Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 773880 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5670 dnia: 20.11.2017, 17:42 »
Czyli "ŁuduMedżik" ;)
Arek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5671 dnia: 20.11.2017, 18:00 »
Carp Whisperer. A jest już taki na YT ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5672 dnia: 20.11.2017, 18:16 »
A to za wynikami Maćka stoją jakieś siły nadprzyrodzone ;) ma moc kolega :beg:
Pozdrawiam
Jacek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5673 dnia: 20.11.2017, 19:25 »
W ostatnią sobotę (18.11.2017) wybrałem się z kumplem (a w zasadzie z dwoma) na klubową gliniankę, celem połowu zębatych. Pogoda była bardzo zróżnicowana, od słonecznego nieba, po całkowite zachmurzenie z porywami wiatru. Na szczęście nie padało.



Dzień wcześniej było dżdżysto. Na krótkiej, 3-godzinnej sesji, zanotowałem 2 brania na małe żywce. Pierwsze, jakieś niemrawe i niezacięte - pewnie jakiś pistolet. Drugie, już bardzo pewne. Po kilkuminutowym holu (testowałem power floaty 8)) szczupak jest przy brzegu, a ja widzę, że hak z plecionką tkwi w środku paszczy :-\. Ostatni, mocny odjazd i żegnam się z esoxem :facepalm:. Na oko miał ponad 80cm. Lenistwo nie popłaciło - zestaw okoniowy, miałem za chwilę przerobić na szczupakowy (ze stalką), ale nie zdążyłem. Kijki niestety, wydały mi się za delikatne do takich szczupaków. Wracamy zatem w sobotę...

Uzbrojony w mocne brzanówki zaczynam z kumplem zasiadkę. Pierwsze 2 godziny nie przynoszą żadnych efektów, pomimo ciągłego przerzucania zestawów i patrolowania dostępnego obszaru łowiska. Dojeżdża nasz kumpel, który nie jest zrzeszony w klubie. Dzięki naszej uprzejmości (jak się później okazało niepotrzebnej >:O :P) gościnnie zarzuca jedną wędkę. Łowimy z cypla, więc jednocześnie można obłowić kilka miejscówek na raz. Mija 5min i "Świeżak" ma pierwsze branie :facepalm:. Szczupak puszcza jednak przynętę. A ledwo, co przyjechał.... >:O.
Przerzucenie zestawu w to samo miejsce, mijają kolejne 2min i....wrócimy do tego później ;D.
Tymczasem ja doławiam pistoleta, a pod wieczór w końcu jakaś bardziej godna ryba, ląduje na macie. Jak zwykle czegoś zapominamy - w tym przypadku wagi :facepalm:. Szczup ma 76cm, a ja oceniam go na jakieś 3kg.



Dobrze, że mamy rozpalone ognisko i coś cieplejszego  ;), bo skwaru nie czuć. Do końca zasiadki już nic się nie dzieje.
Acha, zapomniałbym o braniu "świeżaka". No cóż, chyba on w czepku urodzony. Po tych nieszczęsnych dwóch minutach od pierwszego brania, ma drugie :-X. Zacina i jego Mikado Da Vinci Hi-Power wygina się w łuk. Trochę to trwa, ale w końcu wyciąga bestię na matę. Równo 1m :o :facepalm:! Oceniam na 7-8kg. W życiu takiego nie widziałem.
Niedawno chłopaki podczas zarybienia, wpuścili do glinianki 8szt 3-9kg, więc załapał się pewnie na jednego z nich :facepalm:. Wyczerpał limit "szczęścia amatora" już dawno, a tu takie rzeczy...







Ryba oczywiście wraca w dobrej kondycji do wody, a ja mam o czym myśleć na następny weekend ;).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5674 dnia: 20.11.2017, 19:43 »
Zębate szaleństwo! :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5675 dnia: 20.11.2017, 20:17 »
Gratulacje, dla wszystkich łowców :bravo: :bravo: :bravo:
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5676 dnia: 21.11.2017, 03:41 »
A więc Maciek odprawia gusła! Ja od razu coś tak czułem, ten czosnek na dodatek... 8)

Fishunter, ale zębacze! Graty dla ekipy :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ja po raz kolejny wynalazłem piękną pogodę wędkarską, 12 stopni w dzień i 11-9 w nocy. Znów jakaś anomalia afrykańska, narzekać nie będę, Trent przyzywa :) Woda jednak po ostatnich przymrozkach już bardzo zimna. Jestem z Bartkiem, i tym razem łowimy 200 metrów dalej niż ostatnio, dla mnie po raz kolejny nowe miejsce, nocka - od 17tej do 1 w nocy. Zanęta z soboty jest git, białe spocone, po przemyciu, idą w obieg. Jako, że łowię drugi, nęcę pięć koszyków dużych na 4/5 długości, i trzy na około połowie. Po odczekaniu 30 minut zestawy lądują w wodzie, koszyki 85 i 70 gramów, na haku nr 12 pięć białych, żadnych pelletów i mielonek dzisiaj.
Ku naszemu zdziwieniu akcja była już po kwadransie, włączyły się leszcze - na linii w połowie rzeki. Typowe 50taki. Na linii pod drugim brzegiem zaś melduje się klenik - 27 cm. Łowiąc od 17 do 21 mam już 6 leszczy i dwa klenie - drugi 30 cm. I po raz kolejny to samo - około 21.30 woda się wycisza, i brań jest już o wiele mniej. ALe wpada ostatni z kleni, jakiś leszcz. Około 23 mam rybę dnia (lub nocy) - jedyna brzana, całe 75 cm, około 4 kg wagi. Do 1 w nocy doławiam jeszcze 3 leszcze, zamykając wynik 10 łopatami, 3 kleniami i jedną brzaną. Bartek ma 6 leszczy, niestety ostry brzanowy odjazd zakończył się pudłem, ryba się  mu wyczepiła. Na koniec dopadł nas deszcz...

Tak więc kolejny super udany wypad, jak na listopad naprawdę bombowy. Białe robaki i zanęta świetnie dają radę, pomimo zimnej już bardzo wody, zaś skuteczność zestawu i haka nr 12 mnie zdumiewa, praktycznie nie mam spinek, a leszcze wiszące na zestawie po minutę, dwie, nie chcą spadać, brzany zaś zapięte bardzo pewnie. Jest co przemyśleć - pellety, kulki i mielonki poszły bowiem w odstawkę :D

Lucjan

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5677 dnia: 21.11.2017, 07:24 »
Kurcze Lucjan Ty kiedy i gdzie nie pojedziesz to i tak zawsze połowisz. :bravo: :thumbup:
Ale powiem Ci, że Maciej i jego czary to jedno, ale będąc z Tobą kilka razy na rybach slyszałem, że Ty też cały czas coś podszeptujesz, jakieś dialogi prowadzisz..... :D ??? O:) :P

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5678 dnia: 21.11.2017, 07:31 »
Kurcze Lucjan Ty kiedy i gdzie nie pojedziesz to i tak zawsze połowisz. :bravo: :thumbup:
Ale powiem Ci, że Maciej i jego czary to jedno, ale będąc z Tobą kilka razy na rybach slyszałem, że Ty też cały czas coś podszeptujesz, jakieś dialogi prowadzisz..... :D ??? O:) :P




Tak! Co chwile gada do takiej małej, plastikowej skrzynki z oczkiem. Gestykuluje, śmieje się, normalnie się boję...
😃😆😉

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5679 dnia: 21.11.2017, 07:58 »

Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.                  Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.               Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.            Wystarczy kliknąć (LPM) na zdjęcie reklamowe, aby zostać przeniesionym automatycznie do wątku z konkursem.
Robert

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5680 dnia: 21.11.2017, 08:37 »
Ja już nawet nie myślę o białej rybie, a Wy chłopaki ciągniecie je jak w szczycie sezonu  :o. Gratulacje dla wszystkich szczęśliwych łowców. Lucjan, nie zdawaj już relacji znad angielskich rzek, bo żal mi dupę ściska jak widzę te lechy, klenie, brzaniska... ;) :thumbup: :beer:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5681 dnia: 21.11.2017, 09:31 »
Lucek :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5682 dnia: 21.11.2017, 16:07 »
Człowiek złowi kilka karpi w listopadzie, to od razu podśmiechujki i jakieś pomówienia padają. Jednak na swoich to można liczyć, nie ma co ;D ;) :beer: Lucek za wąsatą damulkę leci :thumbup: Pięknie kosisz :)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5683 dnia: 21.11.2017, 16:36 »
Ładnie połowione Luk :bravo:
Feeder & spinning

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #5684 dnia: 23.11.2017, 16:18 »
Cześć
Miał być już koniec sezonu ale jak tu nie jechać na ryby w taką pogodę. :)
 Cel Bażyna w której znajdują się ładne karasie i leszcze. O tej porze roku ryba ta żeruje bardzo dobrze.
Dziś się czuję jak po letnich zawodach-czyli zmęczony holem i pracą nad wodą 8)
Karaś dzisiaj był tak aktywny że nie sposób było łowić na dwa kije. Wiadomo już że na Bażynie nie ma małych karasi więc wszystkie były 40cm+ około 30szt plus jeden leszczu.
Trzy karasie były bardzo zacne jeden mierzył 48cm i jest to mój rekord na tej wodzie.
Nie liczyłem dziś na karpia a z sesji mogę tylko powiedzieć że chyba nie miał szans się zbliżyć do koszyka :)




Piotr