Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 272736 razy)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2220 dnia: 25.11.2020, 15:20 »
Dziś spinning, tylko jedno puknięcie na wahadełko (effzett roach) , gruba 60-tka, była chwila emocji 😃
Sławek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2221 dnia: 25.11.2020, 15:23 »
Selektor a możesz uściślić w jakim celu tego czebaczka wpuszczają bo trochę wymyka mi się to z normalnego rozumowania ? Czy to jest po prostu przypadkowa ryba która trafia z karpiem do wody ? Bo z tego co widzę jest uznana za gatunek inwazyjny więc teoretycznie taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2222 dnia: 25.11.2020, 16:03 »
;)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2223 dnia: 25.11.2020, 16:16 »
Dzisiaj wypadzik w spartańskie warunki z nadzieją na chociaż jedną rybę, bez większych oczekiwań. Temp o 7 rano pokazywała -5 i praktycznie do godziny 11 była cały czas ujemna. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania :) Wpadło łącznie 5 karpi i 2 jesiotry. Dodatkowo jeden karp się spiął (czułem jak wali głową) oraz spaliłem 3 brania z czego jedno było na bank jesiotrowe. Ryby brały bardzo delikatnie, dosłownie muśnięcia i trzeba było wbić się w moment. Taktyka ? Szukanie ryby, nabijanie podajnika do połowy, manewry kolorami kulek oraz min. 20min moczenia kija w wodzie. Ze wszystkich ryb najciekawszymi były właśnie jesiotry (jeden metrowy i prawie pod 5 kg) oraz długaśny karpik 7kg (W pierwszej chwili byłem przekonany, że to spory amur :) ). Miałem kończyć sezon, ale jeśli czas pozwoli to będę dalej jeździł.



Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2224 dnia: 25.11.2020, 16:21 »
Piękne rybki 👍💪
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2225 dnia: 25.11.2020, 16:23 »
Ładne rybki! @Ledi12: Możesz napisać więcej szczegółów co sprawdziło się do podajnika oraz jako przynęta?
Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2226 dnia: 25.11.2020, 16:30 »
Selektor a możesz uściślić w jakim celu tego czebaczka wpuszczają bo trochę wymyka mi się to z normalnego rozumowania ? Czy to jest po prostu przypadkowa ryba która trafia z karpiem do wody ? Bo z tego co widzę jest uznana za gatunek inwazyjny więc teoretycznie taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć.

Tak on zwykle przypadkowo jest wrzucany razem z karpiem, czasem przez "olanie" problemu przez zarybiającego. Po prostu trafia do wody razem z materiałem zarybieniowym. A zarybienia mamy co roku i to obowiązkowe. Przez to stał się on dość powszechny m.in. w południowej i środkowej Polsce. Na południu jest tego naprawdę dużo, czyli tam gdzie króluje karp :) Po raz pierwszy znaleziono go jednak w Polsce gdzieś w rejonie Milicza. Ze stawów potrafiono odłowić kilkaset kilogramów tego szkodnika. Dziś jest on już nawet obecny np. w dopływach Odry. Czebaczek ma bowiem w Polsce idealne warunki do rozrodu.

Trafia też do nas razem z karpiem z Czech. A w Czechach mają olbrzymi problem w stawach karpiowych z czebaczkiem. Tam więc gdzie są stawy hodowlane, tam dziś jest ryzyko obecności czebaczka. A jak one są położone w pobliżu rzek, to już w ogóle mamy duże szanse że trafi on do niej. Nie dość, że wyżera ikrę i wylęg innych ryb oraz żeruje na tym samym co inne gatunki rodzimych ryb, to jeszcze przenosi pasożyty, a nawet czytałem kiedyś naukowe badania, że tam gdzie w stawie było jego duże zagęszczenie, tam inne większe ryby np. amury potrafiły mieć rany po nim.

