Autor Wątek: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach  (Przeczytany 75518 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 262
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #75 dnia: 15.07.2020, 11:31 »
Piękny wynik :bravo:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #76 dnia: 15.07.2020, 11:47 »
Podajnik zhibo trzeba zaopatrzyć w sztywną rurkę antysplątaniową, nie w żadną elastyczną. Coś jak ja zrobiłem tylko jeszcze dłuższą. http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=17959.msg484274#msg484274
Paweł

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #77 dnia: 15.07.2020, 12:05 »
Szkoda ,że samemu trzeba robić takie rzeczy albo sciągać porządne podajniki do dystansu z Haldorado z Węgier. Fajnie  gdyby drapieżnik  wprowadził  ich produkty do swojej oferty :(

Online key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #78 dnia: 15.07.2020, 12:17 »
Podajnik zhibo trzeba zaopatrzyć w sztywną rurkę antysplątaniową, nie w żadną elastyczną. Coś jak ja zrobiłem tylko jeszcze dłuższą. http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=17959.msg484274#msg484274


Ta moja rurka  powstała z rdzenia przewodu antenowego :) , którą dla kamuflarzu włożyłem do koszulki termokurczliwej.
To jest miarę sztywne i połączenie z koszykiem  na wcisk po rozwierceniu na długości ok 1,3 cm nie wyłamuje się.
Z długością jej nie ma co przesadzać  ,bo jak koszyk trafi na nierówność dna to podnosi  żyłkę przed podajnikiem i mamy odstraszacz ryb .
Fajnie to wytłumaczył p. Stach w ostatnim filmie.

Offline Razor88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 15
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #79 dnia: 15.07.2020, 12:56 »
Zbyszku a na jakie patyki łowisz obecnie na dystansie z tego co pamiętam to Armadale ,który Flagman poległ na froncie ;)
Armadale mam w wersjach 12 i 13 ft więc nie łowię nimi powyżej 80 metra. Z typowo dystansowych kijów mam Daiwe Turnament SLR 14 FT miałem 2 grantchamy 420/130 - jeden strzelił na drugiej sekcji a drugi w tamtym miejscu ma lekkie pęknięcie więc jego dni są policzone. Kupiłem je zaraz jak weszła ta seria więc może już uporali się z tym problemem. Bardzo fajnie przełowiłem nimi ponad 2 sezony.
Teraz jadą do mnie 2 bardzo mocne dystansowe kije z delphina - raczej do ciężkiej metody i wielkich ryb z ponad 100 metra na Rybniku. Jak nimi połowię to pewnie napiszę coś wiecej.
Zbyszek a jak sprawdza Ci się ta Daiwa?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #80 dnia: 15.07.2020, 14:07 »
Zapomniałem o firmie której wedziska można spokojnie porównać do Daiwy Tournament ( mięsiste blanki ) i 10 lat gwarancji, to firma Sportex . :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #81 dnia: 15.07.2020, 14:59 »
Zastanawiam się, czy nie warto dać szansy wędkom od mistrzów marketingu:
https://eldoradosklep.pl/pl/p/Genlog-Revolution-Feeder-420-do-120g/7057


Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #82 dnia: 15.07.2020, 15:02 »
Akurat na te kije Delphina nie. Mam inne magmy. W tych akurat są te przelotki szczytowe anty tangle więc do rzutów będzie robiły robotę.
Wszystko ok tylko po co kupować taką pałe z wyżutem ponad 200 g ?
Nowe responsywne blanki z wysokiej jakości węgla dają dużo więcej możliwości ! Kolega wspomniał że budżet to nie problem więc niech wybierze kij z wyższej półki gdzie przy stosunkowo niskim cw można rzucać regularnie, celnie i daleko a przy okazji też jest jakaś frajda z łowienia.
Z tymi wycienionymi responsywnymi blankami w dystansowych kijach to różnie bywa ;) Ja w ostatnim czasie przez 2 sezony zajechałem 2 kije za +- 1000 zł a trzeci jest na wykończeniu i mam już dosyć takich konstrukcji. Po za tym nie bez powodu wielu renomowanych producentów odchodzi od takich konstrukcji. Np Daiwa Turnament SLR - chyba najdroższe kije dystansowe na rynku mają parametry (360/120  390/150 420/160) i przy tym duuuużo grubsze blanki i większą wagę niż większość kijów z tego segmentu.
O ile ktoś przez łowienie z dystansu rozumie łowienie na niezbyt dużych zbiornikach komercyjnych gdzie wiatr nie jest aż tak dokuczliwy i łowi typowo metodą podajnikami 30-45g na dystansach 70-90m to jeszcze lekkie konstrukcje mogą mieć rację bytu. Ale na dużych wodach naturalnych gdzie rano jest flauta a w południe sztormowa fala i z koszyków 45 g przechodzisz na 75 + zanęta , wykonujesz dużo rzutów na dystanse powyżej 90m(często kilkanaście koszyków na start)to taki lekki responsywny kijek za 1000 zł wytrzyma max 2-3 sezony.
Nie mówiąc o tym ,że dzisiejsze kije nawet te za 300 zł to już zupełnie inne konstrukcje niż kilka lat temu i wędka z cw 160g przy dobrze dobranej szczytówce może dawać frajdę z łowienia płoci na delikatne przypony i małe haki. Taki kij wystarczy na długo a rzuty będą pewne i z zapasem mocy
No tak. Moja Daiwa Caztizm Feeder 3.75/80g dziś też pękła. Wędka czwarty raz nad wodą. Pękła w momencie kiedy zaciołem rybę - leszczyk ok 1kg. Masakra jakaś...dobrze że jest na gwarancji

