Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773923 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3705 dnia: 07.07.2017, 13:27 »

GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!             GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                                   ZAGŁOSOWAŁEŚ? - TAK, TO MAMY DLA CIEBIE JUŻ NIEDŁUGO JESZCZE MINI KONKURS :)           ZAGŁOSOWAŁEŚ? - TAK, TO MAMY DLA CIEBIE JUŻ NIEDŁUGO JESZCZE MINI KONKURS :)   
Robert

Offline Maciej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3706 dnia: 07.07.2017, 14:21 »
Do tego działu rzatko umieszczam jakieś wpisy z powodu mało istotnych osiągnięć. Nie mówię że nie łowię ryb bo jest wręcz  przeciwnie. Ale dzisiaj mój połów jest godny by go umieścić na forum. Sum (133 cm 16 kg) wziął na pikantną kiełbasę od Sonu 8 mm. Po za tym tylko trzy brania karpia gdzie dwa wylądowały na brzegu. Niestety rybka wylądowała na patelni. Właściciel łowiska chce się pozbyć suma z łowiska.
Arturro zostaw jakiś okaz dla mnie , w końcu łowimy na tej samej komercji :P , gratulacje piękna ryba ! :bravo:.

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3707 dnia: 07.07.2017, 14:37 »
Wczoraj na stawie 3 mocne odjazdy i 3 razy zestaw lądował na ziemi... :thumbdown: oczywiście nic nie wyciągnąłem oprócz nowego doświadczenia :narybki:
Tak zacinałeś, że aż z wody wyskakiwał? :o

Ehh.. mój błąd z ustawieniem hamulca
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3708 dnia: 07.07.2017, 15:35 »
Do tego działu rzatko umieszczam jakieś wpisy z powodu mało istotnych osiągnięć. Nie mówię że nie łowię ryb bo jest wręcz  przeciwnie. Ale dzisiaj mój połów jest godny by go umieścić na forum. Sum (133 cm 16 kg) wziął na pikantną kiełbasę od Sonu 8 mm. Po za tym tylko trzy brania karpia gdzie dwa wylądowały na brzegu. Niestety rybka wylądowała na patelni. Właściciel łowiska chce się pozbyć suma z łowiska.
Arturro zostaw jakiś okaz dla mnie , w końcu łowimy na tej samej komercji :P , gratulacje piękna ryba ! :bravo:.
Niema obaw. Tego dnia miałem jeszcze jedno branie suma ale niestety  sum przetarł plecionkę na przyponie i wygrał. Miałem cholernego fuksa z tym wyciągniętym sumem. Zapiął się w sam kącik swojej wielkiej paszczy. Gdyby zapiął się trochę głębiej to było by po rybie. Poza tym właściciel mówił, że jest jeszcze kilkanaście sztuk  więc mamy pole do popisu.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3709 dnia: 07.07.2017, 15:52 »
Kolejna nocka za mną i kolejne linowe podejście.

Przez większość nocy z dezaprobatą obserwowałem "świecącego łysego" w pełni na bezchmurnym niebie.
Zero wiaterku, zero fali i prawie brak aktywności ryb.
Mój honor ratowały 2 krąpie ( swoją drogą dość rzadkie na moim jeziorze ).
W końcu gdy księżyc schował się trochę za ścianą lasu, a może za jakimiś chmurkami, ok. godz. 3.00 na zanęconej miejscówce
pojawiły się ryby. Do zastawionego stołu - w postaci kukurydzy i łubinu dobrały się leszcze.
Pierwsze mocne ugięcie szczytówki nie udało mi się zaciąć, ale już kolejne zaowocowało takim leszkiem :



Kolejne branie przynosi kolejnego, następna ryba niestety spina się.
Następuje przerwa w braniach, później melduje się płotka.

W kilka brań się nie wstrzeliłem, by później kolejne 2 leszcze zameldowały się "na pokładzie".
To amator truskawki z Sonu :



Leszcze w przedziale  ok.0,7 kg - 1,10kg ( największy).

Gdy leszcze odpłynęły na swe trasy, w mojej miejscówce pojawiły się liny.
2 brania w odstępie ok. 10 min. przyniosły mi 2 zielone prosiaczki.



Charakterystyczny - z uszkodzoną płetwą ogonową :


Ciekawe czy jeszcze uda mi się na niego trafić :)

Kolejne 1,5 godziny nie przyniosło już ryb, zmieniła się minimalnie pogoda - lekki wiaterek zaczął napędzać fale i ok. 8.30 zakończyłem połowy, zadowolony z niezłych efektów jak na tą wodę.

No w końcu prosiaczki dążą do swego profesora :D :bravo: :thumbup:

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3710 dnia: 07.07.2017, 15:54 »
Dwa dni z karasiami i liftmethod ;)




Ł]ącznie wpadło  17 karasi pospolitych , dobry rok na te ryby mam już na koncie 158 sztuk
 24 japońce
I 12 linów wyścigówek , takich tam trzydziestaków.
Rządzi lekko śmierdząca kuku z puszki na włosie.

Mistrzu ... ech, pozostaje tylko zazdrość :facepalm: i wielkie uznanie :bravo: :thumbup:

Offline Maciej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3711 dnia: 07.07.2017, 17:10 »
Do tego działu rzatko umieszczam jakieś wpisy z powodu mało istotnych osiągnięć. Nie mówię że nie łowię ryb bo jest wręcz  przeciwnie. Ale dzisiaj mój połów jest godny by go umieścić na forum. Sum (133 cm 16 kg) wziął na pikantną kiełbasę od Sonu 8 mm. Po za tym tylko trzy brania karpia gdzie dwa wylądowały na brzegu. Niestety rybka wylądowała na patelni. Właściciel łowiska chce się pozbyć suma z łowiska.
Arturro zostaw jakiś okaz dla mnie , w końcu łowimy na tej samej komercji :P , gratulacje piękna ryba ! :bravo:.
Niema obaw. Tego dnia miałem jeszcze jedno branie suma ale niestety  sum przetarł plecionkę na przyponie i wygrał. Miałem cholernego fuksa z tym wyciągniętym sumem. Zapiął się w sam kącik swojej wielkiej paszczy. Gdyby zapiął się trochę głębiej to było by po rybie. Poza tym właściciel mówił, że jest jeszcze kilkanaście sztuk  więc mamy pole do popisu.
Żartowałem, o drugim sumie opowiadałeś mi jak schodziłeś z łowiska.

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3712 dnia: 07.07.2017, 17:34 »
Dwa dni z karasiami i liftmethod ;)




Ł]ącznie wpadło  17 karasi pospolitych , dobry rok na te ryby mam już na koncie 158 sztuk
 24 japońce
I 12 linów wyścigówek , takich tam trzydziestaków.
Rządzi lekko śmierdząca kuku z puszki na włosie.
Kolego,opisz swój zestaw do lift method
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3713 dnia: 07.07.2017, 18:49 »
Do tego działu rzatko umieszczam jakieś wpisy z powodu mało istotnych osiągnięć. Nie mówię że nie łowię ryb bo jest wręcz  przeciwnie. Ale dzisiaj mój połów jest godny by go umieścić na forum. Sum (133 cm 16 kg) wziął na pikantną kiełbasę od Sonu 8 mm. Po za tym tylko trzy brania karpia gdzie dwa wylądowały na brzegu. Niestety rybka wylądowała na patelni. Właściciel łowiska chce się pozbyć suma z łowiska.
Arturro zostaw jakiś okaz dla mnie , w końcu łowimy na tej samej komercji :P , gratulacje piękna ryba ! :bravo:.
Niema obaw. Tego dnia miałem jeszcze jedno branie suma ale niestety  sum przetarł plecionkę na przyponie i wygrał. Miałem cholernego fuksa z tym wyciągniętym sumem. Zapiął się w sam kącik swojej wielkiej paszczy. Gdyby zapiął się trochę głębiej to było by po rybie. Poza tym właściciel mówił, że jest jeszcze kilkanaście sztuk  więc mamy pole do popisu.
Żartowałem, o drugim sumie opowiadałeś mi jak schodziłeś z łowiska.
Acha to Ty stałeś z właścicielem jak schodziłem z łowiska?

Offline Maciej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3714 dnia: 07.07.2017, 19:00 »
Nie ja siedziałam przy dwóch feederach.

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3715 dnia: 07.07.2017, 20:42 »
Nie ja siedziałam przy dwóch feederach.
Już kojarzę. Może kiedyś razem zmówimy się na wspólne łowy i zapolujemy na wąsatego ;)

Offline Maciej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3716 dnia: 07.07.2017, 20:49 »
Czemu nie, może się uda kiedyś zgrać .

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3717 dnia: 07.07.2017, 21:35 »

GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!             GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                       ZAGŁOSOWAŁEŚ? - TAK, TO MAMY DLA CIEBIE JUŻ NIEDŁUGO JESZCZE MINI KONKURS :)           ZAGŁOSOWAŁEŚ? - TAK, TO MAMY DLA CIEBIE JUŻ NIEDŁUGO JESZCZE MINI KONKURS :)   
Robert

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3718 dnia: 07.07.2017, 21:59 »
Rodzinna wyprawa na ryby. 
Nagle odjazd i na feederku melduje się karpik 18,5kg ???. Pół godziny walki! Żyłka 0,25, przypon 0,2 i haczyk 12 dobrze że drennana. Syn biegał po łowisku za podbierakiem żeby zmieściło się 102cm ryby.  Żyłkę bedę musiał skrócić ze 20m bo tak ją poskręcało że ciężko ją nawinąć na kołowrotek. Żona, dzieci i ja japa taka :D. Do tego na drugą wędkę podczas holu zaczepił się 45 cm profesor( pierwszy raz w Opatowie). I jeszcze żona stwierdza że muszę mieć większy podbierak u matę! Normalnie raj na ziemi. :beer:
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3719 dnia: 07.07.2017, 22:03 »
Zdjęcia
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45