Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773895 razy)

Offline zelek620

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3330 dnia: 17.06.2017, 18:31 »
Głupie teksty słyszę często od dziadków "a po co wypuszczasz, a dej mi Pan te ryby " itp.
A siatka 55 średnicy i 3.2m długości ma sporą ilość miejsca dla paru ryb, które w niej były.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3331 dnia: 17.06.2017, 18:39 »
Spoko stary.Skrajności w żadną stronę nie są ok. Chłopaki czasem zbyt nerwowo reagują. :beer:
Arek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3332 dnia: 17.06.2017, 19:14 »
Głupie teksty słyszę często od dziadków "a po co wypuszczasz, a dej mi Pan te ryby " itp.
A siatka 55 średnicy i 3.2m długości ma sporą ilość miejsca dla paru ryb, które w niej były.

Nie pękaj,  zobacz co się dzieje na innych forach :o
Nie daj się wciągać nosem. Musisz być mężny. Nie wszyscy podzielają te opinie, kaman, gogogo ;)

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3333 dnia: 17.06.2017, 19:50 »
Nieuprzejmy wpis edytowany przez administratora.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3334 dnia: 17.06.2017, 20:04 »
Głupie teksty słyszę często od dziadków "a po co wypuszczasz, a dej mi Pan te ryby " itp.
A siatka 55 średnicy i 3.2m długości ma sporą ilość miejsca dla paru ryb, które w niej były.

Nie pękaj,  zobacz co się dzieje na innych forach :o
Nie daj się wciągać nosem. Musisz być mężny. Nie wszyscy podzielają te opinie, kaman, gogogo ;)

Edit: nie zachęcam Cię do kłótni, tylko do nie przejmowania się 8)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3335 dnia: 17.06.2017, 20:10 »
Głupie teksty słyszę często od dziadków "a po co wypuszczasz, a dej mi Pan te ryby " itp.
A siatka 55 średnicy i 3.2m długości ma sporą ilość miejsca dla paru ryb, które w niej były.

Nie pękaj,  zobacz co się dzieje na innych forach :o
Nie daj się wciągać nosem. Musisz być mężny. Nie wszyscy podzielają te opinie, kaman, gogogo ;)
Jurek, wychodzi na to,że odchyły są w obu kierunkach. Czasem ręce opadają jak się czyta. :facepalm:
Arek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3336 dnia: 17.06.2017, 20:10 »
Głupie teksty słyszę często od dziadków "a po co wypuszczasz, a dej mi Pan te ryby " itp.
A siatka 55 średnicy i 3.2m długości ma sporą ilość miejsca dla paru ryb, które w niej były.

Niestety poprę kolegów, którym się trzymanie ryb w siatkach nie podoba. Owszem - jeśli masz zamiar zjeść te ryby trzymaj sobie. Ale jaki jest sens więzienia ryby w siatce którą masz zamiar potem  wypuścić nie rozumiem - wytłumacz mi to proszę.
Bez względu na rozmiary siatki zwłaszcza leszcz się w niej obciera i kaleczy , ściera z ciała śluz który go chroni przed infekcjami. Sandacz trzymany w siatce zdycha po godzinie. Karp zaczepia się płetwami często tak mocno że trzeba siatkę ciąć żeby ryby nie okaleczyć.
Trzymanie ryb w siatce ma też bardzo prozaiczny minus - inni wędkarze czy nawet spacerowicze widzą te ryby czy nawet siatkę w wodzie, ewidentnie przyciąga to mięsiarzy i kłusowników.
Nie bez powodu na zbiornikach no-kil nie wolno używać siatki
Owszem mam też siatkę i używam ją tylko gdy mam zamiar rybę zabrać . Często ostentacyjnie  wyjmuję siatkę z torby i wieszam ją pustą na drzewie czy krzaku - to najlepsza oznaka by ktoś przechodzący nawet nie zadał pytania czy biorą :)
Pozdrawiam - Gienek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3337 dnia: 17.06.2017, 20:16 »
Czyli system Niemiecki się tu kłania. I ja jemu klaszczę. Nie potępiam kolegów którzy ryby przetrzymują. Wolno Im. Regulamin tego nie zabrania. Luk założył jakiś czas temu Wątek na temat RAPR i jego zmian. Moim pierwszym wpisem było właśnie trzymanie ryb w siatkach. Jakoś poparcia nie otrzymałem.
Arek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3338 dnia: 17.06.2017, 20:23 »
Czyli system Niemiecki się tu kłania. I ja jemu klaszczę. Nie potępiam kolegów którzy ryby przetrzymują. Wolno Im. Regulamin tego nie zabrania. Luk założył jakiś czas temu Wątek na temat RAPR i jego zmian. Moim pierwszym wpisem było właśnie trzymanie ryb w siatkach. Jakoś poparcia nie otrzymałem.

