Autor Wątek: Wasze przypony do methody  (Przeczytany 85393 razy)

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 4
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #240 dnia: 20.11.2020, 10:44 »
Nie rozumiem do końca, o co chodzi z tą widocznością plecionki. Wygląda ona pod wodą jak jakiś kawałek rośliny, włókno, pęd czy zagięty patyk. Pełno takich obiektów na dnie. Przecież ryba to nie człowiek, że się zastanawia, czy to, co widzi, to coś naturalnego czy sztucznie wytworzonego. Takie rozmyślania są poza jej horyzontem zdarzeń. Więc albo coś wygląda naturalnie - uważam, że plecionka tak właśnie wygląda - albo nie i wtedy ryba instynktownie czuje niepokój.
Trochę się nie zgodzę, plecionka ma przeważnie kolor ciemny, karp czy amur podchodząc do przynęty widzi ją w przeciwieństwie do przezroczystego fluocarbonu chyba że tak jak pisałem podajnik z przyponem leży w mule wtedy jest bez różnicy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #241 dnia: 20.11.2020, 10:55 »
Jasne, że ją widzą. Ale dla mnie odbierają to jako część dna. Kawałek jakiejś rośliny.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #242 dnia: 20.11.2020, 10:57 »
Kolego trochę przeceniasz zdolności ryb. Radzę skupić się na budowie przyponu i technice. Od lat używa się plecionek na przypony i raczej nikt nie narzeka na ich "widoczność".

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #243 dnia: 20.11.2020, 11:25 »
Nie rozumiem do końca, o co chodzi z tą widocznością plecionki. Wygląda ona pod wodą jak jakiś kawałek rośliny, włókno, pęd czy zagięty patyk. Pełno takich obiektów na dnie. Przecież ryba to nie człowiek, że się zastanawia, czy to, co widzi, to coś naturalnego czy sztucznie wytworzonego. Takie rozmyślania są poza jej horyzontem zdarzeń. Więc albo coś wygląda naturalnie - uważam, że plecionka tak właśnie wygląda - albo nie i wtedy ryba instynktownie czuje niepokój.
Trochę się nie zgodzę, plecionka ma przeważnie kolor ciemny, karp czy amur podchodząc do przynęty widzi ją w przeciwieństwie do przezroczystego fluocarbonu chyba że tak jak pisałem podajnik z przyponem leży w mule wtedy jest bez różnicy.
A jakie stosujesz haczyki? Czy ciemne? Przecież karp zauważy haczyk przy przynęcie.
Polecam kupić przezroczyste. 8)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #244 dnia: 20.11.2020, 11:27 »
Bogdan Barton do spławika stosuje krótkie przypony z grubej żyłki, haczyk nr 2 albo i jeden. Podnosi ten zestaw, który wygląda jak idź stąd, i mówi: "I komu to przeszkadza, bo rybom na pewno nie". Potem łowi ryby tak samo, jak ktoś kto założy haczyk nr 20 na żyłce 0,08, żeby ryb nie straszyć.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 4
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #245 dnia: 20.11.2020, 11:28 »
Nie rozumiem do końca, o co chodzi z tą widocznością plecionki. Wygląda ona pod wodą jak jakiś kawałek rośliny, włókno, pęd czy zagięty patyk. Pełno takich obiektów na dnie. Przecież ryba to nie człowiek, że się zastanawia, czy to, co widzi, to coś naturalnego czy sztucznie wytworzonego. Takie rozmyślania są poza jej horyzontem zdarzeń. Więc albo coś wygląda naturalnie - uważam, że plecionka tak właśnie wygląda - albo nie i wtedy ryba instynktownie czuje niepokój.
Trochę się nie zgodzę, plecionka ma przeważnie kolor ciemny, karp czy amur podchodząc do przynęty widzi ją w przeciwieństwie do przezroczystego fluocarbonu chyba że tak jak pisałem podajnik z przyponem leży w mule wtedy jest bez różnicy.


A jakie stosujesz haczyki? Czy ciemne? Przecież karp zauważy haczyk przy przynęcie.
Polecam kupić przezroczyste. 8)
Bardzo śmieszne, przecież na włos zakładasz przynętę ale pewnie Ty zakładasz kulki 6mm a hak nr.4 dlatego go widać ;D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #246 dnia: 20.11.2020, 11:31 »
No na włos. A obok leży haczyk.

20 lat temu ludzie bali się wystawiać grot z przynęty, bo "ryba widzi haczyk i nie weźmie".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #247 dnia: 20.11.2020, 11:34 »
Rozmiar haczyka dobierasz do rozmiaru przynęty a nie w celu jego "niewidocznośći". U mnie ryby chyba są ślepe bo nie widzą grubego haka nr 2.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #248 dnia: 20.11.2020, 11:41 »
Bardzo śmieszne, przecież na włos zakładasz przynętę ale pewnie Ty zakładasz kulki 6mm a hak nr.4 dlatego go widać ;D

Ja kiedyś zrobiłem eksperyment, na jednym zestawie normalny przypon z kulką, a na drugim przypon bez haczyka, tylko założona kulka na koniec przyponu.
Efekt? 2 karpie na zestaw z hakiem, 0 na zestaw bez haka.

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 4
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #249 dnia: 20.11.2020, 11:47 »
Na metodę zakładacie hak nr 2 czy 4? zgadza się, ja zakładam waftersa 8mm więc hak 10-12-14 poza tym takim wielkim hakiem rozwalasz rybie pysk a potem jak widzę takie karpie połapane i pocharatane to szlag człowieka trafia.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #250 dnia: 20.11.2020, 11:49 »
Idę po popcorn.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 400
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #251 dnia: 20.11.2020, 11:54 »
Potrafiłem wiązać hak 6 z bagnetem na przynęty 7mm ;D Mądre to nie było, ale ryby brały i to porównywalnie regularnie jak np z hakiem 10. Używam tylko plecionek na przypony.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #252 dnia: 20.11.2020, 11:55 »
wesoły wątek się wywątkował ;)
;)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #253 dnia: 20.11.2020, 12:04 »
Wątek a rozrywaniu pysków ryb już był więc nie będę wypowiadał się kolejny raz. A co do wielkości haków o których wspomniałem to nie używam ich do metody. Miało to na celu uświadomienie ich "widoczności" w wodzie której się tak boisz...

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #254 dnia: 20.11.2020, 12:19 »
Idę po popcorn.

Ja chyba po chipsy sięgnę 😁😀
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