Autor Wątek: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach  (Przeczytany 75022 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #300 dnia: 24.11.2020, 17:32 »
Witam.Pozwolilem sobie dołączyć do dyskusji.Potrzebuje kupić dwie wędki ,fajnie jakby były jednego producenta(taka fantazja i choroba estety).Moją uwagę zwróciły kije By dome Carp Master Pro.Jedna z wędek to ma być typowy kij dystansowy,tu skłaniam się do 390H.Gorzej natomiast będzie z drugim,tutaj oczekuje bardziej uniwersalnego kija,który da frajdę z holu mniejszego bialorybu jak i przylowu do 10kg.Czy Carp Master Pro 360m lub 360h da choć odrobinę satysfakcji z łowienia mniejszych ryb? Aktualnie te wędki są w promocyjnej cenie ....Drugą marką ,która biorę pod uwagę jest Tubertini flexo 390/100g i 360/80g.Tylko mam obawy czy 390/100g wytrzyma tak ciężkie łowienie 55g plus towar na odległość ok.80-90m.Pozdrawiam.Licze na Was ,że pomożecie 😁
Mam carp master Pro 360 H i powiem, że to mocna, choć nie pałowata wędka na większe ryby. Jak chcesz zobaczyć, jak pracuje pod rybą i usłyszeć parę słów o niej to zobacz filmik

Mam też Döme TEAM FEEDER Pro Method Feeder 390H i to już całkiem inna wędka. Dużo bardziej delikatna, progres wpadający w parabolę. Ma szczytówki o bardzo zróżnicowanej czułości. Na pewno M, MH a nawet H nada się do łowienia mniejszych ryb.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #301 dnia: 24.11.2020, 19:43 »
Witam.Pozwolilem sobie dołączyć do dyskusji.Potrzebuje kupić dwie wędki ,fajnie jakby były jednego producenta(taka fantazja i choroba estety).Moją uwagę zwróciły kije By dome Carp Master Pro.Jedna z wędek to ma być typowy kij dystansowy,tu skłaniam się do 390H.Gorzej natomiast będzie z drugim,tutaj oczekuje bardziej uniwersalnego kija,który da frajdę z holu mniejszego bialorybu jak i przylowu do 10kg.Czy Carp Master Pro 360m lub 360h da choć odrobinę satysfakcji z łowienia mniejszych ryb? Aktualnie te wędki są w promocyjnej cenie ....Drugą marką ,która biorę pod uwagę jest Tubertini flexo 390/100g i 360/80g.Tylko mam obawy czy 390/100g wytrzyma tak ciężkie łowienie 55g plus towar na odległość ok.80-90m.Pozdrawiam.Licze na Was ,że pomożecie 😁
Mam carp master Pro 360 H i powiem, że to mocna, choć nie pałowata wędka na większe ryby. Jak chcesz zobaczyć, jak pracuje pod rybą i usłyszeć parę słów o niej to zobacz filmik

Mam też Döme TEAM FEEDER Pro Method Feeder 390H i to już całkiem inna wędka. Dużo bardziej delikatna, progres wpadający w parabolę. Ma szczytówki o bardzo zróżnicowanej czułości. Na pewno M, MH a nawet H nada się do łowienia mniejszych ryb.

Dzięki za filmik.Trochę mi rozjaśnił temat.Fajna ta seria Daiwy N'Zon Z....ale jednak muszę zejść na ziemię 😁.Nie ta liga finansowa. No cóż ,zamawiam te Carp Mastery ...jak.sie nie polubimy ,to wylądują na bazarku.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #302 dnia: 05.12.2020, 16:28 »
Pytanie dotyczy ciężkiego feedera wykorzystywanego do łowienia na dystans (metoda oraz klasyk). Lepiej jak wędka ma szybką akcje i ugina się głębiej czy lepiej jak ma wolniejszą akcję i nie ugina się głębiej?
Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #303 dnia: 05.12.2020, 23:03 »
Dziwne pytanie. Najlepiej jak ma szybką akcję i progresywne ugięcie.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #304 dnia: 07.12.2020, 21:00 »
Faktycznie, może w wcześniejszym poście nie opisałem o co dokładnie chodzi. Mianowicie przymierzam się do zmiany posiadaniego ciężkiego feedera 4,2m cw 150 g. Mam na oku dwie wędki, które delikatnie różnią się od siebie. Obie mają szybką akcję oraz progresywne ugięcie. Przy czym wędka "A" ma trochę szybszą akcję niż wędka "B", ale wędka "B" trochę głębiej się ugina niż wędka "A" przy takim samym obciążeniu. No i to pojawa się pytanie, którą wędkę lepiej wybrać z punktu widzenia łowienia na dystans? Przy czym zaznaczam, że wybór między wędką "A" a wędką "B" bedzie to wybór między wędką dobrą a dobrą :) Dzięki z góry.

Marcin

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #305 dnia: 07.12.2020, 21:06 »
W takich razach trzeba wybrać kompromis :
wędką szybką o akcji szczytowej lepiej się będzie zarzucać ale wędka bardziej miękka lepiej będzie trzymać ryby niż wędka sztywna. Dopóki nie kupisz i nie wypróbujesz to się nie dowiesz która bardziej Ci będzie odpowiadać  :P
Paweł

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #306 dnia: 08.12.2020, 12:40 »
Jest tak jak pisze kolega boruta. Tylko nad wodą sprawdzisz, która Ci bardziej leży. Skoro jednak zakładasz, że obie są dobre to nie ma co dzielić włosa na czworo. Wybierz jedną z nich i jeżeli się okaże, że Ci ewidentnie nie pasuje to ją opchnij i kup drugą.

Tak przy okazji dopytam czemu rezygnujesz z Flagmana Legend 4.2 / 150g i nad czym się w zamian zastanawiasz?

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 15
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #307 dnia: 08.12.2020, 12:49 »
Tez chętnie posłucham o tym flagmanie bo zastanawiam się nad zakupem. Może ktoś coś więcej napisać.

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #308 dnia: 08.12.2020, 15:04 »
Kupiłem Flagman Legend 4,2m do 150g na Black Friday i powiem Wam, że w porównaniu do wędki w wersji 3,9m i 100g blank jest sporo grubszy i praca wędki jest sporo szybsza. Niestety nie testowałem jej jeszcze nad wodą.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #309 dnia: 08.12.2020, 15:04 »
Ja mam, używam i jestem zadowolony. Dlatego właśnie pytam :)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 036
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #310 dnia: 08.12.2020, 16:02 »
Faktycznie, może w wcześniejszym poście nie opisałem o co dokładnie chodzi. Mianowicie przymierzam się do zmiany posiadaniego ciężkiego feedera 4,2m cw 150 g. Mam na oku dwie wędki, które delikatnie różnią się od siebie. Obie mają szybką akcję oraz progresywne ugięcie. Przy czym wędka "A" ma trochę szybszą akcję niż wędka "B", ale wędka "B" trochę głębiej się ugina niż wędka "A" przy takim samym obciążeniu. No i to pojawa się pytanie, którą wędkę lepiej wybrać z punktu widzenia łowienia na dystans? Przy czym zaznaczam, że wybór między wędką "A" a wędką "B" bedzie to wybór między wędką dobrą a dobrą :) Dzięki z góry.

A o jaki Ci dystans chodzi konkretnie ?

Powiem Ci,że sam myślałem o ciężkim kiju z cw.150g i głównie w grę wchodził właśnie legend.
A że mam już jednego legenda 3.9 100g,i wiem że to świetna wędka,to chciałem dalej iść w tą serię.
Tyle że ...
1. Jeśli nie łowię głównie karpi,to po co mi tak mocarna wędka ?
2. Zasięg przeciętnej wędki 3.9 to 70m,sztywniejszej z odpowiednim zestawem 80m. To aż nadto na większość łowisk.
3. Długość 4.2m często jest nieporęczna,do tego taka wędka jest już ciężka i potrzebuje ciężkiego kołowrotka do wyważenia.
4. Mało osób zdaje sobie sprawę,ale by dobrze wykorzystać potencjał rzutowy wędziska 4,2m ,trzeba mieć trochę pary w ramionach.
5. Kij 4.2m to rozumiem zamysł łowienia na 90-100m. Wierzcie lub nie,ale to bardzo trudne skutecznie łowić już na 80m,a w wietrzną pogodą nawet na 70. 90+ to już wyższy level umiejętności. W praktyce,kupa czasu z nerwami zamiast relaksowania się.

Także lepiej to przemyśleć,czy chcemy i potrzebujemy takiego zestawu,tym bardziej ,że to nie tania impreza.

Polecam Ci Marcin,właśnie legenda ale 3.9m 100g. Kij dobrze miota,jest dosyć finezyjny,płotka 25cm jest bez problemu do wyczucia,a jego ugięcie pod obciążeniem,robi się głębokie.
Zasięg metodą do 80m,komfortowo 70m,koszem window podobnie. Bulletem komfortowo 65m.
I będziesz miał frajdę z większości ryb,a nie tylko nielicznych.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 400
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #311 dnia: 08.12.2020, 16:07 »
Master carp 4.2 od by dome. Mocarne i sprawdzone wędzisko rzutowe w bardzo przystępnych pieniądzach. Nie są to jednak kije do finezyjnego łapania a do ciężkiego targania karpi z dystansu.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Razor88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 15
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #312 dnia: 10.12.2020, 19:11 »
Prezentacja kilku kijów do dalszego dystansu (niestety po węgiersku) ale mięso można wyłapać.
Od górnej półki do budżetówki.
Ciekawostką jest NEVIS Castmaster


Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #313 dnia: 10.12.2020, 19:43 »
Faktycznie ciekawy ten nevis 280g przy 13ft w klasie XH. Już nawet dostępny u madziarów w sklepach. Cena trochę zniechęca 60000HUF (circa 750PLN) :-\

Offline w-mfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warmińsko - Mazurski Feeder
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #314 dnia: 05.04.2021, 20:24 »
Zbyszek, które dephiny zamówiłeś?
Delphin RIVER Trophy Feeder X-TRA 400/200 i Delphin MAGMA M3 Method feeder 430/215.  Nastawiam się ,że będą to kije do ciężkiej metody na Zalew Rybnicki i dystanse 100 +. Cena każdego z tych kijków równa się cenie 3 szczytówek do feederów z wyższej półki więc nawet jeśli się zawiodę to tragedii nie będzie.

O Magmie wspomniałeś, a jak wypadł River Trophy ? :D