Autor Wątek: Wygrzewające się potężne tołpygi z drona oraz mniejsze karpie, amury  (Przeczytany 5225 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Hej, od jakiegoś czasu bawię się dronem DJI Mavic mini, który kręci dość dobre filmy w 1440p i do tego mogę go zawsze zabrać ze sobą, bo jest mini :)
Na niewielkim łowisku typu glinianka udało mi się uchwycić karpie i amury, a przede wszystkim potężne tołpygi.
Nie do końca jestem w stanie oszacować ich wagi, ale podejrzewam, że mogą mieć ponad 1 metr.
Film jest bez muzyki jak to z drona.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Fajny filmik :bravo: Niewiarygodne jak technologia poszła do przodu... bierzesz drona w kieszeń i odkrywasz świat na nowo :)

PS. Łowisz na Gliniaku? :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nooo... Ładne krówki masz na tym Gliniaku 🖒 Teraz tylko musisz obmyślić sposób jak je złowić

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
ja bym tam zastosował metodę wywózki wylotki przynęty ;)
;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Fajny film, brawo. Dawno temu, gdy drony nikomu się nie śniły, wpłynęliśmy z kolegą w zatoczkę jeziora, gdzie było może 50-60 cm wody. Nigdy tego nie zapomnę, bo na wielkiej powierzchni zgromadziły się setki karpi, które się tam wygrzewały. Na nic nie reagowały, można było je szturchać wiosłami, ale one się tylko opalały. Coś pięknego.
Jacek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Generalnie ostatnio łapałem na spławik z bardzo małym gruntem na kukurydzę. Brały karpie jak głupie, ale muszę z kimś jechać, żeby przy łowieniu użyć drona.
Myślę, że będą to kapitalne ujęcia. Myślałem też o łowieniu z powierzchni na skórkę chleba lub proteinę, ale nie wiem jak zestaw zmontować przy użyciu zwykłego spławika.
Zastanawiam się nad spławikiem żywcowym zamontowanym na odwrót przelotowo i wtedy żyłka będzie wychodzić do góry.

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Generalnie ostatnio łapałem na spławik z bardzo małym gruntem na kukurydzę. Brały karpie jak głupie, ale muszę z kimś jechać, żeby przy łowieniu użyć drona.
Myślę, że będą to kapitalne ujęcia. Myślałem też o łowieniu z powierzchni na skórkę chleba lub proteinę, ale nie wiem jak zestaw zmontować przy użyciu zwykłego spławika.
Zastanawiam się nad spławikiem żywcowym zamontowanym na odwrót przelotowo i wtedy żyłka będzie wychodzić do góry.

Ja w tym roku będę dużo łowił właśnie z powierzchni. Spróbuj zastosować kulę wodną, do tego półtorametrowy przypon, a na haczyk chleb lub coś pływającego. Ja zakładam chleb na takie plastikowe ustrojstwo Nash`a. Nazywa się to Nash bread bomb i trzyma porządnie skórkę. Mam też coś w rodzaju spławika- pływaka  - sbirulino. Branie karpika z powierzchni to coś specjalnego :), a i amur się trafia.

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Spróbuj na kulę wodną.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Generalnie ostatnio łapałem na spławik z bardzo małym gruntem na kukurydzę. Brały karpie jak głupie, ale muszę z kimś jechać, żeby przy łowieniu użyć drona.
Myślę, że będą to kapitalne ujęcia. Myślałem też o łowieniu z powierzchni na skórkę chleba lub proteinę, ale nie wiem jak zestaw zmontować przy użyciu zwykłego spławika.
Zastanawiam się nad spławikiem żywcowym zamontowanym na odwrót przelotowo i wtedy żyłka będzie wychodzić do góry.

Ja w tym roku będę dużo łowił właśnie z powierzchni. Spróbuj zastosować kulę wodną, do tego półtorametrowy przypon, a na haczyk chleb lub coś pływającego. Ja zakładam chleb na takie plastikowe ustrojstwo Nash`a. Nazywa się to Nash bread bomb i trzyma porządnie skórkę. Mam też coś w rodzaju spławika- pływaka  - sbirulino. Branie karpika z powierzchni to coś specjalnego :), a i amur się trafia.
O, to, to. Ja od dwóch lat w trakcie upałów dokładnie coś takiego planuję. Może w tym roku plany ziszczę. Kula wodna lub sbirulino to jest na pewno słuszna koncepcja.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Udało mi się dzisiaj dość dokładnie uchwycić TOŁPYGI powyżej 1 metra i sporo amurków.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
W Małopolsce jest szlaban na kulę wodną i spirulino na wodach PZW :'(

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
W Małopolsce jest szlaban na kulę wodną i spirulino na wodach PZW :'(
???

Co te dziadki wymyśliły znowu? Może z proteiną im się pomyliło :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Byłem dzisiaj z ciekawości dronem, bo pogoda idealna na latanie. To co zobaczyłem zmiotło mnie z ziemi :)
Poleciałem po wędkę, by połapać na chleb, ale tylko mały amurek, a reszta tych większych odrazu odskakiwała, bo tak jakby coś wyczuła nie tak.