Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773840 razy)

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2940 dnia: 28.05.2017, 06:32 »
Wczorajszy wypad. Takich karpiszonow było 5.


Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2941 dnia: 28.05.2017, 06:50 »

......
 Noooo, gratki. Tak ładnie gryzły, czy znalazłeś jakiś patent? :bravo:

Areczku, sam wiesz że ryby tam nie brakuje.

Faktem jest, że spławikowców wprost "miażdżyłem". Gdy słońce już dobrze grzało oni się bardziej opalali ja łowiłem.
Miałem kilka dubletów, musiałem się gimnastykować z jednoczesnymi braniami, choć karpiki przecież niewielkie.

Konsekwentnie starałem się łowić w jednym miejscu - lepsze było miejsce ocienione przez drzewo.
Z przynęt bardzo sobie chwalę : MethodMania Pellet Green Ghost Sinking - Krill 8mm
oraz Sonubaits Baggin Band'Um 9mm - Pineapple // Ananas - dał mi 3 z 4 dużych leszczy oraz największe karpiki, w tym tego 2 kg.
Zapach to rzeczywiście ananas - zupełnie odmienny od dumbelsów Drennana.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2942 dnia: 28.05.2017, 08:08 »
To i ja coś napiszę.
Jako że z czasem, który mogę spędzić na rybach w tym roku jest ciężko, (do tej pory byłem dwa razy, jeden blank, a drugi wyjazd leszczyk około 1,2 kg w wysypce tarłowej) postanowiłem w piatek się "wyszumieć".
Zainwestowałem w paliwo, 120 km pokonałem i pierwszy raz w tym roku na Grębowie.
Cel jasny: se połowić i powiem Wam że udało się!
Złowiłem 13 karpi z czego największy 6,10kg, a nawet nie wiem czy to ten na fotce, ale to nawet nie o to chodzi, bo naprawdę naładowałem akumulatory!
Zanęta mix Luka, przynęta w tym dniu to pellet halibut czerwony 8 mm, oraz kulki 8mm i 6mm tutti frutti drennana, to co w pudełeczku są dwie wielkości.

I dałem ciała po całości, bo nie ubrałem się przed wyjazdem w koszulkę forumową za co przepraszam i obiecuję poprawę :'(

Kur...ka, mam 40 lat i taki siwy jestem, że szok....   tak to bywa jak się ma trzy kobity w domu ... żona i dwie córki :P


Paweł.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2943 dnia: 28.05.2017, 08:47 »

......
 Noooo, gratki. Tak ładnie gryzły, czy znalazłeś jakiś patent? :bravo:

Areczku, sam wiesz że ryby tam nie brakuje.

Faktem jest, że spławikowców wprost "miażdżyłem". Gdy słońce już dobrze grzało oni się bardziej opalali ja łowiłem.
Miałem kilka dubletów, musiałem się gimnastykować z jednoczesnymi braniami, choć karpiki przecież niewielkie.

Konsekwentnie starałem się łowić w jednym miejscu - lepsze było miejsce ocienione przez drzewo.
Z przynęt bardzo sobie chwalę : MethodMania Pellet Green Ghost Sinking - Krill 8mm
oraz Sonubaits Baggin Band'Um 9mm - Pineapple // Ananas - dał mi 3 z 4 dużych leszczy oraz największe karpiki, w tym tego 2 kg.
Zapach to rzeczywiście ananas - zupełnie odmienny od dumbelsów Drennana.
Tak, faktycznie tam owoc umie zrobić robotę. Jeszcze raz gratki. :thumbup:
Arek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2944 dnia: 28.05.2017, 08:59 »

......
 Noooo, gratki. Tak ładnie gryzły, czy znalazłeś jakiś patent? :bravo:

Areczku, sam wiesz że ryby tam nie brakuje.

Faktem jest, że spławikowców wprost "miażdżyłem". Gdy słońce już dobrze grzało oni się bardziej opalali ja łowiłem.
Miałem kilka dubletów, musiałem się gimnastykować z jednoczesnymi braniami, choć karpiki przecież niewielkie.

Konsekwentnie starałem się łowić w jednym miejscu - lepsze było miejsce ocienione przez drzewo.
Z przynęt bardzo sobie chwalę : MethodMania Pellet Green Ghost Sinking - Krill 8mm
oraz Sonubaits Baggin Band'Um 9mm - Pineapple // Ananas - dał mi 3 z 4 dużych leszczy oraz największe karpiki, w tym tego 2 kg.
Zapach to rzeczywiście ananas - zupełnie odmienny od dumbelsów Drennana.
Tak, faktycznie tam owoc umie zrobić robotę. Jeszcze raz gratki. :thumbup:

Dzięki. Karpika złowić tam to nie sztuka.
Sztuką byłoby tam złowić większego. Na pewno są bardziej cwane a i muszą "dopchać" się do stołu pośród tej szarańczy ;)
Rozmawiałem z panem Heniem ?
Sugerowałem ograniczenie małego karpika na rzecz lina i karasia złotego.
Zapewniłyby urozmaicenie i przyjemną walkę.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2945 dnia: 28.05.2017, 09:07 »
Pan Heniu tylko nadzoruje. To raczej Prezes koła decyduje co i jak. Oni to raczej robią dla uciechy Ludzi i "smakoszy" a nie dla trudności łowiska.
Arek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2946 dnia: 28.05.2017, 09:14 »
Pan Heniu tylko nadzoruje. To raczej Prezes koła decyduje co i jak. Oni to raczej robią dla uciechy Ludzi i "smakoszy" a nie dla trudności łowiska.
Kończąc offtopa - "molestuj" zatem Prezesa :) Można połączyć przyjemne z pożytecznym ;)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2947 dnia: 28.05.2017, 11:12 »
W Grębowie fajnie dobra zanęta i się połowi.
Paweł

