Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773895 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5310 dnia: 22.10.2017, 21:13 »
Dzięki Artur za odpowiedź :thumbup: Widzę, że wszędzie jest/był taki pojebany rok/sezon. To już nie chodzi nawet o rzeki, gdziekolwiek łowiłem, działy się bardzo dziwne rzeczy... :facepalm:

Dobrze (albo raczej fatalnie >:O), że nie tylko u mnie takie wyniki, zarówno na Odrze, jak i na wodach stojących. A c..j już z tym rokiem, oby w 2018 nam wynagrodziło :sun: :fish: :narybki:!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5311 dnia: 22.10.2017, 21:30 »
Ja to już zastanawiałem się czy wogóle ryby w Bugu jeszcze są, ale ranki i wieczory napędzały mnie na następne urlopowe wypady, nawet dwa razy dziennie, jak widziałem piękne leszcze i karpie spławiające się w nurcie rzeki, przeważnie po białoruskiej stronie. Nęciłem przy brzegu w nurcie, nawet po białoruskiej stronie. Wwaliłem przez dwa tygodnie kupę kukurydzy, grochu, peluszki, łubinu, pszenicy, konopi i pelletów a wyników ni hu hu. Honor wędkarza ratowały drapieżniki, którym poświęciłem każdego dnia chwilkę i od czasu do czasu jakiegoś szczupaczka się wydłubało, sandaczyka czy okonka.
Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5312 dnia: 23.10.2017, 09:28 »
Urban, brawa za karpia! :bravo:


No właśnie Artur, też mam takie wrażenie. A możesz to racjonalnie wyjaśnić, domyślasz się przyczyn takiego stanu rzeczy?

Ps. Dzisiaj zaliczyłem kilka godzin na licencji, do boju poszły feederki. Niestety, rybki nie chciały sie schylać, do tego deszcz, wiatr i ogólnie lipa. Czas chyba nadchodzi na elektrownie w Rybniku.
Wg mnie najważniejszym czynnikiem była ta bardzo wysoka woda u nas która, przed nią trafiłem leszcze może nie były to rekordowki takie do 1,8 w tym parę ponad 2500 po tej wysokiej wodzie to tylko brały rozpiory można było złowić z jednego wyjazdu paredziesiat sztuk, ale leszcze wtedy wywialo. Wyniki na Odrze zarówno z wyjazdów relaksacyjnych jak i z zawodów oplakane. Bo na zawodach drużynowych gdzie robiono po 30 kg w 3 w 5 godzin w tym roku nie zrobiono ani jednego wyniku 20 kg. Drugi przykład zawody nocne parami w zeszłym roku mieliśmy najlepszy wynik 37,725 w tym roku niecałe 18. Tak więc coś się dzieje w tym roku na Odrze. Inni znajomi co lowia na odrze w innych odcinkach niż ja bo czy to południe czy północ też narzekali.Najwieksze wyniki to padały na Słubicach na Odrze tam na   zawodach nocnych łowiono przeciętnie ponad 100kg (rekord 162kg)w tym roku tylko 70.

Będąc w Polsce słyszałem o dużych ilościach suma w Odrze. Bardzo dużych... Czy nie uważacie, że jego obecność w takiej ilości może mieć taki wpływ na rybostan?
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5313 dnia: 23.10.2017, 09:32 »
Już sam nie wiem z tym sumem. Na Ebro jest go 10x więcej, a ryby białej jest też dużo więcej niż u nas.
Największy wpływ na rybostan mają dziady.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5314 dnia: 23.10.2017, 09:40 »
Sum? Sam nie wiem, łowią ludzie, ale szału nima :-\

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5315 dnia: 23.10.2017, 09:49 »
Już sam nie wiem z tym sumem. Na Ebro jest go 10x więcej, a ryby białej jest też dużo więcej niż u nas.
Największy wpływ na rybostan mają dziady.

To fakt dziady tłuką wszystko....

