Autor Wątek: Podajniki Zhibo  (Przeczytany 31635 razy)

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Podajniki Zhibo
« dnia: 05.08.2020, 20:40 »
Witam, chciałbym się trochę od Was dowiedzieć na temat tych podajników do methody.
Ostatnio na jednej sesji zerwałem parę sztuk prestona ICS i chyba trochę za dużo mnie to kosztuje :/
Widziałem parę pobieżnych opinii na temat zhibo, ogólnie pozytywnych. Mam jednak parę pytań.
Do jakich warunków/zanęty jest podajnik bez żeberek, z wysokimi rantami ( Boat) ?
Jaki łącznik będzie pasował do tych podajników?


Edycja administratora: Wątek założony w nieodpowiednim dziale tematycznym.
Wątek przeniesiony. Proszę zwracać uwagę na tytuły forów i działów oraz ich opisy.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #1 dnia: 05.08.2020, 20:55 »
Już nie raz na forum ludzie pisali że te podajniki są tak samo dobre jak 3 razy droższe prestony czy matrixy, a może nawet lepsze.
Na allegro tez same pozytywne opinie mają. Plastik wydaje się trwalszy jak w prestonach i żeberka się nie łamią, wierciłem wiertarką w tych podajnikach i wiem ze tworzywo jest zajebiste. 
Podajnik boat na głęboką wodę z mixem i do pelletu, burty dobrze towar trzymają. Łączniki natomiast ja używam przelotowe quick change beats od Drennana, za podajnikiem pod ogonkiem z tyłu daję stoper i jest dobrze.
Paweł

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #2 dnia: 05.08.2020, 20:58 »
Podajniki z wysokimi burtami przeznaczone są na głębszą wodę ;),co do łączników to osobiście używam Drenana quick change beads i szczerze polecam :thumbup:

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #3 dnia: 05.08.2020, 20:59 »
Dzięki, a który podajnik jest obecnie lepszy? FLOAT czy ARC? Ten drugi jest chyba do większych przynęt ale czy to wszystko?
Drennan Quick change beads w jakim rozmiarze?

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #4 dnia: 05.08.2020, 21:09 »
Też polecam  łączniki Drennana. Są rozmiary small ( większe ) i mini ( mniejsze  ) Używam w 99% większych.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #5 dnia: 05.08.2020, 21:15 »
Podajniki są po 5 zł kup kilka rodzajów i sam się przekonaj który jest dla Ciebie dobry
Paweł

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #6 dnia: 05.08.2020, 21:25 »
Montuję jak boruta. Quick change beads, niekoniecznie Drennana, chociaż są najlepsze, może też być Jaxona lub Browninga. Ważne, żeby się zbyt łatwo nie rozłączał, bo można stracić przypon. Rozmiary small są ok. No i zawsze daję stoper od strony wędki. A co do kształtu to zdania są podzielone. Popróbuj sam. Niektórzy twierdzą, że na głębszą wodę lepsze są z żebrami, bo lepiej trzymają zanętę. Nie zaprzeczę, próbowałem i jest ok.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #7 dnia: 05.08.2020, 21:26 »
Te podajniki są świetne, ale człowiek był głupi jak zaczynał kiedyś z metodą i nakupił Drennana. Zresztą cena Drennanów jest jeszcze znośna, Preston bez ICS to jakiś kosmos :o
Teraz kupiłem zapas Zhibo na dystans i głęboką wodę i nie chcę innych. Nie mają konkurencji w tej cenie. Jeśli chodzi o łączniki to polecam Flagmana. Używałem Jaxonowych podróbek Drennana ale są liche, Flagman ma solidne kołki które ciężko przeciąć żyłką. W jednym opakowaniu są dwie wielkości, w sumie 10 łączników za 7 zł:

https://www.glinywedkarskie.pl/shop/akcesoria/312-conectory-flafman.html?search_query=lacznik&results=30
Artur

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #8 dnia: 05.08.2020, 21:51 »
Ja polecę łączniki od mikado w rozmiarze S.
Pasują, działają. Na początku wydają się za duże, na sucho....jak dostaną wody to już ładnie się łacznik wsuwa i wysuwa w razie potrzeby z podajnika.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #9 dnia: 05.08.2020, 21:56 »

Ostatnio na jednej sesji zerwałem parę sztuk prestona ICS i chyba trochę za dużo mnie to kosztuje :/
Widziałem parę pobieżnych opinii na temat zhibo, ogólnie pozytywnych.


