Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773824 razy)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3840 dnia: 15.07.2017, 20:56 »
Robercie, :bravo:
Piotr

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3841 dnia: 15.07.2017, 21:40 »
Fajne wyniki Panowie, widać nie próżnujecie :bravo: Marcin, mega sesja na Batorówce, liny jak z obrazka :thumbup:

To ja się też pochwalę, bo chyba w końcu mam czym ;D O:)
Wspólnie z Mariuszem-forumowym mariospin, zrobiliśmy dzisiaj nockę na górnym odcinku Odry.
Byłem mocno podekscytowany przed tą wyprawą. Po ostatniej sesji, sprzed tygodnia, liczyliśmy na jakieś fajne bonusy. Przypomnę tylko,
że mój towarzysz ostatnio zaliczył pięć brzanek, w tym dwie fajne wymiarowe ryby. To właśnie barwena miała być celem dzisiejszej wyprawy. Mariusz przyznał się nawet, że liczy na jakieś okazy 60 + ;D Trochę mnie to początkowo rozbawiło, stwierdziłem, że byłbym szczęśliwy łowiąc chociaż jedną taką królową do końca sezonu, wiadomo PL :-X Chyba mocno pozazdrościliśmy Lukowi, Kamilowi, Mańkowi oraz Sebie i Łukaszowi ;) Wracając do sedna sprawy, nad wodą meldujemy się późno, bo chwilę po godzinie 21. Niestety musiałem najpierw odbębnić II zmianę w robocie. Na miejscu okazuje się, że kilku wędkarzy, również rozpoczęło wędkarski weekend, na tym odcinku rzeki. Widzimy sumiarzy, łowiących na zrywki z drugiego brzegu, jakiegoś karpiarza oraz pospolitych grunciarzy. Dość tłoczno, jednak nie rezygnujemy, nie ma czasu na szukanie innych miejsc. Dodatkowo okazuję się, że jeden Pan zwalniał właśnie Mariuszową ostrogę. Przywitaliśmy się i co oczywiste pytamy o wyniki. Niestety wędkarz oznajmia, że było kiepsko, jakieś jedno branie przez 10 godzin, na białe robaki, w dodatku na pusto :-\ ??? No nic cieszymy się z tego co mamy, zajmujemy dwie sąsiadujące główki, dokładnie tak jak w zeszłą sobotę. Rozkładam sprzęt i stanowisko praktycznie po ciemku, w dodatku przy akompaniamencie deszczu.
W ogóle mi to nie przeszkadza, nie czułem już zmęczenia po pracy, wilgoci ani upierdliwych komarów. Podniecenie było większe ;D
Chwilę przed 22 w końcu zestawy lądują w wodzie, a ja wbijam się w fotel karpiowy.

Łowię na dwa najmocniejsze feedery jakie posiadam. Jeden kij z zestawem do mega metody 60 gram, ląduje w warkoczu, na styku nurtu i spokojnej wody. Miejsce wstępnie zanęciłem z ręki 5 kulami wielkości pomarańczy, zanęty, kuku oraz miksu pelletów. Całość dobrze ubita i domoczona, by jak najdłużej pracowała. Drugi kijek z koszykiem 60 gram, długim przyponem oraz kukurydzą ląduje obok. Jak można się było domyśleć, początek nie przyniósł upragnionych wskazań. W związku z tym, w kolejnych rzutach próbuję innych przynęt. Po dłuższym czasie, wygrzebuję z torby prezent od Kolegi Mirka-Morgoth13 :bravo: :thumbup: :beer: Na zlocie forumowym dostałem od niego pakiecik pelletów, legendarnej czeskiej firmy chityll. Zaintrygował mnie szczególne ten o smaku wątroby-JATRA. Wyciągam dodatkowo ostatni zakup, węgierski booster o tej samej nucie zapachowej. Kilka minut dipuje swoją przynętę w śmierdzącym płynie, po czym posyłam ją w otchłań Odry.

Mniej więcej o pierwszej w nocy, obserwuję pierwsze nieśmiałe ugięcie pod tym zestawem. Po chwili szczytówka ostro skłoniła się ku wodzie. Zacinam i czuję piękną rybę, która daję dyla w nurt. Kilka nerwowych odjazdów z hamulca, młynków i mam zwierza pod nogami. Widzę w świetle czołówki z kim mam do czynienia, Brzana ale jakże piękna. Jakoś za drugim podejściem podbieram smoczka. Dołączył do mnie Mariusz, wspólnie podziwiamy i fotografujemy rybę. 70 cm, mam nową życiówkę w tym gatunku, w dodatku ze sporym zapasem :) Do tej pory przez wiele lat, cieszyłem się z 61 cm. spinningowej barweny. Jestem mega szczęśliwy, a także zaskoczony z takiego obrotu sprawy.


Ważę z ciekawości zdobycz, 3 i pół kilograma, całkiem dobrze jak na polskie warunki 8) Przyjmuję gratulację od Mariusza i łowię dalej. Koło godziny 3 dopada nas deszcz. Walczę z parasolem, by ustawić go tak by móc obserwować szczytówki, jednocześnie mieć schowany łeb i toboły. Jak na złość skubaniec mi się przewraca. Wstaję, odwracam się od tripoda by podnieść parasol i ...słyszę rolę z sygnalizatora :D Po zacięciu wiem już z jakim przeciwnikiem mam do czynienia. Podobna walka, nieco przedłużający się hol i w końcu szczęśliwie podbieram smoczka. Odwracam się i widzę zdyszanego Mariusza, który jak zwykle przybył z pomocą :thumbup: Mierzymy zdobycz, sam nie wierzę w to co widzę, 74.5 cm... :P Po raz kolejny udaje mi się pobić swoją życiówkę w brzanie. Szybie ważenie z wynikiem 3.800 kg. Po prostu poezja :) Euforie psuje jedynie rozładowana bateria w aparacie cyfrowym. Na szczęście Mario ratuje sytuacje smartfonem :D :thumbup: Zdjęcia może nie oddają wielkości ryby, ale radość łowcy na pewno.


Cieszymy się oboje jak dzieci, no dobra ja odrobinę bardziej ;) Wypuszczam ślicznotę i przerzucam ponownie zestawy. Do konca wyprawy nie wiele już się jednak działo z mojej strony. Około 6 rano zacinam pierwsze branie na wędce z klasycznym koszykiem w zastoisku. Sprawcą zamieszania był japoniec 39 cm, który połakomił się na dwa ziarnka miodowej kukurydzy Cukk.

Wyprawa po woli dobiegała końca, myślami byłem już w łóżku w domku, gdy Mariusz ratuje swój honor przepiękną rzeczną rybą. Jak na mojego Szwagra przystało pojechał z grubej rury, o czym się pewnie Wam sam pochwali :) Reasumując Odra ma moc, głupi my, że tak długo nie było nam ku niej po drodze. Ale to już przeszłość, zakochaliśmy się w rzece od nowa :)
Szacun :bravo: :bravo: :bravo:
Feeder & spinning

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3842 dnia: 15.07.2017, 22:24 »
Gratuluję koledzy! Piękne ryby.
Czy mogę prosić o zdjęcia zestawów na Odrę?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Niestety nie posiadam takich :-[ Ale na słowo mi uwierz Kolego, że tu nie było wymyślnych zestawów. Najskuteczniejsza po raz kolejny okazała się metoda, z podajnikiem 60 gram, przyponem z plecionki zakończonym hakiem nr 8 Drennana.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3843 dnia: 15.07.2017, 22:32 »
Gratuluję wszystkim którzy połowili ! :bravo:

Ja niestety nie mogę się specjalnie pochwalić, ochłodzenie zrobiło swoje i na nęconej dwa tygodnie miejscówce meldowały się tylko takie złote rybki

Pozdrawiam - Gienek

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3844 dnia: 15.07.2017, 22:44 »
Kurka... Musze się z tobą wybrać na magiczne zbiorniki Druida :D

Oczywiście o ile znajdziesz czas 8) 

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3845 dnia: 15.07.2017, 23:11 »
Kurka... Musze się z tobą wybrać na magiczne zbiorniki Druida :D

Oczywiście o ile znajdziesz czas 8)

W przyszły weekend śmiało
Pozdrawiam - Gienek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3846 dnia: 16.07.2017, 09:54 »
Gratuluję wszystkim którzy połowili ! :bravo:

Ja niestety nie mogę się specjalnie pochwalić, ochłodzenie zrobiło swoje i na nęconej dwa tygodnie miejscówce meldowały się tylko takie złote rybki



Dobre sobie, tylko takie :D Jak dla mnie to prześliczne :bravo:

 

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3847 dnia: 16.07.2017, 11:31 »
Piątek
Cel złowienia lina na UL dwie ryby na brzegu 4 spinki w krzakach.