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #83 dnia: 15.07.2020, 15:11 »
Stare matowe Matrixy Horizon Feeder są dobrymi kijami dystansowymi. Niestety obecnie trzeba szukać z drugiej ręki.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #84 dnia: 15.07.2020, 15:29 »
Zastanawiam się, czy nie warto dać szansy wędkom od mistrzów marketingu:
https://eldoradosklep.pl/pl/p/Genlog-Revolution-Feeder-420-do-120g/7057
Wiele osób ją chwali. Ja miałem i kompletnie mi nie leżała. Cieżka, lejąca i jak na dystansową wędkę zbyt mało sztywna. Jednak wydawała się być pancerna wręcz nie do zajechania.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #85 dnia: 15.07.2020, 15:38 »
Zbyszku a na jakie patyki łowisz obecnie na dystansie z tego co pamiętam to Armadale ,który Flagman poległ na froncie ;)
Armadale mam w wersjach 12 i 13 ft więc nie łowię nimi powyżej 80 metra. Z typowo dystansowych kijów mam Daiwe Turnament SLR 14 FT miałem 2 grantchamy 420/130 - jeden strzelił na drugiej sekcji a drugi w tamtym miejscu ma lekkie pęknięcie więc jego dni są policzone. Kupiłem je zaraz jak weszła ta seria więc może już uporali się z tym problemem. Bardzo fajnie przełowiłem nimi ponad 2 sezony.
Teraz jadą do mnie 2 bardzo mocne dystansowe kije z delphina - raczej do ciężkiej metody i wielkich ryb z ponad 100 metra na Rybniku. Jak nimi połowię to pewnie napiszę coś wiecej.
Zbyszek a jak sprawdza Ci się ta Daiwa?
Mam mieszane uczucia co do tej wędki. Kupując praktycznie najdroższego seryjnie produkowanego feedera na rynku spodziewałem się naprawdę wiele. Czyli najlepszych możliwości rzutowych z wędek które mam a przy tym odrobinę finezji dającej frajde z łowienia małych ryb klasykiem.
Na pewno jest to solidnie wykonana konstrukcja jak na dystansowca spodziewałem się ,że będzie sztywniejsza a szczególnie w ostatniej sekcji ma spore ugięcie. Możliwościami rzutowymi jest zbliżona do większości wędek 14 ft - nie jest też bardziej finezyjna choćby od grantchama czy armadale 14 ft.
Kolega ma windcasta 420/150 który wyglądem akcją i możliwościami rzutowymi jest bardzo zbliżony do 4 razy droższego turnamenta. Więc gdybym mógł wybierać jeszcze raz nie kupił bym jej.
Z wędkami dystansowymi jest ten problem ,że są mało popularne nie ma możliwości przed zakupem ich przetestować a każdy oczekuje czego innego. Tak więc trzeba kupować w ciemno. Powoli przestaje być fanem kijów z górnej półki szczególnie do dystansu.
Zamówiłem 2 modele delphina oba poniżej 400 zł . ważą po 30 g więcej niż konstrukcje za grubo ponad 1000 zł na filmach wydają się sztywne i mają zapas mocy. Zobaczymy może tym razem dla odmiany trafię ;)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #86 dnia: 16.07.2020, 11:48 »
Zbychu, myślałeś kiedyś o, Zemex Ramapage Feeder 3,90 150 g, w kwocie podobnej w której posiadasz/posiadałeś kije.
Miałeś możliwość tym kijem połowić na swoich zbiornikach ?
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #87 dnia: 16.07.2020, 12:12 »
Zbychu, myślałeś kiedyś o, Zemex Ramapage Feeder 3,90 150 g, w kwocie podobnej w której posiadasz/posiadałeś kije.
Miałeś możliwość tym kijem połowić na swoich zbiornikach ?
Myślałem i to dość poważnie ale nauczony złymi doświadczeniami wole omijać kije do których nie mam dobrego dojścia bo potem ewentualne reklamacje dokupienie szczytówek itp to nie lada wyzwanie.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #88 dnia: 16.07.2020, 12:28 »
Właśnie, nie ma konkretnego sklepu z dobrą opinią i kijami Zemex-a.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #89 dnia: 16.07.2020, 12:28 »
Zbyszek, które dephiny zamówiłeś?