Sum? Sam nie wiem, łowią ludzie, ale szału nima :-\

Wszedzie sie skarżą ... taki rok... słabo.....
Maciek

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5316 dnia: 23.10.2017, 12:02 »
Gratulacje dla łowców :bravo: Też bym się wybrał na :narybki: ale z nosa się leje.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5317 dnia: 23.10.2017, 12:31 »
Urban, brawa za karpia! :bravo:


No właśnie Artur, też mam takie wrażenie. A możesz to racjonalnie wyjaśnić, domyślasz się przyczyn takiego stanu rzeczy?

Ps. Dzisiaj zaliczyłem kilka godzin na licencji, do boju poszły feederki. Niestety, rybki nie chciały sie schylać, do tego deszcz, wiatr i ogólnie lipa. Czas chyba nadchodzi na elektrownie w Rybniku.
Wg mnie najważniejszym czynnikiem była ta bardzo wysoka woda u nas która, przed nią trafiłem leszcze może nie były to rekordowki takie do 1,8 w tym parę ponad 2500 po tej wysokiej wodzie to tylko brały rozpiory można było złowić z jednego wyjazdu paredziesiat sztuk, ale leszcze wtedy wywialo. Wyniki na Odrze zarówno z wyjazdów relaksacyjnych jak i z zawodów oplakane. Bo na zawodach drużynowych gdzie robiono po 30 kg w 3 w 5 godzin w tym roku nie zrobiono ani jednego wyniku 20 kg. Drugi przykład zawody nocne parami w zeszłym roku mieliśmy najlepszy wynik 37,725 w tym roku niecałe 18. Tak więc coś się dzieje w tym roku na Odrze. Inni znajomi co lowia na odrze w innych odcinkach niż ja bo czy to południe czy północ też narzekali.Najwieksze wyniki to padały na Słubicach na Odrze tam na   zawodach nocnych łowiono przeciętnie ponad 100kg (rekord 162kg)w tym roku tylko 70.

Będąc w Polsce słyszałem o dużych ilościach suma w Odrze. Bardzo dużych... Czy nie uważacie, że jego obecność w takiej ilości może mieć taki wpływ na rybostan?
Osobiście nie łowię drapieżników, ale często będąc nad Odrą, rozmawiam z wędkarzami pływającymi na łodziach i wędkującymi na spining czy Dorożkę. Twierdzą podobnie. Suma jest duużo wg Nich. Wielu z tych wędkarzy nie beretuje ryb. Ale stwierdzają że zaprzestali wypuszczać większość ze złowionego Suma. Jeszcze kilka sezonów wstecz, na nocnych zasiadkach, wędkując na robaki, namiętnie się wieszały sumiki niedorostki. Było z tym utrapienie. Teraz już raczej dorosły.
Arek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5318 dnia: 23.10.2017, 12:34 »
Arku, postawiłbym raczej tezę, że zostały wybite. Gdyby dorosły, wycierałyby się i tych niedorostków byłoby jeszcze więcej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5319 dnia: 23.10.2017, 12:38 »
To też jest niewykluczone, Michale. ;)
Arek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5320 dnia: 23.10.2017, 14:37 »
Ja bym zarybił taką rybką. Zamiast schabowego - idealna.

;)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5321 dnia: 23.10.2017, 14:51 »
Suma z roku na rok będzie coraz mniej, wystarczy zobaczyć ile ekip pływa.

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5322 dnia: 23.10.2017, 15:49 »
Witajcie :)

Dawno nic nie zamieszczałem lecz niestety brakuje trochę czasu.
Ostatnie parę wypadów zrobiłem ze spinningiem.

Dwa wyjścia po trzy godziny dały mi prawie 50 okoni i parę szczupaków.
Wszystkie rybki złowiłem z jednego miejsca na rzece Osobłodze (lewy dopływ Odry)
Wszystkie oczywiście wróciły z powrotem do wody :)

Niżej przesyłam parę fotek.













Tomek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5323 dnia: 23.10.2017, 18:18 »
Jak widzę takie zdjęcia, to aż mnie rwie na spiningu :D

Gratki dla wszystkich :bravo: :beer: :bravo:
Z poważaniem Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5324 dnia: 23.10.2017, 19:42 »
Ja też dzisiaj byłem na żwirowni. Ale se połowiłem... znowu zarybili kilkoma karpikami i zbiornik do środy zamknięty :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters