Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773898 razy)

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2370 dnia: 02.05.2017, 17:13 »
Ja również gratuluję wyników :beer: Wczoraj też wybrałem się na ryby i mimo bardzo chłodnego północnego wiatru coś udało się złowić. Choć ryby wyciągane z podbieraka były tak zimne, że ręce musiałem chować głęboko do kieszeni to nie ukrywam, że generalnie jestem zadowolony 8)
Pozdrawiam Seba

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2371 dnia: 02.05.2017, 17:15 »
:bravo: :bravo: :bravo: :fish:

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2372 dnia: 02.05.2017, 18:00 »
No to żeście panowie , poszaleli :P :bravo: :bravo: :bravo:

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2373 dnia: 02.05.2017, 18:09 »
Ja wczoraj szalałem od 7:30 do 14:30 na łowisku Różany Potok (Staw górny), pierwsza ryba padła dopiero po 2,5h. Łącznie 6 wyciągnąłem (jedna fota się zgubiła :-( ), 4 wypięły się podczas holu a 2 zerwały mi przypony. Okazało się że oprócz moich, złowiono tylko jednego karpia na tym samym stawie.







Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2374 dnia: 02.05.2017, 18:16 »
To poszalales :P ... Generalnie ryby kiepsko żerują. Na początku polowilem, a przez ostatnie 3 godziny tylko jedna ryba. Co więcej: zdecydowana większość ryb na żywe białe robaki na klasycznego feedera - nawet karpie! Na dumbelsy, waftersy i pellety wszelkiej maści zero brań. Honor metody uratowały dwa karasie na tonącą kulkę :facepalm:
Pozdrawiam Seba

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2375 dnia: 02.05.2017, 18:36 »
Gratulacje dla łowców :bravo: :bravo:
Macie rację, że ten sezon trudno się rozkręca, ja dopiero drugi raz na rybkach byłem :'(

KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                  KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                    KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!
Robert

aroo04

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2376 dnia: 02.05.2017, 18:43 »
Gratulacje dla łowców :bravo: :bravo:
Macie rację, że ten sezon trudno się rozkręca, ja dopiero drugi raz na rybkach byłem :'(

KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                  KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                    KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ![/url]
Nie przejmuj się, ja byłem w tym roku około 30 razy i może na 10 wyjściach coś tam połowiłem, przy czym tylko 2 razy przyzwoicie :) dzisiaj też bez brań na muchę-woda śniegowa...

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2377 dnia: 02.05.2017, 20:02 »
Majowy weekend zacząłem szybciej niż przewidywałem, bo w niedzielę 30 kwietnia ;) Udało mi się przekonać moją i dostałem pozwolenie na pierwszą nockę w tym sezonie. Tak więc nad wodą (żwirownia pzw), melduję się późnym popołudniem w niedzielę. Liczba wędkujących przeszła nawet moje oczekiwania, dosłownie wędkarz na wędkarzu. Miałem w planach usiąść na sprawdzonym, ulubionym miejscu, jednak było ono delikatnie mówiąc zajęte...

Na szczęście udało mi się spotkać znajome małżeństwo karpiarzy, którzy od dnia poprzedniego okupowali jedno z miejsc. Korzystając z zaproszenia rozbiłem swój obóz koło nich. Miejscówkę znam doskonale, już kilka fajnych rybek udało mi się tu wyciągnąć. Dodatkowo atutem tego miejsca jest obecność plaży, do dyspozycji zatem miałem zarówno jedno z nielicznych na tej wodzie wypłyceń, jak i głębszą wodę.

Rozłożenie całego majdanu zabrało mi troszkę czasu. Potem zabrałem się za spodowanie. Towaru przygotowałem sporo. Około kilogram miksu pelletowego, kilogram gotowanych konopi plus kukurydza konserwowa. Całość solidnie dopaliłem olejem rybnym.

Nie powiem, wywalenie tego wszystkiego średnim spombem do wody trwało dłuższą chwilę :)
Po nęceniu przyjmuję zaproszenie wspomnianych karpiarzy, na wspólne :beer:. W trakcie rozmowy dowiaduję się, że na całym zbiorniku rybek zamknął pyszczek. Dość powiedzieć od czwartku nikt nic nie złowił, pomijając jednego miśka 11 kilo, zarybieniowego gluta i leszcza 56 cm :-\ :facepalm: Takie informację nie wróżyły sukcesów jednak po cichu liczyłem, że rybek w końcu się uaktywni. Może w nocy coś zacznie żerować...
Przed nastaniem zmroku pogoda się uspokoiła, zrobiła się flauta na wodzie, co po chwilę coś się spławiło.

Myślę sobie zaraz się zacznie :)
Niestety, nocka również nie przyniosła żadnych brań.

Dosłownie 3 ocierki, tyle miałem wrażeń w nocy >:O
Sytuacja patowa, ale nie tylko u mnie. Rano okazuję się po wspólnej konwersacji, oraz kilku telefonach, ze nikt nic dalej nie łowi :-\ :facepalm:
Nie zrażony łowię dalej, powolutku staję na głowie kombinując z przynętami itp.

Dzień mija mi bardzo sympatycznie, za sprawą znajomych karpiarzy :) Było wspólne piwko, ciepły bogracz i grill. Niestety rybki dalej nas miały w dupcu. Chwilę przed południem zacinam jedyne jak się okazało branie. Pływający dumbels czeskiej firmy dał mi pół metrowego karpia.

Już myślałem, że po tej akcji będzie progres, że ruszą...niestety dupa. Przed godziną 20 przyjechała po mnie małżonka, zrobiliśmy z przyjaciółmi wspólnego grilla i ruszyliśmy w podróż powrotną. Dosłownie przed chwilą rozmawiałem z kolegą, który wspólnie z żoną dalej siedzi na tej wodzie....niestety ciągle cisza. Jutro w planach mam wspólną rybaczkę z Jędrulą. Nie wiem jeszcze gdzie pojedziemy, ale na pewno damy znać jak wyniki ;)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2378 dnia: 02.05.2017, 21:05 »


Ale cieszą takie przyłowy :narybki:

Online beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2379 dnia: 02.05.2017, 22:05 »
'Dzika woda', dwa tygodnie nęcenia, pięć dni i cztery noce zasiadki, sześć wędek, wynik jeden karp 2 kg :D


Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2380 dnia: 02.05.2017, 22:06 »
Naprawdę Wielki Szacun za wytrwałość :beer: :thumbup:
Pozdrawiam Seba

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2381 dnia: 02.05.2017, 22:38 »
     
GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!             GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!
Robert

Online e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2382 dnia: 02.05.2017, 22:44 »
Dzisiaj parę rybek mi się haka uwiesiło na malej komercji. Dominowały: BaitTech/Lorpio i RobinRed. Przykładowe rybki:
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2383 dnia: 02.05.2017, 23:06 »
Mirek piękne miśki !
 :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :beer:
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2384 dnia: 03.05.2017, 08:57 »
'Dzika woda', dwa tygodnie nęcenia, pięć dni i cztery noce zasiadki, sześć wędek, wynik jeden karp 2 kg :D


Biedaku... Woda się ociepli, będzie lepiej!
Krwawy Michał

Purple Life Matters