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2948 dnia: 28.05.2017, 11:31 »
Weekendowe łowienie na wodzie PZW mogę uznać za udane :fish: ;).W piątek rano udałem się nad moją ulubioną zatoczkę na zbiorniku PZW ,zanęciłem spombem półtorej metra przed pasem trzcin na przeciwległym brzegu. Wieczorem dołączyła do mnie żona ;) i raz upajaliśmy się ciszą nad wodą.Kukurydza gotowana plus połówki kulek Micel Zadravec squid zalne boosterm Proffes Amur.Zarzuciłem zestawy ,cały dzień nic się nie działo,pierwsze branie nastąpiło o godzinie 3:40 karp mocno walczył,wędka Prologic C.O.M ładnie amortyzowała odjazdy.Karp ważył 8,5 kg ,krótka sesja i z powrotem do wody.Kolejne branie o 8:50 na ten sam zestaw karp 5,5 kg i jeszcze jeden leszcz na kulkę czosnkową.Dwa brania na kulki morwa ,na zestawie z kulką squid + Solar quench bez brania.W sobotę od rana próbowaliśmy swoich sił w metodzie ,zaliczyliśmy parę spinek :'( :facepalm: W południe przy okropnym upale testowaliśmy nowy nabytek Deepera  ,dzięki sondzie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to łowisko PZW idealne jest do metody (odpowiednia głębokość) :D



Pozdrawiam
Jacek

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2949 dnia: 28.05.2017, 13:03 »
W dniu wczorajszym miałem jechać z kolegą na nockę nad zalew PZW, ale sprawy się pokomplikowały i nie mogłem. Dzwoni do mnie wczoraj o 21.00, że ma karpia, 75cm - 9.8kg. Szybka decyzja, mówię mu aby trzymał miejscówkę to dojadę do niego dziś o 4.00 rano. Po zanęceniu do godzi ok. 7.30 nic się nie działo, pierwszy "zameldował" się leszczyk z 30cm, następnie 45cm, chwila ciszy i ten na którego długo w tym roku czekałem:





47cm szczęścia ok. 2kg.

Po nim "wpadły" dwa leszcze po ok. 45cm i na sam koniec ok. 11.00 po ładnym braniu znowu lin, większy od tego złapanego, który zerwał mi się przed samym podbierakiem, ale widziałem że jest zaczepiony za sam brzeg wargi i podczas dociągania się wypiął. Wypad bardzo udany.

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2950 dnia: 28.05.2017, 16:03 »
Powrót z wędkowania :)



Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2951 dnia: 28.05.2017, 16:07 »
Gratki Panowie cudownie kosicie :bravo:
Jurku Lin marzenie, mega :thumbup: leci.
Jaco szalejesz jak zwykle, mega fajne ryby, jak widać wypracowane :thumbup:

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2952 dnia: 28.05.2017, 16:26 »
   
Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem. 
Robert

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2953 dnia: 28.05.2017, 16:42 »
Świetne wyniki Panowie.
Piękne rybki :bravo:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #2954 dnia: 28.05.2017, 17:52 »
W dniu wczorajszym miałem jechać z kolegą na nockę nad zalew PZW, ale sprawy się pokomplikowały i nie mogłem. Dzwoni do mnie wczoraj o 21.00, że ma karpia, 75cm - 9.8kg. Szybka decyzja, mówię mu aby trzymał miejscówkę to dojadę do niego dziś o 4.00 rano. Po zanęceniu do godzi ok. 7.30 nic się nie działo, pierwszy "zameldował" się leszczyk z 30cm, następnie 45cm, chwila ciszy i ten na którego długo w tym roku czekałem:





47cm szczęścia ok. 2kg.

Po nim "wpadły" dwa leszcze po ok. 45cm i na sam koniec ok. 11.00 po ładnym braniu znowu lin, większy od tego złapanego, który zerwał mi się przed samym podbierakiem, ale widziałem że jest zaczepiony za sam brzeg wargi i podczas dociągania się wypiął. Wypad bardzo udany.

Przepięknie wybarwiony książę z Mazur. :D Swego czasu,  nęcąc allerem z kuku z biedry / ok. 1 kg pelletu + puszka kuku / w ciągu kilku dni zwabiłem tak klasycznie wybarwione liniska pod sam pomost ośrodka na jeziorze Brzozolasek k. Pisza. Wyjąłem z wody tylko jednego, gdyż nie mogłem sobie sam poradzić z operowaniem podbierakiem między barierkami pomostu, ale 2 mi uszły w trakcie podbierania. Ten wyłowiony mierzył 46 cm, 2 pozostałe miały lekko po 50+. :o Co ciekawe nie podebrane nie wypłoszyły towarzyszy z łowiska, dopiero zerwana ryba w trakcie zacięcia spowodowała natychmiastowe zaprzestanie brań. Jak na złość skończył mi się aller i wyobrazcie sobie, że w żadnym sklepie w Piszu, Mrągowie, Mikołajkach nie mogłem go dostać :o. / rok 2009 /. Pozostało mi 3 dni pobytu, nęciłem zwykłą zanętą na liny ale już nie podeszły więcej. :( Kolego :thumbup: za uruchomienie wspomnień :D

Koledzy @ Kinior i @PawelL - :bravo: :D