Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 774058 razy)

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3720 dnia: 07.07.2017, 22:10 »
Rodzinna wyprawa na ryby. 
Nagle odjazd i na feederku melduje się karpik 18,5kg ???. Pół godziny walki! Żyłka 0,25, przypon 0,2 i haczyk 12 dobrze że drennana. Syn biegał po łowisku za podbierakiem żeby zmieściło się 102cm ryby.  Żyłkę bedę musiał skrócić ze 20m bo tak ją poskręcało że ciężko ją nawinąć na kołowrotek. Żona, dzieci i ja japa taka :D. Do tego na drugą wędkę podczas holu zaczepił się 45 cm profesor( pierwszy raz w Opatowie). I jeszcze żona stwierdza że muszę mieć większy podbierak u matę! Normalnie raj na ziemi. :beer:

Gratuluję ryby i żony :)
Leci :thumbup: dla Ciebie.
Aż chce się żyć.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3721 dnia: 07.07.2017, 22:10 »
Gratuluje, ale bestia :D :thumbup: :bravo:
Marcin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3722 dnia: 07.07.2017, 22:36 »
:bravo:
Taki karp na feedera. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego.
Jeszcze raz :bravo:
;)

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3723 dnia: 07.07.2017, 22:38 »
Graty Artur :bravo: piękny karpiszon.
Tomek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3724 dnia: 07.07.2017, 22:48 »
Wybrałem się dziś na staw komercyjny niedaleko mnie.
Zrobiłem dwie mieszanki 50:50. Pierwsza to Lorpio Green Betaine & Hemp i Lorpio Pellet Method Basic 2 mm. Druga to Aqua Star zanęta method lin/karaś i pellet z tej samej firmy też lin/karaś.
Jako przynęty używałem:
Dumbellsy
- Drennan Ananas,
- Invader kukurydza (dostałem od Pana z Teamu Invader, jak to czyta to jeszcze raz dziękuję).
Pellet
- Robin Red  (kupiłem od forumowicza i nie pamiętam marki).
Na łowisku byłem o 8. Świeciło słońce. Niebo bez żadnej chmurki. Dobrze, że wiał delikatnie wiatr, bo bym się ugotował. Około 8.25 zestawy poszły do wody.
Złapałem 4 karpie. Wszystkie podobnych rozmiarów i na zestaw z Lorpio. Trzy padły na ananasa i jeden na Robin Red.
Na zestaw Aqua Star brały karasie. Złapałem 5 sztuk na pellet Invader kukurydza. Miałem jedną większą rybę na haku. Niestety ryba uciekała w stronę pomostu i musiałem skręcić hamulec. Przypon 0,20 nie wytrzymał.

Prawie wędkę straciłem. Jak walczyłem z karpiem na drugiej miałem branie i już pół wędki było w wodzie. Na szczęście się udało uratować wędkę i karpia złowić.
Pozdrawiam
   

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3725 dnia: 08.07.2017, 12:42 »

GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!               GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!              GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!             GŁOSUJESZ DECYDUJESZ!                       ZAGŁOSOWAŁEŚ? - TAK, TO MAMY DLA CIEBIE JUŻ NIEDŁUGO JESZCZE MINI KONKURS :)           ZAGŁOSOWAŁEŚ? - TAK, TO MAMY DLA CIEBIE JUŻ NIEDŁUGO JESZCZE MINI KONKURS :)   
Robert

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3726 dnia: 08.07.2017, 15:35 »
Dzisiaj wraz z Mariuszem, forumowym mariospin, wybraliśmy się w końcu na ukochaną rzekę Odrę. Ileż to już razy obiecywałem sobie wrócić do korzeni i meldować się częściej nad jej brzegami...W końcu w skutek słabszych wyników na zbiornikach po żwirowych, nam się to udało.

Wypad udany, kontakt z rybą też był, chociaż bez rewelacji, przynajmniej u mnie ;D Łowiłem dwoma feederami, jeden kijaszek początkowo na klasyczny koszyk, następnie metodę. Próbowałem wszystkiego, kuku, pelletów, dipów i sripów, niestety bez efektu. Natomiast drugi zestaw dał trochę brań. Szybko zrezygnowałem z rosówek, które były bezlitośnie obgryzane przez drobnicę. Do wody poszła więc martwa uklejka, bądz jej tuszka z ogonkiem. Tutaj odnotowałem jeden fajny strzał niestety na pusto, coś bezczelnie zdewastowało mi tylko trupka >:O Najwięcej szarpań było na wątróbkę kurzą, niestety ciężko było to wykorzystać, najpewniej jakieś małe rybki robiły sobie darmową wyżerkę. Zaledwie jedno wykorzystane branie i mały kleniozaur na brzegu.

Dla mnie szok, że na tak spory kąsek atakuje malizna.

Mają rozmach skur.... :P Mariuszowi poszło dzisiaj znacznie lepiej, co cieszy :thumbup: Jeszcze tam wrócimy, akcja rzeka rozpoczęta :)

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3727 dnia: 08.07.2017, 16:45 »
Nawiązując do relacji Macieja wrzucę kilka zdań od sobie.
Udało nam się przez kilka godzin połowić na Odrze, lawirując od godziny piątej rano pomiędzy przechodzącymi raz z jednej raz z drugiej strony burzami :rain: W końcu po godzinie 13 dopadła nas jedna i podjęliśmy decyzję o poddaniu się i ewakuacji :D
Wracając do sedna sprawy... zajęliśmy dwie sąsiadujące ze sobą ostrogi.





Tak jak już Maciej zaznaczył rozpoczęliśmy od robactwa: rosówek i dendrobeny. Ale jak się okazało nie miało to większego sensu. Drobnica potrzebowała kilku minut, żeby poobgryzać robaki aż.... chciało by się napisać ... aż do kości :P.
Przerzuciłem się więc na pellet i kuku. Jedna wędka na metodę, druga z przelotowym koszykiem. Do godziny 9 udało mi się złowić jedynie dwie małe około 20 cm brzany, które skusiły się na dwa ziarna kuku (jedno miodowe Cukka, drugie zwykłej konserwowej).
Potem w przeciągu pół godziny przychodzi poprawa sytuacji. Na Metodę wyciągam co prawda małe, ale wymiarowe brzany 42 i 45 cm. Obie skusiły się na pellet z Sonu ser/czosnek 8 mm. W koszu miałem mix 50/50: pellet + zanęta na bazie mączek rybnych i skruszonych pelletów - wszystko dosmaczone boosterem krabowo-krylowym.





Potem nastąpiła niestety przerwa, a na sam koniec wpadła jeszcze jedna brzana pod wymiar. Cieszy fakt, że wśród złowionych były trzy roczniki, co daje nadzieję, że brzana na naszym odcinku rzeki ma się dobrze. ;D
Mniej cieszy fakt, że nie trafiła się jakaś większa barwena i jakiś bonusik w postaci ładnego leszcza, ale myślę, że na to przyjdzie jeszcze czas. Był to nasz pierwszy wypad nad rzekę na białą rybę od niepamiętnych czasów.
Jeszcze tam wrócimy... również do drapieżników, które bezlitośnie dzisiaj tłukły ukleje. :D :P

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3728 dnia: 08.07.2017, 16:50 »
Nocka na odrze zero leszczy parę krapi już od dwóch tygodni u nas na odrze,, kibel 🚽,, jakby ryb nie było >:O
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline KaZuYa88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żary
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3729 dnia: 08.07.2017, 17:31 »
Nocka na odrze zero leszczy parę krapi już od dwóch tygodni u nas na odrze,, kibel 🚽,, jakby ryb nie było >:O

U mnie to samo nawet pofatygowałem się na Rąpice / Kłopot gdzie zawsze miałem wyniki ...uklei,krąp , kiełb ,płotka ... Boleń zawsze tam szalał a teraz woda jakby umarła co się dzieje ? ... Ludzi od groma a w nocy jakoś latarki nie świeciły .. Pustynia .

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3730 dnia: 08.07.2017, 17:55 »
Ładne zdjęcia z tej Odry. Aż się dziwię, że tam częściej nie łowicie.
Gdybym ja miał bliżej San albo Dunajec (te miejscówki, które znam)...
;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3731 dnia: 08.07.2017, 18:19 »
Odra piękna. Ja dziś tylko zrobiłem mały wypad, żeby sprawdzić jak nad Bzurą. Stan wody poniżej kolan. Może 35cm jest. Masakra jakaś...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3732 dnia: 08.07.2017, 19:22 »
Po zmaganiach z jeziorem w tygodniu, przyszedł czas na "Aruniowy stawik" w dniu dzisiejszym.

Rewelacji nie było, rybka słabo współpracowała.
Przyznaję bez bicia iż Arek, który dołączył do mnie w ciągu dnia połowił lepiej.
To już taka nasza tradycja. A jak wiadomo o tradycje trzeba dbać :) ;)

Ostatecznie złowiłem 4 karpiki "wigilijne", krąpika oraz jednego przyzwoitego leszcza.
Na załączonym obrazku leszcz :




Popadał deszcz, postraszyła burza, ale jak zawsze w miłym towarzystwie czas szybko "zleciał".
Jutro już bez Arka planuję "powtórkę z rozrywki" .

Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3733 dnia: 08.07.2017, 19:26 »
                       ZAGŁOSOWAŁEŚ? - TAK, TO MAMY DLA CIEBIE JUŻ MINI KONKURS :)           ZAGŁOSOWAŁEŚ? - TAK, TO MAMY DLA CIEBIE JUŻ MINI KONKURS :)   
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3734 dnia: 08.07.2017, 19:29 »
Nie dajcie wiary jego relacji ;). Różnica była między nami niewielka. Trudna dziś woda, choć mała. Coś wydłubaliśmy, pogadaliśmy i zmokliśmy. Fajnie było. Dzięki Radek. :thumbup:
Arek