Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773830 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2805 dnia: 21.05.2017, 19:11 »
Pierwszy karp w tym roku :) Ale za to jaki konkretny. Równe 14kg. Szkoda, że napotkany wędkarz nie miał zdolności fotograficznych. Ale rybka cieszy! Złowiona na metodę :)



Osz Ty! Piękny! Gratuluję, wyciągnąłeś go Feederem? Napisz coś więcej ;)

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2806 dnia: 21.05.2017, 19:37 »
I ja mam za sobą mały maraton wędkarski.
Wczoraj po obejrzeniu meczy Bayernu wybrałem się nad moje jezioro z myślą o linach.
Zacząłem wędkować ok 19.30 do 7.00 rano dnia dzisiejszego.
3 dosłownie, trzy brania i jedna płotka na brzegu - obie wędki methody.
Szukałem i blisko i daleko i choć woda jest już trochę cieplejsza niż ostatnio, to miałem wrażenie, że nic się nie dzieje.
Dopiero o samym zmroku rybki trochę ożywiły się na powierzchni.
Co do leszczy, to kto wie czy są przed, w trakcie, czy po tarle, w każdym razie nie miałem z nimi kontaktu. :(
A liny jak to liny. :)

Podłamany rezultatami postanowiłem nie marnować dzisiejszego dnia i poprawić sobie nastrój wizytą na stawku, gdzie w ubiegłą sobotę gościł mnie Arek - Arunio.
Pomyślałem, że przynajmniej małe karpiki dadzą mi trochę relaksu.
I nie pomyliłem się.
Od godz.ok 9.30 ( po rozstawieniu stanowiska) do godz. 17.00 gdy zacząłem składać sprzęt złowiłem :
18 karpików - maluchy nic szczególnego
4 linki - również małe -do 30 cm.
2 leszcze - no te przynajmniej przyzwoite - takie po 50 cm.
Pierwszemu zrobiłem zdjęcie.
Trzeci- myślę tej samej wielkości, spiął mi się .

1 karasia srebrzystego - "nie zaliczony" bo wypiął się tuż przed podbierakiem.
A szkoda bo to byłby dopiero mój drugi karaś srebrzysty. Pierwszego złowiłem wiele lat temu w Warcie, w październiku.
Zrobił mi wtedy niespodziankę.

Królem dzisiejszego dnia został z kolei jesiotr - kolejny mój debiut, po karpiach z zeszłego tygodnia.

Wybaczcie brak maty - nie jeżdżę z zasady na takie łowiska, a większość rybek wypinam w podbieraku, ewentualnie mieszczą się na rozłożonej siatce.
Siatkę miałem schowaną, zresztą była sucha a było gorąco - kosz podbieraka mały a "dinozaur" bardzo nerwowy.
Poprosiłem tylko sąsiada o szybką pamiątkową fotkę i zwróciłem do wody.
Nie znam jego długości i wagi, choć to bardzo możliwe największa ryba jaką złowiłem w życiu. Na pewno najdłuższa :)
Chciałem mu oszczędzić dodatkowych zabiegów.
Może Arek będzie wiedział jakiej kategorii są to ryby.
Podobno pływa ich tam 5 - o ile ktoś już któregoś "nie zachachmęcił " .

Pierwszy leszcz - na żywo aż brązowy :


Pierwszy jesiotr w życiu - życiówka ? Dotychczas miałem amura 2,52 kg.
Chrzest przeszedł dziś nowy Ryobi Arctica 2000 - to na Browningu Black Magic sobie hasał ( fajnie pasuje kolorami do niego ten młynek.) Czerń i złoto.
Wiem, że mały ale z leszczami i linami da sobie radę. Wielkich karpi nie łowię.
Lubię małe kołowrotki.


Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2807 dnia: 21.05.2017, 19:48 »
Pierwszy karp w tym roku :) Ale za to jaki konkretny. Równe 14kg. Szkoda, że napotkany wędkarz nie miał zdolności fotograficznych. Ale rybka cieszy! Złowiona na metodę :)

Osz Ty! Piękny! Gratuluję, wyciągnąłeś go Feederem? Napisz coś więcej ;)
Wyciągnięty na feeder Mikado Black Stone, a kręciła Okuma Tactic Baitfeeder. Bardzo zgrany duet.  :) Żyłka główna 0,28, na przyponie 0,26, haczyk numer 10. Sprzęt spisał się rewelacyjnie. Ryba robiła takie wiry w wodzie, że myślałem, że to łódź podwodna.
Pozdrawiam
Darek

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2808 dnia: 21.05.2017, 19:56 »
Pełna rekompensata niepowodzeń z majówki 8) 11,5 kg i nowa życiówka 16,6 kg :)



Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2809 dnia: 21.05.2017, 19:56 »
Pierwszy karp w tym roku :-) Ale za to jaki konkretny. Równe 14kg. Szkoda, że napotkany wędkarz nie miał zdolności fotograficznych. Ale rybka cieszy! Złowiona na metodę :-)

Osz Ty! Piękny! Gratuluję, wyciągnąłeś go Feederem? Napisz coś więcej ;-)
Wyciągnięty na feeder Mikado Black Stone, a kręciła Okuma Tactic Baitfeeder. Bardzo zgrany duet.  :-) Żyłka główna 0,28, na przyponie 0,26, haczyk numer 10. Sprzęt spisał się rewelacyjnie. Ryba robiła takie wiry w wodzie, że myślałem, że to łódź podwodna.

Szacunek, takiej lokomotywy (ani bliskiej takiej) to jeszcze nie miałem, a co dopiero na feederze. Na którym stawie?

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2810 dnia: 21.05.2017, 20:20 »
Jakie oburzenie ? gdzie je okazałem ?
Zwróciłem uwage tylko , ze jaź , a płoc wcale nie jest podobny . Ale widze , że juz , ktoś ostrzeżenie dał ? Ciekawa interpretacja , gratuluje . :facepalm:
Feeder & spinning

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2811 dnia: 21.05.2017, 20:33 »
Czołem,

Moje dwa ostatnie wędkowania (w piątek i dziś) spędziłem na łowisku w Piorunowie. Łowisko wybrane ze względu na urozmaicony rybostan, walory rekreacyjne pominąłem, choć w piątek było w miarę ok, tłumów nie było. Generalnie piątek był dla mnie dniem karpia - złowiłem około 10 sztuk, największy miał 70 cm długości. Poza tym trafił się lin a także trochę leszczyków. Fotki z piątku niżej:









Dziś, poza tym, że pierwszym braniem zaskoczył mnie amur po 5 minutach, dzień był dniem karasia i leszcza. Udało mi się złowić sporo japońców i leszczy w okolicach 40 cm (nie liczyłem), a także 3 karasie złociste. Fotki z dziś:
























Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2812 dnia: 21.05.2017, 21:44 »




Radek, gratuluję debiutu Jesiotrowego. :thumbup: 
Arek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2813 dnia: 21.05.2017, 21:57 »
Panowie ładnie łowicie :bravo:
Ja byłem dzis na komercji.Ludzi,jak w Moskwie rakiet,jakieś leszcze nieprzytomne brały i ślepe karpiszony.Jedno jest pewne ,rzeka to jest mój żywioł.

Offline Urban2

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Krobia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2814 dnia: 21.05.2017, 21:59 »
O 13:30 pojechałem do Dzięczyny na staw sportowy. Najlepsze stanowiska żeby się rozłożyć z 2 feederami zajęte ale znalazłem jednak miejsce. Trochę przeszkadzały trzciny ale dało się łowić. O 14 wędki poszły do wody. Na lewej Jaxon Arcadia 3,6 m założona kukurydza zadipowana boosterem K.N. Gigantica a w podajniku MMM i na wierzch Lava Bloodworm.  Na prawej  Mikado Black Stone commercial 3,3 m różnie, pellet pikantna kiełbasa 12 mm, amurowy 12 mm i na końcu dumbells ananas a w podajniku Sonubaits F1 + pellet Coppens 2 mm + Lava f1.

