Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773928 razy)

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3885 dnia: 17.07.2017, 20:19 »
Zdam krótką relację z pobytu nad wodą.
A więc dziś z Arkiem - Arunio łowiłem nad Odrą.

Muszę powiedzieć, że to mój pierwszy pobyt nad tą rzeką.
Wspominam o tym, nie dlatego aby się usprawiedliwić, choć połowiłem słabo.
Pojechałem tam przede wszystkim po naukę i tą Arek mi zagwarantował.
Był "surowym nauczycielem" :) ;) i jak przystało na nauczyciela - mistrza, "Yoda" udowodnił że "moc jest z nim" :)
Choć sam zapewne stwierdzi, że dziś brało słabo, to i tak pozwoliło mu to złowić 6 jazi i 1 spiąć.
Niektóre piękne -  w granicach 1,2 kg.

Ja jako amator i uczeń, dręczyłem drobnicę na białe robaczki - jakieś krąpiki i płotki się trafiły.
Pewne wskazówki Ara pozwoliły mi złowić w końcu i swojego jazia.
Nieborak niewielki 35 cm, ale z uwagi na to że swojego ostatniego jazia złowiłem ponad 20 lat temu, ucieszył mnie niesamowicie.
Na dodatek z całą pewnością jest zarazem jaziem największym, bo te które tak dawno złowiłem  nie przekraczały 30cm.

"Wykrakałem" sobie tego jazika, bo po drodze na łowisko stwierdziłem, że będę szczęśliwy choć z jednego jazia. :)
Zatem stało się.

Łowisko i "nauczyciel" w tle :


To ja cieszący się jak z wygranej w totka :) :



Tak więc jak bardzo  "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
Co dla jednego oznacza słabo, nie brało, dla innego jest wynikiem świetnym.
To że miałem okazję łowić z świetnym wędkarzem potwierdziło tylko stare prawdy - właściwe miejsce, właściwie skonstruowany zestaw, trafnie dobrana przynęta.
Pogoda ma tu swoje znaczenie, lecz jeśli popełniamy błędy w wymienionych aspektach, to i "dobre ciśnienie" może nie pomóc.
Tak jak z kalendarzami brań, dlatego w nie nie wierzę - ZAWSZE KOMUŚ, GDZIEŚ BIERZE :D

Wybaczcie długą relację z kiepskiego połowu :)

Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3886 dnia: 17.07.2017, 20:25 »
Ależ wyniki! Szczena opada :)

Fisha, Wonski, Oman - zazdroszczę wypadu, rybek i doborowego towarzystwa 8)

PS. Pokażcie te słynne szorty :P
Niestety wszystko działo się tak szybko :(

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3887 dnia: 17.07.2017, 20:25 »
Radku - Wspaniały widok dużej rzeki, piękna pogoda, życzliwy kolega-nauczyciel, a nie " no kiedy pojedziemy w końcu do domu ? " >:O
Ech,  Ty szczęściarzu :D

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3888 dnia: 17.07.2017, 20:31 »
Zdam krótką relację z pobytu nad wodą.
A więc dziś z Arkiem - Arunio łowiłem nad Odrą.

Muszę powiedzieć, że to mój pierwszy pobyt nad tą rzeką.
Wspominam o tym, nie dlatego aby się usprawiedliwić, choć połowiłem słabo.
Pojechałem tam przede wszystkim po naukę i tą Arek mi zagwarantował.
Był "surowym nauczycielem" :) ;) i jak przystało na nauczyciela - mistrza, "Yoda" udowodnił że "moc jest z nim" :)
Choć sam zapewne stwierdzi, że dziś brało słabo, to i tak pozwoliło mu to złowić 6 jazi i 1 spiąć.
Niektóre piękne -  w granicach 1,2 kg.

Ja jako amator i uczeń, dręczyłem drobnicę na białe robaczki - jakieś krąpiki i płotki się trafiły.
Pewne wskazówki Ara pozwoliły mi złowić w końcu i swojego jazia.
Nieborak niewielki 35 cm, ale z uwagi na to że swojego ostatniego jazia złowiłem ponad 20 lat temu, ucieszył mnie niesamowicie.
Na dodatek z całą pewnością jest zarazem jaziem największym, bo te które tak dawno złowiłem  nie przekraczały 30cm.

"Wykrakałem" sobie tego jazika, bo po drodze na łowisko stwierdziłem, że będę szczęśliwy choć z jednego jazia. :)
Zatem stało się.

