Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773905 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1620 dnia: 28.03.2017, 16:01 »
@arturro - :bravo: A jaka metoda i na co łowiłeś ? Jeśli można :D

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1621 dnia: 28.03.2017, 16:04 »
:bravo:

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1622 dnia: 28.03.2017, 18:27 »
Piękne karasie :bravo: :bravo: :bravo:

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1623 dnia: 28.03.2017, 18:56 »
@arturro - :bravo: A jaka metoda i na co łowiłeś ? Jeśli można :D
Oczywiście że można ;) Metoda to jeden feeder uzbrojony w podajnik do metody z Mikado. Zanęta to Bait-Tech marine halibut method mix + pellet halibutowy Trapera 2 mm. Przynęta to pellety 8 i 12 mm. Halibut , truskawka i pikantna kiełbasa. Jak na methodę brania były bardzo delikatne. Myślę że jest to spowodowane​ tym że na tym łowisku większość ryb jest już pokłuta i dlatego bardziej ostrożna.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1624 dnia: 28.03.2017, 19:01 »
arturro.

Z "bólem serca" :) ;) oglądałem twój piękny połów.
Ja nie widziałem nawet ogonka krąpia czy krasnopióry, mimo 3 podejść w tym roku.
A miałem nie zaglądać do tego wątku, och ja głupi :facepalm:
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1625 dnia: 28.03.2017, 20:55 »
Dziś wpadły 4 podobne liny. zdjecie podgladowe
Feeder & spinning

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1626 dnia: 28.03.2017, 21:01 »
Na jaką przynętę?
Krzysztof

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1627 dnia: 28.03.2017, 21:02 »
:bravo: :bravo: :bravo:  :fish:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1628 dnia: 28.03.2017, 21:04 »
Wow, ale połowione! Masakra :bravo: :bravo: :bravo:

Ciekawe jak będa wyglądały wyniki za miesiąc lub dwa, z weekendu... 10 stron? :D :D :D

Ja wczoraj ruszyłem na nockę na Badshot Lea, w poszukiwaniu lina. Niestety, pomimo 'cudów wianków' nie udało mi się żadnego skusić, Bailiff powiedział, że jeszcze nikt ich nie łowi. Wpadły trzy leszcze, brań jak na lekarstwo. Musi coś z pogodą być :P

Lucjan

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1629 dnia: 28.03.2017, 21:05 »
Witam,
Ja dziś skończyłem pracę o 16. Pojechałem do domku, zjadłem obiad i patrzę na zegarek i dochodzi godzina 17. Ładna pogoda na dworzu to wyskocze na godzinkę nad wodę. Dotarłem  nad wodę o 17:25. Zestawy chwilę przed 18 poleciały do wody. Jeden zestaw na metodę (pellet do koszyka + dumbels 6 mm ananas Drennana), a drugi tradycyjny koszyk (zanęta płoć, konopie, pinka i na haku dwa białe robaki). W przeciągu 10 minut 4 lub 5 koszyków do wody trafiło. Kolejny koszyk do wody. Kilka minut i pierwsze branie. Zameldowała się płoć 12-14 cm. Kolejny zarzut, koszyk trafia do wody i skubnięcia z opadu. Zaginął i niestety pudło. Kolejny zarzut i daje troszkę dłużej rybce. Zacinam i jest krąpik. Troszkę ponad 10 cm. I wtedy zajechał starszy Pan na rozmowę. Pytał się jak mi idzie. Oglądał zestawy, przynęty. Nie mogłem się skupić na wędkach, ale rozmawiało się dość miło. Widziałem, że co jakiś czas szczytówka drga. I w pewnym momencie mocne branie na metodę. Zacinam i jest... Krąpik ponad 10 cm zacięty pod płetwą.     
Przerzuciłem wędki. Na metodzie cisza.  Robaczka ciągle coś ciągnie. Jako, że starszy Pan chciał mi pokazać jak łowi i niestety nie udało zaciąć się w odpowiednim momencie. Pan pokazał mi zestaw samorobny. Do spławika ze styropianu przyczepiona była sprężyna. Kilka lat wstecz łowił na tyczkę, ale teraz łowi na bolonke i taki zestaw.
Zbliżała się 19, więc pora do domku. Zaczynam się pakować, a Pan starszy pojechał do domu.   Kątem oka spoglądałem na wędki. Widzę branie na robaczka i jest kolejny krąpik ponad 10 cm. O 19:15 pojechałem do domku.

Wypad udany. Spędziłem miło czas, choć wolałbym bardziej skupić się na rybach.


Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1630 dnia: 28.03.2017, 21:08 »
Na jaką przynętę?
Kulka sonu kryll 8mm bodajże
Feeder & spinning

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1631 dnia: 28.03.2017, 22:25 »
Gratulacje dla wszystkich :bravo:

Dzisiaj wybrałem się na łowisko Pod Borem. Mimo pogodnego dnia, warunki do łowienia trudne. Woda w okolicach 8'C. Udało mi się złowić tylko karpia 11,8 kg i jesiotra 5-6 kg. Oprócz mnie łowiło bodaj czterech wędkarzy. Niestety bez kontaktu z rybą.

Od tego roku na na łowisku Pod Borem wymagana jest mata z obrzeżem albo kołyska karpiowa. Mają być zamontowane również  markery do oznaczenia granicy do której mogą pływać łódki RC.


Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1632 dnia: 28.03.2017, 22:36 »
Witam Wszystkich i gratuluję wszystkim łowcom, piękne ryby łapiecie i te liny :) oraz piękny Karaś (już nie) pospolity - szczególnie gratulacje dla jego łowcy ;)

Mam trochę zaległości, a więc zacznę od relacji z nocki z 21 na 22 marca. Chwaliłem się już moją życiówką płoci 40+

a taka płoć to podobno żaden okaz nad tą rzeką ;) Dwa dni później weszła też taka 36 cm która była najmniejszą tam złamaną a dorównujaca mojej życiówke z przed Ebro - ta rzeka to szaleństwo :D

Tak więc tej nocy razem z braciakami byliśmy bardzo zmęczeni jako iż za dnia po wcześniejszej nocnej rybaczce udało się przespać tylko 2,5 godziny. Zmęczeni i nieco zamotani a ja w pewnego rodzaju euforii zaczęliśmy się rozkładać. Zerwał się nie przyjemny wiatr i zrobiło się zimno, ale mimo tego byłem pełen nadzieji na równie dobry wynik jak poprzedniej nocy (o której pisałem wcześniej). Szybko wpadła pierwsza rybka, na chwilę przed zachodem słońca

Zrobiło się ciemno i coraz mocniej wiało, było naprawdę nie przyjemnie, na kilka godzin zrobiło się cicho. Przed dwunastą zaliczyłem dwa odjazdy ale niestety nie zdołałem wylądować tych rybek. Tej sesji straciłem łącznie osiem rybek. Gdyby nie to, była by to jeszcze lepsza sesja niż poprzedniej nocy.
Rybki które dało się wyciągnąć:







Chciałem kontynuować, ale gdy straciłem cztery ryby pod rząd i ćwierkanie ptaków sprawiało że nerwowo zrywałem się do wędek - zrozumiałem że jestem zbyt zmęczony. Powrót do bazy i wypoczynek był koniecznością.

Następnego dnia mimo długiej nocy, dalej czułem zmęczenie. Dzień był bardzo zimny i czasem mocno wiało, a na wieczór zapowiadali burze, tak więc przed ostatniego dnia nad tą wspaniałą rzeką wybraliśmy się na drapieżnika

Sandacze nie za bardzo gryzły, ale wydarzeniem dnia dla nas było holowanie na lekki spining czegoś tak wielkiego że miałem wrażenie że to ta ryba mnie hoduje. Był to najprawdopodobniej sum, ale tego się nigdy nie dowiem :/ Gdy wieczorem powiedziałem o tym przewodnikowi powiedział że dobrze że ja straciłem bo jak nie to może jeszcze bym za nią pływał :D

Ostatni dzień - około 10:30 zawitaliśmy nad wodą i co widzimy - woda opadła o około 1,2 m. Wymagało to nieco dopasowania się do warunków ale mogę powiedzieć że udało się :)
Oto najmniejszy karp z jakim miałem przyjemność

Po jego walce byłem bardzo zaskoczony jego rozmiarami :D
I kolejne :




Ebro pożegnało się ze mną najlepiej jak mogło dając mi w postaci ostatniej ryby kolejną życiówke - 16,2 kg 'grubasek'

O 16:30 zakończyłem tą piękną wędkarską przygodę.

Wczoraj zobaczyłem piękną rybkę na tym forum (w tym wątku) i zapragnąłem spotkania z nią.
Zwolniłem się o 12:00 z pracy i oto efekt mojej 4,5 godzinnej sesji przy minimalnej ilości sprzętu

;)



Aż ciężko mi było w to uwierzyć, ale hol tych leszczyków dał mi niesamowitą frajdę, podczas którego przyszła pewna refleksja - ależ ja lubię swój sprzęcik :)
 
Radość podczas powrotu do domu powiększyła się na myśl o tym że udało się położyć na macie  dwa piękne przeniczniki :)



Pozdrawiam serdecznie


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1633 dnia: 28.03.2017, 22:39 »
Krystek serce rośnie po Twoich fotorelacjach :bravo: :thumbup:

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1634 dnia: 28.03.2017, 22:41 »


          Zasady konkursu (warto przeczytać przed zamieszczeniem zdjęć) .
Robert