Autor Wątek: Waga elektroniczna  (Przeczytany 1202 razy)

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Waga elektroniczna
« dnia: 27.11.2020, 13:34 »

 Jako, że nadal nie posiadam elektronicznej wagi wędkarskiej - w tym roku zakupiłem i zwróciłem już trzy sztuki - proszę o pomoc w wyborze tej jedynej :D

 Zbliża się dużymi krokami "Czarny Piątek" i zamierzam kupić dobrej jakości wagę w dobrej cenie.

 Od wagi wymagam dokładnego ważenia i bezproblemowej wymiany baterii.

 Proszę o Wasze propozycje.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #1 dnia: 27.11.2020, 13:41 »
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #2 dnia: 27.11.2020, 13:42 »
Czarny piątek już trwa :P. Dużo znajomych ma zwykłą bagażową albo Jaxona i nie narzekają. A co było nie tak z tymi  co odesłałeś?.
- Arek -

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #3 dnia: 27.11.2020, 14:41 »

  Do dnia dzisiejszego posiadam wagę Jaxon, tą, którą kupuje się w komplecie z miarką.  Ważyła dokładnie, żadnej innej nie potrzebowałem.  Problem powstał gdy wysiadły baterie.  Kupione nowe, małe paluszki AAA nie pasowały do gniazda na baterie tej wagi. Są ciut grubsze i dłuższe od oryginalnych.  Ciasno ale wchodziły do środka gniazda ale waga nie działała.  Kupiłem wiele różnych baterii AAA ale wszystkie nie pasowały do tej wagi.  Waga po prostu jest ale bezużyteczna.

 Wkurzyłem się do tego stopnia, że robiąc większe zakupy domówiłem do nich kolejną wagę Jaxon z miarką :P  Tylko i wyłącznie dla baterii ;)  Na domiar złego ta waga nowa waga była niesprawna tzn: źle ważyła.  Zawyżała i to dużo.  Więc jeśli bym chciał ją zwrócić i odzyskać 40zł to straciłbym również baterie >:O  Co zrobiłem...?   Wagę wraz z bateriami zatrzymałem.  Niestety dla mnie nie stać mnie na tak drogie baterie do tej wagi (w dodatku bardzo szybko wyczerpują się) więc sami rozumiecie.

 Kolejną była Prologic Commander.  Do niej również małe paluszki AAA. Waga działa ale baterie wchodzą mega ciasno do gniazda i klapka nie zamyka się do końca. Po prostu lekko odstaje. Wyglądało to tak jakby te paluszki były znowu ciut za duże.    Czy to wada?  Nie wiem.  Dla mnie to ma działać i pasować od początku do końca i koniec.  Wagę zwróciłem.

 Pomyślałem, że jak elektroniczne nie chcą ze mną gadać to może mechaniczne będą chciały. Wybór padł na wagę Prologic Specimen Dial Scale 27kg.  Gdy ją rozpakowałem i zacząłem sprawdzać jak działa zrozumiałem, że kolejną wagę zwrócę do sklepu.  Byłem nieźle zdegustowany tym faktem >:O  Pomyślałem sobie, że to jakieś fatum.  Podczas ważenia waga strasznie zawyżała.  Dla przykładu powiem, że z 5kg ważonego pelletu wychodziło 6,5kg...

 

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #4 dnia: 27.11.2020, 15:34 »
To, że zawyża to chyba akurat dobrze :)

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #5 dnia: 27.11.2020, 19:08 »

 Zdecydowałem się i zamówiłem ostatecznie wagę Korum.

 Maciek, przekonałeś mnie :thumbup:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #6 dnia: 27.11.2020, 20:06 »
To, że zawyża to chyba akurat dobrze :)

Od dzisiaj w internetach pojawią się kluczowe pytania w przypadku publikacji zdjęć ryby z wagą w tle: "A masz legalizację wagi" ?, "Nie uwierzę dopóki nie zobaczę ważnej legalizacji wagi", "To nie rekord, bo nie ma legalizacji" :P

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #7 dnia: 28.11.2020, 16:52 »

 Z tym zawyżaniem wagi to nie wiem czy dobrze.

 Ważąc 5kg pelletu otrzymałem wynik 6,5kg.

 Więc co stało się z 1.5kg nadwyżki pelletu?

 Do tej pory nie mogę go odnaleźć ;D

 

 Selektor, sytuacja o której piszesz jest do rozwiązania.  Musimy - jeśli chcemy ;) - posiadać w swoim arsenale kilka wag do ważenia.  Najlepiej ze stajni Reuben Heaton.  Uważam, że w takim przypadku legalizacja wagi do niczego nie będzie potrzebna.

Offline Boreasz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 11
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #8 dnia: 28.11.2020, 18:13 »
Posiadam taką wagę 3 sezon https://tiny.pl/786sk (link poglądowy, ale to ten model  może są lepsze oferty )

Waży dokładnie, i jest solidna.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Waga elektroniczna
« Odpowiedź #9 dnia: 28.11.2020, 18:59 »
To, że zawyża to chyba akurat dobrze :)

Od dzisiaj w internetach pojawią się kluczowe pytania w przypadku publikacji zdjęć ryby z wagą w tle: "A masz legalizację wagi" ?, "Nie uwierzę dopóki nie zobaczę ważnej legalizacji wagi", "To nie rekord, bo nie ma legalizacji" :P


A miarka? :D