Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773827 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2820 dnia: 22.05.2017, 15:07 »
:o Aż nie wiem, czego koledze zazdrościć - wody czy umiejętności? Pewnie jednego i drugiego :bravo: Też chciałbym kiedyś tak połowić na swoim PZW.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2821 dnia: 22.05.2017, 16:18 »
Tyle amurów to jakiś kosmos :O
Gratulacje!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2822 dnia: 22.05.2017, 16:53 »
   
Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem. 
Robert

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2823 dnia: 22.05.2017, 17:01 »
Kolega happytomny ma swój sposób na amury.
Jak widzę zdjęcie amura, to w jakiejś 1/4 przypadków jest to ryba złowiona przez niego.
Chyba niewiele się pomyliłem :) ;)
Może zdecyduje się kiedyś opisać te swoje doświadczenia i "sposoby" na tą rybą.
Ogólnie brakuje na forum takich tekstów, jak ostatni o belonie.
Osobistych rzecz jasna, przez to "prawdziwszych", bardziej odczuwalnych niż jakieś ogólniki, encyklopedyczne wiadomości.
Z pewnością  dałoby się z tego wyciągnąć wnioski dla siebie. :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2824 dnia: 22.05.2017, 17:52 »
A to rybka moje kolegi. On wyciąga amury w tempie wymiany opon w F1 ;-)
Warunek: amur musi się znaleźć w podbieraku za pierwszym razem i nie może to być za płytka woda.
Z tego co pamiętam hol tego 13kg Azjaty trwał 2 minuty.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2825 dnia: 22.05.2017, 17:57 »
Co za grrrubas! 2 minuty?! Czym, holownikiem?! :D
Uzależniony od wędkarstwa

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2826 dnia: 22.05.2017, 21:44 »
W końcu coś drgnęło w moich tegorocznych połowach :beg: :P. Wcześniej nawet nic tu nie wrzucałem, bo na tle Waszych ryb, moje płotki i japońce to żenada :'(.
Do rzeczy - łowisko to 0,7ha glinianka o średniej gł. 2-2,5m z większymi dołkami i brakiem klasycznych płycizn. Kilka stanowisk, nierówne dno, trochę gałęzi w wodzie, woda kapryśna pomimo dość bogatego rybostanu. Nęciłem tylko dzień przed połowem karmą dla gołębi (ugotowany mix ziaren) + granulat AA 6-8mm + słodka kukurydza, zalane olejem łososiowym + ostre przyprawy. Zasiadka w piątek od 17tej trwała do 11tej w niedzielę. Na wodzie tony pyłków oraz "kotków" topoli, nagła zmiana temp, wiatru itd nie zapowiadała szału. W ostatnich dwóch tygodniach, kilku karpiarzy złowiło kilka karpi w przedziale 11- 19,5kg ???, ale o innych okazach białej ryby, poza krąpiami słychu nie było (większość łowiących tam stosuje tylko kulki ??? :facepalm:). Nie nastawiałem się na okazy, ale sztuk w granicach 3-5kg pływa tam dość sporo jak na tak małą wodę. Chciałem powrócić do karpiowania, ale w method feederowym stylu, czyli...3 kije, na każdym koszyk 60-70g na sztywno, ale w 3 wariantach:
1. xl 70gr - mix 50/50 z martwymi białymi
2. xl 70gr - mix pelletów 2mm
3. xl 60gr - torebka pva z pelletami + booster
Żadnych leadcorów czy innych leader'ów, krótki przypon z fluocarbonu 0,25mm, pushstopy, gumki itp. Całość uzupełniały moje ukochane półparaboliczne Anacondy Undercover 3-3,25lbs z nowymi młynkami Daiwa Emcast 25A (małe big pity - ale już nie chcę większych ;) :thumbup:).



Precyzyjne rzuty pod drugi brzeg, dzięki gumkom na klipsach, powodowały niejednokrotny zachwyt moich kompanów (szczególnie jak koszyk ocierał się o liście nadbrzeżnych olch :P).
Pierwsza doba, w której nastąpiła zmiana pogody nie przyniosła efektów - przerobiłem prawie wszystkie przynęty - od pelletów, po dumbelsy, mini kulki, a nawet 21 białych robaków na maggot klipsie (2 razy wyczyszczone do zera, bez najmniejszego piknięcia sygnałka :facepalm: - pewnie płotki lub krąpiki).
Pogoda w sobotę wędkarsko piękna - 15 stopni, pełne zachmurzenie, lekki wiatr (glinianka ta jest w sporym zagłębieniu terenu, więc odczuwaliśmy go jako mały - w rzeczywistości był dosyć porywisty).
Czary goryczy dopełniały harce 2-3 karpi koi 7-10kg, które chyba tarły się, ale z impetem wirującej pralki po przybrzeznych zaczepach - miły widok, ale jak sygnałki milczą od długiego czasu, to już trochę deprymujące... :'(. Nawet u kumpla na spławikach drobnica nie żerowała :-\.
Po 18tej w końcu pierwszy krąp 30cm melduje się na jednym z zestawów.
Meritum sprawy nadchodzi o 21.00 - swinger JRC przykleja się do blanku, a ja nie czekam na wyjazd, którego może nie być.... i Undercover wygina się pod ciężarem sporej ryby - po dwóch latach od ostatniego holu :facepalm: 8).
Nerwowa walka, bo nie jestem przyponowo przygotowany na rybę kilkunasto-kilową, dwa wejścia w krzaki powodują stan przedzawałowy, ale po ok.10min ryba jest w podbieraku :beg: O:).





