Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1893756 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3435 dnia: 08.11.2016, 11:17 »
Moim zdaniem nie ma żadnego sensu stosować ten materiał..
Po pierwsze, problem będzie go połączenie z podajnikiem, po drugie, tak jak napisał fluorocarbon będzie lepszy ze względu na maskowanie, a po trzecie, utrudni oddawanie rzutów
A ja sobie sprawdzę taki zestaw, z czystej ciekawości ( a mam tego "badziewia" karpiowego )
 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 716
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3436 dnia: 08.11.2016, 11:22 »
Leadcore może być Ok przy ciężkim feederze i podajnikach ESP. Brania dużych ryb są mocne, leadcore zaś zapewnia dobre maskowanie. Do zwykłych  podajników nie ma on sensu. Lepiej kup sobie ciężarki do mocowania za podajnikiem, do przyszpilenia zestawu, ma takie Preston.
Lucjan

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 860
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3437 dnia: 08.11.2016, 11:29 »
Leadcore może być Ok przy ciężkim feederze i podajnikach ESP. Brania dużych ryb są mocne, leadcore zaś zapewnia dobre maskowanie. Do zwykłych  podajników nie ma on sensu. Lepiej kup sobie ciężarki do mocowania za podajnikiem, do przyszpilenia zestawu, ma takie Preston.

Luk, ja używam do maskowania fluorocarbonu i jestem zadowolony, ale też mam takie wrażenie, że to do lekkich zestawów się kompletnie nie będzie nadawać :) Drugą kwestią jest też odległość i głębokość łowiska. W płytkich miejscach przy krótkich rzutach, ten lead core będzie jednak się unosił przy napinaniu zestawu, co w efekcie może nam tylko popsuć wyniki.

Offline romo72

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 16
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3438 dnia: 08.11.2016, 20:27 »
lead core ma inne zastosowanie niż maskowanie,chodzi o wzmocnienie zestawu przed różnego rodzaju przetarciami min o kamienie itp,a do feedera się nie nadaję,jest najzwyczajniej za gruby i tylko może odstraszyć rybę

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3439 dnia: 08.11.2016, 22:06 »
Panowie czy jest gdzieś na forum temat traktujący o tym jak zwiększyć objętość zanęty nie zmieniając jej aromatu, jakości czy właściwości? Krótko mówiąc czy jest jakiś temat w którym dowiem się co najlepiej dodać do dobrej zanęty aby z jednego kilograma zrobić na przykład trzy? ;D
Pozdrawiam
Marcin

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3440 dnia: 08.11.2016, 22:07 »
Panowie czy jest gdzieś na forum temat traktujący o tym jak zwiększyć objętość zanęty nie zmieniając jej aromatu, jakości czy właściwości? Krótko mówiąc czy jest jakiś temat w którym dowiem się co najlepiej dodać do dobrej zanęty aby z jednego kilograma zrobić na przykład trzy? ;D
Luk nakręcił o tym film.
Poszukaj


Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3441 dnia: 08.11.2016, 22:11 »
Panowie czy jest gdzieś na forum temat traktujący o tym jak zwiększyć objętość zanęty nie zmieniając jej aromatu, jakości czy właściwości? Krótko mówiąc czy jest jakiś temat w którym dowiem się co najlepiej dodać do dobrej zanęty aby z jednego kilograma zrobić na przykład trzy? ;D
Luk nakręcił o tym film.
Poszukaj
W filmie Luk jako bazy dla mixu używa taniej trzy kilogramowej zanęty. Jak nie chcę tego robić. Chciałbym jakiś neutralny dodatek, znacie coś poza gliną lub ziemią? Może bułka tarta? Tylko znowu nie dodam tego nie wiadomo jak dużo...
Pozdrawiam
Marcin

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3442 dnia: 09.11.2016, 11:16 »
Panowie czy jest gdzieś na forum temat traktujący o tym jak zwiększyć objętość zanęty nie zmieniając jej aromatu, jakości czy właściwości? Krótko mówiąc czy jest jakiś temat w którym dowiem się co najlepiej dodać do dobrej zanęty aby z jednego kilograma zrobić na przykład trzy? ;D

