Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 774022 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1680 dnia: 31.03.2017, 17:13 »


          Zasady konkursu (warto przeczytać przed zamieszczeniem zdjęć) .
Robert

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1681 dnia: 31.03.2017, 18:13 »
Napaliłem się strasznie na dzisiejsze rybaczenie! Niby pogoda wzorowa, ciśnienie stałe, cieplutko, woda od ubiegłego tygodnia ogrzała się 2-3 stopnie na plus, idealne warunki można powiedzieć :facepalm: Niestety, ryby nie podzieliły mojego entuzjazmu. Owszem chodziły, ale pod powierzchnią. Widziałem istny spektakl skoków na ogonie, skakały karpie od 15 kg do 1kg. Pod brzegiem jak nakręcone pływały medalowe japońce , nierzadko po pół metra i w pomarańczowych piżamkach. No nic, jutro kolejna żwirownia, ale tym razem, płytka woda i wieka zatoka.

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1682 dnia: 31.03.2017, 18:44 »
Dziś pierwszy raz byłem na Wysoki Stawie (Szczecin-Warszewo), dojazd gruntową drogą od krzyżówki ul. Ogrodnicza, ul. Włodzimierza Ostoi-Zagórskiego i drogi gruntowej Bukowska do "plaży". Łowiłem jakieś 50 m na lewo od plaży. Pod dużym drzewem. Woda wysoka. Murka wystaje jakieś 30 cm na poziom wody. Temperatura powietrza + 20C. Nieco wiatru, ale głównie bezwietrznie.

Nie dla mnie to miejsce :( Od przedpołudnia do późnego popołudnia 5-6 par z psami, tyle samo spacerowiczów, wycieczka dzieci, 2-3 rodziny z dziećmi w wózkach. Psy w wodzie. Kaczki krzyżówki żebrzą za chlebem, ściągają zestawy, haczą o żyłki. Ktoś lata dronami. Noszszsz... qźwa mać!

Nie ma spokoju, ani ciszy. Hałas, napierdalanie kijami w wodę i darcie mordy aż z przeciwległego brzegu słychać.

Tylko drobnica skubie na spławik. Żarty, qźwa.

Jutro wstawiam auto na warsztat, więc na rybki jadę komunikacją miejską na inną wodę.
Może wezmę wędki. Choć po co? Skoro ryba mi nie bierze. :/

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1683 dnia: 31.03.2017, 19:41 »
Widzę, że piękne ryby się pojawiają :bravo: piękny lin i jesiotr.

Ja dzisiaj mając dzień wolny wybrałem się na stawy Bogucin. Inne łowiska w okolicy otwierają się w sobotę więc wybór miałem marny.
Po przyjeździe o 8:40 pierwszy zawód bo mój ulubiony brzeg zajęty więc musiałem się ustawić na wysokim brzegu. Znalazłem niezłe miejsce, po bokach wolno więc nie było źle.
Przygotowałem pellet Skretting z dodatkiem liquid F1 z Sonu, a drugą część z dodatkiem liquid Worm Fishmeal z Sonu. Do tego trochę MMM.
Od 9:30-11 jedna ryba, całkiem ładny japoniec. Wziął na pellet ser i czosnek z Sonu. Próbowałem kilku innych przynęt ale nic się nie działo. W końcu trafiłem w tą właściwą, czyli Dumbells SubZero z MethodMani (Pinky Boy). To był strzał w dziesiątkę bo woda się otworzyła :) na niego złowiłem 10 ryb (z 13). Obojętnie czy dawałem MMM czy któryś z pelletów - ważna była przynęta.
Wydaje mi się, że to dzięki temu, że jest zbalansowany jak Wafters Ringersa (na Chocolate Orange złowiłem największą rybę).
Łowienie zakończyłem o 13:30 z 9 karpiami i 4 karasiami. Największy karp miał 3,7 kg. Większość w granicach 1,5 kg, a karasie mniejsze ale nie takie jak z Batorówki ;)

Wrzucam kilka fotek








Piękna pogoda, dobry wynik - świetny urlop :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1684 dnia: 31.03.2017, 19:50 »
:bravo: Panowie za :fish:
:bravo: Michał :)
Robert

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1685 dnia: 31.03.2017, 19:59 »
:bravo: :bravo: :bravo: :fish:

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1686 dnia: 31.03.2017, 20:17 »
A mówiłem że wszystkie ryby Twoje? :D Gratki, super wynik.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1687 dnia: 31.03.2017, 20:30 »
Michał :bravo: i :thumbup: za inwencję :D A, tak przy okazji...
na pyrę nie próbujesz ? ;D :D :D