Edycja administratora: Wątek założony w nieodpowiednim dziale tematycznym.
Wątek przeniesiony. Proszę zwracać uwagę na tytuły forów i działów oraz ich opisy.


Ja ostatnio straciłem 3 podajniki Prestona ICS w zaczepach gdzie ryba sprytnie uciekała wiedząc gdzie ma szanse spięcia a ja po urywane zestawy i również stwierdziłem że nie stać mnie na te koszyki i na to łowisko ;D Ale mam stosunkowo blisko do tego łowiska i wiem że tam fajne rybki pływają więc przy następnym wypadzie zamiast podajnika zastosuję zwykły ciężarek oliwkę i będę nęcił z procy. Nie jest to 100 % methoda ale na pewno cenowo wyjdzie mi taniej hehe

A co tych podajników to również dzisiaj przeglądałem ofertę sprzedawcy "zhibo" i muszę się przyznać że rezygnuję z zakupu podajników prestona na rzecz właśnie tych , co tu dużo gadać tniemy koszty bo za 20 zł mam 4 sztuki a nie 2 prestona .
Z poważaniem Marcin

Offline radiss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #10 dnia: 05.08.2020, 22:27 »
Łowię na te podajniki już dość długo. Są świetne pod względem jakości. Z "ogonem" z rurki antysplątaniowej albo same - na prawdę bardzo dobre podajniki. Niektóre modele mają trochę gęsto żeberka, ale można je łatwo wyciąć. Kupuj i się nie zastanawiaj. Relacja ceny do jakości baaaardzo korzystna. :) Co do łączników to oprócz drennana warto kupić zwykłe z "Dżejsona". Twardy czarny plastik ale się nie rozpinają z byle powodu.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #11 dnia: 05.08.2020, 23:02 »
Mam kilka(-naście?) podajników Zhibo i muszę przyznać, że bardzo daleko latają, wygodnie się je napełnia. Owszem, jak moi przedmówcy, musiałem wyciąć żeberka, żeby można było zmieścić większą przynętę. Ogólnie oceniam je na bdb. Jedyny mankament który zauważyłem to problem z zapadaniem się w mule cięższych podajników. No, ale tu już pojawia się czysta fizyka, której nie oszukamy :) Jedynie co to pozostają podajniki o większej powierzchni (np. Mikado XL), niemniej to już inny temat.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #12 dnia: 12.09.2020, 10:58 »
Udało się może komuś z Was ostatnio zakupić gdzieś podajniki method feeder Zhibo 30 g, taki najzwyklejszy https://allegro.pl/oferta/koszyk-do-metody-30g-koszyczek-method-feeder-7247306713 ?

Niestety od długiego czasu na alle są niedostępne.
Marcin

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #13 dnia: 12.09.2020, 11:36 »
Też chciałem kupić u nich te 30 gr, ale nie było więc brałem 40 gr.
Szukałem na Alliexpress, ale o dziwo nie znalazłem tego typu. Jest masa na wzór Korumowych Dura-Method.
Może ma ktoś namiary do kogoś, kto na Alli je sprzedaje?
-Paweł-

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #14 dnia: 12.09.2020, 11:56 »
Też chciałem kupić u nich te 30 gr, ale nie było więc brałem 40 gr.
Szukałem na Alliexpress, ale o dziwo nie znalazłem tego typu. Jest masa na wzór Korumowych Dura-Method.
Może ma ktoś namiary do kogoś, kto na Alli je sprzedaje?

Z tego co wiem to podajniki Zhibo nie są nawet produkowane w Chinach tylko chyba na Ukrainie czy coś. Nie znajdziesz ich na AliExpress. Dla mnie to plus :)
Tomek