Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 774053 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5235 dnia: 19.10.2017, 20:02 »
To chyba ostatnia nocką jaką zaliczyliśmy w tym roku. Niestety, kolejna wyprawa bez Macieja, chłopak musiał znowu ciężko pracować głęboko pod ziemią.
Decyzja zapadła w poniedziałek, jedziemy na Uroczysko Karpiowe! Trochę się wahaliśmy, gdyż pogoda zapowiadała się nierówna, ciśnienie miało płatać figle.
Na miejscu byliśmy o godzinie 17:00 i zajęliśmy stanowisko numer 3. Szybko rozstawiliśmy sprzęt, zanęciliśmy na dwóch odległościach i zarzuciliśmy zestawy. Niestety, nasze obawy się potwierdziły, ludzie siedzący na przyległych stanowiskach narzekali, że od dwóch dni nie mieli kontaktu z rybami. O dziwo, już wieczorem mieliśmy kila ocierek, dwa dosyć mocne brania, ale rybki były cwane i nie łykały naszych haczyków. W nocy obudził mnie telefon, to Mariusz walczył z pięknym jesiotrem gdy ja smacznie spałem na przednim fotelu w samochodzie. Wyskoczyłem z auta jak oparzony i pomogłem przyjacielowi pokonać pięknego jesiotra 109 cm i ponad 8kg.
Niestety, do rana mieliśmy spokój, co prawda było kilka dziwnych brań, ale ryby ponownie się nie zacinały. Ciekawa sprawa z tymi niezaciętymi braniami, bo ekipa obok, miała identyczne niezacięte odjazdy. Około godziny 9:00 mój swinger najpierw gwałtownie opada, potem jeszcze szybciej się podnosi i ryba mocno odjeżdża. Po zacięciu wiem, że na haku jest ładna sztuka. Po półgodzinnym holu, kilu efektownych świecach, pięknego jesiotra podbiera Mariusz. Ryba miała 130 cm i 15 kilogramów wagi.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5236 dnia: 19.10.2017, 20:05 »
:bravo:
To już ładny jesiotr.
Generalnie te jesiotry syberyjskie są tam grubsze.
;)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5237 dnia: 19.10.2017, 20:09 »


Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.
Robert

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5238 dnia: 19.10.2017, 20:12 »
"Niezłe bysiorki" - jesiotry jak ta lala :bravo:
Brawa za wytrwałość. Zawsze podziwiałem tych, którzy decydują się na nocki jeszcze o tej porze roku.
Są i twardziele zimujący nad wodą.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5239 dnia: 19.10.2017, 20:13 »
Pany, piękne jesiotry :bravo: :bravo: :bravo:
Zbyszek

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5240 dnia: 19.10.2017, 20:13 »
Piękne rybki :bravo:
Tomek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5241 dnia: 19.10.2017, 20:17 »
WTS piekny wynik !
Mowilem ze rybki biorom .
Te chore sytuacje to wszystko brania .
Kwestia doboru odpowiedniego zestawu , wielkosci przynet zreszta sami wiecie najlepiej. Z tych kolysanek osobiscie sporo ryb wyjmuje.
Maciek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5242 dnia: 19.10.2017, 20:27 »
Czekałem na te wyniki!! Brawo Jędrzej. Kolos!!!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5243 dnia: 19.10.2017, 20:31 »
To Uroczysko to woda z potencjałem. :thumbup:
Jadę po bandzie - może by ktoś tam filmik nakręcił? ;)
http://uroczyskokarpiowe.pl/
;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5244 dnia: 19.10.2017, 20:45 »
Ale kłody!!! :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5245 dnia: 19.10.2017, 20:57 »
Dzięki Panowie. Faktycznie, te jesiotry grube strasznie, tam wszystkie ryby takie grube. Ekipa obok nas, w poniedziałek złowiła leszcza 60 cm, który miał 4 kg. Ogólnie to trudna woda, wspomniana ekipa, bardzo fajni ludzie nawiasem mówiąc, to wyczynowcy, którzy na karpiowaniu zęby zjedli, a od poludnia w poniedziałek nie złowili ryby.  Wnioski mam takie, że można tam bez problemu łowić duże ryby z rzutu, przynajmniej na stanowiskach od 1-6 i od 15 - 19. Po drugie, jak jest pogoda, to łowią wszyscy, aczkolwiek ci, ktorzy maja lepszy towar i pojecie, łowią znacznie więcej.  Szkoda, że nie poszedłem zapytać kolegów na końcu zbiornika o wyniki, tam na płytkiej wodzie po kilku dniach ocieplenia, ryba mogła lepiej żerować? W przyszłym roku tam na bank pojedziemy, z miłą chęcią zapoluje na największe jesiotry, ktore teraz mają 60 kg.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5246 dnia: 19.10.2017, 20:58 »
Dzięki Panowie. Faktycznie, te jesiotry grube strasznie, tam wszystkie ryby takie grube. Ekipa obok nas, w poniedziałek złowiła leszcza 60 cm, który miał 4 kg. Ogólnie to trudna woda, wspomniana ekipa, bardzo fajni ludzie nawiasem mówiąc, to wyczynowcy, którzy na karpiowaniu zęby zjedli, a od poludnia w poniedziałek nie złowili ryby.  Wnioski mam takie, że można tam bez problemu łowić duże ryby z rzutu, przynajmniej na stanowiskach od 1-6 i od 15 - 19. Po drugie, jak jest pogoda, to łowią wszyscy, aczkolwiek ci, ktorzy maja lepszy towar i pojecie, łowią znacznie więcej.  Szkoda, że nie poszedłem zapytać kolegów na końcu zbiornika o wyniki, tam na płytkiej wodzie pokilku dniach ocieplenia, ryba mogła lepiej żerować. W przyszłym roku tam na bank pojedziemy, z miłą chęcią zapoluje na największe jesiotry, ktore teraz mają 60 kg.

Dokładnie tak. U mnie rybka siedziała wczoraj w wodzie po kolana. Szkoda, że na samym końcu zacząłem jej tam szukać...
Ja sobie nie wyobrażam jesiotra 60 kg, jak te bydlaki Wasze mają 10-15 kg :o Gdybym takiego zaciął za ogon, to chyba nawet moim pickerkiem bym nie dał rady :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5247 dnia: 19.10.2017, 21:00 »
To już Duże jesiotry! Gratulacje! Trzeba się tam wybrać razem. Piękna woda. Z tymi braniami to ciekawe, na szczytówkach Feedera można by było ocenić czy to brania czy otarcia (ale nie w nocy). Jak jesiotr znajduje się w pobliżu podajnika to są właśnie takie dziwne mocne wskazania. Przerabialiśmy to również na łowisku pod borem.
Piotr

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5248 dnia: 19.10.2017, 21:04 »
Pięknie łowicie, Panowie! Gratuluję i zazdroszczę! :bravo: :bravo: :bravo:
Ja jestem na "wędkarskim głodzie", ale mam nadzieję, że w najbliższy weekend uda mi się wybrać na rybki :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5249 dnia: 20.10.2017, 02:54 »
No Panowie, weekend jeszcze się nie zaczął a tu ryb :o :bravo: :bravo: Szkoda mi tylko, że po raz kolejny nie udało mi się na Uroczysko zawitać z Chłopakami >:( Odbiję sobie w przyszłym roku, a w tym sezonie jeszcze kilka razy nawiedzę swoją żwirownię.