Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773821 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #465 dnia: 05.02.2017, 10:25 »
Bardzo dobrze, niech mrozi. Jak lód zejdzie dopiero w marcu, to ryby będą głodne i zaczną zaraz brać. Nie jak w ubiegłym roku >:O

Im grubszy lod .... im wiecej sniegu w gorach.... tym pozniej ociepli sie woda.... ale pamietam z dawnych lat po takiej zimie robila sie ciepla wiosna.....
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #466 dnia: 05.02.2017, 10:47 »
Dokładnie Maciej, wiosna po takiej zimie byla zawsze bardzo ciepła. Bardzo na to liczę :narybki: :fish:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #467 dnia: 05.02.2017, 10:49 »
Dokładnie Maciej, wiosna po takiej zimie byla zawsze bardz ciepła. Bardzo na to licze :narybki: :fish:
Jedrus to nas jest wiecej liczymy .... :narybki:
Maciek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #468 dnia: 05.02.2017, 11:43 »
Graty Panowie! Coś się dzieje... :D

Kamil, gdzie Ty na ryby jeździsz, że znowu blank? :P

Byłem na Walthamstow spróbować coś złowić, niestety miałem jeden Odjazd ale po podniesieniu kija byli pusto..
Możliwe że jakiś ptak ale nic nie widziałem z takiej odległości.

Jedyne co mnie pociesza że było 3 gości z Kordy i też zblankowali. Ogólnie to nie ma nawet jednego zgłoszenia więc chyba każdy zaliczył blanka. Fajnie tak popatrzeć na sprzęt i technikę ludzi od Danego bo to zupełnie inny poziom.
Mogłem też przetestować sprzęt.
Korum barbel 13 ft 2,5l rzuca ładnie jednak przy odległości 86 metrów jak dla mnie trochę mało celnie

Kołowrotek Shimano Aerlex xtb spod panowie poezja... Czas w jakim zwija ta maszynka.. Szok, już wiem że na stałe zagości w moim arsenale.

Wędka Spro Spod 13 ft 4,5 5lb trochę jej brakuje mocy by rzucić pełnym dużym spodem ale za to średnim 120 metrów rzuca z łatwością.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #469 dnia: 05.02.2017, 11:59 »
Kamil - a jak długości rzutów DAM plastik vs aerlex?
Pozdrawiam
Mirek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #470 dnia: 05.02.2017, 13:37 »
U mnie DAM wody nie widział i raczej nie zobaczy. Jqk się nie sprzeda to będzie jako zapas robić.
Aerlex robi taka robotę że nie ma sensu inwestować w nic innego.
Ja za dama dałem 225 zł a za Shimano 55 £ czyli około 275 zł czyli 50 zł różnicy. Teraz bym Dama nawet w przeglądarce nie otworzył.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #471 dnia: 05.02.2017, 23:27 »
Pozdrowienia dla wszystkich łowców z wątku. W szczególności Karola, Mariusza, Jędrzeja i Kamila :-)
Majki, z chęcią zobaczyłbym wyniki dalszych testów tego urządzenia.

Ja nie mogłem wybrać się w ten weekend, bo byłem zaproszony na dwudniową imprezę.
Może jutro uda mi się wyskoczyć. Przy takiej lekkiej odwilży lubią gryźć.

Długoterminowa pogoda pokazuje, że na lód można liczyć do końca lutego. Muszę sobie odbić za te wszystkie łagodne zimy.
Mam też nadzieję na lepszą wędkarsko wiosnę.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #472 dnia: 06.02.2017, 22:50 »
Udało mi się dzisiaj wybrać.
Nieczęsto się zdarza, żeby zimno wygnało mnie znad wody. Dziś się tak zdarzyło.
Wiatr miał być w porywach do 25 km/h. Potem najwyraźniej coś się zmieniło i zrobiło się 40. Gdyby były dobre brania, to pewnie bym siedział, ale brania były kiepskie. Zszedłem z lodu godzinę przez zmrokiem.

