Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 774223 razy)

Offline KondzioLBN

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska(LBN)
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2415 dnia: 03.05.2017, 21:40 »
I jeszcze parę Kropasków :)
Pozdrawiam Konrad.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2416 dnia: 03.05.2017, 22:37 »
Coraz lepsze wyniki widzę :bravo: :bravo: :bravo: Panowie.
 :bravo:  również za zajęcie pierwszego miejsca.
KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                  KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                    KONKURS MIESIĄCA - GŁOSOWANIE      GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!
Robert

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2417 dnia: 03.05.2017, 22:51 »
Kurczę widać, że dzisiaj mogło być coś z wędkowania. Niestety ja odpuściłem, ale w nadchodzący weekend może się odkuję ;) Wyniki kolegów nie byle jakie! Gratulacje! :bravo:
Sumy nawet!
Co to jest, co to w ogóle ma znaczyć ? :facepalm:
Pelety ser/czosnek mówicie?
Oj mam, mam. W ubiegłym sezonie go doceniłem.
Dopalony Lavą, nieraz lepszy niż nawet "kiełbasa" :)


No widzisz tak mi się coś wydawało, że to nie nie jest zbieg okoliczności ;)
Dzisiaj momentami, tylko ta przynęta dopalona lawą robiła robotę. Finalnie, najwięcej rybek na nią wpadło.
U mnie ta przynęta robi różnicę już drugi sezon :) teraz to jest pierwsze co zakładam ma włos bo kusi lepiej niż cokolwiek innego.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2418 dnia: 03.05.2017, 22:55 »
U nad odra od wału do wału zawody poodwolywane
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2419 dnia: 03.05.2017, 23:07 »
Gratulacje! :bravo: Panowie, powoli wraca wiara, że ryby żerują! Rewelka!

Jędrzej i Maciek, łądna sesyjka! :bravo: Te sumy to jakieś wegetariańskie wersje? Czy nęciliście pelletami?
Krzychu, ale amur! :thumbup:
Mardead, gratulacje za wygrane zawody! :bravo: :bravo: :bravo:
Rav93, konkretna wyprawa! :bravo:
Kondzio - ładnie połowione! :thumbup:Rzadkie gatunki na forum :)
Lucjan

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2420 dnia: 03.05.2017, 23:23 »
Zdecydowanie dla wszystkich , dla tych co połowili i dla tych co wrócili o blanku :beer: :beer: :beer:

Mi również dzisiaj delikatnie udało się rozbić "bank" na komercji i połowić tak jak ja lubię :-[

Sesja 4h - od 14 do 18 -stej z wynikiem grubo ponad 25 kg ( ponad 25 kg dlatego że wagę miałem do 25 kg >:( ) Oscyluję w granicach 35-40 kg , po skończonej sesji nie dałem rady sam wyciągnąć siatki :facepalm: więc o pomoc musiałem prosić innych "gapowiczów" ;)

Sesja z mojej strony bardzo udana , a skutkowała wyborem idealnego miejsca "zrzuty" podajnika centralnie w miejsce spławów ryb . Po prostu byłem w odpowiednim miejscu i porze ... ale myślę że nie tylko to ....

Na początek przygotowałem delikatny miks : pellet 2 mm Ringers M.Micro + Pellet Bait-Tech Big Carp Sticky Method Mix - Micro z odrobiną pelletu Ringers R4's Pellet - 4mm . Miks pelletowy zalałem wodą z dodatkiem Atraktora w płynie Ringers Sticky Liquid 400ml - Chocolate Orange delikatnie przykrywając pellet i zostawiając na 30 min do wchłonięcia wody przez pellet .

Drugim "papu" była zanęta : Dynamite Baits Swim Stim Match Method-Mix z dodatkiem jednej z moich ulubionych zanęt - Feeder Bait Method Mix Krill .

Na początek przez kilka podajników szła tylko i wyłącznie zanęta , po godzinie na przemian : zanęta - pellety - zanęta itd. Po 2 h miks 50/50 .

Jeśli zaś chodzi o przynętę : zdecydowanie dominował pellet Sonubaits Pellet O - Spicy Sausage 8 mm , kilka rybek przyniósł też Ringers Pellet Wafters 8mm Bandems wraz z Ringers Allsort Wafters 10mm w kolorze różowym . Przynęty za każdym razem częstowałem Fluo Gel-em Green Ghost z MethodMani Swet Corn .

Dzisiaj również robiłem test gotowych przyponów z Drennana Eyed Barbless Power Bandits , które skracałem do methody i muszę przyznać że wypadły bardzo dobrze :thumbup:

Pozdrówki

Z poważaniem Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2421 dnia: 04.05.2017, 07:31 »
Gratulacje! :bravo: Panowie, powoli wraca wiara, że ryby żerują! Rewelka!

Jędrzej i Maciek, łądna sesyjka! :bravo: Te sumy to jakieś wegetariańskie wersje? Czy nęciliście pelletami?
Krzychu, ale amur! :thumbup:
Mardead, gratulacje za wygrane zawody! :bravo: :bravo: :bravo:
Rav93, konkretna wyprawa! :bravo:
Kondzio - ładnie połowione! :thumbup:Rzadkie gatunki na forum :)





Lucjan, mój wąsaty wziął na trzy kukurydze bananowe od Cukka. Maciejowi na pellet od Sonu czosnek-halibut. Sumy teraz na tarle, to głodne i się wygłupiają  ;) :D

Offline KondzioLBN

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska(LBN)
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2422 dnia: 04.05.2017, 08:27 »
Dzięki Lucjan, kropaski to takie moje PEREŁKI ukochane a delikatnie mówiąc mam fisia na ich punkcie :P no i mam bardzo dobre wody do ganiania za nimi  8)
Pozdrawiam Konrad.

