Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 774223 razy)

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3960 dnia: 22.07.2017, 13:35 »
Ja wczoraj zameldowałem się o 13 nad Wisłą. Dziś o 8 rano skończyłem łowić. Kilka leszczy  (jeden ładny), 2 klenie i krąpik.
Leszcze i klenia złowiłem wczoraj do 19. O 19 odwrócił się wiatr i pogoda się zmieniać zaczęła. Do 5 cisza i nie tylko u mnie (w zasięgu wzroku było jeszcze 7 wędkarzy). Ciszę przerwał krąpik. O 7 jeszcze mocne branie klenie i to koniec łowienia.


W nocy mialem atomowe branie, ale okazało się, że bóbr nie zauważył żyłki jak płynął sobie ;)


Największa zdobycz 42 cm
 


Pozdrawiam
Paweł


PS.  Testowałem pellet Aller Aqua. Używałem Primo 8 mm i Master 11 mm na włosie. Na pellet Primo więcej ryb złapałem i tego leszcza ze zdjęcia też. Zanęta Lorpio feeder special medium + pellety Aller Aqua Primo 2, 3 i 4,5 mm.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3961 dnia: 22.07.2017, 17:51 »
       
Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.
Robert

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3962 dnia: 22.07.2017, 17:54 »
:bravo: dla łowiących

- ja standard, 2 karpki na komercji 6 i 8, i 2 linki 32 i 35 cm, generalnie w tym roku sobie nie radzę ... :(
- ile ja tych zanęt do koszyków FM już w obecnym sezonie przerobiłem - masakra
;)

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3963 dnia: 22.07.2017, 20:58 »
Ja wczoraj zameldowałem się o 13 nad Wisłą. Dziś o 8 rano skończyłem łowić. Kilka leszczy  (jeden ładny), 2 klenie i krąpik.
Leszcze i klenia złowiłem wczoraj do 19. O 19 odwrócił się wiatr i pogoda się zmieniać zaczęła. Do 5 cisza i nie tylko u mnie (w zasięgu wzroku było jeszcze 7 wędkarzy). Ciszę przerwał krąpik. O 7 jeszcze mocne branie klenie i to koniec łowienia.


W nocy mialem atomowe branie, ale okazało się, że bóbr nie zauważył żyłki jak płynął sobie ;)


Największa zdobycz 42 cm
 


Pozdrawiam
Paweł


PS.  Testowałem pellet Aller Aqua. Używałem Primo 8 mm i Master 11 mm na włosie. Na pellet Primo więcej ryb złapałem i tego leszcza ze zdjęcia też. Zanęta Lorpio feeder special medium + pellety Aller Aqua Primo 2, 3 i 4,5 mm.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Gratulacje.😀
A oto mój PB 53cm z tego tygodnia.
🎣🎣🎣

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3964 dnia: 22.07.2017, 22:48 »
Gratulacje :bravo:.Widzę że chyba z dzikiej wody.

Offline sebo6050

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 2
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3965 dnia: 23.07.2017, 03:22 »
jesli można jaki uzywasz podbierak żyłkowy?

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3966 dnia: 23.07.2017, 08:22 »
jesli można jaki uzywasz podbierak żyłkowy?
Używam:
Jaxon PODBIERAKI WYCZYNOWE SPŁAWIKOWE PS-LXF5040

Jestem z niego zadowolony. Szybko schnie i nie śmierdzi.



Dziękuję i również gratuluję wyników. Mam nadzieję złapać w tym roku 60+ leszcza.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Offline Booseib

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3967 dnia: 23.07.2017, 16:20 »
Cześć!
Mawiają, że przed burzą ryby biorą, nawet się zgadza, celem miał być karp, ale można było o braniu karpika pomarzyć. Wędkowałem od 8;00 do 12;00 na methodę łowiąc na bałwanki, zakładając pellet+kulkę. W sumie 5 karasi, gdzie dwa były powyżej 40tki!! (odpowiednio 40,5cm i 42cm). Brania mocne, rybki silne, dopisały jeszcze leszcze. Szkoda, że burza wygoniła, była szansa na rekordowe karasie ;)


Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3968 dnia: 23.07.2017, 17:27 »
Piękne japonki :) :bravo:
Piotr

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3969 dnia: 23.07.2017, 19:32 »
Niepomny na zagrożenie deszczem i burzami wyruszyłem dziś nad wodę.
Burza dopisała i nagnała deszcz nad łowisko.
Mimo wszystko bez parasola jakoś dałem radę.

Efektem było :
6 karpików, 2 leszcze, 1 linek,1 karaś srebrzysty, krąp oraz 2 jesiotry. :D

4 rybki spiąłem - dziś wyjątkowo dużo tych spinek. :-[

Jesiotrów nie ważyłem, ani nie mierzyłem i tylko pierwszemu, porannemu zrobiłem zdjęcia.
Oceniam je na jakieś 3,5 kg, na podstawie tych, które już mi się tam udało złowić wcześniej.
Strasznie nerwowe "chłopaki" i samemu trochę problem z odkręcaniem kosza podbieraka do ważenia.
Zatem darowałem im tą niedogodność.

Oto zdjęcia pierwszego z jesiotrów. Drugi był tej samem wielkości lub ciut większy. Ciężko to ocenić.





Miałem okazję użyć po raz pierwszy maty - to nowy zakup, z myślą min. o tych "wiercipiętach". :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3970 dnia: 23.07.2017, 19:45 »
Gratuluję wszystkim co połowili :bravo: :bravo:
Radku, bardzo ładne jesiotry :bravo:
Robert

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3971 dnia: 24.07.2017, 15:22 »
Gratuluję wszystkim wyników nad wodą :bravo:

Ja w ten weekend miałem okazję wrócić na Łowisko Starzawa. Cel był jeden, pobić mój dotychczasowy rekord karpia 9,5kg. Ponieważ na rybach towarzyszyła mi moja Druga Połowa, nie zrywaliśmy się z samego rana tylko na spokojnie po śniadaniu wybieraliśmy się w drogę. W sobotę udało się dojechać na godzinę 10:45, pierwsze zestawy do wody poleciały ok. 12:00.

Tak jak ostatnio wytypowałem miejsce pod niewielkim krzaczkiem. Ponieważ na całym stawie łowiły ze mną włącznie tylko 3 osoby usiadłem sobie tak ok. 10m dalej, żeby zbyt bliską obecnością nie płoszyć ryb. Brania zaczęły się już po kilku minutach i na macie wylądował pierwszy karp, całkiem ładny ok. 5-6 kg. Systematycznie strzelam procą pelletami w to miejsce i lokuję kolejne podajniki. Po ok. 25 minutach kolejny odjazd i już wiem, że nie będzie to mała ryba. Kilkanaście minut holu i piękny karp jest już w podbieraku. Jest ogromny, od razu wyciągam wagę i liczę, że to będzie ta ryba, po którą przyjechałem. Waga pokazuje 10,72kg czyli odliczając masę kosza jest 10,25kg - mój nowy rekord ;D

Na moje nieszczęście oba hole i miejsce nęcenia widzą miejscowi (obok łowiska są bloki). Przychodzi 3 panów i stwierdzają, że siądą dokładnie tam gdzie sobie nęcę. Całe łowisko było praktycznie wolne po kilkadziesiąt metrów na każdym brzegu ale to ich nie zniechęca. Grzecznie zapytałem czy mogą usiąść kilka metrów dalej, ponieważ tam już od ponad godziny nęciłem i łowiłem. Niestety moje prośby nie poskutkowały, stwierdzili, że siedzę 10m dalej więc oni siadają centralnie przy moim krzaczku i tam będą łowili na spławik >:O W sumie siedzieli ok. 4 godzin, na samym początku złowili po ok. 2 minutach karpia 1kg i na tym ich łowienie się zakończyło. Po 2-3 godzinach strasznie się zastanawiali dlaczego ryby już nie biorą skoro na początku tak dobrze się zaczęło. Niestety ich procesy myślowe nie skojarzyły faktu, że po ich przyjściu byłem zmuszony nęcić sobie inną miejscówkę a nie tam, gdzie oni siedzieli.

Po chwilowej przerwie związanej z wymuszoną zmianą miejsca łowienia wraz z narzeczoną złowiliśmy tego dnia w sumie 20 karpi. Ania również wyjęła ładnego miśka 10.1kg :D

Weekend udany, cele zrealizowane, więc akumulatory na kolejny tydzień pracy naładowane :)











Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3972 dnia: 24.07.2017, 15:33 »
:bravo:
Piotr

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3973 dnia: 24.07.2017, 15:39 »
Gratulacje :bravo: :bravo: :bravo:
Zbyszek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #3974 dnia: 24.07.2017, 15:43 »
:bravo:
;)