Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 774167 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3765 dnia: 10.07.2017, 02:10 »
Gratuluję wyników Panowie! :bravo: :bravo: :bravo:

Widzę, że linów nam przybywa 'na rozkładzie', do tego są czeskie! :D Chłopakom też  Odra się ruszyła, wreszcie polskie brzany, brawo Mariusz! :thumbup:
Lucjan

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3766 dnia: 10.07.2017, 08:23 »
Gratuluje wszystkim rybek, pięknie łowicie Panowie  :bravo:

Ja byłem na nocce na łowisku okoń z piątku na sobotę, ryby współpracowały słabo, wpadło kilka karpików ale same maleństwa.
Prawie przez cała noc towarzyszył mi deszcz a od strony bagien podchodził dzik.

Na początku zasiadki ogromną niespodziankę sprawił mi prawie 70 cm boleń który uderzył w prawie 20 cm karasia postawionego pod samą powierzchnią na coś w rodzaju zmodyfikowanego zig rig'a. Boleń uderzył dosłownie dwie minuty po zarzuceniu i ustawieniu żywca.
Do tej pory nie wiem jak on chciał go zmieścić w pysku  :D
Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3767 dnia: 10.07.2017, 09:37 »
Ależ ta czeska krasnopiórka jest cudowna!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3768 dnia: 10.07.2017, 11:18 »
Gratuluję świetnych wyników! :thumbup:

Ja weekend spędziłem nad wodą. Do końca miesiąca jestem w Jaśle, więc zaczynam zwiedzać łowiska na Podkarpaciu :)

W sobotę wybrałem się na Stary San Hurko. Łowisko wędkarsko świetne. Bardzo dużo ryb i zróżnicowany rybostan. Karpie, amury, piękne karasie złociste i liny. Niestety pogoda w tym dniu nie sprzyjała, zapowiadało się na burzę a wiatr sięgający do 50 km/h w twarz nie pomagał w oddawaniu rzutów. Udało mi się tego dnia połowić ok. 4 godzin. W podbieraku zameldowało się 14 karasi pospolitych w granicach 0.8 - 1.2 kg oraz lin niecałe 40cm. O 15 musiałem się zwijać bo zbliżała się burza.

W niedzielę postanowiłem wybrać się na łowisko wędkarskie Starzawa. To już typowa komercja z karpiami, ale są tam spore sztuki i w dobrej kondycji. To czym wyróżnia się to łowisko to świetna infrastruktura. Śmiało można pojechać całą rodziną, jest wiata gdzie można kupić jedzenie (smaczny wędzony karp i świetna zupa rybna) i w każdej chwili zamówić zimne piwo :) Całość jest bardzo zadbana, trawa wykoszona, ładne stanowiska, większość z ławeczkami z daszkiem i czyste toalety, dostosowane nawet dla osób niepełnosprawnych.

Teraz do rzeczy, to co najważniejsze czyli ryby :) Na miejscu zameldowałem się ok. 10, zanim zwiozłem rzeczy na wybrane miejsce i się rozłożyłem była godzina 11. Z tego co zaobserwowałem wszyscy wędkarze jak to bywa na takich komercjach rzucali przed siebie, niektórzy ile się dało. Ja wybrałem stanowisko w rogu, po lewej stronie ok. 7-10m miałem krzaczek i tam wytypowałem miejsce do łowienia. Przy samym brzegu było ok. 2m głębokości więc ryba nie powinna się płoszyć.

Do podajnika poszedł miks 50/50 Bag'em Red Agressor z pelletem Skretting. Podajniki XL Prestona i przypony na haczykach 10 Kamasan B911 X-Strong. Na włos dwa kawałki mielonki Red Agressor :) Rzucałem 50cm od brzegu przy wytypowanym krzaku. Pierwsze branie nastąpiło ok. minuty po zarzucie i od razu spora ryba. Karp ok. 7-8kg świetnie przetestował wędkę :)

W sumie tego dnia na macie wylądowało 11 karpi, największy 9,5 kg. Ryby bardzo silne, zdrowe, te największe mocno dawały się we znaki. Wyjazd bardzo udany, na pewno jeszcze tam wrócę.
















Na koniec ciekawostka, w drodze na łowisko Starzawa, we wsi obok Medyki przy granicy z Ukrainą stały takie oto Delikatesy :D

Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3769 dnia: 10.07.2017, 11:28 »
Robert, ale połowiłeś. :bravo: :bravo:
Robert

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3770 dnia: 10.07.2017, 13:28 »


...Do końca miesiąca jestem w Jaśle, więc zaczynam zwiedzać łowiska na Podkarpaciu :)...



Robercie ładnie zaszalałeś.
Jesteś w moich rodzinnych stronach z lat szczenięcych. Jeśli opłacasz PZW to możesz spróbować łowiska Wróblowa (za dodatkową opłatą), znajduje się przy wylocie z Jasła w kierunku Tarnowa, po lewej stronie. Jeśli tam pomoczysz kija to napisz koniecznie i wstaw jakieś fotki - jestem ciekawy jak teraz wygląda ta woda.
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3771 dnia: 10.07.2017, 13:37 »


...Do końca miesiąca jestem w Jaśle, więc zaczynam zwiedzać łowiska na Podkarpaciu :)...



Robercie ładnie zaszalałeś.
Jesteś w moich rodzinnych stronach z lat szczenięcych. Jeśli opłacasz PZW to możesz spróbować łowiska Wróblowa (za dodatkową opłatą), znajduje się przy wylocie z Jasła w kierunku Tarnowa, po lewej stronie. Jeśli tam pomoczysz kija to napisz koniecznie i wstaw jakieś fotki - jestem ciekawy jak teraz wygląda ta woda.

Muszę się zorientować gdzie tutaj mogę uiścić opłatę za to łowisko i nie wykluczone, że się tam wybiorę.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3772 dnia: 10.07.2017, 13:47 »

Jeśli się nic nie zmieniło.
http://www.pzw.org.pl/jaslo1/dane_podmiotu
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3773 dnia: 10.07.2017, 14:26 »
Robert, gratulacje :thumbup:
Krzysztof

Offline Darson82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Grodziska Mazowieckiego
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3774 dnia: 10.07.2017, 22:35 »
Wypad z czwartku na piątek.... Bida nad Wisełką aż piszczy... brań przez kilkanaście godzin tyle, że na palcach 1 ręki bym piliczył...No ale rzutem na taśmę jegomość 51 cm się zameldował.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3775 dnia: 11.07.2017, 14:37 »
Bibosz, ale zaszalałeś! Szok! :bravo: :bravo:

Ja wybrałem się na szybką nockę na Badshot Lea Big Pond, przetestować nową taktykę nęcenia. Łowiłem od 22 do 8 rano. Wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania - zameldowało się 17 leszczy, solidnych łopat, i cztery karpie :)  To mój najlepszy wynik na tym łowisku, od 3 w nocy na jednej wędce używałem pelletu 20 mm, aby się jakoś od leszcza 'wyzwolić' - ale i tak  łykały, jak to 'plaskacze'... Wokół siedzieli sami goście z łódkami zanętowymi, i cieszyła mi się gęba, że bez takich wynalazków można połowić lepiej ;D

Ciekawostką był dublet karpiowy. Wpierw miałem branie i pierwszy cyprinus znalazł sie w podbieraku, po czym kolejny odjazd, i już większy misiek. Gdy wreszcie doprowadziłem go do siatki i  podebrałem, pierwszy, odzyskawszy siły, oszalał. Zrobił się Sajgon, obydwa zaczęły sie 'trzepać' i pluskać, jakby się nienawidziły i chciały zagryźć jeden drugiego :D Wskutek tego pierwszy się wypiął i wyskoczył z podbieraka, sam nie wiem jak. I jeszcze jedna ciekawa rzecz. Pierwszy złowiony nocą karp miał żyłkę wychodzącą spod pokrywy skrzeli. Zachodziłem w głowę jak mu ją tam zaczepiłem, jednak okazało się, że to nie moja linka! Biedaczek pływał z 40 cm żyłki, ale haka w pysku widać nie było. Jako, że operacji robić nie chciałem, żyłkę obciąłem jak krótko się dało.




Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3776 dnia: 11.07.2017, 14:42 »
Lucjan jak zwykle :bravo:

A coś więcej o tej nowej taktyce?


Przy okazji. Przypomniał mi się jeden odjazd na mojej ostatniej zasiadce. Słuchajcie tego. Rybsko tak pojechało, że żyłka wpiłowała się (nie wiem, jak to nazwać) w podpórkę! Ryba jeździ, a ja nie mogę odplątać żyłki z podpórki i zachodzę w głowę, co tam się stało. Po chwili dopiero doszedłem, że ona nie jest zaplątana, tylko wcięta kilka milimetrów w podpórkę :O
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3777 dnia: 11.07.2017, 15:13 »
Lucjan jak zwykle :bravo:

A coś więcej o tej nowej taktyce?


Przy okazji. Przypomniał mi się jeden odjazd na mojej ostatniej zasiadce. Słuchajcie tego. Rybsko tak pojechało, że żyłka wpiłowała się (nie wiem, jak to nazwać) w podpórkę! Ryba jeździ, a ja nie mogę odplątać żyłki z podpórki i zachodzę w głowę, co tam się stało. Po chwili dopiero doszedłem, że ona nie jest zaplątana, tylko wcięta kilka milimetrów w podpórkę :O
Ej, kojarzę Twoje zdjęcie, które oddaleś kiedyś do konkursu miesięcznego, widać było na nim właśnie te podpórki, trojkolorowe :) potem napisałeś, że musisz je wymienić :) to chyba znalazł się powód  :D
Swoją drogą to musiał być piękny odjazd..
A wszystkim łowiącym gratuluję, tu tylko burze na zmianę z burzami. 
Uzależniony od wędkarstwa

Offline tickoo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Bielsko-Biała
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3778 dnia: 11.07.2017, 15:15 »
W niedzielę wspólny wyjazd grillowy połączony z wędkowaniem,taki o to mały książę się zameldował.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3779 dnia: 11.07.2017, 21:33 »
W niedzielę wspólny wyjazd grillowy połączony z wędkowaniem,taki o to mały książę się zameldował.
Piękny 'Mały Książe' :)


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