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2423 dnia: 04.05.2017, 09:15 »
Gratulacje Panowie gratulacje :bravo: :bravo: :bravo:

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2424 dnia: 04.05.2017, 11:14 »
Gratulacje Panowie, piękne okazy łowicie :)

Ja miałem sporo wolnego czasu w majówkę, niestety pogoda nie dopisała i byłem tylko na trzech krótkich porannych sesjach.

Ponieważ Odra i Osobłoga sporo wylały, pobliskie stawy były mocno obsadzone.
Na mój ulubiony staw PZW w Dobrej (Nazwa miejscowości), przyjechało sporo wędkarzy z Dolnego Śląska, a może był tam ktoś z forum? Od miejscowych słyszałem że łowili tylko z gruntu i używali peletów :)

30 kwietnia w Niedzielę, złowiłem niestety tylko dwie rybki (amura i płoć), bo miałem tylko dwa brania.
Wiał porywisty wiatr ze wschodu, była spora fala i było zimno.



2 maja był jeszcze gorszy... bardziej wiało i było jeszcze zimniej, złowiłem jedną płoć.

Wczoraj 3 maja, było już całkiem normalnie, prawie zero wiatru, spokojna woda i sporo cieplej.
Na początku łowienia od razu brania i po 35 minutach na koncie były 3 karpie.





Chwila przerwy i w siatce ląduje karaś.



Potem brania ustały, złowiłem jeszcze parę płotek i jednego małego okonia :)



Wszystkie rybki wzięły na białe robaki, tym razem nęciłem tylko białymi robakami i peletem, mało i często z procy.





Tomek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2425 dnia: 04.05.2017, 11:51 »
Gratulacje Panowie, piękne okazy łowicie :)

Ja miałem sporo wolnego czasu w majówkę, niestety pogoda nie dopisała i byłem tylko na trzech krótkich porannych sesjach.

Ponieważ Odra i Osobłoga sporo wylały, pobliskie stawy były mocno obsadzone.
Na mój ulubiony staw PZW w Dobrej (Nazwa miejscowości), przyjechało sporo wędkarzy z Dolnego Śląska, a może był tam ktoś z forum? Od miejscowych słyszałem że łowili tylko z gruntu i używali peletów :)

30 kwietnia w Niedzielę, złowiłem niestety tylko dwie rybki (amura i płoć), bo miałem tylko dwa brania.
Wiał porywisty wiatr ze wschodu, była spora fala i było zimno.



2 maja był jeszcze gorszy... bardziej wiało i było jeszcze zimniej, złowiłem jedną płoć.

Wczoraj 3 maja, było już całkiem normalnie, prawie zero wiatru, spokojna woda i sporo cieplej.
Na początku łowienia od razu brania i po 35 minutach na koncie były 3 karpie.





Chwila przerwy i w siatce ląduje karaś.



Potem brania ustały, złowiłem jeszcze parę płotek i jednego małego okonia :)



Wszystkie rybki wzięły na białe robaki, tym razem nęciłem tylko białymi robakami i peletem, mało i często z procy.







Panie kolego Tomku, kup Pan chociaż najtańszą matę karpiową :)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2426 dnia: 04.05.2017, 12:11 »
W końcu mogę się czymś pochwalić bo poprzednie 3 wyprawy w tym roku to ryb jak na lekarstwo. W niedzielę byłem na zawodach Feeder Fans. Udało mi się złapać 4 karpie, dwa jazie w tym jeden 44cm oraz płoć i wygrać sektor. Obszerniejszą relację dodałem w poście z zawodami http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=7814.msg251950#msg251950



Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2427 dnia: 04.05.2017, 19:57 »
Wczoraj.
Misternie wymyślony plan. Kilkudniowe nęcenie bobikiem. Specjalnie skomponowany zestaw do metody podnoszonej. Przygotowane miejscówki, wycięte gałęzie krzaków. Cuda-niewidy.
Wszystko to do bani... Nic z dna nie brało. Tak, siak, różnie i podłużnie. Lin mnie absolutnie ignorował.
A ryba chodzi - widzę to! Targa grążelami, spławia się.
Kilka haków i spławik stracone na zaczepach. Tony niecenzuralnych słów.
Koniec końców rozmontowałem cały zestaw i skleciłem najzwyklejszy spławik. Na hak poszła kukurydza z biedry, która wisiała tuż nad dnem. I zaczęło się - japoniec za japońcem.
Chyba przestane je wypuszczać - w łeb i do octu.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2428 dnia: 04.05.2017, 22:58 »
     
GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!             GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!
Robert

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2429 dnia: 05.05.2017, 12:49 »
Wczoraj wybrałem się na komercję Bąków choć prognoza pogodowa nie zachęcała. Na łowisko dojechałem dość późno bo około 10-tej. Rozkładałem cały majdan w najgorszą ulewę i dla tego nie zmontowałem drugiej wędki, tak już zostało do końca sesji. Na łowisku był tylko jeden starszy gość z wnukiem. Przywitałem się i pytam jak brania a on odpowiada że nic nie bierze. Zarzucam wędkę i po 10 min. pierwsze branie i tak z większymi i mniejszymi przerwami do końca sesji, którą zakończyłem o 17-tej. Wynik to kilkanaście karpi w przedziale 3-4 kilo i kilka spinek. Sąsiad obok bez brania. Świetną robotę zrobił pellet pikantna kiełbasa SB i zanęta Marine Halibut Method Mix Bait Techa. Żadnym zdjęciem nie mogę się pochwalić ze względu na aurę - niestety.