Sobota
Wypad na nowa miejscówkę , dość słaby 7 linów w okolicy 30cm , trochę płoci ,dwa małe karaski p. i tylko 3 japońce :o



Niedziela
4 liny bliźniaki i jeden japoniec



Słaby wekend :facepalm:
Feeder & spinning

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3848 dnia: 16.07.2017, 13:02 »


Piątek
Cel złowienia lina na UL dwie ryby na brzegu 4 spinki w krzakach.

Sobota
Wypad na nowa miejscówkę , dość słaby 7 linów w okolicy 30cm , trochę płoci ,dwa małe karaski p. i tylko 3 japońce :o

Niedziela
4 liny bliźniaki i jeden japoniec

Słaby wekend :facepalm:

Możesz opisać sprzęt jaki używasz i jakie przynęty?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3849 dnia: 16.07.2017, 13:08 »
fEeDeReK, kurde 13 linów - wyjątkowo słaby weekend. Doskonale rozumiem Cię i szczerze współczuję. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejnym razem będzie lepiej.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3850 dnia: 16.07.2017, 13:37 »
Piątek
Cel złowienia lina na UL dwie ryby na brzegu 4 spinki w krzakach.

Sobota
Wypad na nowa miejscówkę , dość słaby 7 linów w okolicy 30cm , trochę płoci ,dwa małe karaski p. i tylko 3 japońce :o

Niedziela
4 liny bliźniaki i jeden japoniec

Słaby wekend :facepalm:

Możesz opisać sprzęt jaki używasz i jakie przynęty?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Ja jestem za tym, że to wina sprzętu te słabe wyniki :P

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3851 dnia: 16.07.2017, 14:33 »
       
Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.
Robert

Offline NuNo83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest zbyt krótkie dla zapalonego wędkarza!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3852 dnia: 16.07.2017, 15:11 »
Gratulacje dla łowiących ;).
Mój dzisiejszy krótki wypadzik za okonkiem przyniósł jednego małego szczupaczka i 6 przyzwoitych okonków :).
Życie jest zbyt krótkie dla zapalonego wędkarza!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3853 dnia: 16.07.2017, 15:31 »
6 pięknych okoni. Myślę, sobie - gdzie to się uchowało.
Potem spojrzałem, gdzie kolega wędkuje :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3854 dnia: 16.07.2017, 17:58 »
Piątek
Cel złowienia lina na UL dwie ryby na brzegu 4 spinki w krzakach.

Sobota
Wypad na nowa miejscówkę , dość słaby 7 linów w okolicy 30cm , trochę płoci ,dwa małe karaski p. i tylko 3 japońce :o

Niedziela
4 liny bliźniaki i jeden japoniec

Słaby wekend :facepalm:

Możesz opisać sprzęt jaki używasz i jakie przynęty?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Bardzo przeciętny sprzęt
Mikado taurus match 420 klasyczny method waggler
Mistrall red line tele match 450 taki pseudo lift method
Kołowrotki jakieś do stówki , nawet nie zwracam zbytnio uwagi do marek.
Przynęty to głównie rosówki,czerwone i białe robaki ( dobrze sprawdzają się trzymane w kurkumie) . Kukurydza z puszki lekko sfermentowana. Wszelkie kombinacje z tymi przynętami.
Aha przynętę zakładam na włos.

fEeDeReK, kurde 13 linów - wyjątkowo słaby weekend. Doskonale rozumiem Cię i szczerze współczuję. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejnym razem będzie lepiej.

Tej wielkości liny i ich ilość na "mojej" wodzie to słabizna. Oczywiście jest to zbiornik PZW.
Feeder & spinning