Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773924 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3000 dnia: 30.05.2017, 22:35 »
:)
;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3001 dnia: 30.05.2017, 22:37 »
Dziękuję Maćku. To wymuszona rybka. Piękne spławy miałem na łowisku, ale nie potrafiłem się wbić. Słaby technicznie dziś byłem. :)
Kurcze stanowisko super, organizacja super !
Masz to dopracowane!
Bardzo bym chciał Przyjaielu, zobaczyć Ciebie, na Twojej wodzie w Akcji. Jak dociągnę emerytury, obiecuję przyjechać, jeśli będziesz chciał mnie gościć. :beer: :beer: :beer:

Poco czekac do emerytury..... Staszka weś po drodze i zasiadamy na dobe :narybki: :fish:
Pogawedzimy moze cos pociagnie ..... :beer:
Z Mirkiem zapraszamy serdecznie !
Wiesz, że Przyjacielem Moim jesteś. Stawię się kiedyś. Obiecuję. I Stasia zabiorę. :beer:
Arek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3002 dnia: 30.05.2017, 22:37 »
   
Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem. 
Robert

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3003 dnia: 31.05.2017, 12:27 »
Witajcie :)

Dziś był wyjątkowy dzień na moim stawie a wszystko dzięki jednemu zielonemu księciu :) To pierwszy w tym roku!
W dodatku to największy jakiego do tej pory złowiłem, aż 38 cm :) Uważam że liny w tym stawie są wyjątkowo pięknie ubarwione (poniższe zdjęcie prosto z aparatu, bez żadnych obróbek itp.).



Ale od początku... bo nic nie wskazywało że będzie aż tak dobrze.
Po rozpoczęciu łowienia długo byłem bez brania, dopiero po upływie około 30 minut wziął amur ale się odpiął w podbieraku... i zwiał.

Na drugie branie czekałem już tylko chwilę, i znowu amur lecz tym razem po dziesięcio-minutowej walce ląduje w podbieraku.



Następne trzy brania niestety zakończyły się spinkami :(

Potem był jeszcze jeden amur :)



Na koniec złowiłem jeszcze 4 wzdręgi, karpia, płotkę i okonia.

Wszystkie rybki złowiłem na kukurydzę, nęciłem Lorpio Magnetic Carp Halibut i kukurydzą z procy + Yum Yum z Drennana.

Ogólnie było sporo brań, jednak najbardziej ucieszył mnie lin :)
Tomek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3004 dnia: 31.05.2017, 12:39 »
To raczej " Żółty Książę" niż zielony, ale też piękny.
Każdy lin jest piękny. Bezkrytyczna miłość ;)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3005 dnia: 31.05.2017, 12:40 »
Gratulacje :bravo:
Bardzo ładnie wybarwione rybki. :)
Marek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3006 dnia: 31.05.2017, 20:08 »
Dziś, po prawie rocznej przerwie :o wreszcie pojechałem na ryby. :D  Chciałem wcześniej otworzyć sezon, ale ... auto odmówilo posłuszeństwa. Musiałem skorzystać z uprzejmości kolegi, który z kolei, mógł poświęcić mi tej uprzejmości ok. 3 godz. efektywnego łowienia. Słuchajcie, stary rep, a już wczoraj zacząłem zachowywać się jak nie przymierzając...młoda panna przed nocą poślubną ! :facepalm:
 Ciągle tylko miałem jedno na myśli : " żeby się udało ", a w piwnicy spędziłem pół dnia to dokładając, to ujmując jakąś przynętę. Koledzy, dopiero wczoraj zrozumiałem Wasze ostrzeżenia, żeby nie mieć za dużo wyboru. Tych wszystkich pojemników i pojemniczków różnych maści ja mam, dzięki kilku z Was,  więcej,  niż niejedna leciwa panna swoich kosmetyków w łazience. :facepalm: Tylko  bez urazy leciwe panny  :D Krygowałem się przy wyborach strasznie;   może to, a może jeszcze tamto, no - a ten smak, a tamten aromat ....itd. itp.
To samo z koszyczkami :o i innymi akcesoriami oraz sprzętem :o
Od 2 w nocy już nie spałem, przebywałem w jakimś dziwnym pół śnie, pół jawie, uczestnicząc przy tym a to raz - w rekordowych połowach,  a to drugi - nie łowiąc nic, bez branie - m a s a k r a.
 Jak się rano zapakowałem  no to ważyło to wszystko tyle, że zacząłem obawiać się o udzwig corsy kumpla i stan jej resorów. :D Najpodlejsze jest to, że to On, jego żona i moja musieli wszystko dzwigać :-[ No, nie wszystko, bo 3 wędki i 2 kosze od podbieraka niosłem ja. 8) Kochani ludzie !!!
Po wejściu do samochodu byliśmy zawaleni i z przodu i z tyłu auta, bo jeszcze grill, prowiant, napoje :o
Po przyjechaniu na miejsce, zawładnęła mną taka ekscytacja / no, nie poznawałem wprost siebie /. I się zaczęło : było strasznie wietrznie i przez  p ó ł t o r e j   godziny walczyłem, bądz to  z uzbrojeniem 2 federów, bądz z rozplątywaniem przy nich żyłki. ::) :-[
Postanowiłem nie tracić więcej czasu i zrezygnowałem z " pustego " zanęcania i co 5 - 10 minut ponawiałem rzuty z przynętą w podajnikach. Zanęta to mix wg Luka, plus coppens 2mm 50/50. Oczywiście zapomniałem dodać soli, pomimo, że miałem ją ze sobą :P
Wyniki - kilka wskazań, 1 płoć, a raczej płotka i wreszcie na koniec, oczekiwane branie - szczytówka raptownie się wyprostowała. ja delikatnie zacinam i ... ryba stoi w miejscu . Delikatnie ją prowokuję do ruchu i nagle dała takiego szusa, że z trudem utrzymałem wedkę. Zyłka 0,26, haczyk 14 - na przyponie 0,20. Przypon gotowy z winnera. No i po ok. minucie jazdy, nastąpiło pyk .. i po zawodach.
Pękł przypon tuż za haczykiem :'( Ale karpicho, takie na oko 7 - 10 kg :o urywając go dało się obejrzeć z oddali. Bliscy to widzieli i uratowałem twarz.
Konkluzja - koniec z lenistwem i gotowcami, zaczynam wiązać przypony sam. Po przyjezdzie do domu zamroziłem zanętę, no i czekam na nasze auto. :D


Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3007 dnia: 31.05.2017, 20:19 »
Wiąż sam na grubszej żyłce i na pewno się uda zakończyć hol powodzeniem ;)
Tak czy inaczej przygoda ładna, zwłaszcza że tak wyczekiwana, hehe
Czesiek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3008 dnia: 31.05.2017, 20:32 »

........
Wyniki - kilka wskazań, 1 płoć, a raczej płotka i wreszcie na koniec, oczekiwane branie - szczytówka raptownie się wyprostowała. ja delikatnie zacinam i ... ryba stoi w miejscu . Delikatnie ją prowokuję do ruchu i nagle dała takiego szusa, że z trudem utrzymałem wedkę. Zyłka 0,26, haczyk 14 - na przyponie 0,20. Przypon gotowy z winnera. No i po ok. minucie jazdy, nastąpiło pyk .. i po zawodach.
Pękł przypon tuż za haczykiem :'( Ale karpicho, takie na oko 7 - 10 kg :o urywając go dało się obejrzeć z oddali. Bliscy to widzieli i uratowałem twarz.
Konkluzja - koniec z lenistwem i gotowcami, zaczynam wiązać przypony sam. Po przyjezdzie do domu zamroziłem zanętę, no i czekam na nasze auto. :D

Wiąż sam Jureczku, albo użyj innych gotowców np. Drennana -żyłki 0,23 -0,26mm.
Ale na pewno nie będziesz spał przed następną wyprawą myśląc o tym zerwanym karpiu :) ;)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3009 dnia: 31.05.2017, 20:41 »
Dziś, po prawie rocznej przerwie :o wreszcie pojechałem na ryby. :D  Chciałem wcześniej otworzyć sezon, ale ... auto odmówilo posłuszeństwa. Musiałem skorzystać z uprzejmości kolegi, który z kolei, mógł poświęcić mi tej uprzejmości ok. 3 godz. efektywnego łowienia. Słuchajcie, stary rep, a już wczoraj zacząłem zachowywać się jak nie przymierzając...młoda panna przed nocą poślubną ! :facepalm:
 Ciągle tylko miałem jedno na myśli : " żeby się udało ", a w piwnicy spędziłem pół dnia to dokładając, to ujmując jakąś przynętę. Koledzy, dopiero wczoraj zrozumiałem Wasze ostrzeżenia, żeby nie mieć za dużo wyboru. Tych wszystkich pojemników i pojemniczków różnych maści ja mam, dzięki kilku z Was,  więcej,  niż niejedna leciwa panna swoich kosmetyków w łazience. :facepalm: Tylko  bez urazy leciwe panny  :D Krygowałem się przy wyborach strasznie;   może to, a może jeszcze tamto, no - a ten smak, a tamten aromat ....itd. itp.
...

Jurku umiesz podgrzać temat :) świetnie napisane!!  Nakręciłem się!!
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3010 dnia: 31.05.2017, 20:51 »
Dziś, po prawie rocznej przerwie :o wreszcie pojechałem na ryby. :D  Chciałem wcześniej otworzyć sezon, ale ... auto odmówilo posłuszeństwa. Musiałem skorzystać z uprzejmości kolegi, który z kolei, mógł poświęcić mi tej uprzejmości ok. 3 godz. efektywnego łowienia. Słuchajcie, stary rep, a już wczoraj zacząłem zachowywać się jak nie przymierzając...młoda panna przed nocą poślubną ! :facepalm:
 Ciągle tylko miałem jedno na myśli : " żeby się udało ", a w piwnicy spędziłem pół dnia to dokładając, to ujmując jakąś przynętę. Koledzy, dopiero wczoraj zrozumiałem Wasze ostrzeżenia, żeby nie mieć za dużo wyboru. Tych wszystkich pojemników i pojemniczków różnych maści ja mam, dzięki kilku z Was,  więcej,  niż niejedna leciwa panna swoich kosmetyków w łazience. :facepalm: Tylko  bez urazy leciwe panny  :D Krygowałem się przy wyborach strasznie;   może to, a może jeszcze tamto, no - a ten smak, a tamten aromat ....itd. itp.
...

Jurku umiesz podgrzać temat :) świetnie napisane!!  Nakręciłem się!!
Ale, na co? Czyżby na leciwe panny? ;) :P

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3011 dnia: 31.05.2017, 22:15 »
 jurek: Ty to masz stalowe nerwy, rok nie być na rybach, szacun :thumbup:
Ja łowię głównie w soboty, a już od środy nie mogę wytrzymać.
Zamykam oczy i widzę w wyobraźni te odjazdy ...  ;)
;)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3012 dnia: 31.05.2017, 22:21 »
Mirku, po prostu : kochane zdrowie nie pozwalało :D

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3013 dnia: 31.05.2017, 22:25 »
;D ;D ;D
Nie - na wędkowanie
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3014 dnia: 31.05.2017, 22:33 »
Jurek: też mnie czeka zabieg i parę innych drobiazgów ... :(
;)