Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773843 razy)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5355 dnia: 27.10.2017, 16:48 »
Nocka 26/27 pzażdziernika.
Po długiej przerwie spowodowanej pękniętymi kośćmi w dłoni wybrałem się na nocunie.
Celem były grube jesienne płocie, ale jak to często bywa, brała sama drobnica i to nie za wiele.
Za to dość dobrze zmókł majdan, lało całą noc.

Feeder & spinning

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5356 dnia: 27.10.2017, 17:14 »
Uuu... Współczuć?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5357 dnia: 27.10.2017, 17:31 »
Kiedy ja ostatnio połowiłem?
A tu sezon się kończy :facepalm:
Pozdrawiam Darek

Elast93

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5358 dnia: 27.10.2017, 18:08 »
Gratuluję i podziwiam tych którzy jeszcze wędkują z nastawieniem na białoryb :bravo:
Ja od 6 tygodni ganiam z bratem i kumplami machając spiningiem, póki co jakichś spektakularnych sukcesów nie mamy.. Najczęściej trafiają się szczupakowe przedszkolaki i pistolety do ~~ 60 cm.. Pogoda póki co średnia, cały czas czekam aż się bardziej ochłodzi i będą nocne przymrozki |-)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5359 dnia: 27.10.2017, 20:57 »
Nocka 26/27 pzażdziernika.
Po długiej przerwie spowodowanej pękniętymi kośćmi w dłoni wybrałem się na nocunie.
Celem były grube jesienne płocie, ale jak to często bywa, brała sama drobnica i to nie za wiele.
Za to dość dobrze zmókł majdan, lało całą noc.



Jakub właśnie czegoś, a raczej kogoś mi brakowało w tym wątku, zwłaszcza o tej porze ;D Teraz już wiem, że była kontuzja. Dobrze, że już jest ok :thumbup: Widać dalej w formie skoro nocunie robisz ;) Myślę, że jeszcze kilka fajnych zdjęć nam zafundujesz w tym sezonie :) :thumbup:

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5360 dnia: 28.10.2017, 15:00 »
Byłem na żwirowni. Krótki wypad, około 6 h, gdyż musiałem moją z pracy odebrać. Rybek prawie całkowicie się wyłączył, chociaż mogło być fajnie. Szukając brań założyłem przypon z mniejszym hakiem, 10 Drennana. Była rola, 10 minut holu i spinka karpika około 7-8 kg. Gad pokazał się przy brzegu i zszedł. Pobrał na jedno ziarnko kuku czosnkowej. Szkoda, że nie łowilem na feedera, na miękkim kiju raczej bym go wyciągnął.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5361 dnia: 28.10.2017, 15:25 »
Byłem na żwirowni. Krótki wypad, około 6 h, gdyż musiałem moją z pracy odebrać. Rybek prawie całkowicie się wyłączył, chociaż mogło być fajnie. Szukając brań założyłem przypon z mniejszym hakiem, 10 Drennana. Była rola, 10 minut holu i spinka karpika około 7-8 kg. Gad pokazał się przy brzegu i zszedł. Pobrał na jedno ziarnko kuku czosnkowej. Szkoda, że nie łowilem na feedera, na miękkim kiju raczej bym go wyciągnął.
Masz rację Maciek jak by mogly to by pol kuku zassaly ale trzeba probowac.....
Graty Panowie pieknie lowicie.
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5362 dnia: 28.10.2017, 15:40 »
Co ciekawe ostatnio najlepiej reagowały na bałwanka, kuku plus pływający dumbels. Spory jak na MF hak, nr 6 nie przeszkadzał, a gwarantował pewniejszy hol. Dlatego zawsze staram się myśleć nad wodą, zmieniać zestawy i kombinować. Najgorszym było by trzymać się sztywno jednego rozwiązania. Fajnie się siedziało dzisiaj, drobny deszczyk co jakiś czas, wiaterek w plecy, ok 9 stopni Celsjusza. Uwielbiam październik nad wodą, szkoda, że już się kończy :(