Razem z workiem waga pokazuje 15,1kg, po odjęciu masy wora, wynik to 14,5kg! Dość cienki haczyk ledwo wytrzymał ten hol - mam nauczkę na przyszłość :facepalm:. Pierwsza zasiadka na glinie przynosi efekty. Do tego doławiam jeszcze 2 ładne krąpie (30cm) i 2 płocie (25-27cm), a w niedzielę dość gorący poranek w pełni słońca zakańcza passę brań.
Dodam tylko, że przez te niecałe 2 doby, przewinęło się chyba ze czterech karpiarzy, którzy uparcie nęcili tylko kulkami i wyjechali z wielkim 0!
Woda ma potencjał, jest pilnowana przez zrzeszonych do niej wędkarzy, pełne no-kill przynosi rezultaty już od dawna.
Wracam więc do karpiowania, ale we wcześniej wspomnianym stylu methodowym, bez sypania ton drogiego towaru do wody, ale z głową i odpowiednią taktyką.

PS. Karp wziął na dumbelsa Drennan Tutti Frutti 10mm, na zestawie z torebką pva. Drugi zestaw z pelletami 2mm także był skuteczny, zestaw z zanętą okazał się najsłabszy.
Sorki za jakość i kadrowanie fotki z karpiem, ale mój nadworny fotograf, był lekko zmęczony ( :beer: :beer: :beer:) i jak stwierdził - skupił się na rybie, więc moją osobę lekko pominął, ale jestem mało fotogeniczny, więc może nawet lepiej :P.

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2827 dnia: 22.05.2017, 21:52 »
Fishunter1990 zrobiłeś "wejście smoka" :bravo: :bravo: :bravo:
Zbyszek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2828 dnia: 22.05.2017, 21:56 »
Wielkie gratulacje! :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2829 dnia: 22.05.2017, 21:59 »
Miałem na tyle długą przerwę, że nie jestem w stanie pogratulować wszystkim z osobna.
Wybaczcie mi zatem te zbiorowe gratulacje :)
Widać, że ryba ruszyła dobrze dopiero jakiś tydzień temu. Wcześniej nie było za ciekawie.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2830 dnia: 22.05.2017, 22:00 »
Co tu dużo gadać - dzięki Wam moje podejście do wędkarstwa, w tym karpiowego (z tuningiem methodowym ;)) daje efekty, więc czego więcej chcieć?
No może zejścia setek mięsiarzy ;) 8) :P...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2831 dnia: 22.05.2017, 22:45 »
Siemka, to i ja się pochwalę ;)

Dziś fajnie połapałem, 8) była duża różnorodność od płoci, jazia, leszczy, szczupaka, japonców po karpie ;)

Największy dziś to nie całe 70 cm, i około 8 kg wagi :)

Kolega złapał dziś jeszcze ładnego lina (40 cm) , mnie niestety się nie udało...

Tak cz owak fajna sesja, i wyniczki :beer:

Pozdrawiam wszystkich :)
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2832 dnia: 22.05.2017, 22:56 »
Co za grrrubas! 2 minuty?! Czym, holownikiem?! :D
Sprzęt nie jest jakiś specjalny: kij 3lbs, żyłka 0,30mm.
Ważne jest zaplecze techniczne, czyli podbierający (tzn Ja :-) ) i specjalnie przerobiony podbierak na sztywnej ramie trójkątnej przez co rybkę łatwo do niego załadować.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2833 dnia: 23.05.2017, 08:37 »
Z wczoraj na dziś nocka nad Odrą. Złowiłem 7 leszczy powyżej 50 cm. Nad ranem podczas pakowania klamotów wziął największy 65 - 70 cm, ale zwiał tuż przed podbierakiem.

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2834 dnia: 23.05.2017, 08:59 »
Największe zawsze uciekają 😀

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Wawrzyn