Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773862 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5295 dnia: 21.10.2017, 22:09 »
My mamy byka-jesiotra z Uroczyska karpiowego, Węgrzy byka karpiowego.
Te dwa kraje to wyspy tolerancji i wolności ... (dla :fish:)
Nie to co ten zgniły zachód. ;)
;)

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5296 dnia: 21.10.2017, 23:44 »
Mój nowy PB: 6,5 kg  ;D

Łowisko Kacze Doły - 21.10.2017 r.
Dominik

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5297 dnia: 22.10.2017, 08:53 »
Po ponad miesiącu, wyrwałem się nad rzekę. :facepalm: Tragedia Moje wyniki. Ponad 5h. Bez brania, na cokolwiek co miałem w arsenale. Woda na rzece wysoka jak na październik. Sobota, a o 13stej, nad wodą pusto. Zmaściłem na maxa. Jedyny + to pomachanie Korum 360/120. Pasuje i będzie zakupiony.

Artunio pocieszę Cię. Dla nas Odra również okazała się mało łaskawa. Łowiliśmy od 7- 17. Straszny uciąg. Koszyki od 100 g w górę tylko dawały radę. Dodatkowo na naszą wytypowaną miejscówkę, woda naniosła jakiś śmieci i straciliśmy dzisiaj w sumie z 11 koszyków.Przyponów nawet nie liczyliśmy. Praktycznie zero brań. Ekipa obok nas również na zero. Ogólnie dostaliśmy dzisiaj straszne baty, ale jeszcze wrócimy :)

Offline Urban2

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Krobia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5298 dnia: 22.10.2017, 09:26 »


Czekam na odjazd... :)

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5299 dnia: 22.10.2017, 13:34 »
Witam,
Wybrałem się dzisiaj na zbiornik PZW, sesja trwała od 7.40 (zaspałem :facepalm:) do 12.00. Pomimo zapowiadanych opadów nad wodą większość miejscówek była zajęta i musiałem zająć stanowisko ze sporą ilością błota, na szczęście ktoś kiedyś poukładał tam stare płytki chodnikowe i można było w miarę komfortowo siedzieć. Na jednym kiju mały koszyk z przyponem około 50 cm i qq na haczyku, drugi kij to methoda. Po wstępnym zbadaniu głębokość markerem (pierwszy raz łowiłem w tej części zbiornika) wybrałem miejsce do umieszczenia zestawu z methodą i zanęciłem mieszanką drobnego pelletu (3 małe spomby).
W tym miejscu muszę podziękować Mateo, który podsunął mi pomysł aby zastosować koszyk Prestona ICS In-Line Dura Flat Method, dzięki któremu można sprawnie i szybko (bez obcinania żyłek, itd.) założyć spomba (z dowiązanym kawałkiem żyłki zakończonej pętelką) i zanęcić stanowisko.
Zestawem z tradycyjnym koszykiem planowałem szukać ryby, które dały o sobie znać kilka minut po 10.00 - pierwsze wskazanie na zestawie z koszykiem. Wynik wędkowania to 1:3 dla methody, na którą złowiłem 3 leszczyki, jeden ok. 27 cm i dwa po ok. 32 cm, na zestaw z koszykiem padła płoć lekko ponad 25 cm. Jestem zadowolony z wyjazdu, pomimo deszczu, który zalał mi torbę - źle przykryłem kawałkiem plandeki i jestem na siebie >:O, wodę z torby wylewałem jak z wiadra - teraz wszystko się suszy w garażu. Torba leżała na stercie liści pod drzewem; pod parasolem było błoto i wolałem jej tam nie kłaść.
Chodziło też kilku spinningistów i jeden z nich złowił szczupaka około 60 cm, szczupły skończył w plecaku...
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5300 dnia: 22.10.2017, 15:06 »
Karol za wyprawe w takich warunkach :thumbup:
O tej porze roku kazda rybka , i kazde branie cieszy.
Maciek

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5301 dnia: 22.10.2017, 16:00 »
To najgorszy rok jeśli chodzi o wyniki na Odrze; od paru tygodni szukam dużych leszczy w nocy i za dnia i kiszka trafiają się pojedyncze koty takie do 1,3 krąpia mało dużo małych klenikow i plotek
Dzisiaj byłem na nocce złowiłem parę krąpi pod wieczór dwa leszczyki po 300 gr rano plotki, kleniki i krapiki.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5302 dnia: 22.10.2017, 16:03 »
To najgorszy rok jeśli chodzi o wyniki na odrze od paru tygodni szukam dużych leszczy w nocy i za dnia i kiszka trafiają się pojedyncze koty takie do 1,3 krapia mało dużo małych klenikow i plotek
Dzisiaj byłem na nocce zlowilem parę krapi pod wieczór dwa leszczyki po 300 gr rano plotki, kleniki i krapiki




No właśnie Artur, też mam takie wrażenie. A możesz to racjonalnie wyjaśnić, domyślasz się przyczyn takiego stanu rzeczy?

Ps. Dzisiaj zaliczyłem kilka godzin na licencji, do boju poszły feederki. Niestety, rybki nie chciały sie schylać, do tego deszcz, wiatr i ogólnie lipa. Czas chyba nadchodzi na elektrownie w Rybniku.

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5303 dnia: 22.10.2017, 16:07 »
To najgorszy rok jeśli chodzi o wyniki na odrze od paru tygodni szukam dużych leszczy w nocy i za dnia i kiszka trafiają się pojedyncze koty takie do 1,3 krapia mało dużo małych klenikow i plotek
Dzisiaj byłem na nocce zlowilem parę krapi pod wieczór dwa leszczyki po 300 gr rano plotki, kleniki i krapiki

To samo miałem na Bugu, tylko że u mnie to jeszcze widziałem spławy pięknych łopat a brać nie chciały, pomimo ciągłego nęcenia. Jedynym wytłumaczeniem było nocne żerowanie, a w nocy nie wolno łowić, ale czy przez kilka tygodni tylko w nocy żerowały?? W lipcu udało mi sie kilka przyzwoitych leszków złowić, a od sierpnia totalna porażka. :facepalm:
Tomek

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5304 dnia: 22.10.2017, 16:45 »
To najgorszy rok jeśli chodzi o wyniki na odrze od paru tygodni szukam dużych leszczy w nocy i za dnia i kiszka trafiają się pojedyncze koty takie do 1,3 krapia mało dużo małych klenikow i plotek
Dzisiaj byłem na nocce zlowilem parę krapi pod wieczór dwa leszczyki po 300 gr rano plotki, kleniki i krapiki




No właśnie Artur, też mam takie wrażenie. A możesz to racjonalnie wyjaśnić, domyślasz się przyczyn takiego stanu rzeczy?

Ps. Dzisiaj zaliczyłem kilka godzin na licencji, do boju poszły feederki. Niestety, rybki nie chciały sie schylać, do tego deszcz, wiatr i ogólnie lipa. Czas chyba nadchodzi na elektrownie w Rybniku.
Wg mnie najważniejszym czynnikiem była ta bardzo wysoka woda u nas która, przed nią trafiłem leszcze może nie były to rekordowki takie do 1,8 w tym parę ponad 2500 po tej wysokiej wodzie to tylko brały rozpiory można było złowić z jednego wyjazdu paredziesiat sztuk, ale leszcze wtedy wywialo. Wyniki na Odrze zarówno z wyjazdów relaksacyjnych jak i z zawodów oplakane. Bo na zawodach drużynowych gdzie robiono po 30 kg w 3 w 5 godzin w tym roku nie zrobiono ani jednego wyniku 20 kg. Drugi przykład zawody nocne parami w zeszłym roku mieliśmy najlepszy wynik 37,725 w tym roku niecałe 18. Tak więc coś się dzieje w tym roku na Odrze. Inni znajomi co lowia na odrze w innych odcinkach niż ja bo czy to południe czy północ też narzekali.Najwieksze wyniki to padały na Słubicach na Odrze tam na   zawodach nocnych łowiono przeciętnie ponad 100kg (rekord 162kg)w tym roku tylko 70.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5305 dnia: 22.10.2017, 16:55 »
Dzięki Artur za odpowiedź :thumbup: Widzę, że wszędzie jest/był taki pojebany rok/sezon. To już nie chodzi nawet o rzeki, gdziekolwiek łowiłem, działy się bardzo dziwne rzeczy... :facepalm:

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5306 dnia: 22.10.2017, 16:59 »
Dzięki Artur za odpowiedź :thumbup: Widzę, że wszędzie jest/był taki pojebany rok/sezon. To już nie chodzi nawet o rzeki, gdziekolwiek łowiłem, działy się bardzo dziwne rzeczy... :facepalm:
Dokładnie,, matki natury nie oszukasz,,
Pozdrawiam :)
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5307 dnia: 22.10.2017, 17:00 »
Dzięki Artur za odpowiedź :thumbup: Widzę, że wszędzie jest/był taki pojebany rok/sezon. To już nie chodzi nawet o rzeki, gdziekolwiek łowiłem, działy się bardzo dziwne rzeczy... :facepalm:
Dokładnie,, matki natury nie oszukasz,,
Pozdrawiam :)




Hehe, no tak :D

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5308 dnia: 22.10.2017, 19:17 »


Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.
Robert

Offline Urban2

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Krobia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5309 dnia: 22.10.2017, 20:57 »
Po 9 godzinach nad wodą następuje pierwsze branie, odjazd i ląduje na macie karp 7kg. Kulka hot demon 20mm + pva z   kruszonymi kulkami hot demon. Ogólnie dzisiaj słabe wyniki na stawie sportowym w Dzieczynie, Potworna ulewa. Ale się człowiek wyśpi troche nad wodą i złapie jakaś rybkę to od razu jest szczęśliwy :)