Dziś jest najbardziej inwazyjnym gatunkiem ryby w całej Europie ! Jest już w Hiszpanii, Włoszech, Grecji, czy też UK. A my pakujemy go razem z karpiem "na legalu" do polskich jezior i zaporówek, a na nielegalu do rzek. Znaleziono go już w polskich rzekach w ilościach sięgających tysięcy sztuk na powierzchni jedynie 100 m2 :o

Tak na marginesie to będąc w Chinach jadłem jego większego kuzyna czebaka i nie był zły. Może to jest jakiś sposób dla polskich kormoranów w gumofilcach... jakieś powszechne occtowanie i słoikowanie czebaczka ;)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2227 dnia: 25.11.2020, 16:52 »
Ładne rybki! @Ledi12: Możesz napisać więcej szczegółów co sprawdziło się do podajnika oraz jako przynęta?

Produkty haldorado. W podajnik leciał rybny mix (zanęta + pellet + mięsny atraktor) a na igłę kulki fluo 8mm.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2228 dnia: 25.11.2020, 17:30 »
Pięknie połowione Ledi pozazdrościć takiego łowiska, ja jakoś ostatnio karpia złowić nie mogę, trzy razy byłem i same jesiotry.
Paweł

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2229 dnia: 25.11.2020, 17:40 »
Pięknie połowione Ledi pozazdrościć takiego łowiska, ja jakoś ostatnio karpia złowić nie mogę, trzy razy byłem i same jesiotry.

Niestety jak jesioter wejdzie w łowisko to na karpia nie ma co liczyć. Po każdym z ich musiałem nęcić inne łowisko :P
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2230 dnia: 25.11.2020, 17:52 »
Ledi ---> :bravo:

Ja mam zbiornik dziki staw z czebaczkami.
Biorę czasem dla kota, ale ten nie chce go jeść.
Za to duży pies - chetnie.
Dla człowieka troche małe, u mnie takie do 10 cm.
Natomiast w tym stawie jest dużo więcej karasi i słonecznic niż czebaczków (na razie).

Znajomi hodowcy mówią, że najlepszym lekarstwem na czebaczka jest ... okoń.
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2231 dnia: 26.11.2020, 10:13 »
Brawo Ledi, ładnie połowione, warunki zimowe! :bravo: :bravo: :bravo:

CO do czebaczka, to uważam, że zarybienia należy przeprowadzać bardziej starannie. Jeżeli się wali ryby z rekawa do wody jednym 'sru!', to potem są takie rzeczy. O wiele lepiej jest samemu przenosić rybę, mieć jakiś system aby nie pozwolić aby taki czebaczek się dostał do naszego zbiornika.

Niestety, o tym się w ogóle nie mówi, ale wiele zarybień przeprowadzanych jest w fatalny sposób, przez co materiał zarybieniowy szybko ginie, albo ryba choruje potem.
Lucjan

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2232 dnia: 26.11.2020, 19:20 »
Testy idą pełną parą, więc dzisiaj będzie post reklamowy. Nie ma jak  przetestować nową pastę na takim byku. Mówił, ze bardzo mu smakowała i wróci po więcej. Pasta składa się z ... Cholera zapomniałem. ;D
Pozdrawiam Bartek



Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2233 dnia: 26.11.2020, 19:29 »
Brawo Bartek 👍👏
Nie poddajesz się i walczysz dalej 💪👏
Klenisko piękne 👍
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #2234 dnia: 28.11.2020, 16:53 »
 Dzisiaj odbyłem swój  debiut w drop shocie. Celem były okonie, ale trafił się 55 cm szczupaczek, który w trudnym łowisku i na pletce 0,03 dostarczył trochę emocji:



Nie jest to potwór, ale jako, że zamysł łowienia na ds powstał w mej głowie dopiero w czwartek, to swój krótki, 2 godzinny debiut w tej metodzie uważam za udany. Zwłaszcza, że spora cześć tego czasu upłynęła na wiązaniu głupio rwanych zestawów i opatrywaniu krwawiącego palca :). Podsumowując drop shot wydaje mi się całkiem ciekawy, na pewno wart dopracowania.