Najpierw na blaszkę wzięły dwa małe zębate. Jeden miał może ze 35 cm, drugi koło 40.
Potem pod wyspą padł jedyny okoń tej wyprawy. Również na błystkę.
Ciekawe jest to, że brania okonia są ogólnie słabe. Zwykle wtedy łowi się je na mormyszkę. Zawsze obławiam przeręble systemem mormyszka-blaszka-mormyszka. Na mormyszkę nie było brania, a po wpuszczeniu blaszki zaatakował. Trudno powiedzieć. Nie da się wnioskować na podstawie jednego brania :)

Liczyłem, że o zachodzie upoluję jeszcze jakiegoś w innym miejscu, ale nie dotrwałem. Możliwe, że miało na to wpływ moje sobotnio-niedzielne imprezowanie ;)







Pozdrawiam
Mateusz

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #473 dnia: 06.02.2017, 22:55 »
:bravo: :bravo: :bravo:

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #474 dnia: 06.02.2017, 23:01 »
B. ładny okoń :bravo:.
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #475 dnia: 06.02.2017, 23:41 »
Robert

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #476 dnia: 07.02.2017, 01:09 »
Panowie gratuluję rybek czy to małych czy tych większych :bravo: Mateo ale upasiony ten Twój okoń :)
Kolejny wypad nad rzekę. Rano gdy jechałem po zakupy musiałem skrobać szyby lecz nie bardzo mnie to zmartwiło - czekałem na to cały tydzień. Szybka wizyta w sklepie i nad wodę. Miały być tylko 4 ciężarki a jak się skończyło to już inna kwestia. Staję przy rzece i opłacam parking. Pogoda zapowiadała się wyborna. Idąc przez most spotkałem spinningistę - mówił, że słabo dziś mu idzie. No nic, trzeba zobaczyć jak feeder się sprawdzi. Mimo skrupulatnego pakowania nie wkręciłem podpórek po ostatniej sesji. Dobrze, że znajomy mieszka parę kroków od rzeki i wspomógł mnie swoimi. Dzień wcześniej miejsce podnęciłem tym co lekko strawne, dużo smrodu rybiego i dużo gliny. Jeden zestaw wyrzuciłem "na ciężko" licząc na bonus. Duży ciężarek, długi przypon i  kulka halibutowa. Drugi to koszyk rzeczny z zanęta z dnia poprzedniego doprawiona drobnym pelletem. Ładuje w podnęcone dzień wcześniej miejsce.
Rozkładam "namiastkę namiotu" za swoim stanowiskiem, chowam resztę sprzętu. Nalewam gorącej herbaty, skręcam ćmika i nareszcie odpoczynek! Słońce dość miło świeci i może coś z tego będzie.Rzeka niemiłosiernie ciągnęła. Ostatnio widuję tylko spinningistów i to słabo wróżyło i tej zasiadce. Wspomniany na początku spinningista do czasu gdy go obserwowałem nie trafił nawet okonia. Mówi się, że "złe dobrego początki". 7h nad wodą jednak zweryfikowało moje oczekiwania. Niestety w tym roku już 3:0 dla rzeki. Jak za każdym razem ostatnio, zmiany głębokości, zestawów czy przynęt nic nie dało. Na dźwięk wolnego biegu pod koniec miałem serce w gardle - lądująca kaczka na żyłce przetestowała moją czujność. Pod koniec rozpadał się jeszcze deszcz a przed nim, rzeka jeszcze przyspieszyła.
Co dwa tygodnie mówię sobie to samo - kije na kołek do czasu gdy nie będzie co najmniej kilku dni na plusie i słońca. Ehe...Do zobaczenia za 2tyg.
Ciągle ubolewam nad wycinka drzew na tej miejscówce gdyż nikt tu nie zaglądał z wędkarzy i było bardzo przyjemnie, bezpiecznie z tą gęstą,  kopułą dookoła. Nawet kajakarze pływający przed nosem wcześniej nie mogli mnie dostrzec. Mimo blanku nieźle wypocząłem, pokręciłem nowymi kołowrotkami i szlifuje miejscówkę gdy już ryba ruszy na żer. Do 31 marca jeszcze trochę czasu zostało.

PS. Ostatnio, forumowy kolega Sebastian mówił na filmie coś na temat gliny na obuwiu więc poniżej przykład z wysp :facepalm:

Wszystkiego dobrego panowie niezależnie od wyników.
Hubert

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #477 dnia: 07.02.2017, 05:56 »
Gratuluje rybek . Mateo :thumbup:
Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #478 dnia: 07.02.2017, 21:46 »
Mateusz piękny garbus ! Ciężko sie łowi z podlodu w tym okresie , kazda rybka cieszy.
Z prognoz dlugoterminowych wynika ze zima potrzyma długo.... :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #479 dnia: 07.02.2017, 21:51 »
Mateo, Hubert - brawo za wytrwałość!!