Pierwszy po kilku minutach wpadł Karaś +/- 30 cm. Nastąpiła 2,5 godzinna przerwa w braniach. Aż nagle odjazd na prawej z pikantna kiełbasa . Zacinam ale pusto.  Następnie wpadają leszcz 25 cm . Karaś 30 cm i leszcz 40 cm. Znowu nastąpiła przerwa w braniach. Już mam ściągać wędkę z pelletem amurowym i Black stone wygina się w parabole. Zacinam, czuje cos silnego, myślę że karp , zwijam zwijam . Pojawił się lin 1,5 kg , niesamowicie silna ryba. Następna ryba to leszcz 40 cm. Na zegarku 18:50, mówię sobie, że jak do 19 nie będzie ryby to jadę do domu. 18:53 odjazd na prawej wędce z dumbellsem ananas , zacinam i siedzi. Cały czas wysuwa żyłkę (na dodatek zapomniałem sztycy do podbieraka. Przykręciłem podpórkę od wędki do kosza :D) i po odczuciach myślę że jest 10 kg+  i jak ja wyjmę takim podbierakiem taka krowę. Dzwonię do Kolegi FilipJann który był po drugiej stronie stawu czy ma podbierak. Przychodzi Filip z podbierakiem a tu ukazuje się maluch 3,5 kg :D zamieszanie niezłe narobił  i to już była ostatnia ryba . Zadowolony jestem z dzisiejszego dnia :) zdjęcia dodam później, bo z tabletu mi się nie ładują.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2815 dnia: 21.05.2017, 22:23 »
Dziś Batorówka. Od 7 do 12. Dłużej nie dałem rady. Chyba w życiu tak nie zmarzłem.
Wyniki słabe. 5 karpi: 5kg, 3kg 2kg, i 2x1.5kg.
Parę karasi i pierwszy mój kontakt z płocami na tym zbiorniku. Na robaczka na spławik. Od 15 do 32cm. Naście sztuk.
Obok nas zawody spinningowe. Chłopaki ostro biczowali wodę. Fajne sztuki szczupaków wpadły, między innymi 70, 83, 91 i jakiś okoń pod 40cm. Wyniki komentowane na pół zbiornika. Reszty nie słyszałem, Ale zabawę mieli przednią.  Po 10:30 dosłownie martwa cisza. Nawet nie miałem siły myśleć co zrobić.
Przetestowany kosz. Kurczę jak wygoda. Nawet mój kręgosłup mi nie dokuczał. Wszystko pod reką.

Teraz kocyk i aspiryna

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2816 dnia: 22.05.2017, 14:31 »
Debiut na rzece - znacz rzeczce 2 okonie, 6 szczupaczków

Zawsze będę powtarzał, że wstawiać zdjęcia jest najlepiej przez naszą Galerie.

Już zmienione i obiecuję poprawę :P ;) :D
Sebastian


Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2817 dnia: 22.05.2017, 14:37 »
Nowy gatunek na liście zdobyczy:

Sebastian


Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2818 dnia: 22.05.2017, 14:51 »
Witajcie :) Gratulacje dla tych co połowili :)

Dzisiejszy krótki wypad nad wodę PZW był niesamowity. Po dwóch tygodniach "dziwnej pogody" i kiepskich połowach, brały tylko płocie, wzdręgi i okonie, w końcu udało się ładnie połowić.

Cała sesja trwała 3 godziny, od 6:00 do 9:00.
W sumie złowiłem 14 rybek, 7 amurów!, karpia, leszcza, 2 karasie, 2 płocie i jedną wzdręgę.
Trzy rybki się spięły, kilkanaście brań źle zaciąłem, wszystkie ryby wzięły na kukurydzę bonduelle :)

Niestety z auta zapomniałem wziąć maty, dlatego takie zdjęcia.




















Tomek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2819 dnia: 22.05.2017, 14:53 »
Banialuki opowiadasz na PZW nie ma tylu ryb w jednym miejscu ;)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP