Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 774211 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3690 dnia: 07.07.2017, 07:41 »
Do tego działu rzatko umieszczam jakieś wpisy z powodu mało istotnych osiągnięć. Nie mówię że nie łowię ryb bo jest wręcz  przeciwnie. Ale dzisiaj mój połów jest godny by go umieścić na forum. Sum (133 cm 16 kg) wziął na pikantną kiełbasę od Sonu 8 mm. Po za tym tylko trzy brania karpia gdzie dwa wylądowały na brzegu. Niestety rybka wylądowała na patelni. Właściciel łowiska chce się pozbyć suma z łowiska.

Toż to potwóórrr ... Taki to, podobno,  może wybiórczo wyżreć z łowiska wszystkie liny :D Jak tak,  to w ogóle mi go nie szkoda :facepalm:
 :bravo: Leci :thumbup:

Edit : natchnąłeś mnie aby jeden z zestawów ciągle uzbrajać w tą przynętę. Na moim łowisku jest taka sama historia. Co ciekawe,  jak zaczęto polować na wąsatego nęcąc wątróbką, to zaczęły w końcu brać na nią ... tak, tak - amury :o

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3691 dnia: 07.07.2017, 07:45 »
Dziś postanowiłem się odchamić i pojechałem na Szczęsne.
Mijam ludzi, pytam... i oczywiście kipsko...
Mhm, jak zawsze.

Rozłożyłem się, zanęciłem jedno miejsce zanętą z ręki, drugie pelletami mini-spombem i jazda. Pół godziny cisza. Potem niemrawe brania na zanęconym z ręki. Zaczynam kombinować. Jaskrawe przynęty nic. Ryba siedzi w zanęcie, ale nie chce zassać. Pikantna kiełb - jest branie i piękny pełnołuski 55 na macie. I znowu ciągłe pociągnięcia, niezacięte brania... dodanie lavy pik. kiełb. na podajnik ewidentnie zwiększyło zagęszczenie ryb w łowisku.
Wtedy postawiłem na słodycz i założyłem pellet ananas/śmietanka od Harisona. Jezusiczku... od razu pierhdut i po 10 minuta karp zaledwie 67 cm, ale aż 10,5 kg (widzieliście kiedyś coś takiego? Wrysować dałby się w koło) ląduje na macie. Potem bum, drugi ponad dyszka (ważyłem je). Potem kilka takich poniżej dychy, ale w okolicach 8. Wszystko przeplatane pięknymi karasiami 30 - 40 cm. Generalnie jak schodziłem, to już mnie ręka bolała.
Banan na gębie jest :)

Wow ! :bravo: Ale w końcu na który zestaw te wyniki ? :o

70-80% na ten nęcony z ręki. Ale to może wynikać z faktu, że tam łowiłem przy brzegu, pod wychodzącym nad wodę drzewem, a spombem nęciłem na otwartej wodzie.

Zdjęć nie ma, bo telefon zostawiłem w aucie, a nie chciało mi się drałować z powrotem. Zawsze siadam na samiusieńkim końcu łowiska, gdzie prawie nikomu nie chce się łazić.

Przez chwilkę próbowałem nastawić się na karasie i zakładałem przypony na żyłce i fluo 0,25. Dwa razy skończyło się to atomowym odjazdem i zerwaniem przyponu w krzakach. Nie polecam... :D
Tylko fuksem nadal mam swojego wiernego pickerka, bo się zagapiłem i wędka została porwana dość brutalnie do wody. Tylko żyłka się zahaczyła o podpórkę i dzięki temu zdążyłem wędkę złapać.

No to na jaką żyłkę gł i na przyponie / na przyponie masz nadal pletkę ? Jaką ? / udawało Ci się skutecznie stawić czoła ?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3692 dnia: 07.07.2017, 07:47 »
Na jednej 0,25, na drugiej 0,28. Będę przewijał na 0,28, bo kupiłem Daiwę Hyper Sensor i jest mega żyłeczka.
Koko, się ze mną nie zgadza, ale z doświadczenia wiem, że zawsze strzela przypon 0,25, a głównej do strzału jeszcze hoho zostaje.
Nie wiem, co mam za plecionkę, bo zdejmuję ją ze spiningu. Kupiłem z 5 lat temu jakieś Power Pro i nie pamiętam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3693 dnia: 07.07.2017, 08:34 »
Gratulacje dla wszystkich. :bravo:

Mosteque: piękny wynik.
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3694 dnia: 07.07.2017, 09:00 »
Wow, ale ryby! Gratuluję! No i ten sum na pikantną, szok! :bravo: :bravo:

Nocka na Tamizie - woda kryształ, mnimalny uciąg i zdziwko... Na trzy wędki jedną zrobiłem pod dużą płoć, do łowienia na białe. I tam własnie zameldowała się brzana! Musiałem ostrożnie ją holować, bo przypon miał tylko 0.19 mm średnicy. A wąsata dama liczyła sobie 79 cm ;D Ogólnie fajna wyprawa, ale wyniki z racji warunków skromne - dwie łopaty, brzana, 6-7 płoci, węgorz i okoń.



Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3695 dnia: 07.07.2017, 09:21 »
Brawo Lucek, siłaczka mega piękna.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3696 dnia: 07.07.2017, 09:38 »
Mosteque - gratulacje za fajną wyprawę, Lucjanowi także :bravo:... Jadę dziś startujęna pierwszą  nockę w tym sezonie, więc Wasze relacje i wyniki naprawdę mnie natchnęły. Fakt - jest pełnia, ale się nie zniechęcam. Konopie moczą się od wczoraj, puszka kuku czeka, kulki pokruszone, pellety już polane olejem rybnym, torebki PVA zrobione, stick mix także. Na początek 10 spombów i czekamy :P ... Mam tylko dylemat, czy spodować także w nocy (jeśli nic nie będzie się działo), czy cierpliwie czekać i dopiero wówczas gdy będzie świtać ?
Pozdrawiam Seba

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3697 dnia: 07.07.2017, 09:50 »
Chłopaki sumy już łowią :bravo: Michał też pięknie sobie poczyna - to ta głęboka dziura?

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3698 dnia: 07.07.2017, 09:55 »
Mosteque - gratulacje za fajną wyprawę, Lucjanowi także :bravo:... Jadę dziś startujęna pierwszą  nockę w tym sezonie, więc Wasze relacje i wyniki naprawdę mnie natchnęły. Fakt - jest pełnia, ale się nie zniechęcam. Konopie moczą się od wczoraj, puszka kuku czeka, kulki pokruszone, pellety już polane olejem rybnym, torebki PVA zrobione, stick mix także. Na początek 10 spombów i czekamy :P ... Mam tylko dylemat, czy spodować także w nocy (jeśli nic nie będzie się działo), czy cierpliwie czekać i dopiero wówczas gdy będzie świtać ?

Seba wez pod uwagę i rozwagę prognozy dla naszych ziem zamieszczone w wątku pogodowym przez forumowego ' wicherka ", jeśli wiesz kto był zacz ? / bo pamiętać nie możesz / :D

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3699 dnia: 07.07.2017, 09:57 »
Mosteque - gratulacje za fajną wyprawę, Lucjanowi także :bravo:... Jadę dziś startujęna pierwszą  nockę w tym sezonie, więc Wasze relacje i wyniki naprawdę mnie natchnęły. Fakt - jest pełnia, ale się nie zniechęcam. Konopie moczą się od wczoraj, puszka kuku czeka, kulki pokruszone, pellety już polane olejem rybnym, torebki PVA zrobione, stick mix także. Na początek 10 spombów i czekamy :P ... Mam tylko dylemat, czy spodować także w nocy (jeśli nic nie będzie się działo), czy cierpliwie czekać i dopiero wówczas gdy będzie świtać ?

Seba wez pod uwagę i rozwagę prognozy dla naszych ziem zamieszczone w wątku pogodowym przez forumowego ' wicherka ", jeśli wiesz kto był zacz ? / bo pamiętać nie możesz / :D

Jurek, pogodę mam w jednym palcu: meteo.pl, twojapogoda.pl; lightningmaps.org :P
Pozdrawiam Seba

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3700 dnia: 07.07.2017, 12:35 »
Kolejna nocka za mną i kolejne linowe podejście.

Przez większość nocy z dezaprobatą obserwowałem "świecącego łysego" w pełni na bezchmurnym niebie.
Zero wiaterku, zero fali i prawie brak aktywności ryb.
Mój honor ratowały 2 krąpie ( swoją drogą dość rzadkie na moim jeziorze ).
W końcu gdy księżyc schował się trochę za ścianą lasu, a może za jakimiś chmurkami, ok. godz. 3.00 na zanęconej miejscówce
pojawiły się ryby. Do zastawionego stołu - w postaci kukurydzy i łubinu dobrały się leszcze.
Pierwsze mocne ugięcie szczytówki nie udało mi się zaciąć, ale już kolejne zaowocowało takim leszkiem :



Kolejne branie przynosi kolejnego, następna ryba niestety spina się.
Następuje przerwa w braniach, później melduje się płotka.

W kilka brań się nie wstrzeliłem, by później kolejne 2 leszcze zameldowały się "na pokładzie".
To amator truskawki z Sonu :



Leszcze w przedziale  ok.0,7 kg - 1,10kg ( największy).

Gdy leszcze odpłynęły na swe trasy, w mojej miejscówce pojawiły się liny.
2 brania w odstępie ok. 10 min. przyniosły mi 2 zielone prosiaczki.



Charakterystyczny - z uszkodzoną płetwą ogonową :


Ciekawe czy jeszcze uda mi się na niego trafić :)

Kolejne 1,5 godziny nie przyniosło już ryb, zmieniła się minimalnie pogoda - lekki wiaterek zaczął napędzać fale i ok. 8.30 zakończyłem połowy, zadowolony z niezłych efektów jak na tą wodę.

Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3701 dnia: 07.07.2017, 12:37 »
Dwa dni z karasiami i liftmethod ;)




Ł]ącznie wpadło  17 karasi pospolitych , dobry rok na te ryby mam już na koncie 158 sztuk
 24 japońce
I 12 linów wyścigówek , takich tam trzydziestaków.
Rządzi lekko śmierdząca kuku z puszki na włosie.
Feeder & spinning

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3702 dnia: 07.07.2017, 12:43 »
Dwa dni z karasiami i liftmethod ;)
......
Łącznie wpadło  17 karasi pospolitych , dobry rok na te ryby mam już na koncie 158 sztuk
 24 japońce
I 12 linów wyścigówek , takich tam trzydziestaków.
Rządzi lekko śmierdząca kuku z puszki na włosie.

Masz świetną karasiowo - linową wodę. Zazdroszczę.
Karasie prześliczne. :) :bravo:
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3703 dnia: 07.07.2017, 13:05 »
Wczoraj na stawie 3 mocne odjazdy i 3 razy zestaw lądował na ziemi... :thumbdown: oczywiście nic nie wyciągnąłem oprócz nowego doświadczenia :narybki:
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3704 dnia: 07.07.2017, 13:21 »
Wczoraj na stawie 3 mocne odjazdy i 3 razy zestaw lądował na ziemi... :thumbdown: oczywiście nic nie wyciągnąłem oprócz nowego doświadczenia :narybki:
Tak zacinałeś, że aż z wody wyskakiwał? :o
Krwawy Michał

Purple Life Matters