Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 774080 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4620 dnia: 01.09.2017, 00:07 »
Staram się nie wstawiać za dużo zdjęć żeby system nie przeciążyć , ale cieszę się oglądając wasze zdobycze :bravo:

Wprawdzie wczorajsze zdjęcia ale świeży temat komercyjny , i nie że łatwo tam o rybę , ale ze względów przyjacielsko-koleżeńskich :beer:

Standardowo bardziej preferuję pellet niż zanętę na komercji , i tak też było tym razem : pellet Copensa 2 mm plus ok. 30 % pelletu morwa Stolmaxa a do tego wszystkiego takie cudo :

- https://sklepdrapieznik.pl/sklep/ziarna-zanetowe/2739-ziarna-zanetowe-mix-500g.html

tylko że ja kupuję u siebie 1 kg za 7,50 zł . Mega fajna sprawa te ziarna zanętowe . Całe papu umieszczałem w koszyczku Dura Banjo large , a jako przynętę nr 1 która wczoraj mi się świetnie sprawdzała to Ringers Washed Wafters 10mm - Yellow.

Kilkanaście karpi w przedziale od 2 do 3,5 kg oraz bonus amur 5kg /75 cm . Jak na 3 h sesję myślę że mega fajnie spędzony czas .
Z poważaniem Marcin

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4621 dnia: 01.09.2017, 00:10 »


Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.   


Robert

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4622 dnia: 01.09.2017, 00:27 »
Dzisiaj krótki rekonesans nad Odrą. Znalazłem taką miejscówkę na sandacze, że aż się gęba cieszyła. Złowiłem w sumie ze 30 szt. Perełką okazał się ten oto poniższy zawodnik 72 cm.

Na takie sandacze to ja chyba tylko z Jackiem. Dla mnie jest to skarbnica wiedzy. To jest jedyny Drapieżnik jakiego nie udało mi się jeszcze złowić. Ogólnie nie spinninguje...

LESTER. Piękne leszcze. W moim okręgu jakoś ich zabrakło. Z każdej sztuki cieszę się bardziej niż z 20kg karpia. Niestety rzadko...

Gratulacje dla łowców. Piękne wyniki robicie Panowie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4623 dnia: 01.09.2017, 06:53 »
Bartek.B mętnooki klasa:) gratulacje
Marcin

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4624 dnia: 01.09.2017, 07:07 »
Bardzo ładne ryby łowicie :bravo: :bravo:
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4625 dnia: 01.09.2017, 08:16 »
Kończy się urlop to i rybom odpuszczę. Narew, klasycznie. Bez pelletów. Casterki i białasy.
Dajesz Lechu! Mistrz!!!!!! :thumbup:
Arek

Offline Jędrekk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 3
  • C&R
  • Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4626 dnia: 01.09.2017, 11:26 »
Wreszcie i mi się udało przyzwoicie połapać, wczoraj na Wiśle od 19 do 22.30 wpadło 7 leszczy od 45 do 65.5 cm i niezliczona ilość 30stek. Musiałem łowić na 1 wędkę bo dwóch nie dało się okiełznać.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4627 dnia: 01.09.2017, 11:48 »
Ale byk! :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4628 dnia: 01.09.2017, 11:53 »
Lester, Jędrek - ale leszcze :o :bravo:


Standardowo bardziej preferuję pellet niż zanętę na komercji , i tak też było tym razem : pellet Copensa 2 mm plus ok. 30 % pelletu morwa Stolmaxa a do tego wszystkiego takie cudo :

- https://sklepdrapieznik.pl/sklep/ziarna-zanetowe/2739-ziarna-zanetowe-mix-500g.html

Martinus, ziarna dodajesz do miksu i taką mieszanką nabijasz podajnik banjo, dobrze zrozumiałem?
Nie rozpada się taka mieszanka?
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4629 dnia: 01.09.2017, 12:05 »
Trochę te ziarna za duże do miksu metodowego, ale jak mam ugotowaną konopię, to dodaję ją razem z pelletem 2 mm.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4630 dnia: 01.09.2017, 12:21 »


Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.   


Robert

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 040
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4631 dnia: 01.09.2017, 12:48 »
Obiecujący początek jesiennej odsłony sezonu, 71cm zębatego szczęścia :)

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4632 dnia: 01.09.2017, 14:01 »
Kończy się urlop to i rybom odpuszczę. Narew, klasycznie. Bez pelletów. Casterki i białasy.
Dajesz Lechu! Mistrz!!!!!! :thumbup:

Arek, Daiwa Emcast od Ciebie sprawuje się wyśmienicie. A nie ma lekko.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4633 dnia: 01.09.2017, 15:48 »
Cieszę się że jest Ok. Zawsze bardzo przeżywam sprzedaże. Taki charakter. :facepalm:
Arek

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #4634 dnia: 01.09.2017, 17:35 »
Gratulacje Chłopaki nieźle łowicie :thumbup: :)

Wreszcie po kilku miesiącach przerwy udało mi się w końcu połowić. Końcówka wakacji to pobyt u Teściów gdzie jestem członkiem towarzystwa wędkarskiego gdzie mam "swoją ławczkę" nad wodą, którą dzielę z Teściem i Szwagrem. Miejscówka typowo linowo - karasiowa. Dość mocno zarośnięta grążelami - ryba sprytna zawsze uciekaw kierunku zarośli dlatego wyjęcie większej sztuki jest wyzwaniem.


Przez półtora tygodnia codziennie udawało mi się codziennie przynajmniej 3 godzinki posiedzieć z wędką nad wodą. Wyniki to przede wszystkim małe leszcze, które nie dawały żyć i atakowały wszystko co wpadło do wody. ale pojawiły się też liny i karasie. Przynętą numer jeden była kukurydza (miejsce jest regularnie nęcone gotowaną kukurydzą). Kilka linów dał mi dumbels Feeder Bait truskawka i oczywiście rosówka :). A jak chciałem się bawić leszczami to zakładałem pellet Green Ghost 8 mm i brania były natychmiastowe.
Jeden z moich linków:


A tu taki bandyta na słodki pellet na metodę:



Udało mi się też na jeden dzień wyskoczyć do Grębowa.
Środa 23.08 to był dla mnie bardzo udany wędkarsko dzień. Na łowisku pojawiłem sie ok 6 i przed 7 rano gotowy rozpocząłem łowienie. Miejsce to cypelek stanowisko chyba 48. Na strefie spiningu byłem prawie sam w oddali było kilku wędkarzy nale dzieliła nas ponad 10 stanowisk więc miejsca do zabawy pod dostatkiem, bardzo silny wiat prosto w twarz, ale to mi dawało nadzieję na to, że rybki pojawia się pod moim brzegiem. Strategię miałem bardzo prostą: łowienie na 2 linie: 20 0 ok 40 metrów od brzegu. bliższa linia nęcona wstępnie koszykiem z pelletem i kuku konserwową, druga linia tylko podajnikiem (na obu wędkach podajniki XL prestona). Miks oparty o MMM + 3 kolory pelletu 2 mm coppensa oraz 4,5 mm pelletu. Linia bliższa to mniejsze przynety a dalsza to pellety 12mm i 14mm (choć tu było trudno nabić podajnik).
Pierwsza ryba się zameldowała pod około 30 minutach na "dalszej linii" był to karp ok 6 kg.


Potem kolejna ryba na dalszej linii i na macie ładny zjawia się ładny jesiotr:


A potem było już regularnie pojawiały się karpiki wszystkie powyżej 4 kg. Po mniej więcej 2 godzinach pojawił się drugi tego dnia jesiotra 115 cm - super walka ryba pokazała, że jest w naprawdę dobrej formie.


Około godziny dziesiątej coraz lepiej zaczęła pracować linie bliżej brzegu zaś dalsza linia "wyschła". Ryby brały jak szalone i ok 13 stwierdziłem, że jeszcze 3 godzinki i wystarczy (mimo, że w planach był cały dzień). Wtedy postanowiłem zarzucić wędkę z dalszej linii pod brzeg. Na włos trafiła rosówka i to był strzał w 10 :) Po chwile zameldował się karp 9,5 kg, a za 20 minut pojawił się 12kg karp mój nowy rekord wagowy karpia (biedak mia mocno pokaleczony ogon - więc poznam go jak się spotkamy ponownie.


Godzina 14,30 - postanowiłem zakończyć wędkowanie -  cały obolały od holowania rybek :) Wynik 18 karpi w tym pięć około 10 kilogramów, kilka 4 kilogramowych a reszta 6-8 kg. Trafiły mi się dwa jesiotry i rodzynek leszcz 43 cm :) Wagowo wyholowałem grubo ponad 130 kg ryb. Muszę powiedzieć, że "wagowo" to jak na razie był mój połów życia.
Co do przynęt to najwięcej ryb dał mi Ringers Chocolate Orange Wafters 10mm oraz pellety Halibut - Truskawka 12 i 14 mm.

Teraz pozostało wymienić poskręcaną żyłkę i czekać na kolejne wędkowanie:)

Grzesiek