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1688 dnia: 31.03.2017, 20:52 »
Świetne wyniki Panowie :bravo: :bravo: :bravo:
Ja jutro zacznę sezon, od nocki :beer:
Pozdrawiam Darek

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1689 dnia: 31.03.2017, 21:11 »
Dzięki, dzisiaj to była pogoda na ryby :
Udało mi się też trochę przetestować nowy młynek i już wiem, że uwielbiam Quick Drag.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Krismuaythai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubuskie
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1690 dnia: 31.03.2017, 21:14 »
Moje pierwsze w życiu płotki na matchówkę, może nieduże ale cieszą... :)


Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1691 dnia: 31.03.2017, 21:17 »
Płotki piękne, te oczy :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1692 dnia: 01.04.2017, 00:30 »


          Wystarczy kliknąć (LPM) na jedno ze zdjęć, aby zostać przeniesionym automatycznie do wybranego przez siebie wątku.
 

Robert

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1693 dnia: 01.04.2017, 07:31 »
No i wczoraj znowu bez ryby. Na całym zbiorniku nawet brania. Śmiesznie to trochę wygląda, bo co chwilę przejeżdża jakieś auto albo ktoś na skuterku i pytanie do kilku osób: ruszyło już?

Dziwny zbiornik. Moja pierwsza wiosna na nim...

Przyjechałem, rozstawiłem się, zanęty przygotowane. Spomb do ręki i nęcimy. Drugi rzut, pstryk i spomb leci w siną dal... Zgroza, wiatr ode mnie i znosi go na środek zbiornika. No nie ma rady, mogę go tylko obserwować, póki z oczu nie zniknie. A przy zarzucaniu jakoś tak sprytnie żyłka się ułożyła, że zahaczyła o klips na szpuli...

Porozmawiałem sobie z bardzo sympatycznym panem po 50. I niestety... dam w punktach:

1. "Ja to po raz pierwszy w tym roku nie wykupuję karty. W dupie, panie. Wszędzie pusto, Zegrze puste. Wie pan, kiedy wykupię? Jak będzie jedna składka na cały kraj. Bo to jest POLSKI związek wędkarski, nie MAZOWIECKI!

2. Na Zegrzu pusto. Mam kolegę, który jest zapalonym wędkarzem i ma tam działkę. Teraz to nawet wędek nie bierze jak tam jedzie. Od kilku lat łowił jakieś leszczyki i krąpiki i dał sobie spokój. Ja tam na troling jeździłem, to wiele lat temu było co łowić, teraz nic. Mój kolega kilka lat temu cały dzień pływał i nic, a jak wracał to pod mostem trafił sandacza 104 cm! Ale... on go wypuścił. Taki człowiek. (Chyba sobie wy tym momencie przypomniał, jak powiedziałem, że ja do PZW wrócę, jak będzie nokill w okolicy)... To znaczy dobrze zrobił! Tylko po co? Jak go kto inny zabierze?

3. Jak już się robi cieplej, to ja nad wodą jestem codziennie. Jak nie mam czasu to wpadam po pracy na 2 h na trupka na sandacza. Co drugi wyjazd coś wymiarowego trafię.

4. Mam kilku znajomych co się zrzucają po 1000 zł i dzierżawią sobie parę kilometrów Wisły. Oni to mówią: "wtedy nie musimy się z wędkami pieprzyć. Bierzemy siatę i łowimy. I jeszcze karty możemy sprawdzać!". Widzi pan? A tysiąc złoty to z 10 wyjazdów na troling na Zegrze. I po co to się pieprzyć? Można wydzierżawić i siecią sobie łowić.


I powiedzcie mi, jak tu człowiek ma się nie załamać. To był bardzo sympatyczny facet. Widać, że nie jakiś ćwierćwałek.
Coraz bardziej wygląda mi na to, że jestem w tym stowarzyszeniu jedyną osobą, która przyjeżdża na ryby. Reszta czeka, aż mięso ruszy...


Edit: Byłbym zapomniał. Po łowieniu pojechałem na drugą stronę zbiornika, tak mniej więcej jak spomb płynął. Pytam ludzi, czy coś widzieli. Nikt nic. Ale jestem pewien, że tutaj przypłynął. Poszedłem na drugą stronę, żeby obejrzeć trzciny od tej strony, a on tam na mnie czeka na pustym brzegu :) Myślałem, że będę musiał włazić do zimnej wody, a tu taka miła niespodzianka na koniec :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1694 dnia: 01.04.2017, 07:36 »
Czyli wyjazd udany, bo znalazłeś przyrząd do zanęcania łowiska :P
Jacek