Jaki model niemiecki ? Model niemiecki nakazuje mieć pałę do zabijania ryb i zakazuje wypuszczania ryb wymiarowych , każdy kto wypuszcza łamie przepis. To chyba najgorsze co można wymyślić w przepisach ale większość ludzi i tak wypuszcza złowione ryby
Pozdrawiam - Gienek

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3339 dnia: 17.06.2017, 20:25 »
Nocka z 16/17 czerwca.
Burza i dwie ulewy przeżyte :))) Ryby słabo współpracowały za to 2 dni będę teraz wszystko suszył :)
Ryba wypadu karpik 42cm

Brak zdjęcia na serwerze użytkownika.
Feeder & spinning

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3340 dnia: 17.06.2017, 20:28 »
Czyli system Niemiecki się tu kłania. I ja jemu klaszczę. Nie potępiam kolegów którzy ryby przetrzymują. Wolno Im. Regulamin tego nie zabrania. Luk założył jakiś czas temu Wątek na temat RAPR i jego zmian. Moim pierwszym wpisem było właśnie trzymanie ryb w siatkach. Jakoś poparcia nie otrzymałem.

Jaki model niemiecki ? Model niemiecki nakazuje mieć pałę do zabijania ryb i zakazuje wypuszczania ryb wymiarowych , każdy kto wypuszcza łamie przepis. To chyba najgorsze co można wymyślić w przepisach ale większość ludzi i tak wypuszcza złowione ryby
I co, mają mniej rybne wody od naszych? Jestem za zakazem przetrzymywania ryb nie przeznaczonych do zabrania. Ale nie będę wrzeszczał na kolegów że to robią. Nie łamią naszego regulaminu.


Nieuprzejmy wpis edytowany przez administratora.
Arek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3341 dnia: 17.06.2017, 20:37 »
Głupie teksty słyszę często od dziadków "a po co wypuszczasz, a dej mi Pan te ryby " itp.
A siatka 55 średnicy i 3.2m długości ma sporą ilość miejsca dla paru ryb, które w niej były.

Nie pękaj,  zobacz co się dzieje na innych forach :o
Nie daj się wciągać nosem. Musisz być mężny. Nie wszyscy podzielają te opinie, kaman, gogogo ;)
Jurek, wychodzi na to,że odchyły są w obu kierunkach. Czasem ręce opadają jak się czyta. :facepalm:

Ależ oczywiście Arku. Ja staram się brać pod uwagę zródła uszczypliwości niektórych, np. może mu coś nie wyszło ( albo
 nie weszło ) i ma frustrację,  i trzeba chłopa zrozumieć. :P

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3342 dnia: 17.06.2017, 20:42 »
:D :beer: :beer: :beer: Jurku drogi. Miętkie ma to do siebie, że za ch...a wleźć nie ma zamiaru. ;) 
Arek

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3343 dnia: 17.06.2017, 20:46 »
Głupie teksty słyszę często od dziadków "a po co wypuszczasz, a dej mi Pan te ryby " itp.
A siatka 55 średnicy i 3.2m długości ma sporą ilość miejsca dla paru ryb, które w niej były.

Niestety poprę kolegów którym się trzymanie ryb w siatkach nie podoba. Owszem - jeśli masz zamiar zjeść te ryby trzymaj sobie. Ale jaki jest sens więzienia ryby w siatce którą masz zamiar potem  wypuścić nie rozumiem - wytłumacz mi to proszę.
Bez względu na rozmiary siatki zwłaszcza leszcz się w niej obciera i kaleczy , ściera z ciała śluz który go chroni przed infekcjami. Sandacz trzymany w siatce zdycha po godzinie. Karp zaczepia się płetwami często tak mocno że trzeba siatkę ciąć żeby ryby nie okaleczyć.
Trzymanie ryb w siatce ma też bardzo prozaiczny minus - inni wędkarze czy nawet spacerowicze widzą te ryby czy nawet siatkę w wodzie, ewidentnie przyciąga to mięsiarzy i kłusowników.
Nie bez powodu na zbiornikach no-kil nie wolno używać siatki
Owszem mam też siatkę i używam ją tylko gdy mam zamiar rybę zabrać . Często ostentacyjnie  wyjmuję siatkę z torby i wieszam ją pustą na drzewie czy krzaku - to najlepsza oznaka by ktoś przechodzący nawet nie zadał pytania czy biorą :)
Mądrego to aż miło posłuchać. :) A tak na poważnie Gienek: Nic dodać, nic ująć. :thumbup: :bravo:

Offline siwek219

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Płock
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3344 dnia: 17.06.2017, 21:01 »
Chwila lepszej pogody i już rybka się melduje ;)
Robert