Nie widzę sposobu, żeby dodanie wypełniacza nie zmieniło jakości zanęty. Chyba, że ktoś taki ma, to chętnie poznam :) Ja bym dodał tego, z czego zrobione są tanie zanęty - mielone produkty piekarnicze (np. bułka tarta, mielone płatki kukurydziane), do tego jakieś mielone ziarna, produkty zbożowe (też zmielone), może kasza manna, kaszka kukurydziana. Dla utrzymania spoistości można dodać zmielonych płatków owsianych. Właściwości zanęty i jej jakość jednak na pewno się zmienią, w zależności od proporcji ww. składników. Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, jeśli chodzi o proporcje.

Ważne jest też do czego ma służyć ta zanęta.

Niestety nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i rzadko robię taki wypełniacze.
Marcin

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3443 dnia: 09.11.2016, 11:26 »
Jacek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 860
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3444 dnia: 09.11.2016, 11:33 »
Marcin nie wiem czy nie najlepszym sposobem będzie znalezienie uniwersalnej zanęty o jak najbardziej neutralnym zapachu i odsianie najgrubszej frakcji :) Ja robię tak, kupuję 1 kg mocno aromatyzowanej zanęty (np. jagoda dragona) i 2,5 kg uniwersalnej stila i całkiem fajnie to wychodzi. Mam wtedy zanętę o zapachu jaki mi pasuje i bawię sie z dodatkami pod swoje widzi mi sie :P

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3445 dnia: 09.11.2016, 11:39 »
Może to trochę zainspiruje Marcina > https://pl.wikipedia.org/wiki/Cudowne_rozmno%C5%BCenie_chleba
Zapytaj Filipa powinien wiedzieć :D :P

A tak serio oprócz ziemi, gliny czy suchej glinki to kolego tylko powolne domaczanie następnie przecieranie przez sito powiększy objętościowo twoją zanętę.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3446 dnia: 09.11.2016, 11:42 »
Panowie czy jest gdzieś na forum temat traktujący o tym jak zwiększyć objętość zanęty nie zmieniając jej aromatu, jakości czy właściwości? Krótko mówiąc czy jest jakiś temat w którym dowiem się co najlepiej dodać do dobrej zanęty aby z jednego kilograma zrobić na przykład trzy? ;D

Marcin z jednego kilograma zrobić na przykład trzy to chyba się nie da ale gdzieś (szukałem nie mogę znaleźć) oglądałem filmik o sposobie przygotowywania zanęty i chyba to była zanęta MMM gdzie gość po odpowiednim namoczeniu i przetarciu przez sito otrzymywał ok. dwa razy więcej niż przed przygotowaniem. Szkoda że nie zapisałem strony.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3447 dnia: 09.11.2016, 11:47 »
Ale z MMM zawsze tak jest. Nie trzeba do tego specjalnych technik. On po prostu puchnie. Zawsze jak sypię na sucho, mam wrażenie, że, cholera, mało coś. I dosypuję. A potem wracam znad wody z towarem, bo sporo zostaje.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3448 dnia: 09.11.2016, 11:48 »
Panowie czy jest gdzieś na forum temat traktujący o tym jak zwiększyć objętość zanęty nie zmieniając jej aromatu, jakości czy właściwości? Krótko mówiąc czy jest jakiś temat w którym dowiem się co najlepiej dodać do dobrej zanęty aby z jednego kilograma zrobić na przykład trzy? ;D

Marcin z jednego kilograma zrobić na przykład trzy to chyba się nie da ale gdzieś (szukałem nie mogę znaleźć) oglądałem filmik o sposobie przygotowywania zanęty i chyba to była zanęta MMM gdzie gość po odpowiednim namoczeniu i przetarciu przez sito otrzymywał ok. dwa razy więcej niż przed przygotowaniem. Szkoda że nie zapisałem strony.

filmik chłopaków Feeder Team Rzeszów
Marek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #3449 dnia: 09.11.2016, 11:49 »
Ale z MMM zawsze tak jest. Nie trzeba do tego specjalnych technik. On po prostu puchnie.

W takim razie kończe poszukiwania filmu
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników