 12:14 »
Ja z kolei mam nadzieję że nie będzie z tego gównoburzy bo omawiając temat Przemka warto się skupić na jego technice, doświadczeniu, jest z czego korzystać pełnymi garściami. Sam Przemek nie robi pokazówek, łowi prosto i skutecznie.

Dystans czy wymiary ryb zawsze są pewna strefa tabu w wędkarstwie i lepiej to potraktować z przymrożeniem oka, każdy sobie swoje pomyśli i na tym koniec. Nie straćmy z oczu to co ważne w imię przepychanek ile metrów i jaka wędka rzucił.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #32 dnia: 12.11.2020, 12:22 »
Nie sądzę, żeby byłą gównoburza, bo i z czego. Na pewno nie raz każdemu z nas zdarzyło się zawyżyć, świadomie lub nieświadomie pewne wyniki czy wymiary ;) ;)

Ważne tylko, żeby nie przyjmować na słowo pewnych informacji, i podchodzić do nich racjonalnie. Bo potem nakręca się spirala niedorzeczności.

Nie ważne, kto jest źródłem informacji i jaki ma status w wędkarskim świecie. Zdrowy sceptycyzm - jest zdrowy ;)

Offtop wycinam z wątku o wędce z działu sprzęt - ładnie się zagoniliśmy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #33 dnia: 12.11.2020, 12:25 »
Myślę, że gównoburzy nie będzie :) Przemek to wędkarz tej klasy co Steve Ringer czy Lee Kerry, wielokrotnie z nimi wygrywał (przegrywał oczywiście też). To nie jest więc jakiś tam pierwszy lepszy gościu ale fachura, który zeby zjadł na wielu łowiskach. I tu aby wygrywać trzeba mieć 'myki', i on takie ma.

Mi tez sie takie zarzuty wydawały niemożliwe, ale on mi tłumaczył, że kluczem jest tu odpowiedni kształt i waga podajnika. I ma ona być mniejsza właśnie. Wg niego zarzuty z ciężarem 60gramów są o wiele trudniejsze. Zauważcie, ze własnie byrtyjscy wyczynowcy lowią tak lekko, zazywczaj mają cienkie żyłki. Dlatego dorównac nam będzie bardzo trudno, zwłaszcza operując sporymi podajnikami czy ciężarami.

Ale Przemkowi przekażę co trzeba :)
Lucjan

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #34 dnia: 12.11.2020, 12:28 »
W którymś swoim filmie Przemek mówił: większość kijów jakie posiada to są kije 3,3m, ale na specjalne okazje ma kilka 3.6 metra do dystansowego łowienia.
 Nie chce mi się teraz szukać w którym filmie ale to są jego słowa. Co do 120 metrów to też osobiście chciał bym zobaczyć z tego film :)

Tu niejaki ROB WOOTTON rzuca chyba 150 m feederem 390 za 400 funtów, kołowrotek to jakaś Daiwa do dystansu, strzałówka 12 lb a główna 6 lb

https://www.tacklebox.co.uk/rods-en/coarse-rods/feeder-rods/free-spirit-hi-s-14ft-3-piece-power-feeder-distance-rod-cork-handle.html
Paweł

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #35 dnia: 12.11.2020, 14:53 »
TAk czytam i  nie wiem czy śmiać się czy płakać. 120 m wędziskiem 12 ft celnie i powtarzalnie jest praktycznie niewykonalne. Co do dystansowego łowienia to dla jednego to jest 40 m a dla drugiego 60-80 m i o takim dystansie chyba myślał Przemek. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 410
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #36 dnia: 12.11.2020, 14:56 »
Tyle razy już pisałem. Idźcie na pole z taśmą mierniczą, miarką. I zaznaczcie sobie 50 metrów, 100 metrów... Potem łówcie pickerkami na 50 metrze albo spławiczkiem na 40...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jaros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 4
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #37 dnia: 12.11.2020, 15:13 »
Na filmie klasyczny feeder na nieznanej wodzie P.Solski łowi na 33 metrze wędką 3,3 m a na 44 metrze wędką 3,6 m.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 632
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #38 dnia: 12.11.2020, 15:36 »
Tyle razy już pisałem. Idźcie na pole z taśmą mierniczą, miarką. I zaznaczcie sobie 50 metrów, 100 metrów... Potem łówcie pickerkami na 50 metrze albo spławiczkiem na 40...
Mądre słowa. 100m "na oko" albo odmierzone na kijkach to nie to samo co realne 100m odległości. Zwłaszcza na forach karpiowych jest to widoczne, każdy rzuca 100m z palcem w du.. a jak już ma lepszy kij to 150m pod wiatr :)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 863
  • Reputacja: 391
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #39 dnia: 12.11.2020, 15:43 »
Czemu odmierzone na kijkach to nie to samo?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #40 dnia: 12.11.2020, 16:04 »
Nie potrzebujecie żadnych kijków, praktycznie każdy kołowrotek ma opisane ile zostaje nawinięte po przekręceniu jednego obrotu korbki, wystarczy rzucić naprężyć żyłkę czy plecionkea nastepnie zwijać i liczyć pełne obroty korbki potem sobie pomnożyć a jak ktoś chce być bardzo dokładny to niech doliczy do uzyskanego pomiaru długość wędziska. :)
Prawda że proste, wtedy zobaczymy te 100m kijkiem 11 czy 12 ft :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 015
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #41 dnia: 12.11.2020, 16:08 »
https://fb.watch/1J2qCarPOk/
Ringer w akcji 100 m

Online adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #42 dnia: 12.11.2020, 16:57 »
https://fb.watch/1J2qCarPOk/
Ringer w akcji 100 m
Dokładnie słychać co mówi od 1.20 :)
Też według mnie rzut nawet slr-em 11ft na 120m to gruba przesada. To 14ft slr zarzucałby chyba na 250m ;D
Takie jest moje zdanie. Nie zobaczę nie uwierzę. Sam łowie na dużych zaporówkach leszcze od początku mojej wędkarskiej przygody i myślę, że moja technika jest dość dobra (nie porównywałem z innymi ;D) i korum feederem 3,6m do 45g windowem 30g rzucałem 60m do klipa (odmierzone) i myślę że to jest max, a co dopiero 120m wędką 3,3m (tak wiem to wędka do dystansu) w mojej opinii 80m tym 3,3m slrem to max. Takie przynajmniej jest moje zdanie.
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #43 dnia: 12.11.2020, 17:25 »
Przeważnie anglików rozumiem ale Ringer czasem jest dla mnie za szybki hehe. Żyłka 0,18 główna ???
Paweł

Online adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #44 dnia: 12.11.2020, 17:59 »
Przeważnie anglików rozumiem ale Ringer czasem jest dla mnie za szybki hehe. Żyłka 0,18 główna ???
Ale używa jeszcze guru shield 12lb jako strzałówka, 0.33 jak dobrze pamiętam.
Pozdrawiam Michał
C&R