Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773939 razy)

Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1980 dnia: 09.04.2017, 19:05 »
Sławku, piękny! Ja też do ostatniej chwili jedną wędkę trzymam. Czekam na taki właśnie strzał:)
Dzięki Michał, cytuję twój wpis bo dziś znowu 10 godz. nad woda, i stało się to ,w co nie mogę uwierzyć, równo o 17 godz., tak jak wczoraj co do minuty (wczoraj karp 9,40 kg) nastąpiło branie - strzał, potężny odjazd, gumę aż wyrwało na górę szpuli - używam gumy z dętki rowerowej (0,5 cm) do precyzyjnych rzutów, po fajnej walce w podbieraku ląduje sazan 10.20kg. Dziś używałem zanęty Spicy, przynętą był znów pellet 12mm, krab. Gratulacje chłopaki za wyniki, Artur 23 kg ryb :thumbup: :beer:, Michał Mikuła gratuluję życiówki leszcza :bravo: :thumbup:
Piękny karpiszon. Gratuluje. Ładnie by się prezentował w konkursie na zdjęcie miesiąca :D
Marcin

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1981 dnia: 09.04.2017, 19:08 »
W końcu udało się rozpocząć rybą sezon, marny dzień ale karpik zaliczony ;)



Offline NuNo83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest zbyt krótkie dla zapalonego wędkarza!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1982 dnia: 09.04.2017, 19:21 »
U mnie dziś rekreacyjnie, familijnie i spinningowo 8). Odcinek Grand Union Canal w Hemel Hempstead.
Nasz wynik z nad wody to aż 0...
Piękna pogoda, żal było w domku siedzieć :sun: +28C
Rybki pouciekały :P
Życie jest zbyt krótkie dla zapalonego wędkarza!

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1983 dnia: 09.04.2017, 19:24 »
Gratulacje dla łowiących :thumbup: piękne rybki łowicie :narybki:
Dzisiejszy wypad na wodę PZW postanowiliśmy poświęcić method feeder.Ryby uparcie nie chciały współpracować ,żona uratowała honor rodziny łowiąc dwie rybki ,w podajniku Profess pellet micro method 2mm truskawka, na włosie pellet Robin Red.Mimo słabego wyniku wyjazd bardzo przyjemny.





Pozdrawiam
Jacek

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1984 dnia: 09.04.2017, 19:48 »
Jak zwykle musiałem i ja wyskoczyć chociaż na 3 godzinki na rybki. Niestety miałem dziś trochę zajęć ale obrobiłem się do 13 i po 14 byłem już na rybkach razem z tatą który preferuje spławiczek , nawet i jemu trochę udało się płoci i karasi połowić. Niespodziewanie ja zaliczyłem kilka ładnych ryb w dość krótkim czasie. A więc wpadły 2 karpie,10 karasi,7 linów Tacie wpało 20 płoci , okonek, 3 karasie.Udało się zrobić kilka fotek. Ale wybrałem te w miarę najlepsze.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1985 dnia: 09.04.2017, 19:50 »
Gratuluję wszystkim weekendowych wyników.

Ja wczoraj znów byłem z Mardead-em i jego bratem Mariuszem na łowisku Sazan w Szponie. Pogoda był piękna, aczkolwiek ryba zdecydowanie nie chciała ze mną współpracować. Brała delikatnie i strasznie chimerycznie. Niemniej jednak nie blankowałem ponieważ wyciągnąłem takiego małego karpia:



Ryba złapana na zestaw helikopterowy, na włosie pikantna kiełbasa Sonu 8 mm.

W związku z faktem, że Mardead wyciągnął 4 ryby (czego mu serdecznie gratuluję), motywuje mnie to do następnego pojedynku.

Co do ciekawszych spostrzeżeń: Do miałem kulki z chleba tostowego, zrobione wg. przepisu naszego kolegi z Anglii Dawida (Wędkarstwo jedziemy na ryby). Dotychczas miałem na nich wyniki, ale wczoraj działała tylko zwykła bułka na zestawach Mardeada. Cóż, na następny "pojedynek" zabieram również sprasowany chleb tostowy wg. przepisu Luka.

Poniżej zdjęcia kulek mojej produkcji:




Franki

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1986 dnia: 09.04.2017, 20:07 »
Nocka na odrze 23 kg same krapie i rozpiory

Rozpióry to dla mnie udręka nad Odrą, na dodatek ten ich smród który zostaje na rękach...
Krzysztof

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1987 dnia: 09.04.2017, 20:18 »
Niedzielny wypad nad zalew PZW od 8.00 do 13.00. Pogoda nieciekawa, pochmurno, temp. ok 8 stopni, wiatr zachodni, ale na miejscówce prosto w twarz dając odczucie zimna. Do 10.00 jakieś skubnięcia, następnie zdecydowane branie i Jaź - 40cm ok. 1.0kg.



Do końca łowienia kilka płotek i mały leszczyk. Nic ciekawego. Pora na ostatni rzut przed zwinięciem się z łowiska. Zdecydowane branie, emocjonujący hol z próbą wyskoku i Jaź - 44cm ok. 1.3kg



Szczęśliwy wracam do domu :D

Bardzo piękne ryby.
Niektórych jazie denerwują (gdy nastawiają się na inne ryby), lecz czy można im odmówić piękna i waleczności. :bravo: :thumbup:
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1988 dnia: 09.04.2017, 20:21 »
Pięknie połowione Panowie - gratulacje.

Ja też dziś zaliczyłem krótki wypad nad wodę. Woda komercyjna. Na łowisku pojawiłem się ok 6 (czas miałem do 10,30) z planem prostym - złowić cokolwiek :) ale poranek był bardzo leniwy - jakieś nieśmiałe podciągnięcia, niezapięte brania. Woda otworzyła się ok 9,30. Niestety to nie był mój dzień. Pierwsze trzy brania i trzy spinki. Potem było na przemian - raz rybka na macie raz spinka. Udało się wyholować 6 karpików i jednego przyzwoitego karasia. Obok łowił sympatyczny Pan z Synem ok 8 lat, ale nie mieli wyników więc zaproponowałem, żeby sobie syn u mnie poholował (bo wiem jak to działa motywująco jak "młody" poczuje rybkę) - frajda chłopaka niesamowita - razem wyjęliśmy prawie 3 kilowego karpika, tata nakręcił filmik i było git..., a potem wspólnie zaliczyliśmy kolejną tego dnia spinkę.
Jeden z karpików taki 2 kg miał haczyk (zdjęcie wrzucam poniżej w porównaniu do 12 derennana) hak był przywiązany na supełek na żyłce ok 0,18, zadzior grubszy prawie od mojego haczyka :facepalm:, ryba miała zmasakrowaną połowę pyska - szkoda, że ludzie nie myślą co robią, albo nie mają elementarnej wiedzy... :(

Podsumowując, krótki wyjazd udany -tylko muszę pomyśleć nad spinkami bo było ich więcej niż rybek na macie...

a tu kilka fotek rybek:



 
Grzesiek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1989 dnia: 09.04.2017, 20:28 »
Sławku, piękny! Ja też do ostatniej chwili jedną wędkę trzymam. Czekam na taki właśnie strzał:)
Dzięki Michał, cytuję twój wpis bo dziś znowu 10 godz. nad woda, i stało się to ,w co nie mogę uwierzyć, równo o 17 godz., tak jak wczoraj co do minuty (wczoraj karp 9,40 kg) nastąpiło branie - strzał, potężny odjazd, gumę aż wyrwało na górę szpuli - używam gumy z dętki rowerowej (0,5 cm) do precyzyjnych rzutów, po fajnej walce w podbieraku ląduje sazan 10.20kg. Dziś używałem zanęty Spicy, przynętą był znów pellet 12mm, krab. Gratulacje chłopaki za wyniki, Artur 23 kg ryb :thumbup: :beer:, Michał Mikuła gratuluję życiówki leszcza :bravo: :thumbup:
Teraz to mię wqr... :D
Przepiękny jest!!!


Rafał i reszta, oczywiście też wielkie gratulacje!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1990 dnia: 09.04.2017, 20:33 »

Jeden z karpików taki 2 kg miał haczyk (zdjęcie wrzucam poniżej w porównaniu do 12 derennana) hak był przywiązany na supełek na żyłce ok 0,18, zadzior grubszy prawie od mojego haczyka :facepalm:, ryba miała zmasakrowaną połowę pyska - szkoda, że ludzie nie myślą co robią, albo nie mają elementarnej wiedzy... :(


Ja pierrr... hak jak na rekiny... :facepalm:


A wszystkim Wam gratuluję i zazdroszczę wyników oraz czasu nad wodą! :bravo:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1991 dnia: 09.04.2017, 21:03 »
Gratulacje dla wszystkich za piękne wyniki i wspaniałe okazy!!!

Ja wybrałem się dziś na mój ulubiony staw (PZW).
Łowienie zacząłem o 6:30, było tylko 5 stopni więc nie spodziewałem się mnogości brań.
I początek tak właśnie wyglądał, pierwsze branie po 45 minutach i niestety pusty hak...

Potem było już tylko lepiej, zacząłem częściej nęcić, głównie kukurydzą polaną Drenannem Yam Yam Swet Meal.
No i się zaczęło...

Na początek amur 44 cm :)



W między czasie nęciłem mało i często z procy, kukurydzą i peletami halibutowym i ananasowym.

Rybce chyba zasmakowało bo zaczęły się intensywne brania jedno po drugim.
Po krótkiej chwili w siatce wylądowały następne karpie :) w sumie 5 sztuk.











Po tych rybkach troszkę się uspokoiło...

Następny w kolejce był pierwszy w tym sezonie leszcz, całe 41 cm :)



Była jeszcze płoć, taka ponad 20 cm.

I na koniec rybka dnia, amur 61 cm, prawie 20 minut walki! Przepiękny zdrowy okaz :)



Wszystkie rybki załapane na stawie PZW na odległościówkę, przynęta kuku + wspomniany wcześniej Yam Yam Sweat Meal.
Tomek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1992 dnia: 09.04.2017, 21:05 »
:bravo: Łowcom
;)

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1993 dnia: 09.04.2017, 21:06 »
:bravo: :bravo: :bravo: dla wszystkich wędkujących.
Andrzej

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #1994 dnia: 09.04.2017, 21:14 »
Panowie mega :bravo: za rybki i chęć podzielenia się swoimi wynikami z nami :)
Czekam jeszcze na relacje Jędrzeja z dzisiejszych łowów, bo wiem, że był i o kiju nie zszedł :)
U mnie niestety przerwa w rybaczce, spowodowana dodatkowymi obowiązkami.
Nocne zmiany w pracy, plus nieoczekiwany remont, skutecznie uniemożliwiają mi wędkowanie :facepalm:
Mam już mały "ból dupy ", ale perspektywa jest, już nie długo 8)