Łowisko i "nauczyciel" w tle :


To ja cieszący się jak z wygranej w totka :) :



Tak więc jak bardzo  "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
Co dla jednego oznacza słabo, nie brało, dla innego jest wynikiem świetnym.
To że miałem okazję łowić z świetnym wędkarzem potwierdziło tylko stare prawdy - właściwe miejsce, właściwie skonstruowany zestaw, trafnie dobrana przynęta.
Pogoda ma tu swoje znaczenie, lecz jeśli popełniamy błędy w wymienionych aspektach, to i "dobre ciśnienie" może nie pomóc.
Tak jak z kalendarzami brań, dlatego w nie nie wierzę - ZAWSZE KOMUŚ, GDZIEŚ BIERZE :D

Wybaczcie długą relację z kiepskiego połowu :)
Radku, frycowe zapłacone ;). Następnym razem na pewno będzie lepiej. Dziś woda była naprawdę nieciekawa. Przynęty których w życiu bym nie założył gdyby nie nuda, dały jakiś wynik. Na niezawodne ziarna nawet puknięcia nie widzieliśmy. Dzięki Ziomek za wyjazd, mimo wszystko było fajnie. Pogoda dopisała, spiekliśmy się jak raki.
Arek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3889 dnia: 17.07.2017, 20:32 »
Radku - Wspaniały widok dużej rzeki, piękna pogoda, życzliwy kolega-nauczyciel, a nie " no kiedy pojedziemy w końcu do domu ? " >:O
Ech,  Ty szczęściarzu :D

Tak mam szczęście - dzięki forum poznałem fajnych ludzi, z których  to Arek wziął mnie "pod swoje skrzydła".
I choć regularnie zbieram baty w naszych wspólnych łowach, to są to świetne, klimatyczne wyprawy. :D
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3890 dnia: 17.07.2017, 20:35 »
Pięknie tam nad tą rzeką! Klasa, chłopaki :)

Jacek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3891 dnia: 17.07.2017, 20:35 »
       
Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.
Robert

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3892 dnia: 17.07.2017, 20:36 »
Ależ wyniki! Szczena opada :)

Fisha, Wonski, Oman - zazdroszczę wypadu, rybek i doborowego towarzystwa 8)

PS. Pokażcie te słynne szorty :P
Niestety wszystko działo się tak szybko :(

Rozumiem ;)
Czasem tak się zdarza :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3893 dnia: 17.07.2017, 20:47 »
Ależ wyniki! Szczena opada :)

Fisha, Wonski, Oman - zazdroszczę wypadu, rybek i doborowego towarzystwa 8)

PS. Pokażcie te słynne szorty :P
Niestety wszystko działo się tak szybko :(

Rozumiem ;)
Czasem tak się zdarza :D
Jak ja Wam zazdroszczę takiej fajnej brygady...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3894 dnia: 17.07.2017, 21:32 »
24h z soboty na niedzielę, sypane kukurydzą i konopią 3 dni, metoda z pva dały mi 3 potężne brania karpi. Niestety wszystko w zaczepach :) Ale popełniłem jedno ładne zdjęcie :)




+flash

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3895 dnia: 17.07.2017, 21:59 »
Ależ wyniki! Szczena opada :)

Fisha, Wonski, Oman - zazdroszczę wypadu, rybek i doborowego towarzystwa 8)

PS. Pokażcie te słynne szorty :P
Niestety wszystko działo się tak szybko :(

Rozumiem ;)
Czasem tak się zdarza :D'
Jak ja Wam zazdroszczę takiej fajnej brygady...


Skoro Koledzy się już wypowiedzieli i ja dorzucę swoje przysłowiowe "3 grosze" ;)

Gdy pojawiliśmy się nad wodą, podjechaliśmy pod "zarezerwowane" miejsce i zobaczyłem, że są zajęte, żywiłem nadzieję, że za chwilę gospodarz poinformuje nas, że łowiący Panowie za chwilę skończą nockę [ ;) ]. Niestety nic takiego się nie stało, a nasze delikatne sugestie, że jest to co najmniej nie poważne, skwitował delikatnym uśmiechem, co jeszcze bardziej mnie zniechęciło do tej wody już na samym starcie.  TAK SIĘ NIE ROBI !

Miejsca trafiły nam się co najmniej średnie ( w moim subiektywnym odczuciu ) - linie wysokiego napięcia biegnące niemalże nad głowami nie wróżyły nic dobrego. Czarę goryczy przelało zarzucenie przeze mnie zestawu na w/w linię - dobrze, że żyłki nie przewodzą prądu elektrycznego bo zamiast pisać tego posta spotkalibyśmy się po "drugiej stronie świata" :facepalm: :P :P

Później, z każdą minutą było coraz lepiej :) Zaczęły się pojawiać pierwsze brania i pierwsze ryby :fish: :narybki:. Ostatecznie niedzielę zamknąłem z wynikiem 5 karpi, 1 karasiem, 2 spiętymi rybami (jedna z nich to na pewno leszcz - spadła przy brzegu) i paroma niewykorzystanymi braniami ;)  Do tego doszła całkiem przyzwoita opalenizna ;D

Większość ryb "padła" na kulkę Feeder Bait Troll, z mixem MMM oraz Dragona Magnum doprawionym 4 mm pelletem haczykowym Sonu wraz z dodatkiem do zanęt o zapachu halibuta ;)

Podsumowując: Bardzo udana niedziela !  - mimo początkowego zniechęcenia, mój entuzjazm stopniowo rósł osiągając poziom bardzo fajnego i przyjemnego wypadu na ryby.

Bardzo miło było poznać kolegę Macieja (Fisha) - gospodarza miejsca i niezwykle pogodnego człowieka a Jego hasło: " i tak lepiej jak w robocie" z pewnością wejdzie do kanonu moich przysłów ;) :P

Oczywiście również dziękuję Cześkowi (Wonski81) - za towarzystwo, transport i dobre rady - to Ty mnie wprowadziłeś w technikę The Method. :P

DZIĘKUJĘ PANOWIE !! :) MAM NADZIEJĘ, ŻE JESZCZE KIEDYŚ SPOTKAMY SIĘ NA RYBACH CO NAJMNIEJ W TAKIM SKŁADZIE !

ps. Jakbyście nie myśleli tyle o szortach tylko o rybach to może byście coś więcej połowili .... :D :D :P :P :P Ale tak to jest jak się zamiast szczytówek obserwuje inne rzeczy :D :P :P :P :P
Dominik

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3896 dnia: 17.07.2017, 22:23 »
Padam , ale jestem zadowolony w nocy eskapada na drapieżniki  z fajnym akcentem .
Drzemka i wypad na ulubione bajorko.
Efekty
Jeden lin 35cm

5 trzydziestaków
3 złotka , ale małe.
Taką miejscówkę sobie ostatnio zrobiłem

Feeder & spinning

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3897 dnia: 17.07.2017, 22:41 »
24h z soboty na niedzielę, sypane kukurydzą i konopią 3 dni, metoda z pva dały mi 3 potężne brania karpi. Niestety wszystko w zaczepach :) Ale popełniłem jedno ładne zdjęcie :)


Piękne ujęcie! Dawaj do konkursu lipcowego!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline barteknvm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: wielkopolska
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3898 dnia: 17.07.2017, 22:59 »
Panowie piękne wyniki :bravo:
Ja w końcu też mogę się pochwalić, mianowicie wypad na dwie doby z dwoma kolegami i dzieciakami mogę nazwać jak do tej pory najlepszym wypadem życia.
Zaczęliśmy ok 15 rozkładanie naszego obozu i stanowisk. Ok 19 zaczęło padać, ale do nocy zameldowały się 3 leszcze po ok 0.7 kg. W nocy lało prawie cały czas, ale rano przestało padać i woda się otworzyła. Do wieczora 23 szt leszczy w przedziale 0.7 kg do 2 kg. Najwięcej takich ok 1.5 kg i do kompletu karaś srebrzysty 1 kg. Oprócz tego dwa leszcze spięte pod nogami po ok 2 kg i pewnie z 15 konkretnych brań nie zaciętych nawet takich, po których kij spadał z podpórek. Tak było na wędce z plecionką na kołowrotku i szczytówką z włókna szklanego, natomiast drugi zestaw to Daiwa Windcast z żyłką na młynku i węglową szczytówką skuteczność ok 90 kilka %. W nocy zestawy na suma z żywcem i wątrobą nie przyniosły żadnego brania. Rano zmienione znowu kije na feedery z metodą i pierwsze dwa brania to karasie srebrzyste 46 i 45 cm. Po jakimś czasie bez oznak brania przy zwijaniu zestawu okazało się, że wisi coś fajnego i udało się wyjąć sandacza 73cm 3,45 kg :D . Póżniej jeszcze wpadł karaś 1.1 kg i jeden mniejszy i dwie duże ryby spięte.
Wszystkie ryby brały na ringersa wafters czekolada z pomarańczą i MMM z peletem 2mm 50/50. Jeden kolega dawał radę i łapał leszcze i karasie, drugi dopiero zaczął łapać po tym jak zrobiłem mu zestawy z metodą+ ringersy i zanętę ode mnie. 
Zdjęcia wrzucę później.
I co do Daiwy Windkast do 80 gr jestem mega zadowolony z jej pracy.
No i co do sandacza to nowy PB i karaś 46 również :D :D
Bartek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3899 dnia: 18.07.2017, 12:10 »
Ok są pierwsze sztuki. 3 jazie, karaś i takie cuda





Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin