Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773936 razy)

Offline siwek219

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Płock
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3285 dnia: 15.06.2017, 20:26 »
Dziś jaziowo -karpiowo ;)W sumie wyjętych ryb 15 szt podobnych rozmiarów .
Robert

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3286 dnia: 15.06.2017, 21:18 »
Rano o 4.00 wybrałem się nad zalew pzw. Przywitała mnie gęsta mgła i zajęta moja stała miejscówka. No nic, postanowiłem połapać w innym miejscu, tym samym sprawdzając skuteczność zanęty w nowych warunkach. Po zanęceniu mini-spombem na pierwsze branie czekałem ok. 2 godziny. Nietypowe bo "leszczowo-podnoszone" branie i odjazd ryby. Już wiedziałem co za zawodnik :D



53cm , waga 3.5 kg.

Po nim wpadło jeszcze 5 leszczyków 35-40cm. Brania ustały ok. godziny 10.00. Naprawdę jestem zadowolony z sesji.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3287 dnia: 15.06.2017, 21:47 »
Panowie jak dzisiaj wyniki? Bo siedzimy na komercji w Rybniku z Wonskim i totalna bryndza, wieści gminne z Krakowa są podobne ;) ciśnienie nie halo czy rybki popłynęły na procesje? :)

Okolice Wodzisławia to samo... Siedzę od rana na żwirowni bez ryby >:O  W nocy kumpel kabany pociągnął.

U mnie kiepsko :( 2 karpie wyciągnąłem, dwie rybki się spięły. Przetestowałem masę przynęt, dipów, zmieniałem odległość łowienia i przegrałem :D
Za to fajnie odpocząłem. Do tego pomyślne wypadł test parasola, bo słońce dzisiaj dawało popalić :sun:

Pozdrawiam,
Maciek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3288 dnia: 15.06.2017, 21:56 »
     
Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem. 
Robert

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3289 dnia: 15.06.2017, 22:05 »
Maćku, do twarzy Ci z tym karpiem :)
Ja po mimo porażki już planuję kolejny wypad. Jak się uda to w niedzielę spróbuje nockę na tej wodzie :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3290 dnia: 15.06.2017, 23:03 »
Maćku, do twarzy Ci z tym karpiem :)
Ja po mimo porażki już planuję kolejny wypad. Jak się uda to w niedzielę spróbuje nockę na tej wodzie :)

Dzięki :P
Ja planuję powędkować w sobotę. Może uda mi się mały odwet ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3291 dnia: 15.06.2017, 23:04 »
No i gitara :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3292 dnia: 16.06.2017, 06:59 »
Ja też wczoraj pojechałem.
Jako że wszystkie miejsca na żwirowni zajęte, po raz kolejny wózek i jazda tam, gdzie nikt nie siada, bo... trzeba siedzieć w wodzie (a przynajmniej trzeba było, bo kilka razy siedziałem, ale już trochę wyschło).

Też generalnie bryndza. Sama drobnica, jeden karpik spięty, ale też gówniarz. Stwierdziłem, że po raz pierwszy pobawię się pellet wagglerem. Przerobiłem jednego pickerka, rzucałem ciągle pelletem 6 mm, na wędce zmieniałem przynęty... i w końcu złowiłem bestię. Płoć 10 cm! :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3293 dnia: 16.06.2017, 07:12 »
Wczorajszy dzień był bardzo udany :) Byłem na stawie przy ul. Stabłowickiej we Wrocławiu. Presja ogromna, każde stanowisko pozajmowane. Dwie wędki na metodę - na pierwszej do podajnika wsadziłem mój autorski miks z pelletem 2 mm i zalałem boosterem kałamarnica. Na włos poszedł robin red 12mm na zmianę z lorpio landrynka wafters 10 mm. Drugi zestaw delikatniejszy (podajnik 15 g) - w podajniku green betaina Harisona z pelletem 2mm, zalane boosterem bananowym, na włosie kulka lorpio 12 mm truskawkowa pop up. Na drugi zestaw 3 karpiki :) Dodam tylko, że ta druga wędka co połowiła to sprzęt, który przesłał mi Czarek :thumbup: :beer:
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3294 dnia: 16.06.2017, 07:20 »
Wczoraj z Maciejem, czyli Fishą, forumowym masterem od jesiotra, odwiedziliśmy łowisko "Pod Lasem", na obrzeżach Rybnika.
Maciek chwalił wodę za ładne leszcze, jakie udało mu się już wielokrotnie złowić. Ja z kolei łaknę spotkania z przyzwoitą łopatą ;)
Poza tym, muszę dodać, że łowisko jest całkiem przyjemne. Czysto, schludnie, bez zgiełku miasta, bez ogromu pojazdów, gapiów. Nie ma bazy komercyjnej, czyli koników, karuzeli, budki z piwem etc. To zapewne też sprawia, że wodę odwiedzają głównie wędkarze. W pobliżu nas była większa grupa ludzi z dziećmi, przy okazji biwakująca i łowiąca, ale było ok, nie byli uciążliwi. Sądzę, że jeszcze odwiedzę tą wodę. Mam ok 60km, ale dojazd znakomity, spod domu kilka kilometrów do A1, następnie pierwszy zjazd na Rybnik, ok 10km boczną drogą i już łowisko. Jadąc spokojnie, bez piracenia, można w 45min dojechać.






Co do wyników, to ... cóż :P Od godziny 6 do 17-tej kilka rybek :/ Sądzę, że wczorajsze warunki pogodowe/ ciśnieniowe miały znaczenie. Ranek był dość chłodny, w niektórych miejscach, podczas podróży na łowisko, termometr pokazywał 8 stopni. W ciągu dnia robiło się jednakże coraz cieplej, słońce ładnie świeciło i grzało.
Niedługo po rozłożeniu się nad wodą, złowiliśmy po małym karpiku, chyba poniżej 30cm :P
Później spora przerwa (bodaj okolice południa?) i Maciek zaczął trzepać jesiotry :facepalm: Ja nie wiem jak on to robi ;) Złowił 2 sztuki pod rząd, kilka godz. później jeszcze jednego. Mówił, że zmieni nick na forum, być może na "paskudny master", a może Gepetto :P
 
Moja sytuacja była wciąż dramatyczna.

Miedzy 13 a 14 Maciek odpalił grilla- jednorazówkę. Grill okazał się całkiem sprawny, czym byłem zaskoczony, bo wcześniejsze jednorazówki, które przeszły przez moje ręce, to była jakaś porażka.
Były więc kiełbaski, sałateczki, ogóreczki... Tak się nażarłem, że ciężko było się ruszać i oczka zaczęły się kleić. Nieco mi się film urwał :D
Ocknąłem się, gdy Maciek coś do mnie wołał/pytał... Zaczęło się znów łowienie. Nowy zestaw na nowy kijek, bardzo dalekie rzuty i skusił się karpik ok 60cm. Żwawy, silny, w dobrej kondycji.



Niewiele później, może ok godziny, na wędkę zarzucaną bliżej, wziął pinokio, niewiele ponad 90cm. Później kolejna przerwa w braniach, a że godzina późna, zacząłem się zwijać. Maciek jeszcze został, ale chyba nie poszalał, bo nie dzwonił, nie pisał, nie chwalił się ;)



Podsumowując. Wypad był, mimo niechęci ryb, bardzo udany. Maciek to człowiek, którego nie da się nie lubić. Były więc śmiechy, żarciki, opowiastki, grill, biesiada, wspomnienia ;) Kilka rybek udało się złowić, kilka przynęt i zanęt sprawdzić, aczkolwiek w tych warunkach, testy nie są miarodajne. Ja połowiłem praktycznie tylko na pikantną, zarówno na włosie, jak i w podajniku. Nowy kijek pokazał co potrafi, moc drzemie w nim spora, przy czym nie jest pałowaty, ani też kluchowaty. Naprawdę niezły potencjał rzutowy ;) 
Jak później mówił właściciel, byliśmy jedyni tego dnia, którzy cokolwiek połowili. Łowisko w porządku, z potencjałem, różnej ciekawe gatunki do złowienia. Właściciel chwalił się, że dopiero co wpuścił 20szt karpiszonów "dwudziestek", uuuu... ;)
Także dziękuję Maćkowi za gościnę! Było nad wyraz przyjemnie, zdecydowanie trzeba to powtórzyć ;)
Mam nadzieję, że Maciej uzupełni relację i wstawi też jakąś foteczkę.
Czesiek

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3295 dnia: 16.06.2017, 07:53 »
Co to za wędka na 2-gim zdjęciu, ta z dużymi przelotkami? Fajny "szkieletor" :D

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3296 dnia: 16.06.2017, 07:56 »
Co to za wędka na 2-gim zdjęciu, ta z dużymi przelotkami? Fajny "szkieletor" :D

To właśnie nowy nabytek, broń na duże miśki ;) Beastmaster DX Carp Feeder
Czesiek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3297 dnia: 16.06.2017, 09:07 »
Tak się zastanawiałem, kiedy wreszcie będę miał o czym pisać w tym wątku. No i stało się ;) Nie to żebym miał się czym pochwalić, ale chociaż podzielę się swoimi doświadczeniami. Wczoraj skorzystałem z uprzejmości kolegi, który podwiózł mnie na komercję.
Nad wodą byliśmy o 6,30. Był przepiękny ranek. Napotkani wędkarze miny mieli nietęgie,  " nie gryzą " - poinformował mnie jeden z nich.
Nie osłabiło to ani o trochę mojego zapału. Kolega to początkujący adept wędkarstwa, więc chcąc się uwolnić od jego ciągłych problemów ze splątaniem zestawu, postanowiłem przerobić jego float - a na lift metodę, taka pogrubioną wg autorstwa kol. fishunter1990. Tak, aby choć chwilę siedział i nie przerzucał ciągle zestawu w polowaniu na płotki. Poskutkowało :P Ja łowiłem na 2 feedery / renomowanej i wiodącej na polskim rynku J /. Zanęta mix z  mmm + pellet scretting 2mm - 50/50. Zarzucałem średnio co 15 min. Pomimo zmian przynęt przez 3 godz. bez żadnych wskazań. / nic nie pomagało, żadne smaki a przetestowałem : spice kiełbaskę, tutti frutti, ananasy, krill, ryba/słodycz, jakieś coś słodkiego ale równocześnie spice - to co Luk w ostatnim filmie z powodzeniem stosował w Ochabach, truskawkę, hot krill / i .. nic. Coś mnie w końcu tknęło i spośród 20 przynęt zabranych nad wodę / a ostatnio sobie solennie przyrzekałem, ze nie więcej jak 10 będę zabierał / założyłem na włos miękki pellet halibut browninga.
No i  zaczęły się wskazania, ale ...  skończyła się uprzejmość kolegi :'( :facepalm:  W pólgodzinnej wybłaganej dogrywce złowiłem japońca 40 cm , jeden spadł podczas holu, trzeciego nieumiejętnie zaciąłem / za wcześnie /. Niestety zdjęcia nie załączę bo nie zrobiliśmy w tym cłym zamieszaniu i pośpiechu. To by było na tyle :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3298 dnia: 16.06.2017, 09:12 »
Ale pojawia się już światełko w tunelu ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3299 dnia: 16.06.2017, 09:14 »
@Wonski Tam podobno ryby często maja taką "przerwę"  8)

Ostatnio wypad to kilkanaście karpi do 10... Później totalna cisza :D

Uważaj na folie z dolinka, żeby nie...:D