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5363 dnia: 28.10.2017, 15:45 »
Teraz Maciek jazda bez trzymanki , najbliższa nocka we wtorek .
Tym razem rzeka dla urozmaicenia.
Plan był, aby dziś uderzyć , ale leje , a ja mam jeszcze połowę gratów mokrych po ostatniej nocy.
Jakies fatum jest w tym roku co druga nocka to deszcz. :( ;)
Feeder & spinning

Elast93

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5364 dnia: 28.10.2017, 16:05 »
Dzisiaj dosyć spontaniczny wypad w deszczu na starorzecze z bratem i kumplem. Wędkowaliśmy tylko 2 godziny od 13:00 do 15:00.

Brat zaliczył kilka brań ale nic nie wyciągnął, kumpel podobnie.

U mnie po pół godziny łowienia zameldował się szczupak 60 cm na gumę 12,5 cm savage gear w kolorach fire tiger :)

Później miałem jeszcze dwa branka ale raczej pistoletów nie do zacięcia..





Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5365 dnia: 28.10.2017, 16:09 »



trochę testów spiningu UL, fajna zabawa ale dziś pogoda powiedzmy szczerzę nie dopisała 8)
ciesze się że można spotkać małe sandacze coś tam się jeszcze wyciera na karpiowym łowisku

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5366 dnia: 28.10.2017, 16:29 »
Teraz Maciek jazda bez trzymanki , najbliższa nocka we wtorek .
Tym razem rzeka dla urozmaicenia.
Plan był, aby dziś uderzyć , ale leje , a ja mam jeszcze połowę gratów mokrych po ostatniej nocy.
Jakies fatum jest w tym roku co druga nocka to deszcz. :( ;)

No i o to chodzi :bravo: Ja rzekę odpuszczam do nowego sezonu. Ostatki tradycyjnie na głębokiej żwirowni robię. Marzy mi się by zima przyszła późno, chciałbym jeszcze pomolestować tamtejsze rybki. Problem deszczu przerobiłem od końcówki sierpnia, do połowy września, 4 wypady w totalnym :rain: W tym jedna nocka. Pozostaje mi Jakubie trzymać :thumbup: za Ciebie, daj znaka w środę :)

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5367 dnia: 28.10.2017, 16:40 »
Znowu nic nie wiem :)
W telewizji zapowiadają huragany, ciśnienie leci w takim tempie, że zaraz trzeba będzie wypić wiadro kawy, a ryby mimo to, żerują w najlepsze. Wybrałem dzisiaj łowisko w Jezierzycach, które z racji swojego położenia w Puszczy Bukowej zapewnia jako taką ochronę przed wiatrem. Ulokowałem się na znanej i lubianej miejscówce. Taktyka, którą zastosowałem była wybitnie letnia. Podajniki Preston XL, jakiś mix z lodówki i przerzucanie co 10 minut. Ryby pięknie reagowały i zakończyłem sesję 23 wyciągniętymi rybami. Doliczając spinki na wędce miałem dzisiaj około 30 ryb. Znacząco na wyniki wpływało dipowanie przynęty atraktorem Mainline Active-8. Stosunek wyciągniętych ryb na podajnik z dipem, do podajnika bez dipu wynosił 19:4. Przynętą numer 1 okazały się dumbelsy Bagem Tuffis 10 mm Krill. Ogólnie świetna sesja mimo niesprzyjającej aury.










Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5368 dnia: 28.10.2017, 20:28 »
Witajcie :)

Ja też mimo deszczu, postanowiłem wybrać się nad wodę.
Miejsce, rzeka Osobłoga. Przynęty, gumy Keitech, Sesja trwała około trzech godzin.

W sumie złowiłem 20 okoni i jednego małego szczupaczka.







Tomek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5369 dnia: 28.10.2017, 20:37 »


Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.
Robert