Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773939 razy)

Offline siwek219

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Płock
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3870 dnia: 17.07.2017, 13:48 »
Ostatnio ciężko się przebić przez drobnicę ;) .Na pocieszenie kilka sztuk w standardowym rozmiarze jak na foto.
Robert

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3871 dnia: 17.07.2017, 13:50 »
Pięknie połowione Panowie !!!!! :bravo: :bravo: :bravo:
Ps. Federek możesz porobić kilka zdjęć wody na której łowisz - jestem ciekaw jak ten zbiorniczek wygląda czy to duży , czy mały akwenik , zatoka , etc......

Nie będzie takiej foty...
Sory , ale w maju wrzuciłem zdjęcie z karasiami i było widać pewien charakterystyczny punkt i mam 3 kolegów teraz co nawet płotce nie przepuszczają >:O
Mogę napisać , że jest to płytki do 2m zbirnik zamulony i mocno zarośnięty łowi się w oczkach zielska . Nie ma zatok to taki prostokąt 200m na jakieś 70m.

Dzięki rozumiem cię w pełni...
Ot taka woda podobna do komercji .... czy to licencja PZW...? lub klubowa woda ?
 

Zwykła woda pzw ogólnodostepna bez dopłat. Jade zaraz na ryby znowu.
Zrobię fotkę mojej nowej miejscówki jak wyglada to zobaczysz w jakich warunkach się łowi.

No to pilnuj tego skarbu !
Bo jak wpadną białkowcy to ci wszystko zeżrą - zwłaszcza że sie nie zarybia...
Piękna woda ! Graty za wyczajenie !
Maciek

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3872 dnia: 17.07.2017, 16:20 »
Wczoraj wybraliśmy się z Wonskim i Omanem na łowisko Pod lasem w Rybniku.
Miejsca zarezerwowane wcześniej niestety były zajęte (jeszcze tam rezerwacje kuleją) i siedliśmy w nowym miejscu, które było wolne.
Rybki za bardzo nie współpracowały, ale goście dali mi kość, szczególnie Oman :)
Oczywiście musiałem złowić paskudę i wpadło kilka karpi z czego jeden około 3kg, nie ważyłem, ale zrobiłem zdjęcie bo była taka posucha, że szok.
 
Pod nogami pojawił się też zaskroniec.
 
Chłopaki na wodzie zaczęło się coś dziać od około 19 i wtedy wpadł ten karp, ale najlepsze było podczas pakowania się.
Zostałem tylko ja i ekipa z rybaczówki, która postanowiła "wywozić" swoje zestawy karpiowe.
Koleś jest niezły kozak i buta wpław chodził lub pływał po stawie lokując swoje przynęty.
A propo Oman łowiłeś w najlepszym miejscu, tam gdzie rzucałeś wędki jest wybrany muł przez karpie i jest twarde podłoże, pokazał mi jeszcze kilka takich miejsc, tam gdzie stoi jest twardo :)




Od właścicieli kupiłem też trochę peletu 2, 6 i 8 mm, który jest podobno kilerem na karpie i karasie, jedno trzeba im przyznać - przy tej rybaczówce zarzucili zestawy do tej zatoczki, co ja łowiłem i po chwili mieli karpia 8kg i 3kg - będziemy testować te pelety. Woda ma chyba fajny potencjał, jest cicho i nie ma aż takiego tłoku. Szkoda tylko, że mało jest lina i rzadko go ktoś łowi, ale mają podobno coś dopuścić. Chłopaki dzięki za niedzielę i dzięki Wonski, że chciałeś po mnie przyjechać gdybym nie był w stanie :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3873 dnia: 17.07.2017, 16:37 »
Gratuluję wyników Panowie! :bravo: :bravo: :bravo:
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3874 dnia: 17.07.2017, 17:03 »
Fisha, zapodasz zdjęcia tego pelletu?

