Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773873 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3360 dnia: 18.06.2017, 17:49 »
I my z Ziomkiem Radkiem powędkowaliśmy dziś na klubowej wodzie. Mi jakoś tak udało się fajnie wstrzelić w łowisko. 2 Leszcze 50taki. Kilka małych Karpików, Linek. W bonusie Karp 4,2 kg i 2,7 kg. Jeden poszedł z przyponem. Było wdechę! :)
Arek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3361 dnia: 18.06.2017, 17:58 »
Arku, ty też na ryby jeździsz  :o :P
Gratuluję wyniku :bravo: :bravo:
Mam nadzieję, że do konkursu wstawisz jakąś ładną fotkę :)
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3362 dnia: 18.06.2017, 18:05 »
A tak czasem gdzieś mi się zdarza zarzucić Robercie. Co ja mam wstawiać stary do konkursu, Chłopaki bardzo wysoko poprzeczkę podnieśli.
Arek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3363 dnia: 18.06.2017, 18:06 »
Filip - Gratulacje serdeczne! :)
Ogólnie wielkie brawa wszystkim łowiącym ! :bravo:
Ja dziś z dziewczyną wyskoczyłem nad Jeziorko Gocławskie bardziej w celu relaksu nad wodą niż wędkowania, ale rzecz jasna kijaszki wziąłem :D
Od 12 do 15:30, tylko ten jeden maluch wyjęty. Oprócz niego zmarnowałem jeszcze hol jego starszego brata, bo się zamotałem z podbierakiem >:O
Białe, pinka, metoda z wieloma przynętami cisza. Dopiero czerwony na włosie dał brania.


Oprócz tego taki jegomość się przyplątał. Ja rozumiem, że woda jest dla wszystkich, wszystko ok, ale pół brzegu było wolne to usiadł 2m! od nas... rzecz jasna kąpiel, mimo czarnego punktu, chlapanie, jakiś ku*wa szampon, cholera wie co jeszcze.. Ja jednak odludek jestem.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3364 dnia: 18.06.2017, 18:25 »
Piker - trzeba było kaszalota przepędzić, albo porządnie przy****ć w łeb za używanie szamponu i brak szacunku dla łowiącego, który potrzebuje ciszy. :P
Pozdrawiam Seba

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3365 dnia: 18.06.2017, 18:56 »
I my z Ziomkiem Radkiem powędkowaliśmy dziś na klubowej wodzie. Mi jakoś tak udało się fajnie wstrzelić w łowisko. 2 Leszcze 50taki. Kilka małych Karpików, Linek. W bonusie Karp 4,2 kg i 2,7 kg. Jeden poszedł z przyponem. Było wdechę! :)

Tak Panie i Panowie.
Po raz kolejny Arek pokazuje mi miejsce w szeregu. Klasa Areczku :bravo: :thumbup:

Najpierw zaliczyłem blank w czasie nocki, a później ledwo się uratowałem przed następnym na wodzie Arka.
Ryba nie współpracowała, ale On znalazł na nią sposób i pięknie połowił.
Może nie ilościowo, choć i tak sprawił mi tęgie lani, ale przede wszystkim jakościowo.
Złowiony karp 4,2 na tej niewielkiej wodzie, jest prawdopodobnie tam największym pływającym ( zbyt  dużo tam trafia na patelnię ).
Chyba powinien dostać imię. Jak go nazwiesz Arku :) ;)

Mimo kombinowania jestem głupi i nie wiem gdzie leżała przyczyna porażki, bo taki wynik uznaję za porażkę.
Był moment gdy zdeklarowałem iż popełnię rytualne Seppuku - hara-kiri  jesli do tych karpi dorzuci jeszcze ładnego lina :) ;)
Oszczędził mi tego honorowego wyjścia.

Szczerze gratuluję Arkowi i dziękuję za kolejne super spotkanie z ziomkiem. :thumbup:
Pod każdym względem spotkanie świetne ( moje rybki, a raczej ich niedobór to inna kwestia) - miła rozmowa, humor, świetna pogoda ( no może ciut za gorąco ) i piękne Arkowe ryby. :narybki:
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3366 dnia: 18.06.2017, 20:37 »
Tak więc jak już pisałem, udało mi się wygrać nocne zawody o Puchar Sklepu Anny Mikołajczak na stawie Sportowym w Dzięczynie.

Dobre losowanie, sprawiło, iż swój wynik zbudowałem na karpiach, które ewidentnie przebywały w tamtym rejonie.
Było jeszcze kilka leszczy i karasi.

Wymiatała mała methoda, do której dawałem mieszankę pelletów jasnych 3mm z MM i 2mm z Sonu. Do tego zanęta FB ochotkowa. Na włosie królował pellet krill 8mm który dał najwięcej ryb, zaraz po nim RobinRed 8mm, ochotka 8mm.

Jednak łowienie na feeder to jest to. Na karpiówkę tylko jeden karp, wynik zrobił feeder.

Wyniki ogólne:
https://goo.gl/PXvELS

Filip do dużej methody dawałeś ten sam mix ? Zastanawia mnie czemu nie połowiłeś na esp a na normalną methode tak.
Michał

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3367 dnia: 18.06.2017, 20:44 »
I my z Ziomkiem Radkiem powędkowaliśmy dziś na klubowej wodzie. Mi jakoś tak udało się fajnie wstrzelić w łowisko. 2 Leszcze 50taki. Kilka małych Karpików, Linek. W bonusie Karp 4,2 kg i 2,7 kg. Jeden poszedł z przyponem. Było wdechę! :)

Tak Panie i Panowie.
Po raz kolejny Arek pokazuje mi miejsce w szeregu. Klasa Areczku :bravo: :thumbup:

Najpierw zaliczyłem blank w czasie nocki, a później ledwo się uratowałem przed następnym na wodzie Arka.
Ryba nie współpracowała, ale On znalazł na nią sposób i pięknie połowił.
Może nie ilościowo, choć i tak sprawił mi tęgie lani, ale przede wszystkim jakościowo.
Złowiony karp 4,2 na tej niewielkiej wodzie, jest prawdopodobnie tam największym pływającym ( zbyt  dużo tam trafia na patelnię ).
Chyba powinien dostać imię. Jak go nazwiesz Arku :) ;)

Mimo kombinowania jestem głupi i nie wiem gdzie leżała przyczyna porażki, bo taki wynik uznaję za porażkę.
Był moment gdy zdeklarowałem iż popełnię rytualne Seppuku - hara-kiri  jesli do tych karpi dorzuci jeszcze ładnego lina :) ;)
Oszczędził mi tego honorowego wyjścia.

Szczerze gratuluję Arkowi i dziękuję za kolejne super spotkanie z ziomkiem. :thumbup:
Pod każdym względem spotkanie świetne ( moje rybki, a raczej ich niedobór to inna kwestia) - miła rozmowa, humor, świetna pogoda ( no może ciut za gorąco ) i piękne Arkowe ryby. :narybki:
Przynosisz mi szczęście Radku. Świetnie mi się z Tobą wędkowało.  :beer:
Arek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3368 dnia: 18.06.2017, 21:16 »
Tak więc jak już pisałem, udało mi się wygrać nocne zawody o Puchar Sklepu Anny Mikołajczak na stawie Sportowym w Dzięczynie.

Dobre losowanie, sprawiło, iż swój wynik zbudowałem na karpiach, które ewidentnie przebywały w tamtym rejonie.
Było jeszcze kilka leszczy i karasi.

Wymiatała mała methoda, do której dawałem mieszankę pelletów jasnych 3mm z MM i 2mm z Sonu. Do tego zanęta FB ochotkowa. Na włosie królował pellet krill 8mm który dał najwięcej ryb, zaraz po nim RobinRed 8mm, ochotka 8mm.

Jednak łowienie na feeder to jest to. Na karpiówkę tylko jeden karp, wynik zrobił feeder.

Wyniki ogólne:
https://goo.gl/PXvELS

Filip do dużej methody dawałeś ten sam mix ? Zastanawia mnie czemu nie połowiłeś na esp a na normalną methode tak.

W dużej methodzie (największe Aperio) miałem zanętę kokosową z pelletem 3mm jasnym. Trochę też podnęciłem spombem róznymi pelletami, ale nie podziałało.

Na małą methodę dałem łącznie ponad dwadzieścia koszyczków z miksem który używałem + kuku z puszki i to musiało im smakować akurat. Może trafiłem też z miejscem łowienia? Nie łowiłem z klipem, a wychodzi na to, że całkiem celnie rzucałem, bo prakycznie cały czas coś się u mnie działo, gdy u innych była cisza w tym czasie :P

Jedynego karpia na karpiówce złowiłem dopiero, gdy do podajnika dałem "miks dnia".


Dla kogoś taki wynik, to może być "nic", ale dodam, że to nie były zawody na komercji :) Teraz czas go "pobić" :P
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3369 dnia: 18.06.2017, 21:41 »
Weekend nad granicznym Bugiem, wczoraj lało do 14.00, ale pokusiłem się o wypad po południu, ledwie motorkiem dojechałem tyle wlało, ale dojechałem. ;) W sumie wysiedziałem dwa brania, jedno spierniczyłem będąc zajętym łowieniem uklei na zestaw sandaczowy, za późno się zorientowałem że kij ucieka do wody, a drugie delikatne wykorzystałem, ale rybą okazał się niewielki japoniec. Dziś od 4.00 do 9.00 rano łowiłem, w sumie miałem 4 konkretne brania z czego dwa wykorzystałem. Złowiłem dwa leszczyki w granicach 50 cm. Nowa miejscówka, dopiero zacząłem tam nęcić, więc pierwsze ryby cieszą, czuję że trochę kukurydzy i grochu tam w tym sezonie zostawię. 8)
Tomek

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3370 dnia: 18.06.2017, 22:16 »
Piękna miejscówka.
Feeder & spinning

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3371 dnia: 18.06.2017, 22:21 »
Piękna, naprawdę..
Uzależniony od wędkarstwa

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3372 dnia: 18.06.2017, 22:23 »
     
Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem. 
Robert

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3373 dnia: 18.06.2017, 22:32 »


Pierwszy linek w tym roku + 4 karpiki do 3kg, 6 spinek w tym 2 większe rybki, demolowały mi mojego pickera od daiwy :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3374 dnia: 18.06.2017, 23:18 »
Panowie, wielkie brawa za wyniki! :bravo: :thumbup: Aż miło patrzeć na takie wyniki ;)

W czwartek poniosłem porażkę, dlatego wczoraj, pełen zapału i energii postanowiłem troszkę się odkuć ;)
Miałem przygotowane dwie mieszanki:
  • Harison Method Mix HPM + pellet Skretting 2 mm, nasączony Red Aggressor'em
  • Delikatnie (chociaż to trochę za mało powiedziane, bo mix aż szczypał w oczy) skiśnięty mix z czwatku na bazie Sonubaits MMM Dark + Sonubaits Spicy Meaty Method Mix + jakieś owocowe pellety 2 mm.

Wśród przynęt najlepiej spisały się:
  • Mielonka Bag'em Red Aggressor
  • Dumbells Pineaple 10 mm
  • Kukurydza konserwowa
  • Dumbells Scopex 10 mm

Mój tata również postanowił skorzystać z "tych angielskich" zanęt ;) Ba! Postanowił nawet spróbować z przyponów z włosem i... dumbellsów anasowych z Drennana ??? Widać było, że nie do końca jest przekonany i nie wierzy w skuteczność tych nowinek, ale gdy po dwóch rzutach wyciągnął dwa karpie, szybko zmienił zdanie. Oczywiście, mógł to być przypadek, ale przez następnych kilka godzin miał kilkanaście brań i wyciągnął kilka rybek ;) Mieliśmy przy tym spory ubaw :D

Pogoda wybitnie nie była naszym sprzymierzeńcem. Wiało niemiłosiernie, temperatura wahała się w granicach 15 stopni. Do tego przelotne opady potęgowały odczuwanie zimna. Mimo wszystko wypad uważam za udany ;) Byliśmy jedynymi osobami, które łowiły, więc tym bardziej było nam wesoło :)

Kilka fotek z wypadu.



Pozdrawiam,
Maciek