Autor Wątek: Koszyki zanętowe na białe robaki  (Przeczytany 5633 razy)

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #15 dnia: 23.01.2020, 19:48 »
Taka ciekawostka


Sent from my G8341 using Tapatalk

Tomek

Offline Rafal_osowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #16 dnia: 13.04.2020, 13:22 »
@muzzy123 próbowałeś już z gabka? Bo wydaje się ciekawy sposób.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #17 dnia: 13.04.2020, 15:41 »
Jeszcze nawet z feederem nie byłem nad wodą gazety przeglądałem i taki patent zobaczyłem

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #18 dnia: 13.04.2020, 16:03 »
@muzzy123 próbowałeś już z gabka? Bo wydaje się ciekawy sposób.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Wg mnie klasyczne koszyczki na robaki są dużo lepsze bo ładuje się je szybciej, można obkleić je z zewnątrz zaneta by łowić na głębszych miejscach i nie tracić robaków po drodze. Te z gąbki to taka sztuka dla sztuki.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #19 dnia: 13.04.2020, 16:46 »
Ja zacząłem stosować te koszyczki Prestona,
są bardzo fajne i uwazam że są super :bravo:

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline tomcichy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 3
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #20 dnia: 03.11.2020, 20:27 »
Czy jak łowicie na koszyk na białe robaki to używacie zanęty zwłaszcza jesienią? Jak tak to w jaki sposób? Wody stojące.

Offline wietkong

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #21 dnia: 03.11.2020, 21:47 »
Polecam film Mistrza Angelo de Pascalis pokazuje jak ciekawie można łowić na same robaki na rzece:


https://www.youtube.com/watch?v=pSXplfTlrlQ&t=10s

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #22 dnia: 04.11.2020, 08:04 »
Czy jak łowicie na koszyk na białe robaki to używacie zanęty zwłaszcza jesienią? Jak tak to w jaki sposób? Wody stojące.

Ja używam normalnie, koszyków do których idzie zanęta i białe, przy czym używam mniejszych koszyków. Na zmianę mam koszyki Kamasan Black Cap, które można wypełnić białymi i zanętą. Zanętę dobrze jest odchudzić poprzez zmieszanie jej z ziemią z kretowiska.
Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #23 dnia: 04.11.2020, 09:26 »
Luk a czy jest duży sens w używaniu zamkniętych koszyków z pelletem konopią czy pokruszonymi kulkami na brzanę (oczywiście po nęceniu wstępnym)?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #24 dnia: 04.11.2020, 09:37 »
Trzeba rozumieć, że na rzekach ryba musi stać w nurcie, więc ma wydatki energii większe niż ryba na wodzie stojącej. Z tego tytułu na rzece ryba musi jeść, na wodzie stojącej nie musi. Więc taki koszyczek ma jak najbardziej sens. Podstawą jest jednak to co niskokaloryczne, a więc nie żadne kulki czy pellety (jak już to 2 i 4 mm w małych ilościach) ale białe/pinka i konopie. Z grudnia pochodzi mój rekord brzan na sesji jednej nocy, to 19 sztuk, w tym kilka kiełbi plus zerwane ryby. Wcinały wtedy jak wściekłe.

Na spokojniejszych rzekach można zlokalizować stada które zimują, takich leszczy, i one też powinny dobrze reagować. Natomiast kleń żeruje zimą najlepiej z karpiowatych, i tu można celować w ten gatunek, używając normalnej wielkości koszyków.

Podstawą jest jednak zawsze nęcenie negatywne. Dlatego z kruszonych kulek bym od listopada zrezygnował, no chyba, że dla nadania zanęcie aromatu.

Koszyki zamknięte mają oczywiście sens, ale te na rzeki w przypadku łowienia brzan. Nie są to koszyki typu window, ale takie jak Kamasan Black Cap właśnie. Ich plusem jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych wersji, nie trzeba ich wypełniać całkowicie. Czy to na wodzie stojącej czy płynącej, dlatego bardzo to pomaga. Bardzo często używa się Kamasanów do zestawu helikopterowego, gdzie do koszyka zima dodaje się z 10 białych, tak aby nie wprowadzać zbyt wiele ich w nęcone miejsce.
Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #25 dnia: 04.11.2020, 09:52 »
Ja właśnie pytam o tworzenie samej smugi zapachowej czyli kilka większych pelletów o różnych zapachach, kulek (nie za drobno pokruszonych) czy jadącego ostro sera.

I raczej nie teraz tylko na lato wczesną jesień, bo teraz jak radziłeś konopia i biały. Zresztą bez większych nadziei bo Wisła się znowu podniosła i mam przeczucie że brzany albo już spłynęły na zimowiska albo znalazły sobie jakieś kryjówki i nawet wąsatego nosa stamtąd nie wysuwają... :(
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #26 dnia: 04.11.2020, 10:38 »
Te koszyki nie są zbyt  dobre latem, ponieważ są zbyt małe. Ubolewam, że firma Kamasan nie ma wersji black capów XL, by byłby to strzał w dziesiątkę. Tak jak haków B911 z zadziorem, a są tylko bezzadziorowce(a byłyby świetne na brzany).

Latem koszyk musi mieć dobrą pojemność, dlatego wybrałbym coś jak typowy koszyk firmy Wirek, o przekroju prostokątnym lub okrągłym. Jeżeli chcemy używać tu białych, to możemy zrobić pewien myk. Otóż na dno koszyka idzie warstwa konopi, na to białe, i z dwóch stron zamyka się to zanętą. Wtedy białe nie przebijają się przez konopie i zawartość nie uwalnia się przed lub w trakcie zarzutu.

Gdy łowimy jak już jest zimniej, to wtedy te koszyki mogą robić grę. Wielu wyczynowców używa ich w zawodach na rzece, celując w brzany i klenie, i wtedy zawartość stanowią konopie i kastery. Zarzuca się wtedy o wiele częściej ale i i łowi z użyciem jednej wędki. Łowiąc dwiema, nie trzeba tak często przerzucać, stąd lepsze koszyki bardziej pojemne.

Jakby nie było ten typ koszyka na rzece można używać do wszystkiego, jednak mając większe frakcje, trzeba powiększyć otworki w koszyku. Dobrą praktyką jest też owinięcie środka koszyka taśmą elektryczną, aby białe nie uciekały zbyt szybko. Jest to wręcz konieczne gdy łowimy gdy woda jest cieplejsza lub dajemy do środka małą ilość białych. W przeciwnym razie opuszczą koszyk przed jego opadnięciem na dno.
Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Koszyki zanętowe na białe robaki
« Odpowiedź #27 dnia: 04.11.2020, 14:36 »
Te koszyki nie są zbyt  dobre latem, ponieważ są zbyt małe. Ubolewam, że firma Kamasan nie ma wersji black capów XL, by byłby to strzał w dziesiątkę.

Znalazłem coś takiego...

https://pleciona.pl/pl/p/Koszyk-KONGER-Special-NR.2-150g-2szt/38158?gclid=CjwKCAiAv4n9BRA9EiwA30WND5DhCGPs8Qb-EnTu0rs1oTa7EhQDIL40z5OI6UeZpHHs0xd0QIVjGRoClhEQAvD_BwE
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.