Takie łowienie z "wywózki" to w sumie powrót do natury. Bardziej akceptowalne niż łódka :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3875 dnia: 17.07.2017, 18:35 »
Wczoraj wybraliśmy się z Wonskim i Omanem na łowisko Pod lasem w Rybniku.
Miejsca zarezerwowane wcześniej niestety były zajęte (jeszcze tam rezerwacje kuleją) i siedliśmy w nowym miejscu, które było wolne.
Rybki za bardzo nie współpracowały, ale goście dali mi kość, szczególnie Oman :)
Oczywiście musiałem złowić paskudę i wpadło kilka karpi z czego jeden około 3kg, nie ważyłem, ale zrobiłem zdjęcie bo była taka posucha, że szok.
 
Chłopaki na wodzie zaczęło się coś dziać od około 19 i wtedy wpadł ten karp, ale najlepsze było podczas pakowania się.
Zostałem tylko ja i ekipa z rybaczówki, która postanowiła "wywozić" swoje zestawy karpiowe.
Koleś jest niezły kozak i buta wpław chodził lub pływał po stawie lokując swoje przynęty.
A propo Oman łowiłeś w najlepszym miejscu, tam gdzie rzucałeś wędki jest wybrany muł przez karpie i jest twarde podłoże, pokazał mi jeszcze kilka takich miejsc, tam gdzie stoi jest twardo :)

Od właścicieli kupiłem też trochę peletu 2, 6 i 8 mm, który jest podobno kilerem na karpie i karasie, jedno trzeba im przyznać - przy tej rybaczówce zarzucili zestawy do tej zatoczki, co ja łowiłem i po chwili mieli karpia 8kg i 3kg - będziemy testować te pelety. Woda ma chyba fajny potencjał, jest cicho i nie ma aż takiego tłoku. Szkoda tylko, że mało jest lina i rzadko go ktoś łowi, ale mają podobno coś dopuścić. Chłopaki dzięki za niedzielę i dzięki Wonski, że chciałeś po mnie przyjechać gdybym nie był w stanie :)

Uzupełnię nieznaczne relację Macieja ;)
Plan był taki, by zjawić się ok 6-tej rano na wodzie i powędkować do 15-tej, może 16-tej. Najbardziej owocne były ostatnie 2 godziny, przynajmniej dla mnie i Dominika (Oman). Coś udało się złowić, parę brań było, ale niestety bez rewelacji. Przynęty i towar wiadomo, może robić różnicę, ale chyba ryby niespecjalnie były aktywne.
Na "dzień dobry" nieprzyjemna sprawa, bo zarezerwowane przeze mnie miejsca były zajęte. Nie wiem więc po co tablica z rozpiską na rybaczówce i moje nazwisko obok... no cóż...
Większego wyboru nie było i usadowiliśmy się tam, gdzie było wolne. To oznaczało jednak łowienie w bliskiej odległości linii wysokiego napięcia, która przebiega przez część łowiska. Nieopatrzny rzut i zestaw lądował na drutach, o czym boleśnie przekonał się Dominik i stracił jeden zestaw. Na szczęście miał najwięcej brań i chyba najwięcej karpików na koncie- największy ok 60cm.
Ja złowiłem 2 karaski, 2 leszczyki, 2 lub 3 karpiki. Brań miałem nieco więcej, ale były delikatne i trudne do przycięcia. Maciej oczywiście wydłubał jesiotra, jakże by inaczej :P
Pod względem wędkarskim więc dość słabo, za to dopisało towarzystwo i humor, przynajmniej mnie ;D
Poruszyliśmy więc wiele poważnych tematów, jak zastosowanie laćków w relacjach damsko- męskich. Omówiliśmy modne szorty córki właściciela łowiska. Zamówiłem pizze mając telefon do jednej pizzerii, a menu z drugiej, na dodatek przy szczątkowym zasięgu telefonu. Pani z pizzerii zamiast "mało sera", usłyszała "w ch*j sera" najwyraźniej, w związku z czym, po powrocie do domu, waliłem jak dzik po żołędziach :facepalm: :)
Ostatecznie po "obiadku" rozkręcił się Dominik i zaczął skandalicznie się zachowywać wobec Maćka, łowiąc rybę za rybą. Nasz gospodarz poczuł się urażony, gdyż ugościł nas po królewsku, a tu takie coś... Grzeczny jednak do końca zasugerował delikatnie, że czas naszej wizyty nieco się przedłużył :P Pouczył nas też, że pakowanie zaczynamy od zwinięcia zestawów.
Mimo wszystko było zdecydowanie lepiej niż w robocie!
Pora zaprosić Maćka w nasze okolicy, u mnie na stowarzyszeniu byłoby spoko, ale potrzebna jest karta wędkarska (ta biała), której Maciej nie ma. Pozostaje więc jakaś komercja ;)
Zdjęć mam niewiele, większość porobił Dominik.











Czesiek

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3876 dnia: 17.07.2017, 18:45 »
Fisha, zapodasz zdjęcia tego pelletu?
Takie łowienie z "wywózki" to w sumie powrót do natury. Bardziej akceptowalne niż łódka :D
A przy okazji taki kozak (bo rozpatruje to w tej kategorii) ręcznie lub stópkami układa ciężarek z zestawu i wznieca wodę, a jak wiemy ryby to lubią.
Zdjęcia podeślę, ale później bo został w samochodzie, a samochód u mechanika, bo mi na autostradzie odmówił posłuszeństwa :)
Wg. gospodarza to coś podobnego do aller aqua, ale inna firma, której oczywiście nie chciał zdradzić. Kosztował grosze w porównaniu do Ringersów i innych.
Jak będę miał zdjęcia to podam też ceny.
Trzeba samemu rozwiercić ten pellet, ale robi się to łatwo. Skuteczności na pewno nie można mu odmówić, choć na testy przyjdzie czas.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3877 dnia: 17.07.2017, 18:49 »
Widziałem też ten pellet i "macałem".
Faktycznie podobny do Aller'a, ale jednak inny. Wydaje się tworem jakby halibutowym, nieco daje psią karmą i maggi do zup ;) Kolor taki czarno-brązowy, wygląd nijaki, mało atrakcyjny wydaje się.
Czesiek

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3878 dnia: 17.07.2017, 18:56 »
Cytuj
Uzupełnię nieznaczne relację Macieja ;)
Plan był taki, by zjawić się ok 6-tej rano na wodzie i powędkować do 15-tej, może 16-tej. Najbardziej owocne były ostatnie 2 godziny, przynajmniej dla mnie i Dominika (Oman). Coś udało się złowić, parę brań było, ale niestety bez rewelacji. Przynęty i towar wiadomo, może robić różnicę, ale chyba ryby niespecjalnie były aktywne.
Na "dzień dobry" nieprzyjemna sprawa, bo zarezerwowane przeze mnie miejsca były zajęte. Nie wiem więc po co tablica z rozpiską na rybaczówce i moje nazwisko obok... no cóż...
Większego wyboru nie było i usadowiliśmy się tam, gdzie było wolne. To oznaczało jednak łowienie w bliskiej odległości linii wysokiego napięcia, która przebiega przez część łowiska. Nieopatrzny rzut i zestaw lądował na drutach, o czym boleśnie przekonał się Dominik i stracił jeden zestaw. Na szczęście miał najwięcej brań i chyba najwięcej karpików na koncie- największy ok 60cm.
Ja złowiłem 2 karaski, 2 leszczyki, 2 lub 3 karpiki. Brań miałem nieco więcej, ale były delikatne i trudne do przycięcia. Maciej oczywiście wydłubał jesiotra, jakże by inaczej :P
Pod względem wędkarskim więc dość słabo, za to dopisało towarzystwo i humor, przynajmniej mnie ;D
Poruszyliśmy więc wiele poważnych tematów, jak zastosowanie laćków w relacjach damsko- męskich. Omówiliśmy modne szorty córki właściciela łowiska. Zamówiłem pizze mając telefon do jednej pizzerii, a menu z drugiej, na dodatek przy szczątkowym zasięgu telefonu. Pani z pizzerii zamiast "mało sera", usłyszała "w ch*j sera" najwyraźniej, w związku z czym, po powrocie do domu, waliłem jak dzik po żołędziach :facepalm: :)
Ostatecznie po "obiadku" rozkręcił się Dominik i zaczął skandalicznie się zachowywać wobec Maćka, łowiąc rybę za rybą. Nasz gospodarz poczuł się urażony, gdyż ugościł nas po królewsku, a tu takie coś... Grzeczny jednak do końca zasugerował delikatnie, że czas naszej wizyty nieco się przedłużył :P Pouczył nas też, że pakowanie zaczynamy od zwinięcia zestawów.
Mimo wszystko było zdecydowanie lepiej niż w robocie!
Pora zaprosić Maćka w nasze okolicy, u mnie na stowarzyszeniu byłoby spoko, ale potrzebna jest karta wędkarska (ta biała), której Maciej nie ma. Pozostaje więc jakaś komercja ;)
Zdjęć mam niewiele, większość porobił Dominik.
Do czasu rozmowy z gospodarzami te modne szorty były hitem dnia i właściciela mogłoby częściej nie być :) Następnym razem przyjadę z menu pizzerii, albo będziemy grillować.
Trzeba wymyślić jakieś powiedzenie wędkarskie jak ktoś powinien już jechać, na zasadzie wypraszania nieproszonych gości z domu :)
Kartę w końcu wyrobię i Was odwiedzę.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3879 dnia: 17.07.2017, 19:02 »

Do czasu rozmowy z gospodarzami te modne szorty były hitem dnia i właściciela mogłoby częściej nie być :) Następnym razem przyjadę z menu pizzerii, albo będziemy grillować.
Trzeba wymyślić jakieś powiedzenie wędkarskie jak ktoś powinien już jechać, na zasadzie wypraszania nieproszonych gości z domu :)
Kartę w końcu wyrobię i Was odwiedzę.

Hahahah

Coś w stylu: nie wyganiam Was, ale możecie już zwijać :P ;D ;D
Czesiek

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3880 dnia: 17.07.2017, 19:03 »
Widziałem też ten pellet i "macałem".
Faktycznie podobny do Aller'a, ale jednak inny. Wydaje się tworem jakby halibutowym, nieco daje psią karmą i maggi do zup ;) Kolor taki czarno-brązowy, wygląd nijaki, mało atrakcyjny wydaje się.
Tak jeden z nich jedzie halibutem i wygląd ma taki, że dupy nie urywa :) Powiem więcej, jak mnie poczęstował tym pelletem to sobie pomyślałem o tej całej drogiej paszy, którą targam ze sobą i generalnie przez grzeczność nie odmówiłem.

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3881 dnia: 17.07.2017, 19:13 »

Do czasu rozmowy z gospodarzami te modne szorty były hitem dnia i właściciela mogłoby częściej nie być :) Następnym razem przyjadę z menu pizzerii, albo będziemy grillować.
Trzeba wymyślić jakieś powiedzenie wędkarskie jak ktoś powinien już jechać, na zasadzie wypraszania nieproszonych gości z domu :)
Kartę w końcu wyrobię i Was odwiedzę.

Hahahah

Coś w stylu: nie wyganiam Was, ale możecie już zwijać :P ;D ;D
Szkoda, że już jedziecie. Tak fajnie śmierdziało :)
hahaha :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3882 dnia: 17.07.2017, 19:33 »
Ależ wyniki! Szczena opada :)

Fisha, Wonski, Oman - zazdroszczę wypadu, rybek i doborowego towarzystwa 8)

PS. Pokażcie te słynne szorty :P
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3883 dnia: 17.07.2017, 19:38 »
Maciek - tak z ciekawości - testowałeś lavy? :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3884 dnia: 17.07.2017, 19:43 »
Maciek - tak z ciekawości - testowałeś lavy? :D

Tak :) dały mi już trochę ryb :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek